صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 56
Like Tree180تشکر

موضوع: فلاش های Metz

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

پیش فرض پاسخ: فلاش های متز Metz

در سایت افومار نوشته که آنها نمایندگی این برند را دارند. ولی در سایتشان در قسمت فلاش هیچ اسمی از متز دیده نمی‌شود. احتمالا اگر بخواهی بخری باید حدود ۴ ۵ ماه منتظر بمانی تا برات یکی وارد کنند. افومار مثل یک جارو برقی می‌مانه که نمایندگی خیلی از برندهای معروف را بلعیده ولی کشیدن یک فلش کار حضرت فیل است.
    Jesmi و mreza1001 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط platoali نمایش پست ها
    در سایت افومار نوشته که آنها نمایندگی این برند را دارند. ولی در سایتشان در قسمت فلاش هیچ اسمی از متز دیده نمی‌شود. احتمالا اگر بخواهی بخری باید حدود ۴ ۵ ماه منتظر بمانی تا برات یکی وارد کنند. افومار مثل یک جارو برقی می‌مانه که نمایندگی خیلی از برندهای معروف را بلعیده ولی کشیدن یک فلش کار حضرت فیل است.
    آفومار ظاهرا نماینده برندهای بسیاری است.

هم اكنون شركت آفومار نمايندگي انحصاري كارخانجات معظم كانن، ماميا، ياشيكا، كونيكا، مينولتا، كنكو، اسليك، تامرون، ال پي ال، المو، كوشينا و نوريتسو از كشور ژاپن و متس، گوسن، ترمافوت، مولتي بليتس و تتنال از كشور آلمان و پاترسون و لور پرو از كشور انگلستان و همچنين برونكالر سوئيس را دارا می باشد
    اما فقط محصولات Canon خود را در وب سایت ای به همین نام، به نمایش می گذارد.

کد:
    http://www.canon-aphomar.com/
    برای من بسیار جالب است که روی برندهای دیگر اصلا کار نمی کنند.(شاید هم فعالیت دارند و من ندیدم.)

احساس من از یکی دوسال پیش نسبت به این شرکت و فعالیت هاشون این است که، خیلی از سر خوشی کار میکنند.
    ظاهرا براشون زیاد مهم نیست رو بقیه برندها مانور بدهند، وب سایت جدید داشته باشند، محصولات بیشتری وارد کنند و یا ...
    یا مشتری های قدیمی و بزرگ خودشون رو دارند ویا شرایط اقتصادی آنها را مجبور به این استراتژی کرده است.
    ویرایش توسط Navid7h : Saturday 26 December 2009 در ساعت 21:57
    mreza1001، Saeed.gh.sh و Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

والا ما مردیم از بس در باره این آفومار حرف زدیم الان هم به نظرم این پست من رو پاک کنن دوستان!

شرکت های آن طرف آبی کشته مرده بودن اسمشان در لیست آفومار نیستند که الکی نمایدگی انحصاری و رسمی به کسی بدهند. من این را زیاد دیده ام.

مثلا مگه آفومار چند تا فلاش متز میتونه در سال بفروشه؟ به چه ارزشی؟ والا فکر نکنم متز تا این حد بیچاره باشه.برند های غیر معروفی رو تو کار خودم دیدم که در مقابل خرید سالی 50 الی 80 هزار یورو ازشون در خواست کردم تو سایتشوت اسم شرکت مارو بزنن جوابشون این بود: ما جهت ارائه خدمات کاملا در خدمت شماییم اما متأسفانه خرید شما در حدی نیست که نماینده ما محسوب شوید. (حالا درسته که این بستگی به نوع کار و قیمت ها داره )

ولی از طرفی هم همکارانی را می شناسم که براحتی ادعای نمایندگی انحصاری برند ها را دارند که در استعلامی که کردیم معلوم شد ادعایی بیش نیست برخی هم عاملیت فروش دارند و می گویند ما نماینده انحصاری هستیم.

حالا این هم کاری نداره خرجش یک عدد ای میله!

در مورد فعالیت هم باز از این شرکت ها زیاد دیده ام. شما یقین بدانید درآمد دیگری دارند. احتمال زیاد بساز بفروشی چیزی یا کارخانه ای یا هر دو!

