صفحه 230 از 710 نخستنخست ... 130 180 220 226 227 228 229 230 231 232 233 234 240 280 330 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,291 تا 2,300 , از مجموع 7092
Like Tree130330تشکر

موضوع: عکس های منظره Landscape

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط A. Mohammadi نمایش پست ها

حوالی روستای دیمولا ، از توابع بخش انگوت، شهرستان گرمی، استان اردبیل
    آقای محمدی تبریک میگم ثبت بسیار زیباییست
    ..به هنگام کادربندی میتوانستید درخت را اندکی میان تر در نظر بگیرید(هم اکنون نیز اشکالی ندارد)
    اختلالات رنگی یا caی حاشیه ابرها را حتما برطرف نمایید ,از reduce Noise خود ps نیز میتوانید استفاده کنید
    با تشکر از اشتراک

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    اختلالات رنگی یا caی حاشیه ابرها را حتما برطرف نمایید ,از reduce Noise خود ps نیز میتوانید استفاده کنید
    بردیا جان شما در این عکس CA مشاهده می کنید؟ شاید مانیتور من زیادی کوچیک باشه اما در این سایز اصلا CA دیده نمیشه. در ضمن مگر CA رو با نویز ریداکشن حذف می کتتد. ابزار حذف CA رو چرا نباید استفاده کرد؟!
    reza_Bahman، Kourosh Kahal، A. Mohammadi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    بردیا جان شما در این عکس CA مشاهده می کنید؟ شاید مانیتور من زیادی کوچیک باشه اما در این سایز اصلا CA دیده نمیشه. در ضمن مگر CA رو با نویز ریداکشن حذف می کتتد. ابزار حذف CA رو چرا نباید استفاده کرد؟!
    سلام
    وجود دارد و شدید هم هست ,شاید در این اندازه زیاد هم به چشم نیاد و یا توسط برخی نادیده گرفته بشه ولی در اندازه های بزرگ و به خصوص در چاپ با اندازه های بزرگ آزار دهنده خواهد شد:

http://www.irfreeup.com/di-UYOH.jpg

این نوع ca در واقع از نوع اختلالات رنگی و اثرات ویرایش تخریبی محسوب میشود تنظیم تونالیته های روشنایی بدون توجه به کانالهای رنگی یکی از عوامل بوجود آمدن این اشکال و تشدید آن می باشد.
    استفاده از ابزارها و روشهای مختلف در هر موقعیتی و و برای هر منظوری یک امر سلیقه ای است ,شکی در آن نیست
    ولی برای برخی انواع اختلالات رنگی و ca استفاده از این روش (با تاکید بر نویزهای رنگ) بسیار کارسازه ,امتحان کنید ضرری ندارد...

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    سلام
    وجود دارد و شدید هم هست ,شاید در این اندازه زیاد هم به چشم نیاد و یا توسط برخی نادیده گرفته بشه ولی در اندازه های بزرگ و به خصوص در چاپ با اندازه های بزرگ آزار دهنده خواهد شد:

http://www.irfreeup.com/di-UYOH.jpg

این نوع ca در واقع از نوع اختلالات رنگی و اثرات ویرایش تخریبی محسوب میشود تنظیم تونالیته های روشنایی بدون توجه به کانالهای رنگی یکی از عوامل بوجود آمدن این اشکال و تشدید آن می باشد.
    استفاده از ابزارها و روشهای مختلف در هر موقعیتی و و برای هر منظوری یک امر سلیقه ای است ,شکی در آن نیست
    ولی برای برخی انواع اختلالات رنگی و ca استفاده از این روش (با تاکید بر نویزهای رنگ) بسیار کارسازه ,امتحان کنید ضرری ندارد...
    بردیا جان ممنون از بابت راهنمایی. البته من حتی در این سایز بزرگ هم باز اثری از CA اون هم از نوع شدیدش نمی بینم. به نظرم در عکس آقای محمدی چنین ایرادی وجود نداره.
    اما خوب اینکه CA در اثر ویرایش ایجاد بشه نکته جدیدی بود که نمی دونستم. باید اعتراف کنم که تا حالا CA رو تنها از مشکلات لنز می دونستم که خوب بر اثر ویرایش تخریبی ممکن هست تشدید بشه. به هر صورت ممنون. باعث شد که در این مورد بیشتر تحقیق کنم.
    به هر شکل, اینکه عکسی که سایزش به شدت کوچیک شده رو دوباره چندین برابر بزرگ کنیم ایده جالبی به نظر نمیرسه. به عنوان نمونه کراپی از آخرین پست شما در همین تاپیک رو انتخاب کردم از باب مقایسه. به نظر میرسه که در این ابعاد ایرادات عکس شما هم کمتر از عکس آقای محمدی نباشه. البته من یقین دارم که شما در ویرایش عکس در ابعاد اصلی نهایت دقت رو به خرج میدی که خروجی کم نقصی داشته باشی. فقط می خوام بگم که چیزی که بهش میگی ca شدید, احتمالا فقط تاثیر کاهش سایز عکس و سپس افزایش اون به سایز اصلی هست.
    کاری که به نظر نمی رسه مبنای صحیحی داشته باشه!
    نام: Screen-Shot-2012-04-28-at-7.01.00-AM.jpg نمایش: 461 اندازه: 115.2 کیلو بایت

تا نظر دوستان مجرب چی باشه!
    ویرایش توسط jebrahim : Saturday 28 April 2012 در ساعت 16:01
    reza_Bahman، farsad، A. Mohammadi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

ضمن تشکر از دقت نظر و راهنماییهای آقایان سعادت و ابراهیمی ، عکس پست 2295 ترکیبی از سه عکس بود (فتومتیکس و فتوشاپ) و قبول دارم که از لحاظ رنگ مشکل دارد
    دوباره که به عکسها رجوع کردم و شات میانی رو دوباره و صرفا در فتوشاپ ادیت و CA حاشیه ابرها رو تا حد ممکن حذف کردم و نتیجه پس از کاهش رزولوشن و بدون اعمال شارپنس و نویزریداکشن این شد :

کد:
    http://www.irfreeup.com/di-9MYU.jpg
    هر چند در این عکس هم با بزرگنمایی چندین برابر، CA وجود دارد اما آنگونه که در مونیتورم می بینم نسبت به عکس قبلی کمتر است. همینطوره ؟

استفاده از نویز ریداکشن در ادیت ابرها : کلا این کار را نمی کنم چون حذف نویز باعث سافت و تخت شدن بیش از اندازه ابر می شود و از جذابیت بصری آن می کاهد

حذف وسواسی و بیش از حد CA حاشیه ابرها هم اگر با انتخاب رنگها و ریپلس کردن آنها انجام شود ، علاوه بر موارد فوق باعث افزایش حجم ابرها می شود. حالا اینکه مرزی به نام CA ، باید باشد ، نباشد و چقدر باشد ؟ علاقمند به دانستن نظرات و راهنماییها و تجربیان اساتید و دوستان هستم
    Elend، Saadat، jebrahim و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

تشکر کرده
    5366

هر چند در این عکس هم با بزرگنمایی چندین برابر، CA وجود دارد اما آنگونه که در مونیتورم می بینم نسبت به عکس قبلی کمتر است. همینطوره
    نسخه اخیر وضعیت بهتری دارد
    ..مقداری از این مشکل هم برمیگردد به کیفیت لنز و قدرت تفکیک آن
    اینجاست که ارزشها و برتریهای لنزی مانند 24-14 آشکار میشود

جواد جان شاید عنوان ca با توجه به ذهنیتی که از آن داریم چندان مناسب مثال ما نباشه ,اختلال رنگی عنوان مناسب تری است
    کراپی که شما گذاشتی دقیقا همان چیزی است که در اثر ریسایز کردن عکس بوجود میاد ولی آنچه مد نظر بنده بود حاشیه بافت ها مانند حاشیه ابرها و پیکسلهای موجود در مرز ابرها(سفید) با آسمان(آبی) است که رنگ مجنتا به خود گرفته اند. بر خلاف مورد قبلی ,این اشکال قبل از ریسایز و در سایز اصلی نیز وجود خواهد داشت.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

NASSIRI4080، Javid، Behin Nazem و 39 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    .
    ته رنگ آبی داره!
    یه کوچولو کنتراست بیشتر هم بد نیست
    Halalzadeh، BERLANO، KHAKSAR و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر جديد almassi آواتار ها
    تشکر کرده
    14

نام: 105827as.jpg نمایش: 529 اندازه: 88.8 کیلو بایت
    من این جا یک جورایی تازه واردم نمی دونم داستان چیه
    برای شروع این عکس رو به این صفحه اضافه می کنم
    امیدوارم دست گل آب نداده باشم
    :))
    NASSIRI4080، A_Maddah، Behin Nazem و 42 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد almassi آواتار ها
    تشکر کرده
    14

با تشکر از همه دوستان :)
    در ضمن یکی از دوستان اسم این محل رو سوال کرده بود
    این جا چشمه های باداب سورت است که مسیر سمنان ساری قرار دارد - فکر کنم حدود 50 -70 کیلومتری شهمیرزاد است
    این چشمه ها دارای آب های با رسوبات رنگی است که پس از تبخیر آب باقی مانده املاح آن این اشکال رو ایجاد می کنند
    البته مشابه این نوع چشمه ها کم نیست ، مثلا در لار هم مشابه آن وجود دارد ولی اکثرا املاح رنگی ندارند و رنگ حوضچه های آنها سفید رنگ است
    ویرایش توسط A_Maddah : Sunday 29 April 2012 در ساعت 08:52 دلیل: اصلاح املایی
    nejatinezhad، ali759، Usef Bagheri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.