صفحه 66 از 93 نخستنخست ... 16 56 62 63 64 65 66 67 68 69 70 76 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 651 تا 660 , از مجموع 929
Like Tree7941تشکر

موضوع: عکس با موضوع انسان

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

در مورد عکس ارسالی از دوست خوبمان با نام کاربری merdax من فضای حاکم بر عکس شما رو میپسندم بنظرم ثبت خوبی است و همه چیز برای ارتباط با مخاطب مهیاست یا حداقل من حس خوبی نسبت به عکس شما دارم، انتخاب پیش زمینه و پس زمینه ای محو از دید من جزو نقاط قوت این ثبت خواهد بود هر چند نرم افزاری ایجاد شده باشد.

فقط یک نکته آنکه اگر خاطرم باشد بعضی از عکس های ارسالی شما تاریک است یا به قولی فضای ان بسیار سنگین. نمیدانم شما به این موضوع واقف هستید و کلا با انتخاب این فضا میخواهید بیان خاصی به مخاطب داشته باشید یا خیر؟ البته انتخاب این فضا اگر به تشخیص عکاس و آگاهانه باشد هیچ ایرادی نخواهد داشت. ناگفته نماند اگر حضور ذهن داشته باشم این عکس تقریبا از روشنایی بهتری نسبت به بقیه عکسهای ارسالی شما برخوردار است.

فرضا ممکن بود "به سلیقه" نور این عکس را اینگونه میپسندیدم

من شناختی نسبت به شما ندارم اما مایلم بدانم اگر فرض کنیم انتخاب شما آگاهانه بود دلیل انتخاب این فضا کم نور چیست؟ که بعضا در تعدادی از عکسهای شما دیده میشود؟ این موضوع از آن بابت پرسیده شد که احساس میکنم انتخاب فضایی پرنورتر ( با ویرایش یا کلا کنتراست مطلوب تر یا با تنظیماتی بهتر ضمن ثبت جهت رسیدن به خروجی مورد نظر روی PC ) در عکسهایی که اشاره شد ( از شما ) ظاهرا تاثیر مطلوب تری خواهد داشت مگر آنکه شما کلا با دلایلی درست این فضا را انتخاب کرده باشید؟

ممنون
    Minoosepehr، merdax، Pooyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال merdax آواتار ها
    تشکر کرده
    5013

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

در مورد عکس ارسالی از دوست خوبمان با نام کاربری merdax من فضای حاکم بر عکس شما رو میپسندم بنظرم ثبت خوبی است و همه چیز برای ارتباط با مخاطب مهیاست یا حداقل من حس خوبی نسبت به عکس شما دارم، انتخاب پیش زمینه و پس زمینه ای محو از دید من جزو نقاط قوت این ثبت خواهد بود هر چند نرم افزاری ایجاد شده باشد.

فقط یک نکته آنکه اگر خاطرم باشد بعضی از عکس های ارسالی شما تاریک است یا به قولی فضای ان بسیار سنگین. نمیدانم شما به این موضوع واقف هستید و کلا با انتخاب این فضا میخواهید بیان خاصی به مخاطب داشته باشید یا خیر؟ البته انتخاب این فضا اگر به تشخیص عکاس و آگاهانه باشد هیچ ایرادی نخواهد داشت. ناگفته نماند اگر حضور ذهن داشته باشم این عکس تقریبا از روشنایی بهتری نسبت به بقیه عکسهای ارسالی شما برخوردار است.

فرضا ممکن بود "به سلیقه" نور این عکس را اینگونه میپسندیدم

من شناختی نسبت به شما ندارم اما مایلم بدانم اگر فرض کنیم انتخاب شما آگاهانه بود دلیل انتخاب این فضا کم نور چیست؟ که بعضا در تعدادی از عکسهای شما دیده میشود؟ این موضوع از آن بابت پرسیده شد که احساس میکنم انتخاب فضایی پرنورتر ( با ویرایش یا کلا کنتراست مطلوب تر یا با تنظیماتی بهتر ضمن ثبت جهت رسیدن به خروجی مورد نظر روی PC ) در عکسهایی که اشاره شد ( از شما ) ظاهرا تاثیر مطلوب تری خواهد داشت مگر آنکه شما کلا با دلایلی درست این فضا را انتخاب کرده باشید؟

ممنون
    سلام:
    جناب قشقایی شخصا خیلی خوشحال شدم که عکس مورد نظر تونست نظرتون رو جلب کنه ضمن این که خودم حداقل فکر میکنم این یکی از بهترین عکسامه و خودم خیلی دوستش دارم
    بزارید قدم به قدم بریم جلو و من به ترتیب،درباره هر قسمت از نظرات شما توضیحاتی رو بدم:

