صفحه 31 از 87 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 81 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 301 تا 310 , از مجموع 864
Like Tree6458تشکر

موضوع: عکس های پانوراما Panorama

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

پیش فرض پاسخ: عکس های پانوراما

دریاچه زریبار-متشکل از 9 عکس افقی
    به علت زمان نامناسب عکاسی پیشاپیش از کیفیت نامطلوب عکس پوزش می خواهم.

کد:
    http://i34.*******.com/169glec.jpg
    Kavan تشکر می‌کند.

كاربر همراه farhad.b آواتار ها
    تشکر کرده
    950

متشکل از سه عکس
    Minoosepehr، GITANE، GAM و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد بابايي
    www.farhadbabaei.com
    تصویر ,زاده ذهن است;عکس,زاده ی قلب

كاربر جديد mohammad7 آواتار ها
    تشکر کرده
    6

پیش فرض پاسخ: عكسهاي پانوراما و تمام مسائل مرتبط با آنها

برنامه ای مثل mekan v5.5 میخوام به گفته سایت nurris.com که یک سایت ترکیه ای این برنامه اختصاصیه خود سایت و فروشی نیست
    اگه مشابه یا خودشو پیدا کردین دریغ نکنید لینک دانلودشو بزارین
    یه سر به سایت nurris.com یا 3dmekanlar.com بزنید عکساشو دانلود کنید ببینید
    عکسها با برنامه مربوطه ساخته شدن دوربین عکاسیش هم nikon d60 میباشد.
    فقط تورو خدا یا برنامه mekan v5.5 پیدا کنید یا یکی بهتر از اون که فکر نمیکنم وجود داشته باشه.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

[IMG]http://i37.*******.com/21353sj.jpg[/IMG]

شارجه
    GAM، Saeed.gh.sh، Pooyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    :: I want to live till i die , no more , no less ::
    Sh.Jahansooz

كاربر آشنا 2ch.blogfa آواتار ها
    تشکر کرده
    138

Post چگونه پانورامای بهتری بگیرم ؟؟

سلام به همه دوستان عزیز

مدتی پیش یه کار عکاسی قبول کردم که پس از انجام سفارش دهنده تقاضای یک عکس پانوراما از فضای کلی ساختمان مورد نظر کرد ...

خب منهم با یه سه پایه مجهز و دوربین به محل رفتم و پس از گرفتن شاتهای متعدد با گامهای نوری متفاوت ( دقیقا ظهر بود !! ) به دفترم برگشتم و پشت کامپیوتر نشستم که دیدم ای دل غافل !!:::big grin::: اینا چرا اینجورین ؟؟

راستش این اولین تجربه من در زمینه پانوراما بود و خب !! مشکل اصلی من در این شاتها پرسپکتیو بود که بدلیل اینکه دوربین را ثابت کاشته بودم و فقط با پن زدن عکس می گرفتم بوجود آمده بود ... خلاصه با کلی کلنجار رفتن و اعصاب خوردی بدلیل نداشتن وقت بعد از سه چهار ساعت نتیجه زیر با استفاده از فتوشاپ محترم حاصل شد ... البته زیاد بد نشده ولی سوالی برام پیش اومده که برای اصلاح پرسپکتیو در زمان عکاسی ( نه در ویرایش ) و برای اینکه نماها با هم مچ
    باشند چه تکنیکی می شود استفاده کرد ؟؟

لازم به ذکر است دوربین من سونی 1چ هفت بود که با واید ترین فاصله کانونی آن عکاسی کردم

پیشاپیش ممنون از همه :cool:

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض پاسخ: چگونه پانورامای بهتری بگیرم ؟؟

مساله اینه که اکثر نرم افزارهای امروزی با استفاده از نشانه های ابتدا و انتهای عکس ها , حتی با وجود متفاوت بودن پرسپکتیو و زاویه عکس برداری , قادرند تا عکس ها را به بهترین صورت ممکن با هم هماهنگ و ترکیب کنند

یعنی شما چه به صورت Pan و از یک نقطه عکاسی کنید و یا اینکه در امتداد سوژه جابجا بشید و چه به صورت های مختلف مانند Tilt و Shift , و چه لنز شما از نوع tilt-shift باشد یا perspective control lens و یا هیچ کدام , به هر صورت نرم افزارها امروزی با استفاده از نشانه های عکس قادر به تصحیح حالت های مختلف اعوجاج و پرسپکتیو هستند

منتها در همه این حالت های عکاسی چند چیز خیلی مهمند . یکی اینکه خط سیر عکاسی مشخص باشه و از اون انحراف نداشته باشید . یعنی اگر در امتداد خط افق ( مثل این عکس ) حرکت میکنید , نباید مثلا یکی از عکس ها بالای خط افق و یکی پائین خط افق باشند , و همگی با ید در یک امتداد باشند

دوم اینکه شما باید در هنگام گرفتن عکس محاسبات نوری را انجام بدید . مثلا در یک پانوراما که در قسمتی از آن خورشید وجود داره و در قسمتی سایه , شاید به اختلافات نوری زیادی بر بخورید . به همین دلیل معمولا توصیه به قفل نورسنج میشه
    یعنی باید تاریک ترین حالت و روشن ترین حالت عکاسی رو پیدا کرده و نورسنجی رو مابین این دو ( و در واقع میانگین این دو ) قرار بدید و قفل کنید

تکنیک پانورامای HDRI هم هست که البته مربوط به عکس شما نیست اما روش پر درد سری است و نیاز به وقت و حوصله زیاد داره

سوم اینکه نرم افزار مورد استفاده هم در نتیجه نهایی بسیار موثره , شما توضیح ندادید که از چه نرم افزاری استفاد کردید و از چه تنظیماتی؟
    عکس شما هم بسیار کوچیک بود و نمیشد روی اون قضاوت کرد . آن لوگوی کم رنگی هم که روی کار انداختید مانع از قضاوت درست میشه
    Mashhadi Vahid، Kavan، 2ch.blogfa و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا 2ch.blogfa آواتار ها
    تشکر کرده
    138

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    1-
    منتها در همه این حالت های عکاسی چند چیز خیلی مهمند . یکی اینکه خط سیر عکاسی مشخص باشه و از اون انحراف نداشته باشید . یعنی اگر در امتداد خط افق ( مثل این عکس ) حرکت میکنید , نباید مثلا یکی از عکس ها بالای خط افق و یکی پائین خط افق باشند , و همگی با ید در یک امتداد باشند
    2-
    دوم اینکه شما باید در هنگام گرفتن عکس محاسبات نوری را انجام بدید .
    3-
    سوم اینکه نرم افزار مورد استفاده هم در نتیجه نهایی بسیار موثره , شما توضیح ندادید که از چه نرم افزاری استفاد کردید و از چه تنظیماتی؟
    عکس شما هم بسیار کوچیک بود و نمیشد روی اون قضاوت کرد . آن لوگوی کم رنگی هم که روی کار انداختید مانع از قضاوت درست میشه
    با تشکر فراوان از استاد دلباز عزیز

خدائیش در زمینه ادیت عکس کمتر کسی را به تبحر شما دیده بودم تازمانی که چشمم به جمال این فروم نازنین روشن شد ...

اول بابت عکس شرمنده چون دمدست ترین عکسی بود که چون واسه نمونه برده بودم یه جا نشون بدم روش لگو انداخته بودم و متاسفانه برای آپلود کردن در گالری عکاسی مجبور به ریسایز زیاد اون شدم

دم صبحی فرصتی شد هم عکس رو آپ کنم هم دنباله مبحث رو ادامه بدم ( شرمنده من از لحاظ وقتی خیلی مشکل دارم !! )

1- حرکت پن بود و همه شاتها در یک امتداد
    2- بدلیل شرایط نامساعد نوری ( لنگ ظهر ) شاتها را با تفاوت گامهای نوری می گرفتم تا ضمن حفظ نور سوژه آسمان را هم داشته باشم ( آسمان بصورت کلی ادیت و جداگانه به عکس اضافه شده )
    3- نرم افزار مورد استفاده من نسخه سی.اس فتوشاپ است و بیشتر از تنظیمات Transform استفاده کردم نظیر Skew , ... البته تصحیح کنتراست و رنگ عکسها با Level ...

والا مشکل اصلی من اینه که چگونه در زمان عکاسی حتی الامکان از اعوجاج جلوگیری کنم چون واقعا نمای سمت راست عکس بیچارم کرد تا درست مچ شد البته هنوزم کاملا مچ نیست ولی با دو ساعت ادیت بهتر از این نتونستم درش بیارم

ممنون از وقتی که می زارید و شرمنده بابت آف شدن تاپیک

لینک عکس با کیفیت بالاتر :

http://usera.ImageCave.com/2ch/graphic/Panorama-02.jpg
    gear : look & feel
    MY DSLR GEAR : NIKON D90kit 18-105 VR + NIkkor85mmF/1.8

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

والا بچه های دیگه میدونن که اسم کوچیک من یاسر است نه استاد . در عمرم هم کسی غیر از استاد اسدی رو ندیدم که اسم کوچیکش استاد باشه

اما در عکس بزرگی که قرار دادید , اشکالات کار و جایی که جوشکاری شده :biggrin: مشخص شده
    مخصوصا در سمت چپ عکس و درست از لبه ساختمان یک اشکال در هنگام ویرایش بوجود آمده و آن هم کپی شدن قسمتی از آسمان است
    بین هر سه عکس شما ( اگر اشتباه نکنم ) مشکلی به لحاظ نوری وجود اومده که علت این امر هم گوشه های تاریک در عکس شما است. یعنی در هر سه عکس شما کمی گوشه ها نسبت به مرکز تصویر تاریک تر بوده و این باعث شده در جایی که عکس رو به هم میچسبوندید کمی اختلاف روشنایی بوجود بیاد

اعوجاج ( بالشتکی شدن تصویر ) به خاطر لنز دوربین شما است که در واید ترین حالت عکاسی کردید . در هنگام عکاسی میتونید مقداری برابر 2 تا 3 برابر زوم کنید ( البته اگر فضا به شما چنین امکانی را بدهد ) تا آن اعوجاج از بین برود

اما در فتوشاپ در فیلتر Flter / Distort / Lens Correction میتونید هم اعوجاج تصویر رو از بین ببرید و هم تاریک شدن گوشه ها و لبه تصویر رو از بین ببرید
    با توجه به اینکه در هر سه عکس , فاصله کانونی تغییر نکرده , تنظیمی که برای یک عکس به کار میبرید , میتوانید همان تنظیم را برای دو عکس دیگر به کار ببرید

بعد از اینکه هر سه عکس رو به صورت مجزا ویرایش کردید , کار ساخت پانوراما را به صورت دستی انجام ندهید بلکه به خود فتوشاپ بسپارید
    چگونه ؟

هر سه عکس را پس از تغییرات ذخیره کنید
    سپس از دستور
    File / AutoMate / Photomerge
    استفاده کنید
    احتمالا در این جا به نتایج بهتری خواهید رسید
    مخصوصا اینکه فتوشاپ به طور اتوماتیک , لایه ها را به صورت جداگانه و همراه با ماسک برای شما عرضه میکند
    که شما قادر خواهید بود روشنایی و تاریکی هر لایه را هم جداگانه تنظیم کنید
    ( البته تنظیمات این قسمت منوط به ورژن فتوشاپی است که استفاده میکنید )

به هر حال روش های ویرایش عکس نیز درست مثل برنامه ها , بهبود یافته .
    در مورد نورسنجی هم , راه حل همانی است که گفتم
    rezafh، 2ch.blogfa، FoadKhanlar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا mahmooood آواتار ها
    تشکر کرده
    22

Wink پاسخ: عكسهاي پانوراما و تمام مسائل مرتبط با آنها

see in :1024*347
    see in : 2948*1000

iran-esfahan-sio se pol (center)
    9 frame (vertical)2948*1000
    please see large size(size 1.86 mb)
    Camera: Nikon D80
    Exposure: 20 sec (20)
    Aperture: f/13
    Focal Length: 17 mm
    ISO Speed: 100
    Exposure Bias: 0/6 EV
    توصیه میکنم سایز بزرگ رو حتما ببینید :)
    راستی این پل انقدرا که میبینین هم خلوت نیس حداقل 2000 نفر الان تو عکسن :))

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

پیش فرض پاسخ: عكسهاي پانوراما و تمام مسائل مرتبط با آنها

تور مجازی برج میلاد:
    (پانوراما QTVR)

کد:
    http://www.yadman.ir/tabid/100/Default.aspx
    nmroshan، Nader Kohansal، rezakh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

صفحه 31 از 87 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 81 ... آخرینآخرین