اگر می خواست فعال باشد و نماینگی انحصاری بود الان باید سر هر کوچه ای فلاش متز می فروختند.

خوبه بازم پنتاکس رو ننوشته!
    Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    ...
    شرکت های آن طرف آبی کشته مرده بودن اسمشان در لیست آفومار نیستند که الکی نمایدگی انحصاری و رسمی به کسی بدهند. من این را زیاد دیده ام.

مثلا مگه آفومار چند تا فلاش متز میتونه در سال بفروشه؟ به چه ارزشی؟ والا فکر نکنم متز تا این حد بیچاره باشه.

...

ولی از طرفی هم همکارانی را می شناسم که براحتی ادعای نمایندگی انحصاری برند ها را دارند که در استعلامی که کردیم معلوم شد ادعایی بیش نیست برخی هم عاملیت فروش دارند و می گویند ما نماینده انحصاری هستیم.

...

در مورد فعالیت هم باز از این شرکت ها زیاد دیده ام. شما یقین بدانید درآمد دیگری دارند. احتمال زیاد بساز بفروشی چیزی یا کارخانه ای یا هر دو!
    ...
    جناب آقای میلانی،
    به‌نظر من این‌گونه اظهار نظر در شان این فروم نیست. من «هیچ» رابطه‌ای با شرکت آفومار ندارم و هیچ‌کس هم سفارش نکرده که از این شرکت یا هر شرکت دیگری دفاع کنم یا علیه آن‌ها حرف بزنم، متاسفانه هم جایی نیستم که آفومار شعبه داشته‌باشد و بتوانم ازشان خرید کنم یا هر ارتباط دیگری با آن‌ها داشته‌باشم، اما در این مورد عرض کنم:

۱- این‌جا را ببینید:
    کد:
    http://www.metz.de/en/service-support/agencies-abroad/photo-electronics.html
    ۲- جالب است که می‌فرمایید از «این» شرکت‌ها زیاد دیده‌اید، شما اگر کمی نیم نگاهی به تاریخ عکاسی ایران بیندازید می‌بینید که «احمد مایل افشار» و «فوتو افشار» چه خدماتی به عکاسی ایران کرده‌اند، و بی‌انصافی است این‌گونه این مجموعه را بدون سند و مدرک نقد کنید. فروشگاه متروپل و بازرگانی مرتبط و در نهایت آفومار هم که معرف حضور هستند. اگر کمی بیشتر هم تحقیق کنید، می‌بینید که نه تنها نمایندگی خیلی از این برندها را دارند، بلکه فرزند ارشد آقای مایل‌افشار، عضو هیات مدیره دو تا از معظم‌ترین این شرکت‌ها هستند.

۳- این که من این‌ها را نوشتم، فقط به‌خاطر این است که دوست دارم انصاف رعایت شود، بسیاری از بزرگان عکاسی ایران که می‌بینید به نوعی وامدار این شرکت و این خانواده هستند. این چیزی نیست که من حدس‌بزنم یا بگویم. اسم نمی‌برم، اما خیلی‌ها، این‌که حتی شانس این را پیدا کردند که با خیلی از ابزار و تجهیزات کار کنند فقط به‌خاطر این‌بوده که مرحوم احمدِ مایل‌افشار، این تجهیزات را بدون هیچ مزد و منتی در اختیارشان می‌گذاشته و آن‌ها هم بدون سپردن وثیقه یا ضمانت، هر وقت که موفق می‌شدند هزینه‌ی کالا را تهیه کنند، پول متروپل را می‌داده‌اند. این را من خودم دستِ‌اول، حداقل از سه نفر شنیده‌ام. خب، الآن من نمی‌دانم وضع این مجموعه و رابطه‌اش با عکاسان چطور است، اما این‌که شرکت بزرگی بوده‌اند و بسیاری از این برندها را این‌ها انحصاراً به‌ایران آورده‌اند شکی نیست.

موفق باشید.
    Amir Mohebi، yasin-m، Kaveh Ghobadi و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

ولله من به شخصه خيلي سابقه و تجربيات خوبي از لوازم الكترونيك آلماني ندارم. آلماني ها خداي تكنولوژي مكانيكي هستند ( بهترين اتوموبيل ها و بهترين لوازم خانگي الكتروموتور دار و ... ) ولي در تكنولوژي هاي الكترونيكي يكي دوگام از ژاپني ها و امريكايي ها عقب هستند و نمونه اش هم برندهايي مثل گرانديك و زيمنس هستند كه خيلي در الكترونيك موفق نبوده اند و ورشكستگي هاي زيادي را تجربه كرده اند.

و اما معمولا دارندگان دوربين هاي عكاسي به خاطر قيمت پايين تر به سمت برندهاي فلاش و لنز و لوازم جانبي Third Party مي روند و اين در حاليست كه فلاش Metz Mecablitz 58 AF-1 در اينترنت قيمت هاي از حداقل 370 دلار دارند كه به نظرم خريدشان در براير قيمت حداقل 385 دلاري Canon Speedlite 580EX II هيچ توجيهي ندارد. در مقايسه اي كه در پست اول اين تاپيك قرار گرفته هم به نظرم كفه ي سنگين ترازو به سمت 580 كنن است.

در ثاني ظاهر اين فلاش خيلي مايوس كننده است و آدم رو ياد محصولات روسي مي اندازه :

Amir Mohebi، SBadri، reza_Bahman و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

رويويي براي Metz 48 AF-1 :

کد:
    http://photo-tips-online.com/review/metz-mecablitz-48-af-1-flash/

نكاتي از اين رويو:

1- نداشتن قفل سر فلاش ( عدم تحمل وزن ديفيوزرهاي سنگين)

2- عدم چرخش 360 درجه سر فلاش ( 120cw و 180ccw )

3- نياز به فشردن دو دكمه براي انتخاب در منو ( درگير بودن دو دست)

4-نداشتن دكمه مجزا براي روشنايي lcd ( نكته مثبت )

5- نداشتن پايه همراه در جعبه فلاش براي off camera ( در بازار امريكا )

6- داشتن نور مدلينگ

7- نوشته زشت for can روي بدنه ( در حالي كه جاي كافي براي نوشتن كامل canon دارد )!

8- نداشتن شماتيك راهنما در قسمت باطريها براي جايگذاري راحتتر باطريها ( اين ديگه از اون گيراست...)
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    reza_Bahman، farhad44، platoali و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    175

یک عالمه پشت افومار صحبت کردیم. من امروز رفتم کانون میدان ولی عصر. یک سری از فلاش های متز را داشت.

فلاش اس اف ۵۸ را می داد ۴۱۰ هزار تومان. و ۴۸ را میداد ۲۳۰ یا ۲۲۰ .یادم دقیق نیست. فقط کفشک کانون و نیکون را داشت. کفشک دوربین های لایکا, پنتاکس یا اولیمپوس موجود نبود.
    Kaveh Ghobadi، farhad44، mreza1001 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    175

نقل قول نوشته اصلی توسط kakooch نمایش پست ها
    جناب آقای میلانی،
    به‌نظر من این‌گونه اظهار نظر در شان این فروم نیست. من «هیچ» رابطه‌ای با شرکت آفومار ندارم و هیچ‌کس هم سفارش نکرده که از این شرکت یا هر شرکت دیگری دفاع کنم یا علیه آن‌ها حرف بزنم، متاسفانه هم جایی نیستم که آفومار شعبه داشته‌باشد و بتوانم ازشان خرید کنم یا هر ارتباط دیگری با آن‌ها داشته‌باشم، اما در این مورد عرض کنم:

۱- این‌جا را ببینید:
    کد:
    http://www.metz.de/en/service-support/agencies-abroad/photo-electronics.html
    ۲- جالب است که می‌فرمایید از «این» شرکت‌ها زیاد دیده‌اید، شما اگر کمی نیم نگاهی به تاریخ عکاسی ایران بیندازید می‌بینید که «احمد مایل افشار» و «فوتو افشار» چه خدماتی به عکاسی ایران کرده‌اند، و بی‌انصافی است این‌گونه این مجموعه را بدون سند و مدرک نقد کنید. فروشگاه متروپل و بازرگانی مرتبط و در نهایت آفومار هم که معرف حضور هستند. اگر کمی بیشتر هم تحقیق کنید، می‌بینید که نه تنها نمایندگی خیلی از این برندها را دارند، بلکه فرزند ارشد آقای مایل‌افشار، عضو هیات مدیره دو تا از معظم‌ترین این شرکت‌ها هستند.

۳- این که من این‌ها را نوشتم، فقط به‌خاطر این است که دوست دارم انصاف رعایت شود، بسیاری از بزرگان عکاسی ایران که می‌بینید به نوعی وامدار این شرکت و این خانواده هستند. این چیزی نیست که من حدس‌بزنم یا بگویم. اسم نمی‌برم، اما خیلی‌ها، این‌که حتی شانس این را پیدا کردند که با خیلی از ابزار و تجهیزات کار کنند فقط به‌خاطر این‌بوده که مرحوم احمدِ مایل‌افشار، این تجهیزات را بدون هیچ مزد و منتی در اختیارشان می‌گذاشته و آن‌ها هم بدون سپردن وثیقه یا ضمانت، هر وقت که موفق می‌شدند هزینه‌ی کالا را تهیه کنند، پول متروپل را می‌داده‌اند. این را من خودم دستِ‌اول، حداقل از سه نفر شنیده‌ام. خب، الآن من نمی‌دانم وضع این مجموعه و رابطه‌اش با عکاسان چطور است، اما این‌که شرکت بزرگی بوده‌اند و بسیاری از این برندها را این‌ها انحصاراً به‌ایران آورده‌اند شکی نیست.

موفق باشید.

شاید نباید این بحث را در اینجا ادامه داد چون ربطی به موضوع رشته ندارد. از مدیران می خواهم اگر صلاج می دانند این پست های مربوط به افومار را به یک رشته‌ی چداگانه انتقال دهند.

در هر صورت، فکر کنم مشکل افومار مشکل همه شرکت‌های خیلی بزرگ در مقیاس ایران است. این شرکت ها خیلی گنده شده اند مثلا بالاتر از ۳۰۰ ۴۰۰ کارمند دارند ولی هنوز مثل شرکتهای کوچک اداره می‌شوند. اکثر تصمیم ها از بالا به پایی گرفته می‌شود و اکثر مدیران میانی اختیار خاصی ندارند.

من خود در این شرکت ها کار کرده ام. یایدم می‌اید یک دفعه می خواستند یک مقاله تبلیغی که تبلیغ نباشه در مورد شرکت در یکی از مجلات نوشته بشود. درست بود که کار به یک مدیر میانی سپرده شده بود ولی هیچ کس جرات تایید کردن مقاله را نداشت و چون صاحب شرکت هم در دست رس نبود در نتیجه ضرب الجل مقاله گذشت و هم مجله و هم شرکت متضرر شدند. از این نمونه ها بسیار هست و کسانی که کارمند این جور شرکت ها هستند می توانند خیلی مثال بیاورند.

این جور شرکت‌ها معمولا یک گاو شیر ده دارند که برایشان پول خوبی در می‌آورد و در تنیجه خیلی لخت و تنبل شده اند. دنبال خدمات جدید و چابکی نمی‌روند. نمونه اش همین سایت افومار هست. آیا واقعا سایت یکی از بزرگترین شرکت های عکاسی باید این شکلی باشه؟ این را با بقیه سایت های ریسلر مانند بی اند اچ یا اندروما مفایسه کنید. خدماتشان متوسط یا حتی در بعضی مواقع پایین هست.حتما با خدمات پس از فروش یا خرید های این شرکت ها مخصوصا افومار آشنا هستید.ولی چون خیلی بزرگ شده اند معمولا کارشان می گذرد.

اینکه قبلا این شرکت خیلی خوب بوده و خیلی از عکاس ها مدیون این شرکت هستند دستشون درد نکنه ولی این تاریخ است و ربطی به الان ندارد. این دلیل نمی‌شود درمورد این شرکتها صحبت نشود و ازشان انتقاد نشود. همانطور که ما درمورد شرکتهای بزرگی مثل نیکون و کنون با اون حجم خدمات براحتی صحبت و انتقاد می کنیم حق داریم در مورد شرکت های وطتی هم صحبت کنیم.
    ویرایش توسط platoali : Sunday 3 January 2010 در ساعت 11:58
    raffi، mreza1001 و M33FT تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

جناب آقای میلانی،

۱- این‌جا را ببینید:
    ....
    کد:
    بله دیدم ولی قبلا ندیده بودم. در شغل خودم هم دیده ام که با 2 برابر حجم گردش مالی که داریم شرکت گروندورف آلمان حاضر به نوشتن اسم ما در لیست نماینگی ها نشد ولی شرکت تازه کار دیگری که به جرات خریدش نصف ما است و از تاسیسش 5 ، 6 سال گذشته به عنوان نماینده رسمی معرفی شده.دلیلش را هم نمی دانیم.

بنده جواب ندادم که بحث کش پیدا نکند. صحبت های کاوه خان را کاملا به بی طرفی قبول دارم. شاید از این جمله :

و آواتور من برداشت شده که کار من در رابطه با دوربین و لوازم و .... است؟

چون چندین مورد هم تو پیام خصوصی در باره دوربین و لوازم پنتاکس و سیگما و سفارش و تخفیف و ... از من پرسیده اند همین جا اعلام کنم که:

بنده هیچ گونه وابستگی و منافع مالی یا فامیلی یا دوستی و ... با شرکت سیگل یا هیچ شرکتی که در کار دوربین عکاسی باشد ندارم.

جالب است که می‌فرمایید از «این» شرکت‌ها زیاد دیده‌اید، شما اگر کمی نیم نگاهی به تاریخ عکاسی ایران بیندازید می‌بینید که ...
    جسارتا منظور من شرکت به معنای عام بود نه شرکت های عکاسی. که در پست قبل هم دوستمان اشاره کردند.

بنده هم همین الان 2 عدد لنز و کانورتور از یکی از مغازه ها بدون دادن رسید و وثیقه در اختیار دارم که حالا شاید خیلی گران نباشند اما یک میلیونی ارزششان است با فروشنده هم نه فامیلم نه از قبل دوست بوده ام.اتفاقا همین موردی هم که گفتید برای من پیش آمده که به چیزی نیاز مبرم داشتم و پولش را هم نداشتم و همین مغازه دار یا یک بار هم یکی دیگه جنس را بدون دریافت پول به من داده اند.اما اینکه 10 20 سال دیگه پسر ایشان چنین کاری را برای پسر من انجام دهد چیز دیگری است ... یاد این ضرب المثل افتادم : گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل (خطاب به آن شرکت محترم)

دلیل نماینده بودن هم کم و بیش با توضیحاتی که دادید مشخص شد :

اگر کمی بیشتر هم تحقیق کنید، می‌بینید که نه تنها نمایندگی خیلی از این برندها را دارند، بلکه فرزند ارشد آقای مایل‌افشار، عضو هیات مدیره دو تا از معظم‌ترین این شرکت‌ها هستند.
    به هر حال شرکت بزرگی است که بودنش از نبودنش خیلی بهتر است. عمرش دراز
    siamak1681 تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

دوستان عزيز ، من ناربه هستم و در حال حاضر مدير پشتيباني كالا در شركت آفومار مي باشم ،
    با عرض احترام از تمام دوستاني كه با توصيه هاي سازنده و يا حتي انتقادهاي منصفانه خود در سدد رفع مشكلات سيستم توزيع كالاي مورد نياز شما دوستان علاقه مند به هنر و حرفه عكاسي ميباشند ، صميمانه تشكر مي نمايم و با درك اين موضوع كه خواسته تمامي شما غزيزان محترم فقط و فقط سهولت شما به رسيدن به كالاي (تجهيزات عكاسي)مورد نياز مرغوب با صرف هزينه اي معقول و در كمترين زمان ،مي باشد و هيچ گونه منظور ديگري با بقلم در آوردن مطالب ارائه شده نمي باشد ، توضيحات زير را تقديم مي دارد:

1- شركت آفومار نمايندگي فروش و خدمات پس از فروش فلاش هاي مارك "متس" در ايران را از سالهاي بسيار دور دارا ميباشد.
    2-پس از وقفه اي طولاني شركت آفومار سري جديد فلاشهاي اين كارخانه را يك ماه پيش وارد كرده است .
    3-خدمات پس از فروش اين فلاشها طبيعتا" به عهده اين شدكت ميباشد.
    4-شما مي توانيد جهت ارسال هرگونه نظر ، پيشنهاد و يا انتقاد پيام خصوصي بگزاريد و يا به آدرس : info@aphomar.com به نام خود من پيام ارسال فرمائيد .

با تشكر،
    ناربه
    Kaveh Ghobadi، platoali، raffi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین