صفحه 518 از 710 نخستنخست ... 18 418 468 508 514 515 516 517 518 519 520 521 522 528 568 618 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,171 تا 5,180 , از مجموع 7092
Like Tree130330تشکر

موضوع: عکس های منظره Landscape

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

نام: IMG_2026re.jpg نمایش: 376 اندازه: 235.9 کیلو بایت
    میلاد احمدی
    Nikon D750+Samyang 14 f2.8+Nikkore 50 f1.8 G
    Canon eos m+22 f2

كاربر همراه Alpha_850 آواتار ها
    تشکر کرده
    381

نقل قول نوشته اصلی توسط I.Givili نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیزم اگر اشتباه نکنم اینجاسقالکسارنام داره ، (در اطراف روستای سقالکسار این فضا وجود داره) در مسیر منتهی به جیرده در استان گیلان و نزدیکی رشت هستش و منطقه محافظت شده است ، شدیدا محیط زیست رو این منطقه نظارت داره (حوشبختانه)

پ.ن :ضمنا با احترام به دوستان اینجا منطه خیلی دنج و عجیب غریبی نیست ، فکر میکنم دوستان علاقه مند به طبیعت آشنایی دارن با این محل
    نکته بعدی اینکه در اکثر سایت و فروم های خارجی هم عکاسان محل ثبت عکس رو معمولا درج میکنند.
    اگر سایت غیر تخصصی بود(بهتر بگم اگه فروم سایت عکاسی نبود) امکان نداشت آدرس را درج کنم ، اما دوستان من از این سایت و فروم خیلی چیز ها یاد گرفتم ، همه ما قطعا علاقه مند به عکاسی هستیم، که تایم آزاد خودمون رو پناه میاریم به این فروم ، در هر صوردت به اشتراک گذاشتن هر اطلاعاتی ، در زمینه مرتبط به عکاسی به نظز بنده وظیفمون هستش (حد اقل برای من این طور هستش)

ارادت
    شما حق نداشتید مکان عکاسی شخص دیگری رو بگید ! مگر اینکه خودتان عکسی دیگر از این مکان ارسال میکردید ، به هر دلیلی ایشون دوست نداره اسم این مکان گفته بشه و حق داره به ویژه با این رفتار غیر انسانی که بعضی ها نشان دادن ما در آینده شاخه ای بنام منظره و طبیعت در عکاسی نخواهیم داشت . و فرهنگ ما هیچ شباهتی به فرهنگ کشور های دیگر ندارد که خودمان را با انجمن های خارجی مقایسه کنیم. هر چند آن مکان سقالکسار باشد که با 1500 تومان از مرکز استان بتوانیم به انجا برویم.

قصد ارسال عکس نداشتم فقط برای آف نبودن.

نام: alpha-8502.jpg نمایش: 363 اندازه: 277.7 کیلو بایت
    msh2200، ali2611، iman sabbaghian و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

شما حق نداشتید مکان عکاسی شخص دیگری رو بگید ! مگر اینکه خودتان عکسی دیگر از این مکان ارسال میکردید ، به هر دلیلی ایشون دوست نداره اسم این مکان گفته بشه و حق داره به ویژه با این رفتار غیر انسانی که بعضی ها نشان دادن ما در آینده شاخه ای بنام منظره و طبیعت در عکاسی نخواهیم داشت . و فرهنگ ما هیچ شباهتی به فرهنگ کشور های دیگر ندارد که خودمان را با انجمن های خارجی مقایسه کنیم. هر چند آن مکان سقالکسار باشد که با 1500 تومان از مرکز استان بتوانیم به انجا برویم.

دوست عزیز آنچنان ناراحت هستید انگار بنده اسرار و زندگی شخصی و یا اراضی (آن هم با سند 6 دانگ )و موقعیت ملک شخصی را فاش کردم .
    با فهمیدن لوکیشن مناطق بکر در ایران نه طبیعت از بین میرود و نه جای من و شما در عرصه عکاسی تنگ خواهد شد ، از قضا شاید با تعدد کار ها، ثبت های زیبا هم اقزایش پیدا کنند و به تبع آن شاید منطقه ای که در حال نابودی هست بیشتر مورد توجه قرار بیگرد و شاید های بسیار دیکر...
    در مورد حق داشتن یا نداشتن که حرفیست غیر منطقی ، چون مکانیست عمومی و تحت حفاظت محیط زیست ، امول و اراضی شخصی نیست ، فقط ثبت(عکس) متعلق به دوست عکاسمون هست
    این قدر هم تفاوت فرهنگ ایران و بلاد دیگر را در سر هم نکوبیم که دیگر این قضیه بسیار نخ نما و کلیشه شده است ، در ضمن این فروم از بسیاری از مشابهات آن ور آب پر باتر و حرفه ای تر هست ، کافیست پست های تخصصی ازسال شده در چند سال اخیر را مطالعه کنید .
    بنده در فروم های زیادی به علت زمینه کاریم عضو هستم ، و به ضرس قاطع میتونم بگم دوستان عضو در سایت عکاسی شدید با شخصیت و فرهنگی تشریف دارند ، پس از اعلام مکان عکس جوری شما نگران از بین رفتن محیط زیست هستید ، انگار دوستان عکاس ما قرار هست با یک پیت بنزین سراغ لوکیشن دوستمون بروند .

بابت آف تاپیک از تمام دوستان عذرخواهی میکنم...
    ارادتمند
    ویرایش توسط I.Givili : Saturday 19 December 2015 در ساعت 01:29
    eksir، mSafdel، M.Nouri و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط I.Givili نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیزم اگر اشتباه نکنم اینجاسقالکسارنام داره ، (در اطراف روستای سقالکسار این فضا وجود داره) در مسیر منتهی به جیرده در استان گیلان و نزدیکی رشت هستش و منطقه محافظت شده است ، شدیدا محیط زیست رو این منطقه نظارت داره (حوشبختانه)

پ.ن :ضمنا با احترام به دوستان اینجا منطه خیلی دنج و عجیب غریبی نیست ، فکر میکنم دوستان علاقه مند به طبیعت آشنایی دارن با این محل
    آیدین عزیز ارادت.
    ممنون از اطلاع رسانی از محل فوق. ادرسی که دادین تا جایی که من میدونم کاملا درسته. فقط در مورد سوال خودم، من از دوستمون پرسیدم که فرض براین باشه کسی از محل عکاسی اطلاع نداشته باشه جز خود عکاس... در این صورت میخوام بدونم اگر عکاس به هر دلیل علاقه مند نباشه محل عکاسی رو عنوان کنه ایراد داره یا نه؟
    I.Givili و miladn1370 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

بحثی که صورت گرفته برای من خیلی جدید و غریب و جالب هست! نمی دونستم معرفی موقیعت جغرافیایی یه منطقه ی زیبا و به اصطلاح حفاظت شده بدون رضایت کسی که عکس یا عکس هایی رو در اون منطقه گرفته ممنوع و غیر قانونی هست. اگر تنها دلیل برای توجیه این قانون نوشته یا ننوشته این هست که اون محیط آلوده نشه به نظرم به قول دوستمون توجیه بسیار مضحک و بی منطقی هست اما اگر دلایلی دیگه ای داره خیلی مشتاقم بدونم تا یه وقت قانون شکنی یا حریم شکنی در آینده انجام ندم. در صورتی که مورد اول عامل توجیه کننده هست این منش و روش من رو یاد همه روش های فرهنگی بازدارنده ی خام و فکر نشده مملکتمون می ندازه که همیشه یا به طور کلی صورت مسئله رو پاک کردن یا به یک باره و بدون هیچ آموزش فرهنگی یا مقدمه و هشداری از شدید ترین و فیزیکی و خشن ترین روش برخورد استفاده شده! در خیلی از کشورها که اونها رو به عنوان کشور متمدن و با فرهنگ می شناسیم به جز آموزش های فرهنگی ای که داده میشه، برای جرایمی مثل عبور از چراغ قرمز یا انداختن آشغال در محیط هائی مثل مورد بالا جریمه های مالی بسیار بسیار بالائی تعریف شده که شهروند برای جیبش هم که شده به خودش اجازه نمیده که فکر آلوده کردن محیط زیست هم از ذهنش عبور کنه ... واقعا متاسفم که گاهی شاهدم برای نظارت بر پوشش بانوان ون هائی رو در ارتفاعات و مناطقی می بینیم که اگر نگم دسترسی به اون ها سخته لاقل راحت هم نیست ولی دریغ از گشت هائی برای ارشاد و هشدار و تذکر و جریمه ی افرادی که طبیعت رو با طویله پدربزرگشون اشتباه می گیرن!
    قبلا تو تاپیک پیشنهادات نظری در مورد ایجاد تاپیکی برای نشون دادن این ناهنجاری ها داده بودم ...
    به نظر حقیر هم این فروم ار سطح فرهنگی بالائی برخوردار هست و عدم معرفی نام و موقعیت این فضاها به دوستان عکاس (و حتی به سایر هموطنان) با انگیزه ای که اشاره شد توجیه نداره و تنها کاری که از عهده ی دوستان بر میاد هشدار و تذکر و تلنگر هست و مسئولیت اصلی رو باید به عهده ی کسانی گذاشت که هنوز واقعا نمی دونن باید "دلواپس" چی باشن!
    m.daneshpayeh، mSafdel، M.Nouri و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

نقل قول نوشته اصلی توسط TORGHEH نمایش پست ها
    بحثی که صورت گرفته برای من خیلی جدید و غریب و جالب هست! نمی دونستم معرفی موقیعت جغرافیایی یه منطقه ی زیبا و به اصطلاح حفاظت شده بدون رضایت کسی که عکس یا عکس هایی رو در اون منطقه گرفته ممنوع و غیر قانونی هست. اگر تنها دلیل برای توجیه این قانون نوشته یا ننوشته این هست که اون محیط آلوده نشه به نظرم به قول دوستمون توجیه بسیار مضحک و بی منطقی هست اما اگر دلایلی دیگه ای داره خیلی مشتاقم بدونم تا یه وقت قانون شکنی یا حریم شکنی در آینده انجام ندم. در صورتی که مورد اول عامل توجیه کننده هست این منش و روش من رو یاد همه روش های فرهنگی بازدارنده ی خام و فکر نشده مملکتمون می ندازه که همیشه یا به طور کلی صورت مسئله رو پاک کردن یا به یک باره و بدون هیچ آموزش فرهنگی یا مقدمه و هشداری از شدید ترین و فیزیکی و خشن ترین روش برخورد استفاده شده! در خیلی از کشورها که اونها رو به عنوان کشور متمدن و با فرهنگ می شناسیم به جز آموزش های فرهنگی ای که داده میشه، برای جرایمی مثل عبور از چراغ قرمز یا انداختن آشغال در محیط هائی مثل مورد بالا جریمه های مالی بسیار بسیار بالائی تعریف شده که شهروند برای جیبش هم که شده به خودش اجازه نمیده که فکر آلوده کردن محیط زیست هم از ذهنش عبور کنه ... واقعا متاسفم که گاهی شاهدم برای نظارت بر پوشش بانوان ون هائی رو در ارتفاعات و مناطقی می بینیم که اگر نگم دسترسی به اون ها سخته لاقل راحت هم نیست ولی دریغ از گشت هائی برای ارشاد و هشدار و تذکر و جریمه ی افرادی که طبیعت رو با طویله پدربزرگشون اشتباه می گیرن!
    قبلا تو تاپیک پیشنهادات نظری در مورد ایجاد تاپیکی برای نشون دادن این ناهنجاری ها داده بودم ...
    به نظر حقیر هم این فروم ار سطح فرهنگی بالائی برخوردار هست و عدم معرفی نام و موقعیت این فضاها به دوستان عکاس (و حتی به سایر هموطنان) با انگیزه ای که اشاره شد توجیه نداره و تنها کاری که از عهده ی دوستان بر میاد هشدار و تذکر و تلنگر هست و مسئولیت اصلی رو باید به عهده ی کسانی گذاشت که هنوز واقعا نمی دونن باید "دلواپس" چی باشن!
    سلام
    قانونی وجود نداره. انتخاب شخصی است. کسی دوست داشت مکان را اعلام می‌کنه، اگر تمایل نداشت هم کسی نمی‌تونه ایراد بگیره.
    در مورد پیشنهادتون همچین تاپیکی وجود داره:

http://forum.akkasee.com/f23/t5897-7.html
    msh2200، mSafdel، lamagra و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه ramata آواتار ها
    تشکر کرده
    1216

نام: _MG_5163 copy.jpg نمایش: 333 اندازه: 149.0 کیلو بایت
    NASSIRI4080، Nima Sadigh، pargraphic و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    آیدین عزیز ارادت.
    ممنون از اطلاع رسانی از محل فوق. ادرسی که دادین تا جایی که من میدونم کاملا درسته. فقط در مورد سوال خودم، من از دوستمون پرسیدم که فرض براین باشه کسی از محل عکاسی اطلاع نداشته باشه جز خود عکاس... در این صورت میخوام بدونم اگر عکاس به هر دلیل علاقه مند نباشه محل عکاسی رو عنوان کنه ایراد داره یا نه؟
    آف تاپیک هست، ولی هستند کسانی که حتی در ارائه اگزیف هم خساست بخرج میدن، تا نکنه یوقت کسی از کارشون کپی کنه. و البته این مسئله شخصیه. هرکسی در این زمینه هرجور دوست داره میتونه رفتار کنه و جای ایراد هم نیست. حالا یکی میخواد مکان عکاسیشو اعلام نکنه، یکی میخواد اگزیف نده، یکی هم میخواد مسائل فنی و پردازشی رو نگه. جای ایراد نیست بنظرم. بستگی به خیلی چیزا داره، طرف کی باشه، کار چی باشه، محل کجا باشه....
    از جنبه مادی شاید حق با دوستان باشه ولی از جنبه معنوی که نگاه کنیم بنظرم ارائه دانسته هامون به همنوع نوعی وطیفه اس، حداقل من یکی وظیفه خودم میدونم اما!! براش حد و حدود قائلم...

به قول پدرم: " به هیچ کس نمیشه بگی بیلتو بده آبتو ببرّم !! :
    M.Nouri، kiavash، I.Givili و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

به نظرم بهتر است منطقی تر به موضوع نگاه کنیم تا احساسی و تعارف را حذف کنیم!
    هر شخصی که عکسی به اشتراک قرار میدهد میتواند مشخصاتی که میخواهد ارائه بدهد یا ندهد
    اما هیچ قانونی نداریم که دیگران راجع به محل عکاسی او نظر بدهند یا ندهند
    اگر عکاس اینقدر درگیر این مسائل است و حساس است بهتر است عکسش را جایی منتشر کند که روی کامنت دیگران هم کنترل داشته باشد مثلا اینستاگرام
    موفق باشید
    I.Givili، mohammad.baruji، amir.komeily و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

درود
    من هر موقع این تاپیک رو بالا میبینم،انتظار کار جدیدی رو دارم
    اما همش شده بحث راجب موضوعی نه چندان مهم
    از اساتید و دوستان گرامی تقاضا دارم که این بحث رو خاتمه بدن و یا اگر مشتاق به ادامه ی این بحث هستن در تاپیک های مناسب تر به گفتگو بپردازن
    این فروم تعداد بسیار زیادی اعضای فعال و آنلاین داره که شاید این بحث ها به مزاج اونا خوش نیاد
    جسارت بنده رو ببخشید
    موفق باشید
    M.Nouri، amir.komeily، hosseinhmj و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram