صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 163
Like Tree148تشکر

موضوع: سوال در مورد سرعت سینک.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

اول سرعت رو سرعتی پایین تر از سرعت سینک دوربین قرار دهید. برای احتیاط 1/125 مناسب است. تست کنید . باید جواب بده. اگر نه رادیو فلاش رو جداگانه تست کنید فلاش روی گیرنده و فرستنده رو دستی فعال کنید اگر شلیک میکنه یک چیزی میان دوربین و رادیو تریگرتون ایراد داره. در این حالت معمولا اگر رادیو فلاش رو تعویض کنید درست میشه
    qwert تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

ممنون از راهنمایی دوستان عزیز.
    راستش وقتی گیرنده رو به فلش وصل میکنم با دکمه رادیو فلش فلاش میزنه.
    اما با دوربین وقتی عکس میگیرم فلاش نمیزنه. یک جورایی انگار رادیو فلش به دوربینم وصل نشده.
    تو تنظیمات دوربین هم جایی رو پیدا نکردم که فلاش رو روشن کنه. (دوربین من کلاً فلاش اینترنال هم نداره)

راستی اگر میشه لطف کنید در مورد این لامپ مدل توضیحی بدید که دقیقا چه کارایی داره.
    بنده در مورد نور هیچ اطلاعاتی ندارم شرمنده.

تشکر کرده
    16459

آقا شما رادیو فلاشت رو باید عوض کنی .این مشکل برای برخی رادیو فلاش ها با دوربین های کنون از 600دی به این طرف هست که مربوط به کنتاکت ها میشه. ببرش همونجا که خریدی بگو یه مدل دیگه بهت بده.اگر تونستی عکسش رو بذار که ببینم همون مدلی بود که ما مشکل داشتیم یا نه.حدس میزنم همون باشه. به تنظیمات دوربینت نیست پس دنبالش نگرد. روی مد m سرعت 125 و هر دیافی باید بزنه اگر جداگانه کار میکنه مشکل از همخوانی دوربین و رادیو تریگر است .
    ویرایش توسط mreza1001 : Saturday 25 October 2014 در ساعت 00:27 دلیل: تایپ
    qwert تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

مدلش این هست:

تشکر کرده
    16459

نه فرق داره اما میشه حدس زد که فقط ظاهرشون متفاوت باشه
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

دوستان عزیز سلام . من یک فلاش استودیویی mettel600 باطری دار دارم که میخوام براش یک تریگر با سرعت سینک بالا بگیرم . لطفا راهنمایی بفرمایید . پیشاپیش ممنون از لطفتون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط kazem777 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام . من یک فلاش استودیویی mettel600 باطری دار دارم که میخوام براش یک تریگر با سرعت سینک بالا بگیرم . لطفا راهنمایی بفرمایید . پیشاپیش ممنون از لطفتون
    سرعت سینک، (یا بیشینهء سرعت همزمانی فلاش و پرده های شاتر) به دوربین شما بستگی داره تا فلاش-تریگر ...
    یعنی ... تریگر و طراحی بسیار خوبش نمیتونه سرعت سینک دوربین شما رو «از اون چیزی که هست»، بالاتر ببره ... ولی برعکسش صادقه: کیفیت پایینش میتونه باعث بشه که سرعت شاتر شما به سرعت سینکش نرسه.

شما مثلا با یه دوربین Full-Frame ای مثل Canon 5D Mark II با بهترین رادیو-فلاش ها (تریگر ها) میتونید به سرعت سینک 1/160sec برسید ... و نه بیشتر
    یا مثلا با یه دوربین با سنسور APS-C به 1/200sec و در بعضی بدنه ها ممکنه تا 1/250sec ...

ولی یه رادیو فلاش چینی بی کیفیت ممکنه روی 1/120sec هم باعث ثبت سیاهی پرده های شاتر روی سنسور 5D Mark II بشه ...

امیدوارم توضیحاتم گنگ نبوده باشه

پی نویس: شما تحت شرایط خاصی که در این لینک (در ویکیپدیای عکاسی) توضیح داده ام، میتونید از سرعت سینک دوربین تون گذر کنید و به 1/4000sec و یا بیشتر برسید
    ویرایش توسط Ali Bayati : Tuesday 11 November 2014 در ساعت 21:55 دلیل: افزودن لینک گذر از محدودیت سرعت سینک دوربین :-)
    Digital Lover، ata_m3، S_Mahdi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    سرعت سینک، (یا بیشینهء سرعت همزمانی فلاش و پرده های شاتر) به دوربین شما بستگی داره تا فلاش-تریگر ...
    یعنی ... تریگر و طراحی بسیار خوبش نمیتونه سرعت سینک دوربین شما رو «از اون چیزی که هست»، بالاتر ببره ... ولی برعکسش صادقه: کیفیت پایینش میتونه باعث بشه که سرعت شاتر شما به سرعت سینکش نرسه.

شما مثلا با یه دوربین Full-Frame ای مثل Canon 5D Mark II با بهترین رادیو-فلاش ها (تریگر ها) میتونید به سرعت سینک 1/160sec برسید ... و نه بیشتر
    یا مثلا با یه دوربین با سنسور APS-C به 1/200sec و در بعضی بدنه ها ممکنه تا 1/250sec ...

ولی یه رادیو فلاش چینی بی کیفیت ممکنه روی 1/120sec هم باعث ثبت سیاهی پرده های شاتر روی سنسور 5D Mark II بشه ...

پی نویس: شما تحت شرایط خاصی که در این لینک (در ویکیپدیای عکاسی) توضیح داده ام، میتونید از سرعت سینک دوربین تون گذر کنید و به 1/4000sec و یا بیشتر برسید
    ممنون از لطفتون . دوربین من nikon d800 هست . متاسفانه من اطلاعات کمی در این مورد دارم . میدونم وقت گیر هست پاسخ به این سوال اما میشه بفرمایید با این دوربین میشه به سرعتهای بالای شاتر رسید ؟ ممنون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط kazem777 نمایش پست ها
    ممنون از لطفتون . دوربین من nikon d800 هست . متاسفانه من اطلاعات کمی در این مورد دارم . میدونم وقت گیر هست پاسخ به این سوال اما میشه بفرمایید با این دوربین میشه به سرعتهای بالای شاتر رسید ؟ ممنون
    بله میتونید ... من به نیکون وارد نیستم ... اما صورت مسئله یکی است ...
    یعنی شما به یه SpeedLight نیکون نیاز دارید و همون نسخه ای که تو لینک دادم رو برای نیکون بپیچید.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها

ممنون از لطفتون . مطالب مفیدی بود . پس بدون فلاش دوم (speedlight) این امکان برای سرعت بیشتر وجود نداره ؟
    یک سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه از کجا میشه فهمید که فلاش فتوسل یا همون سنسور حساس به نور داره یا نه؟ و اینکه فتوسل در حالت معمول چه کاری برای فلاش استدیویی انجام میده ؟ ( ببخشید بابت سوالات پیش پا افتاده )

صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 آخرینآخرین