اول در مورد نرم افزاری بودن این عکس،باید بگم بله،من به دلیل محدودیتهای مالی ای که دارم،لنزهای زیادی ندارم و در عمل همین 18-105 هست که سعی دارم از تمام پتانسیلهاش استفاده کنم تا مسلط بشم بهش
    اگر درباره ویرایش نرم افزاری این عکس خواستید میتونم بیشتر توضیح بدم
    در مورد نکته دوم باید بگم درست حدس زدید،من بیشتر عکسهای سیاه و سفیدم دارای تمهای تاریک هستند ولی موضوع اینجاست که من اینو توی فروم عکاسی زیاد نشون ندادم! و البته برام جالب بود که شما چطور تونستین دقیقا متوجه این موضوع بشید به این دلیل که عکسهای ارسالی من با این دوربین (نه قبلی که کامپکت بود و من کلا بعد از تغییر دوربین در زمینه عکاسی و ویرایش کاملا تغییر کردم ) به غیر از دو مورد همه رنگی بوده و فضای سنگین یا غیرشادابی هم نداشته! به هر صورت من حرف شما رو تایید میکنم
    عکسهای سیاه و سفید من بیشترشون دارای تمهای مخصوصی هستند که شاید فقط سلیقه من اونها رو میپسنده ولی دقیقا این حالت رو دارند که نقاط بسیار تاریک تقریبا ندارند و نقاط روشن به تعداد زیاد هم ندارند
    به این معنا که جو مورد علاقه من حویست شاید با نقاط تاریک کم،نقاط کشش (که میگم چی هستند از نظر من) و نقاط روشن!
    اینو اضافه کنم که همچین ترکیب بندی ای رو برای انتقال همون مفاهیمی ساختم که کم و بیش شما و بعضی دوستان متوجه اون شدید خوشبختانه و اصطلاحا به اون پیام عکس میگیم
    نقاط کشش در عکسهای من نقاطی هستند که با توجه به هویت ِ روشنایی خودشون،امکان تیره بودن رو دارند اما هیچ گاه با کنتراست زیاد تاریک نمیشن!این نقاط وضیفه گذار حاشیه(با تم تاریکتر) به هدف(با تم روشن تر) رو بر عهده دارند! مثلا در عکس مورد بحث، این خوب پیاده شده از نظر خودم
    سوژه و خطچین خیابان که به مفهوم این عکس گره خوردند روشنتر هستند و یه نظم از نظر خطوط و اعتدال در نور تمام عکس دیده میشه.
    به طور خلاصه عکسهایی که در اون انسانها حضور دارند و من میتونم بگم در حال انتقال مفهومی هستم،عموما دارای ظواهر و حواشی ناامید کننده ای هستند تا اونجا که عکس در قلب خودش به انسان میرسه! این دید کلی من هست،یه نوع جو امید هست که شاید به مفهوم "مشکلات که به انسان میرسند،رنگ میبازند" رو برای مخاطب تداعی میکنه
    جو سنگینی هم الحق وجود داره،به ازای هر کدام از ما،خیلی از عوامل و اتفاقات و مشکلات هستند که اگر کسی نخواد به اونها غلبه کنه،تمام لوح زندگی رو سیاه و کدر میکنند! البته این فضای کلی حاکم بر ایده منه در زندگی،ولی بیانش کردم چون میدونم بازتاب مستقیمی در عکسهای من داشته،داره و خواهد داشت
    اما میرسیم به نکته مهم تر برای من
    در مورد کنتراست هم من خیلی اتفاقا دوست دارم کنتراست های زیاد ولی معقول رو،ولی بیشتر در زمینه ای استفاده میکنم که اولا واقعا چیزی که من دیدم دارای کنتراست بالایی باشه(معمولا 2لول بالاتر یا پایینتر از واقعیت هم حق مانور و تست به خودم میدم) و دوما عکس رو شقه شقه نکنه! گاهی این شیب کمی که بین روشنایی و تاریکی وجود داره،اگر رادیکالتر بشه و پیوستگیشو از دست بده،به مفهوم کار هر لطمه میزنه (البته از نظر من اینطوره،شاید واقعا از این خبرا نباشه)
    اون نکته مورد نظر هم دقیقا این اعتقاد هست که واقعا ویرایشهای زیباتری (چه از نظر رنگ،چه نور چه کنتراست و حتی کادر) درباره عکسای من موجود هستند که من هم دوستشون دارم! دلیل خاصی خیلی وقتها برای انتخاب یک نوع ادیت ندارم فقط شاید کمی در انتخاب ویرایشهای نهایی به اون سمت میرم که خودم کدوم رو بیشتر دوست دارم،اعتدال (اگر لازم باشه) به کدوم یکی نزدیکتره و پیام مورد نظر من روی کدوم ویرایش بهتر سوار میشه و سریعتر در ذهن مخاطب پیاده میشه!
    همین،دلیل خاصی نداره،چون بیشتر بارِ معنای عکسهای من روی فضا سوار هستند و ویرایشها، فقط تسهیل کننده دسترسی به اون مفهوم هستند وگرنه من هیچ وقت قصد تولید مفهوم با استفاده از ویرایش نرم افزاری رو ندارم! فقط همیشه حس و درک خودم رو در زمانی که شاتر رو دارم فشار میدم توی ذهن خودم برای هر عکس حفظ و ثبت میکنم و سعی میکنم بعد از اون،خروجی رو با نظر خودم هماهنگ کنم تا دید من هم برای مخاطب نشان داده بشه،و چون سعی در قضاوت ندارم،فکر نمیکنم ایرادی داشته باشه سعی کنم کار رو طوری تحویل بدم که مخاطب بیننده یکی از هزاران زاویه دید منحصر به فرد امیدوارانه ای باشه که فقط سعی کرده زیبایی رو با دیگران تقسیم کنه

كاربر همراه farhad.b آواتار ها
    تشکر کرده
    950

NASSIRI4080، A_Maddah، Daruosha و 29 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد بابايي
    www.farhadbabaei.com
    تصویر ,زاده ذهن است;عکس,زاده ی قلب

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad.b نمایش پست ها

جناب بابایی من نتونستم فقط به زدن دکمه تشکر اکتفا کنم.عکس بسیار تاثیر گذاری است.حس غریبی داره.برای من که بسیار تامل بر انگیز بود.
    با دیدن این عکس این شعر به یادم اومد :

در دیر خرابات کسی پیر نشد
    از خوردن آدمی زمین سیرنشد
    گفتیم به پیری برسیم توبه کنیم
    از بس که جوان مرد کسی پیر نشد
    ممنون و موفق باشید
    Mehdi Ejtehadi تشکر می‌کند.
    برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر ، وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

instagram: hoda.zaeimi

كاربر فعال merdax آواتار ها
    تشکر کرده
    5013

سالهای جوانی
    سالهای پیری
    وقتی میدانیم پیر شده ایم
    که به یاد خاطرات جوانی
    کنار هم جمع میشویم
    با موهای سپید
    ویرایش توسط merdax : Monday 15 November 2010 در ساعت 14:17
    nmroshan، rodentia، raffi و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

به گفته اهالی، پیر ترین مغازه دار بازار تبریز
    shabab، Austin.A، BERLANO و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

پیش فرض یادگاری ...

با سلام

از زمانی که به خاطر دارم ایشان در پارک شاه گلی تبریز مشغول گرفتن عکس یادگاری بوده. قبلا با دوربین فیلمی و الان با Canon SX20 و پرینتری که با خود به دوش می کشد تا عکس ها رو فورا تحویل مشتری دهد.
    زیاد تمایلی به حرف زدن نداشت ولی گلایه داشت که "الان همه دوربینی مثل دوربین تو دارند".

با تشکر
    NASSIRI4080، Daruosha، rodentia و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

عزیزان نظر فراموش نشه.دلیل عکس آپلود کردن من فعلا فقط رفع اشکال هست.
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    917

با سلام. به طور خلاصه موارد زیر به نظر من میرسه:
    1- کراپ بسته تر و حذف زواید عکس موجود (من کادر عمودی را ترجیح می دم)
    2- به نظر میرسه لنز روی سوژه اصلی فوکس نشده و منطقه وضوح جلوتر از سوژه است (در عکاسی پرتره بهترین نقطه برای فوکس کردن چشمها هستند)
    3- بکگراند کمی شلوغ هست و لنز مورد استفاده بوکه زیبایی خلق نکرده
    4- با اینکه سوژه حالت معصومی داره نحوه گرفتن کفشها کمی مصنوعی و اغراق آمیز شده
    5- در جلو عکس چند تکه کاغذ دیده میشه که بهتره حذف بشه
    6- کلا عکس با ادیت انجام شده آدم را یاد عکسهای قدیم می اندازه که اگه به صورت هدفمند انجام شده باشه موفق از آب در اومده.
    والسلام

كاربر جديد Negi آواتار ها
    تشکر کرده
    3

پیش فرض سکوت تلخ

Mehdi Rojaie و SinaVT تشکر می‌کنند.

صفحه 66 از 93 نخستنخست ... 16 56 62 63 64 65 66 67 68 69 70 76 ... آخرینآخرین