صفحه 14 از 17 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 163
Like Tree148تشکر

موضوع: سوال در مورد سرعت سینک.

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط D.Daneshmand نمایش پست ها
    در اینجا اشاره ای نشده.
    احیانا با Flash Duration که اشتباه نگرفتید؟
    خیر دوست عزیز
    بدلیل چینی بودن فلاش ها و اینکه من حتی اسمشون رو هم نمیدونم و کلاً یک برگه توش بود که اصلی ترین مشخصاتش
    همین هست که اسکن کردم ، پس با توجه به مشخصات فوق نمیشه تشخیص داد که سرت سینک چقدر است ؟

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

حداکثر سرعت سینک دوربینتان هر چقدر باشد، این فلاش با آن سینک می شود. که البته ربطی به مدل و این بروشوری که شما قرار دادید ندارد.
    Dariush Chegini و darkness_land تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر آشنا FaLah آواتار ها
    تشکر کرده
    336

با سلام خدمت اساتید و عزیزان
    دوستی از من سوالی کردن که برای خودم کمی گنگ بود تصمیم گفتم اینجا مطرح کنم
    در حال عکس گرفتن با دوربین دیجیتال همراه با فلاش هستیم سرعت همزمانی ما به فرض مثال 1/60 است اگر سرعت شاتر بیشتر از این عدد باشد به تدریج در عکس تصویر خود شاتر هم ثبت میشود و بخشی از تصویر سیاه خواهد شد و نهایتا کل آن .
    حال اگر سرعت شاتر به تدریج از سرعت همزمانی کمتر شود چه اتفاقی رخ میدهد ؟
    پیشاپیش ممنون از شما
    زندگی خواب است و عشق رویای آن

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط FaLah نمایش پست ها
    در حال عکس گرفتن با دوربین دیجیتال همراه با فلاش هستیم سرعت همزمانی ما به فرض مثال 1/60 است اگر سرعت شاتر بیشتر از این عدد باشد به تدریج در عکس تصویر خود شاتر هم ثبت میشود و بخشی از تصویر سیاه خواهد شد و نهایتا کل آن .
    پیشاپیش ممنون از شما
    سرعت مد نظر برای اسپیدلایت ها معمولا بین 200-250 (بستگی به دوربین دارد) یا سریعتر است یعنی فلاش زمانی میزند که شاتر در برابر سنسور قرار دارد و سایه می اندازد
    حالا اگر سرعت شاتر از این زمانها کمتر باشد عملا شاتر هنوز بسته نشده و کل سنسور نمایان است و عکس کامل بدون سایه گرفته می شود
    بنابراین 1/60 و 1/200 و ... فرقی ندارد فقط کافیه کند تر از 1/200 باشد
    در یک نگاه سینک اسپید سریعترین سرعتی است که شاتر در برابر سنسور کاملا باز است و سنسور کاملا نوردهی میشود
    FaLah تشکر می‌کند.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط FaLah نمایش پست ها
    پیشاپیش ممنون از شما
    درود
    این طور که من فهمیدم "اگر بر فرض مثال بیشترین سرعت سینک با فلاش 1/160 باشه.و ما بیایم مثلا" 1/4 ثانیه شات رو بذاریم چی میشه؟" منظورم اینه که نمونه ی سوال شما اینه؟

در صورت کلی هیچ فرقی تو عملکرد فلاش نداره و اگر نور ثابتی در کادر نباشه نورسنجی هم همون طور هست که قبلن بوده.چون فلاش ها فقط تو یه کثر ثانیه مثلا" 1/8000 ثانیه تخلیه میشند و عملا" پایین آوردن سرعت شاتر (وقتی نور دیگه ای در کار نباشه) هیچ تاثیری نداره.فقط بحث ثابت بودن دوربین و سوزه هست
    Digital Lover، Dariush Chegini و FaLah تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر جديد
    تشکر کرده
    34

سلام
    شاید بشه ساده تر به این صورت گفت که در عکاسی با فلاش سرعت سینک نور محیط رو کنترل میکنه و دیافراگم نور فلاش رو .

یعنی اکه نور محیطی نداشته باشید ( حتی لامپ مدلینگ هم نور محیطی به حساب میاد چون بعد از تخلیه فلاش روشن میشه ) سرعت سینک هیچ تاثیری نداره .

سرعت سینک هر چه بالاتر باشه شما کنترل بیشتری بر نور فلاشها دارید چون به طور کامل میتونید نور محیط رو حذف کنید .
    hossein137 تشکر می‌کند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط jalalkarimi نمایش پست ها
    سلام
    شاید بشه ساده تر به این صورت گفت که در عکاسی با فلاش سرعت سینک نور محیط رو کنترل میکنه و دیافراگم نور فلاش رو .

یعنی اکه نور محیطی نداشته باشید ( حتی لامپ مدلینگ هم نور محیطی به حساب میاد چون بعد از تخلیه فلاش روشن میشه ) سرعت سینک هیچ تاثیری نداره .

سرعت سینک هر چه بالاتر باشه شما کنترل بیشتری بر نور فلاشها دارید چون به طور کامل میتونید نور محیط رو حذف کنید .
    البته منظورتون قطعا سرعت شاتر بوده… وگرنه سرعت سینک که برای هر دوربینی ثابت‌ه
    jalalkarimi تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    34

بله کاملا درسته ممنون از تذکر
    سرعت شاتر نور محیط و دیافراگم نور فلاش رو کنترل میکنه .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

درود.
    دوستان بنده یک دوربین 6d خریدم. به همراه اون یک عدد فلش mettle 300 برق و باطری.
    رادیو فلش رو روی دوربین و فلش نصب کردم. اما وقتی شات میگیرم فلش کار نمیکنه.
    میخواستم اگه میشه راهنمایی کنید که از کجا باید فلش رو روشن کنم؟ و کلا چه کاری برای سینک کردنشون انجام بدم

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط qwert نمایش پست ها
    درود.
    دوستان بنده یک دوربین 6d خریدم. به همراه اون یک عدد فلش mettle 300 برق و باطری.
    رادیو فلش رو روی دوربین و فلش نصب کردم. اما وقتی شات میگیرم فلش کار نمیکنه.
    میخواستم اگه میشه راهنمایی کنید که از کجا باید فلش رو روشن کنم؟ و کلا چه کاری برای سینک کردنشون انجام بدم

معمولا از دو طریق میشه هِد ها رو همزمان با شاتر زدن، وادار به تخلیه کرد:
    ۱. استفاده از Sync Cable یا همون کابل سینک، که یه سرش به دوربین و سر دیگرش به پشت هِد وصل میشه. (دست و پاگیر است و شعاع عمل شما رو به طول کابل، محدود میکنه)
    ۲. استفاده از wireless Triggering (اینجا: رادیو فلاش) ... با اتصال فرستندهء آن به دوربین، و گیرندهء آن به پشت فلاش. (ارسال فرمان بصورت بی سیم)

روشن کردن فلاش:
    بعد از اتصال کابل برق، هِد را بوسیله دکمهء دو وضعیتی On/Off که معمولا در پشت هِد تعبیه شده روشن کنید. اگر هیچ مشکلی وجود نداشته باشد، باید صدای چرخش فن (اگر در هِد تعبیه شده باشد) را بشنوید. همینطور اگر LED یا لامپی در پشت هِد باشد، احتمالا روشن میشود. در این حالت میتوانید لامپ مدل را روشن کنید و شدت نور آنرا کم و زیاد کنید. همینطور با زدن دکمهء Test میتوانید لامپ نعلی را به تخلیه شدن وادارید.

بسته به اینکه دوربین شما APS-C یا Full-Frame باشد، سرعت شاتر دوربین تان بین 1/160sec برای فول فریم و 1/200sec و یا 1/250sec برای دوربینهای با سنسور APS-C متغیر خواهد بود.
    اگر نیمهء پایین اکسپوزهای شما تیره و تار شد و با تغییر سرعت به 1/120sec این مسئله حل شد، رادیو تریگر (وایرلس) شما نوع نامرغوب است.

بازم سوالی داشتید، مطرح کنید

صفحه 14 از 17 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 آخرینآخرین