صفحه 20 از 54 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 535
Like Tree626تشکر

موضوع: فلاش براي دوربين هاي نيكون

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: فلاش براي دوربينهاي نيكون

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    یک مشکل کمی عجیب در حالت SU-4، عدم سینک شدن فلاش با دوربین در قدرت 1/1 است. آیا دوستان دیگر هم به این مشکل برخورد کرده اند؟ و آیا راه حلی دارد؟ گرچه آنچنان مشکل زا و حیاتی نیست، اما اگر دوستانی که SB-900 دارند هم این موضوع را امتحان کنند و نتیجه را بگویند ممنون میشوم.
    سلام

الآن امتحان کردم و هیچ مشکلی نبود! با حداکثر سرعت سینک شاتر ( 1/200) هم انجام شد و بی نقص بود!

حالت SU4 علیرغم ظاهر ساده و منوآلی که دارد, بسیار کاربردی است, جو مک نالی در آخرین مطلبش به استفاده از این قابلیت در SB-900 در یک عکس اشاره کرده (در عکس دوم توضیحی در مورد حالت فلاش نداده) :

Behind her head is an SB900 running on SU-4 mode, about 1/4 power, with dome diffuser still on the flash.

و

Solomon, one SB900 unit from about 50′. Zoomed to 200mm. No diffuser. That’s it. One light, far away.

کد:
    http://www.joemcnally.com/blog/2010/04/29/i-cant-believe-i-just-said-that/
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    reza_Bahman، Kaveh Ghobadi، Omid Araki و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض پاسخ : پاسخ: فلاش براي دوربينهاي نيكون

درود

چندی پیش دوست عزیزی از بنده سوالی پرسیده بودن که جوابی برای آن نداشتم و تا به این لحظه خودم به آن فکر نکرده بودم ، مبنی بر اینکه اگر برای بکار گیری فلاش ها فرضا فلاش Sb900 در حالت Commander Mode از دوربین ، میتوان حالت M ، AA ،TTL و... رو داشت. سوال اینجاست که اگر در مد منوال تنظیم قدرت فلاش به عهده ماست و در TTL به عهده دوربین پس آن قسمت .Comp که از -3 تا +3 میشود قدرت فلاش را کم و یا زیاد کرد حتی در حالات TTL .... پس عملا اینجا TTL دیگر چکاره است!؟

با سپاس

انوش

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    .... پس آن قسمت .Comp که از -3 تا +3 میشود قدرت فلاش را کم و یا زیاد کرد حتی در حالات TTL .... پس عملا اینجا TTL دیگر چکاره است!؟
    سلام
    همانطور که در مدهای نورسنجی اتوماتیک دوربین P/A/S همواره عکاس میتواند با کم و زیاد کردن EV نور سنجی دوربین را به نورسنجی مورد نظرش (با توجه به سوژه و بکگراند) نزدیک کند , در نور سنجی فلاش هم گاهی لازم است که به دوربین بفهمانیم قدرت فلاشی بیشتر یا کمتر از آنچه در سیستم TTLش تشخیص داده ؛ لازم داریم.

به هر حال همیشه این عکاس است که تصمیم نهایی را میگیرد , نه دوربین و نور سنج و پردازشگرش :)
    nmroshan، farshad_k، Anoosh-Em و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

در واقع در TTL شما اصلا اطلاعی از قدرت فلاش ندارید: یک هشتم یا فول یا ...
    فقط می‌دانید که باید کمی نور را کم یا زیاد کنید.
    در شات بعدی ممکن است کمی به سوژه نزدیک شوید و یا زاویه هد فلاش را تغییر دهید. همه این تغییرات خیلی شایع و ساده، می‌توانند باعث تغییر قدرت لازم فلاش شوند.
    باز هم شما لازم نیست قدرت لازم را تخمین بزنید. فقط اگر لازم بود، کمی آن قدرت انتخاب شده را کم و زیاد می‌کنید.
    نتیجه این انشاء > در سریعترین زمان ممکن و با کمترین اطلاعات فنی، بهترین نورسنجی فلاش را خواهید داشت.
    Mashhadi Vahid، hamedch67، Anoosh-Em و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

alk
    alk آنلاین نیست
    كاربر آشنا alk آواتار ها
    تشکر کرده
    48

Unhappy پاسخ : فلاش براي دوربينهاي نيكون

سلام.من مدت یک سال است که دی 5000 نیکون دارم.متاسفانه از فلاش خود دوربین راضی نیستم (حتی چند روز پیش داشتم 650هزار تومان می دادم تا دوربینم را با دی 90 نو عوض کنم )و مجبورم تنظیمات قدرت فلاش دوربین را مرتب تغییر بدهم.فروشنده برای رفع این مسئله خرید یک فلاش نیکون اس بی 600 را توصیه میکند.ایا با استفاده از این فلاش مشکل عدم تطابق نورسنجی در شب دوربین من با فلاش داخلی دوربین رفع میشه؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

پیش فرض پاسخ : فلاش براي دوربينهاي نيكون

نقل قول نوشته اصلی توسط alk نمایش پست ها
    سلام.من مدت یک سال است که دی 5000 نیکون دارم.متاسفانه از فلاش خود دوربین راضی نیستم (حتی چند روز پیش داشتم 650هزار تومان می دادم تا دوربینم را با دی 90 نو عوض کنم )و مجبورم تنظیمات قدرت فلاش دوربین را مرتب تغییر بدهم.فروشنده برای رفع این مسئله خرید یک فلاش نیکون اس بی 600 را توصیه میکند.ایا با استفاده از این فلاش مشکل عدم تطابق نورسنجی در شب دوربین من با فلاش داخلی دوربین رفع میشه؟
    سلام
    منظورتون از "مشکل عدم تطابق نورسنجی در شب دوربین من با فلاش داخلی " دقيقا چيه ؟ميشه بيشتر توضيح بديد؟

فلاش خارجي معمولا زماني توصيه ميشه كه مشخصه هاي فيزيكي و قدرتي فلاش سرخود براي عكاس محدوديت ايجاد كنه كه در اين صورت SB-600 با سره بانس شونده و گايد نامبر حدود 40 متر گزينه قدرتمند و مناسبي در برابر فلاش Pop-up دوربينتون با برد 12 متر هست و بسياري از مناسبتهاي عكاسي رو جوابگو خواهد بود. البته كاملترين نيست.

alk
    alk آنلاین نیست
    كاربر آشنا alk آواتار ها
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    سلام
    منظورتون از "مشکل عدم تطابق نورسنجی در شب دوربین من با فلاش داخلی " دقيقا چيه ؟ميشه بيشتر توضيح بديد؟

فلاش خارجي معمولا زماني توصيه ميشه كه مشخصه هاي فيزيكي و قدرتي فلاش سرخود براي عكاس محدوديت ايجاد كنه كه در اين صورت SB-600 با سره بانس شونده و گايد نامبر حدود 40 متر گزينه قدرتمند و مناسبي در برابر فلاش Pop-up دوربينتون با برد 12 متر هست و بسياري از مناسبتهاي عكاسي رو جوابگو خواهد بود. البته كاملترين نيست.
    سلام ممنون از توجه شما .من یک عکاس آماتور هستم. دوربین من در مد اتوماتیک با فلاش برای عکس های در فاصله بالای 3 متر ضعیف فلاش میزنه و حتی دوربین را برای بررسی سلامت فلاش یه تعمیر کار مرکزی بردم و گفتند که فلاش سالم است.این مشکل را با عکس های همزمان از همان سوژه با دی 90 و دی 40 دوستانم ندیدم وعکس های آنها خیلی طبیعی تر و روشن تر از عکس دی 5000 من گرفته می شوند.در ادامه بررسی های ما حتی در مد منوال یکسان سه دوربینبا یک لنز هم این تفاوت بارز مشاهده میشه.ناچارا با همان ستاپ منوال یکسان و افزایش قدرت فلاش من از .7 تا 1.3 مثبت عکس های با نور چراغ در شب ما تقریبا یکسان شد.به نظر بعضی دوستانم علت نورسنجی اشتباه دوربین منه .منظور من از "مشکل عدم تطابق نورسنجی در شب دوربین من با فلاش داخلی " اینه.امروز قراره دوستم بره فلاش ببینه و بخره .لطفا مرا زودتر راهنمایی کنید که ایا فلاش ها میزان در مد تی تی ال باز هم ازنورسنجی دوربین پیروی می کنه یا خودش هم در این امر دخالت داره

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط alk نمایش پست ها
    سلام ممنون از توجه شما .من یک عکاس آماتور هستم. دوربین من در مد اتوماتیک با فلاش برای عکس های در فاصله بالای 3 متر ضعیف فلاش میزنه و حتی دوربین را برای بررسی سلامت فلاش یه تعمیر کار مرکزی بردم و گفتند که فلاش سالم است.این مشکل را با عکس های همزمان از همان سوژه با دی 90 و دی 40 دوستانم ندیدم وعکس های آنها خیلی طبیعی تر و روشن تر از عکس دی 5000 من گرفته می شوند.در ادامه بررسی های ما حتی در مد منوال یکسان سه دوربینبا یک لنز هم این تفاوت بارز مشاهده میشه.ناچارا با همان ستاپ منوال یکسان و افزایش قدرت فلاش من از .7 تا 1.3 مثبت عکس های با نور چراغ در شب ما تقریبا یکسان شد.به نظر بعضی دوستانم علت نورسنجی اشتباه دوربین منه .منظور من از "مشکل عدم تطابق نورسنجی در شب دوربین من با فلاش داخلی " اینه.امروز قراره دوستم بره فلاش ببینه و بخره .لطفا مرا زودتر راهنمایی کنید که ایا فلاش ها میزان در مد تی تی ال باز هم ازنورسنجی دوربین پیروی می کنه یا خودش هم در این امر دخالت داره
    سلام
    1- ببخشيد براي اطمينان ميپرسم...زماني كه مقايسه ميكرديد مطمئنيد كه تمام پارامترها يكسان بود.مثلا با F و iso يكسان در يك فاصله ثابت از سوژه اينكار رو انجام داديد؟
    2- اصولا فلاش Pop up اين دوربينها كه شبيه به هم هستند بردشون تو همين مايه هاست. مثلا اگه با D90 در F=4 و ايزو 100 فلاش بزنيد بيشتر از 3 متر برد نخواهيد داشت و D5000 هم فلاشي مشابه دارد و با لنزهاي معمول ( كه معمولا بازترين ديافراگم 3.5 دارند )نبايد انتظاري بيشتر از 3 الي 4 متر داشته باشيد.
    3- وقتي كه فلاش دوربين رو در حالت منوال ميگذاريد ديگه ربطي به نورسنج دوربين نداره و فلاش آنچيزي كه شماره بهش ديكته ميكنيد رو انجام ميده.مثلا 4/1 قدرت يا ...

در مورد سوال آخرتون : در مد TTL با فلاش خارجي باز هم سنسور نورسنجي دوربين تون همه كاره است..

alk
    alk آنلاین نیست
    كاربر آشنا alk آواتار ها
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    سلام
    1- ببخشيد براي اطمينان ميپرسم...زماني كه مقايسه ميكرديد مطمئنيد كه تمام پارامترها يكسان بود.مثلا با F و iso يكسان در يك فاصله ثابت از سوژه اينكار رو انجام داديد؟
    2- اصولا فلاش Pop up اين دوربينها كه شبيه به هم هستند بردشون تو همين مايه هاست. مثلا اگه با D90 در F=4 و ايزو 100 فلاش بزنيد بيشتر از 3 متر برد نخواهيد داشت و D5000 هم فلاشي مشابه دارد و با لنزهاي معمول ( كه معمولا بازترين ديافراگم 3.5 دارند )نبايد انتظاري بيشتر از 3 الي 4 متر داشته باشيد.
    3- وقتي كه فلاش دوربين رو در حالت منوال ميگذاريد ديگه ربطي به نورسنج دوربين نداره و فلاش آنچيزي كه شماره بهش ديكته ميكنيد رو انجام ميده.مثلا 4/1 قدرت يا ...

در مورد سوال آخرتون : در مد TTL با فلاش خارجي باز هم سنسور نورسنجي دوربين تون همه كاره است..
    سلام. 3 متر را فرضی گفتم در 1/5 متر هم عکس ها یکسان نبودند.ایزو دیافرگم و سرعت را یکسان می گذاشتیم ولی وایت بالانس را اتو تعین می کردیم.تفاوت عکس ها فاحش بودند.حیف الان عکس های اون موقع را پاک کردم و در حال حاضر دسترسی به بقیه دوربین ها ندارم

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

سلام. 3 متر را فرضی گفتم در 1/5 متر هم عکس ها یکسان نبودند.ایزو دیافرگم و سرعت را یکسان می گذاشتیم ولی وایت بالانس را اتو تعین می کردیم.تفاوت عکس ها فاحش بودند.حیف الان عکس های اون موقع را پاک کردم و در حال حاضر دسترسی به بقیه دوربین ها ندارم
    استفاده از مد SLOW را فراموش نکنید که خیلی وقت هاعکس را کلی عوض می کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

صفحه 20 از 54 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... آخرینآخرین