صفحه 167 از 193 نخستنخست ... 67 117 157 163 164 165 166 167 168 169 170 171 177 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,661 تا 1,670 , از مجموع 1929
Like Tree8952تشکر

موضوع: عکاسی سیاه و سفید MonoChrome/ B&W

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    درود بر دوستان عزیز
    قبلأ که تصاویر در بخش مدیریت شده نیاز به تأیید داشتن، پس از ارسال عکس و تأیید از سوی مدیران محترم، متوجه میشدیم که عکس ارسالی مون حداقل پارامترهای لازم رو برای نشان دادن به دیگران داره! و از این بابت مایه دلگرمی و انگیزه ایی برای ادامه کار بود. ولی الان واقعأ به تنها چیزی که میشه تکیه کرد تعداد تشکرهایی است که نشان دهنده رضایت دیگر دوستان و اساتید از عکس ارسالی است. و این خود میتواند سندی بر وجود حداقل پارامترهای لازم در عکس باشد!( اگر برداشتم اشتباه است لطفأ اصلاح بفرمایید)
    لذا از تمام اساتید و دوستان گرامی خواهشمندم که اشکالات عکس فوق را که با دیده نکته بین خود دیده اند، ولی از دید بنده پنهان مانده، اعم از کادربندی، نحوه ویرایش و ... را بیان نمایند. ضمنأ ویرایش عکس های بنده کاملأ آزاد است.

یا حق
    سلام
    شما عکس خوبی گرفته اید اما ویرایشتون تخریبی بوده احتمالا در قسمت تنظیم levels اشتباه کرده اید
    miladn1370 و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط Shadows نمایش پست ها
    سلام
    شما عکس خوبی گرفته اید اما ویرایشتون تخریبی بوده احتمالا در قسمت تنظیم levels اشتباه کرده اید
    درود بر شما
    میشه نمونه اصلاح شده آنرا آپلود بفرمایید. البته اگه زحمتی نیست.

ممنون
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

درود بر شما
    میشه نمونه اصلاح شده آنرا آپلود بفرمایید. البته اگه زحمتی نیست.

ممنون
    ویرایش تخریبی قابل اصلاح نیست باید فایل raw باشد
    اگر در عکسی که شما قرار دادید دقت کنید نقاط سیاه تصویرتان کاملا سیاه شده اند و قابل بازیابی نیستند (در هیستوگرام هم قابل مشاهده است)
    لطفا خروجی خام را قرار دهید camera raw setting (حتی Jpeg) ولی بدون ویرایش
    Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

درود بر دوستان عزیز
    قبلأ که تصاویر در بخش مدیریت شده نیاز به تأیید داشتن، پس از ارسال عکس و تأیید از سوی مدیران محترم، متوجه میشدیم که عکس ارسالی مون حداقل پارامترهای لازم رو برای نشان دادن به دیگران داره! و از این بابت مایه دلگرمی و انگیزه ایی برای ادامه کار بود. ولی الان واقعأ به تنها چیزی که میشه تکیه کرد تعداد تشکرهایی است که نشان دهنده رضایت دیگر دوستان و اساتید از عکس ارسالی است. و این خود میتواند سندی بر وجود حداقل پارامترهای لازم در عکس باشد!( اگر برداشتم اشتباه است لطفأ اصلاح بفرمایید)
    لذا از تمام اساتید و دوستان گرامی خواهشمندم که اشکالات عکس فوق را که با دیده نکته بین خود دیده اند، ولی از دید بنده پنهان مانده، اعم از کادربندی، نحوه ویرایش و ... را بیان نمایند. ضمنأ ویرایش عکس های بنده کاملأ آزاد است.

یا حق

اتفاقا این عکس شما برای من خیلی دلچسب بوددرست هست که ایراداتی از نظر کادربندی و ادیت دارد اما عکس در مجموع عکس خوبیست
    از دلایل مورد توجه قرار نگرفتن این است که در سایت به عکس های سیاه و سفید کمتر توجه می شود در حالیکه ماندگاری این عکس بیشتر از عکس های رنگیست و من عاشق این نوع عکس ها هستم

یک راه حل مب تواند این باشد که اصولا نباید عکاسی سیاه و سفید یک ژانر جداگانه محسوب شود و از این رو نباید تایپیک جداگانه ای برایش وجود داشته باشد
    وجود چنین تایپیک جداگانه ای نه تنها ارزش دهی به این عکس ها نیست بلکه به نظر کاستن از ارزشهای آن هاست.

اصولا عکاسی سیاه و سفید در تمام ژانرها مانند طبیعت و پرتره و ... وجود دارد و بهترین عکسهایی که از این ژانرها دیده ام سیاه و سفید بوده اند.

اما در مورد عکس شما :
    اگر بخواهم یک نقد کلی داشته باشم
    ابتدا باید کادربندی از پایین اندکی بسته شود ( کراپ شود )
    در مورد ویرایش بر خلاف دوستمون که نظر دادند من معتقدم با حفظ دیتیل ها باید کنتراست را باز هم بیشتر می کردید
    یکی از سخت ترین و حرفه ای ترین مراحل ویرایش همین کار است.
    شما اگر به عکس های حرفه ای سیاه و سفید در این سبک نگاه کنید اکسپپپوژ عکس پایین است اما دیتیل ها هنوز برقرارند.
    کنتراست زیاد در چنین عکس هایی نوازش دهنده روح بیننده است.
    اصلا این طور هم می توان نگاه کرد که با حذف رنگ از عکس های سیاه و سفید یکی از زیبایی های بصری در چنین ثبت هایی در کنار کادربندی مناسب المان ها ،
    کنتراست بالا و مناسب عکس است.

در کارهای جناب کوروش و نیز جناب حمزه ای من زیاد این نوع سبک را دیده ام
    به دلیل ممنوعیت ویرایش عکس ها از توضیح بر روی عکستون خودداری کردم
    موفق باشید
    kiavash، کوروش، S_Mahdi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud maani نمایش پست ها
    اتفاقا این عکس شما برای من خیلی دلچسب بوددرست هست که ایراداتی از نظر کادربندی و ادیت دارد اما عکس در مجموع عکس خوبیست
    از دلایل مورد توجه قرار نگرفتن این است که در سایت به عکس های سیاه و سفید کمتر توجه می شود در حالیکه ماندگاری این عکس بیشتر از عکس های رنگیست و من عاشق این نوع عکس ها هستم

یک راه حل مب تواند این باشد که اصولا نباید عکاسی سیاه و سفید یک ژانر جداگانه محسوب شود و از این رو نباید تایپیک جداگانه ای برایش وجود داشته باشد
    وجود چنین تایپیک جداگانه ای نه تنها ارزش دهی به این عکس ها نیست بلکه به نظر کاستن از ارزشهای آن هاست.

اصولا عکاسی سیاه و سفید در تمام ژانرها مانند طبیعت و پرتره و ... وجود دارد و بهترین عکسهایی که از این ژانرها دیده ام سیاه و سفید بوده اند.

اما در مورد عکس شما :
    در مورد ویرایش بر خلاف دوستمون که نظر دادند من معتقدم با حفظ دیتیل ها باید کنتراست را باز هم بیشتر می کردید
    شما اگر به عکس های حرفه ای سیاه و سفید در این سبک نگاه کنید اکسپپپوژ عکس پایین است اما دیتیل ها هنوز برقرارند.
    اصلا این طور هم می توان نگاه کرد که با حذف رنگ از عکس های سیاه و سفید یکی از زیبایی های بصری در چنین ثبت هایی در کنار کادربندی مناسب المان ها ،

موفق باشید
    ممنون جناب معانی برای توضیحاتتون در رابطه با ویرایش عکس به سیاه و سفید . ایشون ادیت بر روی عکسشون رو ازاد گذاشتند و مانعی برای این کار نیست

تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud maani نمایش پست ها

اما در مورد عکس شما :

موفق باشید
    درود بر شما
    واقعأ ممنونم از حسن توجه شما. راستش من عکس سیاه و سفید زیاد دیدم و اتفاقأ طبق فرمایش جنابعالی بخاطر رسیدن به همون کنتراست خوشایند، کمی نقاط تیره در عکس ایجاد کردم تا با سفیدی امواج کنتراست چشم نوازی ایجاد کند. چون تو عکسایی که دیده بودم بعضی نقاط هم تیره بودند و دیتیلی نداشتند. (نمیدونم شاید من اشتباه میکنم)

در مورد کادربندی راستش سه پایه همراهم نبود و دوربین روی دست و لایو ویو عکس رو گرفتم! یعنی کادربندی بدون تفکر به جزئیات بود. (چون با خانواده بودیم و عجله داشتند!!!)

مورد بعدی که درباره تاپیک جداگانه سیاه و سفید فرمودید کاملأ درست و بجاست. تو هر ژانری عکسهای بسیار زیبایی بصورت سیاه و سفید وجود دارند که اگه در ژانر خودشون آپلود نشن مورد کم لطفی قرار میگیرند.

در مورد عکس های بنده ویرایش آزاد بوده چون که اینجا هستم تا یاد بگیرم. هیچ ادعایی هم ندارم. همیشه معتقد بودم مرگ تدریجی انسان از زمانی شروع میشه که احساس کنه نیاز به یادگیری ندارد.

عکس اصلی را در بخش ویرایش عکس آپلود میکنم. زحمت ویرایشش با دوستان

بی نهایت سپاس
    davoud maani تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط Shadows نمایش پست ها
    ویرایش تخریبی قابل اصلاح نیست باید فایل raw باشد
    اگر در عکسی که شما قرار دادید دقت کنید نقاط سیاه تصویرتان کاملا سیاه شده اند و قابل بازیابی نیستند (در هیستوگرام هم قابل مشاهده است)
    لطفا خروجی خام را قرار دهید camera raw setting (حتی Jpeg) ولی بدون ویرایش
    تقدیم به شما

ویرایش پیشنهادی شما

ممنونم
    Shadows تشکر می‌کند.

كاربر همراه MAHosseini آواتار ها
    تشکر کرده
    5515

نام: 237-750p.jpg نمایش: 312 اندازه: 133.5 کیلو بایت
    shabab، Fereidoon، M-Yousefi و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی حسینی 500px

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHosseini نمایش پست ها
    نام: 237-750p.jpg نمایش: 312 اندازه: 133.5 کیلو بایت
    عکس زیباییست و هایلایت های بک گراند جذابیتی به عکس داده اند (اگر روشش را بگویید ممنون میشوم)
    نکات ضعف هم می توان به این اشاره کرد که ساختمان کج است و ستون های پشتی احساس می کنم با براش سیاه شده اند که توی ذوق می زند . لامپ هم ترکیب کادر را به هم زده و اگر در کراپ حذف می شد بهتر می شد . موفق باشید
    Amin.S و miladn1370 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    312

نام: 123.jpg نمایش: 295 اندازه: 137.4 کیلو بایت
    sonsun، kiavash، sh.khani و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.