صفحه 587 از 710 نخستنخست ... 87 487 537 577 583 584 585 586 587 588 589 590 591 597 637 687 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,861 تا 5,870 , از مجموع 7092
Like Tree130327تشکر

موضوع: عکس های منظره Landscape

كاربر همراه alpacinohs آواتار ها
    تشکر کرده
    1465

نام: DSC_0455-8.jpg نمایش: 393 اندازه: 299.7 کیلو بایت
    scorpion2147، Afshin.Prt، livedariush و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

نقل قول نوشته اصلی توسط Jalal Parsa نمایش پست ها

درود جناب پارسا

در این مدت کمی ه عکاسی را شروع کرده اید پیشرفت خوب داشته اید
    اوایل کارهایتان بهتر بودند اما چند زمانیست که افت در کارهایتان مشهود است.
    حدس من این است که این اواخر بیشتر روی تعویض مداوم تجهیزات تمرکز داشته اید تا مطالعه روی سبک های پردازش و ویرایش و نیز روشهای حرفه ای ترکیب بندی
    و کادربندی

البته این حدس از آن جا پیش آمد که در بخش خرید و فروش فعال بودید و لنزها و دوربین های بسیاری را آزمودید
    اما توصیه دلسوزانه من به دوست عزیزم این است که کلیه کسانی که بازی تجهیزات را شروع می کنند و یا در گرداب آن وارد می شوند
    همواره بازنده اند ز یرا مجبورند به نقطه صفر بازگردند منتها با انبوهی از ضررهای افسوس انگیز
    انشالله که حدس من اشتباه باشد اما به هر حال نمی توان ورود شما را به تجربه با لنزها و دوربین های بسیار که چیزی جز حساسیت های مضر و مخرب ندارد کتمان کرد

چندین بار در فروم گفته ام که باید دید خودمان را وسیع تر کنیم و به این نکته توجه داشته باشیم که تجهیزات از ما جلوترند یا ما از تجهیزات
    آیا لنز یا دوربینی که خریده ایم توانسته ایم از 100 درصد پتانسیلش استفاده کنم و ماگزیمم کیفیت را از آن بگیریم

مثلا چند میلیون به خودمان ضرر میزنیم و لنزمان را عوض می کنیم که مثلا گوشه هایش شارپ نیست اما نوبت که به ویرایش می رسد اصلا توجهی به گوشه ها نداریم
    شاید هم یگ ویگنت بلور دار هم تازه نصیب کناره های عکس کنیم که عکس از نگاه بصری تغییر کند

یا برای مثال لنز پرتره ای خود را می فروشیم که گوشه هایش شارپ نیست آخر مگر کدام پرتره کار با گوشه های لنز کار می کندو یا در چند درصد عکس هایمان به آن نیازخواهیم داشت

از اینها که بگذریم میرسیم به عکس

1- درنگاه اول ترکیب بندی عکس متوسط است.
    خطوط طولی در شروع و پایان خود بر سوژه خاصی تاکید ندارند
    سوژه های موجود در کادر یعنی تک گل و نیزمنطقه ویلایی عکس بسیار دورند و کنتراست یکنواخت رنگی از نوع سبز بر تمام فضای دو سوم پایین مستولی گشته است.

2-هاله لبه های کوه هنگام ویرایش تشدید شده اند
    ضمنا دمای رنگ بخش آمان مناسب نیست و بیش ازحد سرد است. البته این سردی دمای رنگ در چند کار اخیرتون کاملا مشهود است و به نوعی زرد زدایی از عکس ها صورت گرفته استو در فتوشاپ به چمن ها نگاه می کردم سبز بر زردی بسیار غالب بود.
    لبه ابرها نرمی خود را ازدست داده و توسطشدوهایی چرکین شده اند و روی جذابیت بصری تاثیر گذاشته اند.
    با اینکه سایه ابرها بر منطقه ویلایی افتاده است اما همین منطقه باید از لحاظ نوری مورد تاکید قرار می گرفت تا نقطه قوت عکس باشد

به دلیل قوانین فروم ازتوضیح به وسیله ویرایش عکس خودداری کردم
    توصیه آخر : به شدت روی ابزارهای موجود تمرکز کنید و یک مطالعه طولانی مدت را در پردازش شروع کنید
    دنیای دیجیتال با ویرایش عجین است و این یک واقعیت انکارناپذیر است.

موفق باشید
    DELL، Mehrdad-PL، MAHosseini و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

درود
    نام: Landscape-21.jpg نمایش: 384 اندازه: 112.9 کیلو بایت

پانورامای حاصل از 8 شات عمودی
    NASSIRI4080، msh2200، afzali و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

درود

دریاچه اطراف شیرآباد استان گلستان

نام: shirabad5.jpg نمایش: 764 اندازه: 244.5 کیلو بایت
    NASSIRI4080، scorpion2147، DELL و 33 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud maani نمایش پست ها
    درود

دریاچه اطراف شیرآباد استان گلستان

نام: shirabad5.jpg نمایش: 764 اندازه: 244.5 کیلو بایت
    تبریک عرض میکنم جناب معانی، به جرگه " حذف کنندگان اگزیف" پیوسته اید
    برادر میشه لطفاً استاپ فیلتر ان دی رو بفرمایید و نیز سرعت شاتر رو؟
    ممنون میشم.
    MahBaz، M.Nouri، davoud maani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط seulement نمایش پست ها
    سلام
    عکستون جزء بهترین های این تاپیک در چند وقت اخیر هست. فقط یک مورد به چشمم آمد که وظیفه خودم می دانم که یادآوری کنم. به نظر من تراز افق باید با توجه به آخرین سری ابرها درست می شد. در حال حاضر خطایش کم نیست. البته نظر و سلیقه شما مهمتر است و با این انتخاب همچنان عکستان موفق بوده است و تعداد 41 تشکر داشته است(از جمله خودم)

ممنون

حیفم آمد این شاهکار بی توجه باقی بماند. عکس اندکی ته مایه های آبستره در خودش دارد. همین مورد خیلی خاصش کرده است.
    از سویی دیگر شباهت عکس به نقاشی بسیار است. گویی تونها و رنگها با قلم مو به صورت کاملا در هم آمیخته بر روی بوم به نمایش در آمده اند.
    جزییات عکس زیاد هست . منظره از دوردست با لنز تله گرفته شده است اینها دلایلی هستند که بیننده اشیاق زیادی برای دیدن این عکسها در سایز خیلی بزگ پیدا کند.
    seulement، davoud maani، MohammadH و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

درود جناب پارسا

در این مدت کمی ه عکاسی را شروع کرده اید پیشرفت خوب داشته اید
    اوایل کارهایتان بهتر بودند اما چند زمانیست که افت در کارهایتان مشهود است.
    حدس من این است که این اواخر بیشتر روی تعویض مداوم تجهیزات تمرکز داشته اید تا مطالعه روی سبک های پردازش و ویرایش و نیز روشهای حرفه ای ترکیب بندی
    و کادربندی

البته این حدس از آن جا پیش آمد که در بخش خرید و فروش فعال بودید و لنزها و دوربین های بسیاری را آزمودید
    اما توصیه دلسوزانه من به دوست عزیزم این است که کلیه کسانی که بازی تجهیزات را شروع می کنند و یا در گرداب آن وارد می شوند
    همواره بازنده اند ز یرا مجبورند به نقطه صفر بازگردند منتها با انبوهی از ضررهای افسوس انگیز
    انشالله که حدس من اشتباه باشد اما به هر حال نمی توان ورود شما را به تجربه با لنزها و دوربین های بسیار که چیزی جز حساسیت های مضر و مخرب ندارد کتمان کرد

چندین بار در فروم گفته ام که باید دید خودمان را وسیع تر کنیم و به این نکته توجه داشته باشیم که تجهیزات از ما جلوترند یا ما از تجهیزات
    آیا لنز یا دوربینی که خریده ایم توانسته ایم از 100 درصد پتانسیلش استفاده کنم و ماگزیمم کیفیت را از آن بگیریم

مثلا چند میلیون به خودمان ضرر میزنیم و لنزمان را عوض می کنیم که مثلا گوشه هایش شارپ نیست اما نوبت که به ویرایش می رسد اصلا توجهی به گوشه ها نداریم
    شاید هم یگ ویگنت بلور دار هم تازه نصیب کناره های عکس کنیم که عکس از نگاه بصری تغییر کند

یا برای مثال لنز پرتره ای خود را می فروشیم که گوشه هایش شارپ نیست آخر مگر کدام پرتره کار با گوشه های لنز کار می کندو یا در چند درصد عکس هایمان به آن نیازخواهیم داشت

از اینها که بگذریم میرسیم به عکس

1- درنگاه اول ترکیب بندی عکس متوسط است.
    خطوط طولی در شروع و پایان خود بر سوژه خاصی تاکید ندارند
    سوژه های موجود در کادر یعنی تک گل و نیزمنطقه ویلایی عکس بسیار دورند و کنتراست یکنواخت رنگی از نوع سبز بر تمام فضای دو سوم پایین مستولی گشته است.

2-هاله لبه های کوه هنگام ویرایش تشدید شده اند
    ضمنا دمای رنگ بخش آمان مناسب نیست و بیش ازحد سرد است. البته این سردی دمای رنگ در چند کار اخیرتون کاملا مشهود است و به نوعی زرد زدایی از عکس ها صورت گرفته استو در فتوشاپ به چمن ها نگاه می کردم سبز بر زردی بسیار غالب بود.
    لبه ابرها نرمی خود را ازدست داده و توسطشدوهایی چرکین شده اند و روی جذابیت بصری تاثیر گذاشته اند.
    با اینکه سایه ابرها بر منطقه ویلایی افتاده است اما همین منطقه باید از لحاظ نوری مورد تاکید قرار می گرفت تا نقطه قوت عکس باشد

به دلیل قوانین فروم ازتوضیح به وسیله ویرایش عکس خودداری کردم
    توصیه آخر : به شدت روی ابزارهای موجود تمرکز کنید و یک مطالعه طولانی مدت را در پردازش شروع کنید
    دنیای دیجیتال با ویرایش عجین است و این یک واقعیت انکارناپذیر است.

موفق باشید
    سلام جناب معانی عزیز
    نمیدونم پرداختن به مساله تجهیزات اینجا کار درستی هست یا نه ، به هر حال من از تجربه تجهیزات مختلف لذت میبرم و خدارو شکر با خرید تجهیزات دست دوم جلوی زیان حاصل از تعویض تجهیزات را کاهش دادم و گاها درامد هایی هم حاصل شده علت فعالیت زیادم هم در بخش خرید و فروش به دلیل فروش و خرید برخی تجهیزات برای برخی دوستان علاوه بر خودم هست، شخصا برا دل خودم عکاسی میکنم چون کوچکترین درامدی از عکاسی ندارم و هیچ ادعایی در عکاسی نداشته و ندارم و کاملا آماتور هستم ، بجز فروم هم هیچ منبع آموزشی خاصی نداشتم و همین کارهارو هم که انجام میدم مدیون فروم هستم ،
    در مورد افت کارهام تو بخش منظره باهاتون کاملا موافقم،از دلایل اصلی این موضوع اینه که زمان و مکان مناسب برای عکاسی انتخاب نمیکنم مجبورا ، چون اغلب با خانواده هستم و همین موضوع باعث میشه کارم تو ویرایش شدیدا سخت بشه و نهایت تلاشو میکنم از ضعیف ترین شرایط ممکن عکس خوب در بیارم ولی به نتیجه مظلوب مثل اینکه نمیرسم
    یه دلیل دیگه هم اینه که هنوز ژآنر خاص خودمو ندارم سال پیش تو منظره خوب بودم و علاقه داشتم ، ولی امثال به ماکرو شدیدا علاقه مند شدم و پیشرفت های خوبی هم تو این بخش داشتم ،جدیدا هم تو بخش پرتره میخوام کارهایی انجام بدم که همه اینا باعث میشه تو منظره افت کرده باشم،شخصا فکر نمیکنم تعویض تجهیزات ارتباطی با افت من تو عکاسی منظره داشته باشه ،چون برام فرقی نمیکنه چه چیزی دستم باشه من با یه اطلاعات ثابتی که از عکاسی و ویرایش دارم عکاسی میکنم که تجهیزات در یک سطح با برند متفاوت هیچ تفییری تو این مساله ایجاد نمیکنه، بعنوان مثال در همین عکس آیا با وجود دوربین 6 دی کار بهتر میتونستم نسبت به دوربین 750 داشته باشم اگه از منطر روحی و روانی مساله نگاه میکنید رو من یکی تاثیری نداره
    در مورد این عکس بخصوص هم به همین شرایط :

نام: DSC_2784_1.JPG نمایش: 375 اندازه: 282.1 کیلو بایت

در مورد ویرایش عکس هم من مشکلی ندارم بسیار خوشحال هم میشوم سایز بزرگتر عکس تو پست اول هست
    ممنون
    ویرایش توسط Jalal Parsa : Sunday 29 May 2016 در ساعت 18:50
    Mehrdad-PL، davoud maani، S Noora و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    سلام
    عکستون جزء بهترین های این تاپیک در چند وقت اخیر هست. فقط یک مورد به چشمم آمد که وظیفه خودم می دانم که یادآوری کنم. به نظر من تراز افق باید با توجه به آخرین سری ابرها درست می شد. در حال حاضر خطایش کم نیست. البته نظر و سلیقه شما مهمتر است و با این انتخاب همچنان عکستان موفق بوده است و تعداد 41 تشکر داشته است(از جمله خودم)

ممنون

حیفم آمد این شاهکار بی توجه باقی بماند. عکس اندکی ته مایه های آبستره در خودش دارد. همین مورد خیلی خاصش کرده است.
    از سویی دیگر شباهت عکس به نقاشی بسیار است. گویی تونها و رنگها با قلم مو به صورت کاملا در هم آمیخته بر روی بوم به نمایش در آمده اند.
    جزییات عکس زیاد هست . منظره از دوردست با لنز تله گرفته شده است اینها دلایلی هستند که بیننده اشیاق زیادی برای دیدن این عکسها در سایز خیلی بزگ پیدا کند.
    درود جناب صدیق
    شما لطف دارید
    عکس با لنز تله 70-200 اف 4 is گرفته شده است.
    تک شات بوده که تبدیل به اچ دی ار شده است.
    اگزیف عکس :
    فوکال 105 میلیمتر
    1/200 ثانیه
    اف نامبر 8
    iso 100
    روی دست
    محل ثبت : جاده ساری به سمت سمنان ( طبیعت خاصی دارد. )بافت پوشش گیاهی تدریجا تغییر می کند

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    تبریک عرض میکنم جناب معانی، به جرگه " حذف کنندگان اگزیف" پیوسته اید
    برادر میشه لطفاً استاپ فیلتر ان دی رو بفرمایید و نیز سرعت شاتر رو؟
    ممنون میشم.

درود
    اگزیف را باید می نوشتم خیلی عذر میخام امین عزیز
    راستش به دلیل اینکه عکس را ترکیب کردم یادم رفت
    برای ثبت قسمت درختان :

6 دی
    لنز 17-40
    اف 8
    iso 100
    1/10 ثانیه

برای ثبت ابرها :
    فیلتر ان دی 1000 مارک کمدیوکس ساخت آلمان
    16 ثانیه
    بقیه اگزیف تغییر نکرده

پردازش در فتوشاپ + camera raw بدون استفاده از پلاگین ( در ویرایش عکس های خاصی از پلاگین استفاده می کنم یا اینکه بخواهم به عنوان مرحله ای از ویرایش برحسب نیاز استفاده کنم اما بالای 80 درصد ویرایش را کاملا در لایه های فتوشاپ انجام می دهم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Jalal Parsa نمایش پست ها
    سلام جناب معانی عزیز
    نمیدونم پرداختن به مساله تجهیزات اینجا کار درستی هست یا نه ، به هر حال من از تجربه تجهیزات مختلف لذت میبرم و خدارو شکر با خرید تجهیزات دست دوم جلوی زیان حاصل از تعویض تجهیزات را کاهش دادم و گاها درامد هایی هم حاصل شده علت فعالیت زیادم هم در بخش خرید و فروش به دلیل فروش و خرید برخی تجهیزات برای برخی دوستان علاوه بر خودم هست، شخصا برا دل خودم عکاسی میکنم چون کوچکترین درامدی از عکاسی ندارم و هیچ ادعایی در عکاسی نداشته و ندارم و کاملا آماتور هستم ، بجز فروم هم هیچ منبع آموزشی خاصی نداشتم و همین کارهارو هم که انجام میدم مدیون فروم هستم ،
    در مورد افت کارهام تو بخش منظره باهاتون کاملا موافقم،از دلایل اصلی این موضوع اینه که زمان و مکان مناسب برای عکاسی انتخاب نمیکنم مجبورا ، چون اغلب با خانواده هستم و همین موضوع باعث میشه کارم تو ویرایش شدیدا سخت بشه و نهایت تلاشو میکنم از ضعیف ترین شرایط ممکن عکس خوب در بیارم ولی به نتیجه مظلوب مثل اینکه نمیرسم
    یه دلیل دیگه هم اینه که هنوز ژآنر خاص خودمو ندارم سال پیش تو منظره خوب بودم و علاقه داشتم ، ولی امثال به ماکرو شدیدا علاقه مند شدم و پیشرفت های خوبی هم تو این بخش داشتم ،جدیدا هم تو بخش پرتره میخوام کارهایی انجام بدم که همه اینا باعث میشه تو منظره افت کرده باشم،شخصا فکر نمیکنم تعویض تجهیزات ارتباطی با افت من تو عکاسی منظره داشته باشه ،چون برام فرقی نمیکنه چه چیزی دستم باشه من با یه اطلاعات ثابتی که از عکاسی و ویرایش دارم عکاسی میکنم که تجهیزات در یک سطح با برند متفاوت هیچ تفییری تو این مساله ایجاد نمیکنه، بعنوان مثال در همین عکس آیا با وجود دوربین 6 دی کار بهتر میتونستم نسبت به دوربین 750 داشته باشم اگه از منطر روحی و روانی مساله نگاه میکنید رو من یکی تاثیری نداره
    در مورد این عکس بخصوص هم به همین شرایط :

نام: DSC_2784_1.JPG نمایش: 375 اندازه: 282.1 کیلو بایت

در مورد ویرایش عکس هم من مشکلی ندارم بسیار خوشحال هم میشوم سایز بزرگتر عکس تو پست اول هست
    ممنون
    درود پارساجان
    پس نیکونی شده مبارکه
    من اصلا به اگزیف نگاه نکردم
    خیلی مشتاق شدم از نزدیک یه دستی بکیرم و عکاسی کنم
    راستش آخر این هفته به همراه 5 خانواده در ویلایی واقع در زیباکنار هستیم.

من هم چون اکثرا کنار خانواده هستم تا بحال بدقول شدم و نتونستم شما را ملاقات کنم.
    پاییز مشکل سه پایه گیجم کرد والا میامدم.
    شخصا پاییز شمال را به هر فصلی ترجیح میدهم.
    به دو دلیل : خانواده برای مسافرت تمایلی نداره و آزادی - طبیعتش خاصه و کنتراست رنگی جالبی داره
    راستش در تدارک یه تور عکاسی برای پاییز هستم
    اگر شما از الان پا پیش بگذارید از منطقه شما شروع خواهم کرد به سمت استان مازندران
    از دوستان ساکن شمال هم تقاضا دارم برای امسال یک هماهنگی جانانه داشته باشیم البته اگر تقویم دار باشد آدم مجبور می شود حتما نسبت به آن اقدامات قبلی داشته باشد
    چه بهتر که در کنار گردهمایی های پایان سال که به دلیل مشغله فراوان اکثر دوستان امکان حضور نمی یابند گردهمایی ویژه عکاسی باشد تا در کنار هم از تجربه دوستان استفاده شود.

در مورد درآمد عکاسی هم چی بگم که دل ما هم خونه
    البته نزدیکی تبریز شهرستانی به نام سردرود هست که یکی از حرفه ای ترین مکانها برای بافت تابلو فرش هست.
    من با یشتر آن ها ارتباط نزدیک دارم و درآمدی هم در این زمینه ایجاد کردم که البته زمانبر بوده و بیشینه 5 ساله دارد و اعتمادسازی آن طولانی بوده است.
    همین اتفاق انگیزه لازم را برای کار حرفه ای ویرایش در من ایجاد کرد.

اما در مورد تجهیزات
    راستش من مخالفتی با خریدشون ندارم مثلا همین دوربینی که خریدید جزو بهترین هاست
    اما منظورم ان بود که بعد از خرید باید از فکر آن بیرون آمد و از عکاسی لذت برد.

در ورد ویرایش عکس بالا نیز انشالله وقتی حضوری ملاقات کردم فرصتی شد اندکی از نزدیک در مورد نحوه عملکرد ویرایشی در سبک های مختلف با هم صحبت می کنیم.
    قطعا می تواند اندکی در دیدگا ه هایتان تاثیر داشته باشد.
    حدسم درست بود در مورد عکس
    چمن ها تغیر hue داده شده اند.

در نوع خاصی از ویرایش می توان در ابرهای موجود رنگ های گرم دم غروب یا طلوع را بازسازی کرد

در ویرایش عکس های منظره محدودیتی وجود ندارد می توانید از سبک های فایت آرت استفاده کنید و .....

ویرایش زیر محصول همان فایل کوچک ویرایش نشده بالاست

نام: DSC_2784_1-copy.jpg نمایش: 408 اندازه: 286.0 کیلو بایت
    Mehrdad-PL، Nima Sadigh، M.Nouri و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر همراه rebwar آواتار ها
    تشکر کرده
    559

از تمامی دوستانی که بحث هایشان باعث تلنگری در پیشرفت عکاسی ( ترکیب بندی - تکنینک - پردازش) میگردد بی نهایت سپاسگذارم ، کاش ارائه نظرات و بحث ها در مورد چند عکس خاصی نبود و عکس هایی که حداقل موارد عکاسی درشون رعایت شده از این بحث ها بی نصیب نمانند . من جمله عکسهایی که بنده آپ میکنم . بابت آف تاپیک از همتون عذر میخوام اما لازم دیدم که هم تشکری از دوستان بکنم هم ینکه گوشه ی نظری هم به دیگر پست ها بندازند .

كاربر همراه rebwar آواتار ها
    تشکر کرده
    559

نام: pano.jpg نمایش: 590 اندازه: 197.8 کیلو بایت
    پانوراما متشکل از 6 شات( دو شات برا ترکیب و هر کدام از فریم ها شامل 3 تصویر با اختلاف 1 استپ نوری)