صفحه 6 از 23 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 225
Like Tree179تشکر

موضوع: Slave Flash (فلاش دوم)

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: سوال در مورد فلاش دوم

آقاي قديري عزيز، خيلي از لطف شما متشكرم، اميدوارم روزي در گردهمايي فورم شما را ملاقات كنيم.

آقاي حيدري عزيز از لطف شما نيز ممنونم ، حتماً استفاده خواهم كرد.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

حالا که بحث تریگر و ولتاژ آن شد از اساتید الکترونیک سوالی بپرسم: ولتاژ تریگر فلاش را چگونه می توان اندازه گرفت؟ آیا بااتصال یک ولتمتر و فعال کردن فلاش عملی است؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط Forum Manager
    حالا که بحث تریگر و ولتاژ آن شد از اساتید الکترونیک سوالی بپرسم: ولتاژ تریگر فلاش را چگونه می توان اندازه گرفت؟ آیا بااتصال یک ولتمتر و فعال کردن فلاش عملی است؟
    درسته جناب شهبازی .
    با اتصال یک ولتمتر به پایانه های فلاش این کار امکانپذیره.پیم وسط مثبت و کناری منفی است.در مولتی متر مد را در حالت اندازه گیری ولت قرار داده و ولتاژ را روی متوسط 500 ولت در نظر بگیرید.با اتصال برعکس سیم پراب مشکلی پیش نمیاد.اگر مولتی متر دیجیتال باشه ولتاژ را به صورت منفی نشان میده.اما اگر عقربه ای باشه عقربه دستگاه به سمت چپ و به دیواره میچسبه و نمتوتنید ولتاژ را اندازه گیری کنید.البته باید فلاش را روشن نگه دارید و کاملا هم شارژ شده باشه.
    مسعود قدیری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

من یک بسته آماده شده دیدم که دقیقا مثل همون چیز هایی هست که آقای قدیری و حیدری فرمودند فقط آماده و جمع و جور .اگر اشتباه نکنم 18 یا 20 تومن بود.

البته باید کارکرد اون ها رو هم دید.اینجوری نباشه که دو ماه کارکنه بعدش هم خراب بشه!
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط maf.ir
    من یک بسته آماده شده دیدم که دقیقا مثل همون چیز هایی هست که آقای قدیری و حیدری فرمودند فقط آماده و جمع و جور .اگر اشتباه نکنم 18 یا 20 تومن بود.

البته باید کارکرد اون ها رو هم دید.اینجوری نباشه که دو ماه کارکنه بعدش هم خراب بشه!
    البته به این راحتی هم خراب نمیشه.چون المانهای خواصی در مدار دستگاه استفاده نشده.من که تا بحال خیلی خیلی عکس با این فلاش وایرلس انداخته ام.جناب مهندس حیدری هم از زمانی که دبیرستان بودند تابحال (فکر کنم 15 سالی میشه).از این مدار استفاده کردند و خوب تا بحای هم موردی پیش نیامده.تازه تا جایی که من میدونم در آن زمان ایشون بجای استفاده از فتو ترانزیستور از ترانزیستور هایی با فوت پرینت T72ویا T92 استفاده کردند و پوشش فلزی سر ترانزیستور رو جدا کردند تا ترانزیستور هم حساس به نور باشه.در ضمن برای مداری به این سادگی که فقط دو ترانزیستور و چند مقاومت و خازن مثلا چه مشکلی پیش میاد.حالا یک ترانزیستور هم که بسوزه 50 تا تک تومانی پولش هست .تازه اگر گران بخری .در غیر این صورت توی جمهوری ترانزیستور این مدار 30 تومانه.
    برای پیشگیری از موضوعی که جناب فیروزآبادی عزیز فرمودند بنده هم 2 تا از این مدار ساختم.اما قصد دارم یک فلاش دیگه هم بخرم تا با چند فلاش نور پردازی کنم.

بدو بدو مدار وایرلس دونه ای 15 هزار تومان!!!!!!!!!
    مسعود قدیری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri
    البته به این راحتی هم خراب نمیشه.چون المانهای خواصی در مدار دستگاه استفاده نشده.من که تا بحال خیلی خیلی عکس با این فلاش وایرلس انداخته ام.جناب مهندس حیدری هم از زمانی که دبیرستان بودند تابحال (فکر کنم 15 سالی میشه).از این مدار استفاده کردند و خوب تا بحای هم موردی پیش نیامده.تازه تا جایی که من میدونم در آن زمان ایشون بجای استفاده از فتو ترانزیستور از ترانزیستور هایی با فوت پرینت T72ویا T92 استفاده کردند و پوشش فلزی سر ترانزیستور رو جدا کردند تا ترانزیستور هم حساس به نور باشه.در ضمن برای مداری به این سادگی که فقط دو ترانزیستور و چند مقاومت و خازن مثلا چه مشکلی پیش میاد.حالا یک ترانزیستور هم که بسوزه 50 تا تک تومانی پولش هست .تازه اگر گران بخری .در غیر این صورت توی جمهوری ترانزیستور این مدار 30 تومانه.
    برای پیشگیری از موضوعی که جناب فیروزآبادی عزیز فرمودند بنده هم 2 تا از این مدار ساختم.اما قصد دارم یک فلاش دیگه هم بخرم تا با چند فلاش نور پردازی کنم.

بدو بدو مدار وایرلس دونه ای 15 هزار تومان!!!!!!!!!

منظورم کارکرد دستگاه موجود در بازار بود!
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

با عرض معضرت یک سوال کاملا بی ربط : 2sa1458 و 2sc3731 سراغ ندارید؟
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط maf.ir
    با عرض معضرت یک سوال کاملا بی ربط : 2sa1458 و 2sc3731 سراغ ندارید؟
    خود ترانزيستورها اگه گير نيايند معادلهاشون حتماً گير مي آيند .
    مثلاً 2SC3377,2SA1015
    البته كاملاً مشابه نيستند ولي بايد ديد كجا مي خواهيد استفاده كنيد و كدوم مولفه ها اهميت بيشتر دارند .
    شايد بشه گفت تنها فروشگاه قطعات الكترونيك كه سايت درست و حسابي داره آرا الكترونيكه خودتون بريد سرچ كنيد ببينيد چي پيدا مي كنيد .
    http://www.araelectronic.com
    ویرایش توسط Heydari : Wednesday 19 April 2006 در ساعت 13:03
    Canon 350D + EF-S 18-55 mm Lens Kit + Sigma 17-70 mm
    ‌‌‌‌‌‌‌‌Pentax P30 + Pentax 28-80 mm‌‌‌‌‌

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

ببخشید یه چیزی که تازه متوجه شدم و اونم اینه که در fz20 هم دو فلاش پشت سر هم شلیک میشه.
    تا اونجا که میدونم حالتی برای تنظیم اتوماتیک نور فلاش در دوربین وجود نداره.پس اون فلاش اول واسه چیه؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

احتمالا پاناسونیک هم مثل سونی برای کاهش قرمزی چشم از این روش استفاده میکنه.فلاش اول موجب بسته شدن مردمک چشم میشه تا خونی که در عنبیه است باعث قرمزی نشه.
    مسعود قدیری

صفحه 6 از 23 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین