صفحه 41 از 87 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 401 تا 410 , از مجموع 864
Like Tree6458تشکر

موضوع: عکس های پانوراما Panorama

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

پیش فرض پاسخ: عکس های پانوراما

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    معمولا تفاوت رنگ به دلیل عدم استفاده از مد منوال پیش میاد که فکر نمی کنم شما این اشتباه رو کرده باشین ... درسته؟
    امیرخان این که میگید باید با مد منوال عکاسی بشه یک اصل نیست. و منظور شما هم به احتمال صددرصد این بوده که همه عکسها با یک سرعت شاتر و دیافراگم گرفته بشن که تفاوتی وجود نداشته باشه. ولی من هیچوقت یک همچین اشتباهی نمی کنم که وقتی یک طرف آسمان تیره و ابریست و یک طرف خورشید از مد منوال استفاده کنم! :cool: من می‌خوام پانورامایی بسازم که در هر قسمت از آسمان نورسنجی دلخواه خودم رو داشته باشم. الان فوتوشاپ تا حدود بسیار زیادی رنگ و نور شات های مختلف رو به هم نزدیک میکنه ولی در برخی جاها خسته میشه و ماست مالی میکنه! :biggrin:

و نکته دیگه ای که تفاوت شدت نور عکسها رو تشدید میکنه اینه که بخواهیم قبل از ساخت پانوراما عکسهای RAW رو ویرایش کنیم. چون تنظیمات یکسان رو عکسهای مختلف با نورسنجی های مختلف تاثیر متفاوتی میذاره مجبوریم به چشم اعتماد کنیم که به خاطر کنار هم نبودن عکسها امکان کمی روشن تر یا تیره تر شدن اونها نسبت به هم وجود داره.

همیشه هم این تفاوت ها به خاطر نورسنجی نایکنواخت شات ها نیست. در صورت استفاده از لنزهای پلاریزه حلقوی جهت بیرون کشیدن ابرها از آسمان برخی قسمت های عکس به صورت موضعی تیره میشن که کار ساخت پانوراما رو خیلی خیلی سخت میکنه.

حالا اگه برنامه ای باشه که بهتر از فوتوشاپ این کار رو انجام بده که خیلی خوبه وگرنه باید به همین منوال سابق پیش بریم و با صرف وقت زیاد پس از ساخت پانوراما شاتهای متفاوت رو پیدا کنیم و اونها رو تصحیح کنیم و مجددا پانوراما بسازیم.

:confused:

آقای دکتر ببخشید خط رو خط شدیم!
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

اتفاقا در مورد مناظری که اختلاف نوری شدید دارند، استفاده از حالت خودکار مشکل‌زا است. چون هر فریم خوب نوردهی می‌شود اما اختلاف بین فریم‌ها زیاد می‌شود. بهترین کار این است که دیاف را ثابت کنید و بعد سرعت را در حالت خودکار بین روشن ترین و تاریک‌ترین فریم بررسی کنید. در نهایت یک سرعت متوسط بین این‌دو انتخاب کرده و در مد دستی عکاسی کنید.

اگر نوردهی مناسبی داشته باشید، مشکلات پروسس هم کمتر می‌شود. اما در نهایت پروسس RAW‌ قبل از ادغام کار دقیقی خواهد بود. بیشتر باید تاکید را بر روی تنظیم وایت بالانس و تنظیم Curve بخصوص در تونهای میانی بگذارید.
    یک دستور جالب هم در لایت‌روم می تواند در پروسس RAW عکس‌های پانوراما مفید باشد و آن هم Setting > Match Total Exposure است. وقتی پروسس تان را انجام دادید، همه عکس‌ها را انتخاب کنید و این دستور را امتحان کنید تا نوردهی کلی را یکسان کند.

پروسس رنگ و جزئیات را بعد از ادغام انجام دهید.
    SBadri، farsad، Amin Zarif و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    یک دستور جالب هم در لایت‌روم می تواند در پروسس RAW عکس‌های پانوراما مفید باشد و آن هم Setting > Match Total Exposure است. وقتی پروسس تان را انجام دادید، همه عکس‌ها را انتخاب کنید و این دستور را امتحان کنید تا نوردهی کلی را یکسان کند.

پروسس رنگ و جزئیات را بعد از ادغام انجام دهید.
    این یه جمله برای من خیلی خوب بود همیشه دغدغه اینو داشتم که عکس ها با نوردهی یکسان باشن و به خاطر همین عکس های پانوراما رو در حالت RAW ادیت نمی کردم و در نتیجه به مشکلاتی هم بر می خوردم.

راجع به اون میان یابی هم که فرمودید ... منظور من هم همین کار بود و ابتدا نورسنجی تقریبی رو انجام می دم.

آقای دکتر یک سوال! اگر خاطرتان باشد در همین تایپیک یکی از عزیزان عکسی گذاشته بودند از پانورامایی که در صبح گرفته بودن و به دلیل استفاد از مد منوال و تغییر شدید نور در طلوع شات ها دچار اختلاف زیادی شده بودند. راهی برای فرار از چنین مسئله ای هست؟

پ.ن: اگر به یاد نیاوردید اطلاع بدید که بگردم و پیداش کنم.

ممنون
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه nejatinezhad آواتار ها
    تشکر کرده
    1736

یک مسئله
    منظور از این عکس اینه که نقطه Nodal point با خط رنگی روی لنز مشخص شده؟,و دوربین باید حول محور این نقطه بچرخه؟

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط nejatinezhad نمایش پست ها
    یک مسئله
    منظور از این عکس اینه که نقطه Nodal point با خط رنگی روی لنز مشخص شده؟,و دوربین باید حول محور این نقطه بچرخه؟
    آنطور که به نظر میرسد منظور این عکس همین موضوع بوده است، اما Nodal Point عقب تر از آن چیزی است که در تصویر نشان داده شده است.
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.
    آرش شاهکار

تشکر کرده
    1736

نحوه محسابه Nodal Point به چه روش و با چه فرمولی به دست میاد؟

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط nejatinezhad نمایش پست ها
    نحوه محسابه Nodal Point به چه روش و با چه فرمولی به دست میاد؟
    http://www.vrphotography.com/data/pa...talign-tn.html
    artara74 و Amir Abdolpanah تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

تشکر کرده
    1736

اگه درست متوجه شده باشم Nodal Point میشه نقطه میانی طول دوربین؟پس فاصله سنسور تا انتهای بدنه چی میشه؟

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    این یه جمله برای من خیلی خوب بود همیشه دغدغه اینو داشتم که عکس ها با نوردهی یکسان باشن و به خاطر همین عکس های پانوراما رو در حالت RAW ادیت نمی کردم و در نتیجه به مشکلاتی هم بر می خوردم.

راجع به اون میان یابی هم که فرمودید ... منظور من هم همین کار بود و ابتدا نورسنجی تقریبی رو انجام می دم.

آقای دکتر یک سوال! اگر خاطرتان باشد در همین تایپیک یکی از عزیزان عکسی گذاشته بودند از پانورامایی که در صبح گرفته بودن و به دلیل استفاد از مد منوال و تغییر شدید نور در طلوع شات ها دچار اختلاف زیادی شده بودند. راهی برای فرار از چنین مسئله ای هست؟

پ.ن: اگر به یاد نیاوردید اطلاع بدید که بگردم و پیداش کنم.

ممنون
    صرف اینکه نورسنجی دستی باشد، نتیجه موفقیت آمیز نخواهد بود. تعیین مناسب‌ترین سرعت ممکن و یا گاه استفاده از Bracketing معمولا بهترین نتیجه را خواهد داشت.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    صرف اینکه نورسنجی دستی باشد، نتیجه موفقیت آمیز نخواهد بود. تعیین مناسب‌ترین سرعت ممکن و یا گاه استفاده از Bracketing معمولا بهترین نتیجه را خواهد داشت.
    سرعت يا دياف مناسب جناب دكتر؟ مثال مي زنيد؟
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

صفحه 41 از 87 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 ... آخرینآخرین