صفحه 8 از 23 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 225
Like Tree179تشکر

موضوع: Slave Flash (فلاش دوم)

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض پاسخ: سوال در مورد فلاش دوم

بله جناب محبی عزیز بنده هم قبول کردم که اتوماتیک هست.
    فقط یک چیز اون هم اینه که در تاپیک چهارشنبه سوری بود فکر میکنم دوستان از حالت slow sync میگفتند که فلاش در اخرین لحظه ی بسته شدن شاتر تریگر میشه که در fz20 اینگونه نیست.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

درسته جناب شهبازی .
    با اتصال یک ولتمتر به پایانه های فلاش این کار امکانپذیره.پیم وسط مثبت و کناری منفی است.در مولتی متر مد را در حالت اندازه گیری ولت قرار داده و ولتاژ را روی متوسط 500 ولت در نظر بگیرید.با اتصال برعکس سیم پراب مشکلی پیش نمیاد.اگر مولتی متر دیجیتال باشه ولتاژ را به صورت منفی نشان میده.اما اگر عقربه ای باشه عقربه دستگاه به سمت چپ و به دیواره میچسبه و نمتوتنید ولتاژ را اندازه گیری کنید.البته باید فلاش را روشن نگه دارید و کاملا هم شارژ شده باشه.
    ببخشید جناب قدیری یه سوال اون هم این که این ولتاژ مگه فقط در لحظه ی شلیک بوجود نمیاد؟
    یا اینکه نه وقتی فلاش شارژ هستش هم میشه این ولتاز رو اندازه گیری کرد.
    راستش خیلی وقته میخوام یه فلاش بگیرم اما اونی که میخوام (vivitar 283) اینجا تو مشهد نیست تهران هم وقت نکردم بیام .حالا قراره امروز فردا بیاره یه فروشنده میخوام اگه بشه قبل از اتصال به دوربین ولتاژش رو تست کنم با یه مولتی متر.
    ولی تو یه فروم خارجی خوندم که با این وسایل نمیشه چون ولتاژ یه لحظه بوجود میاد و قطع میشه و این وسایل نمیتونن اون رو اندازه گیری کنند و باید با یه وسیله به اسم oscilloscope اندازه گیزی بشه.
    به نظر شما این حرف صحت داره؟
    ممنون.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

جناب نجفی عزیز :
    ولتاژ از زمان روشن شدن به وجود میاد و از کم شروع میشه تا زمانی که به حداکثر شارژ خازن برسه این ولتاژ هم بیشتر میشه تا ....و همیشه قابل اندازه گیری است...در مورد لحظه ای بودن این ولتاژ اطلاعی ندارم...چون تا به حال چنین چیزی ندیدم....
    البته ولتاژ دو سر خازن دی سی است و اگر خازن در مدار سری باشه این ولتاژفقط یک لحظه روی مولتی متر می افته .
    چون در این زمان خازن شارژ میشه دیگه ولتاژ رو نمیشه اندازه گیری کرد...که در فلاش مدار رو به این صورت نمی بندند.....
    با اوسکپ میشه ولتاژ رو دقیق اندازه گرفت .... همچنین فرکانس و زمان شارژ و دشارژ و تخلیه و از این جور موارد....
    البته برای فلاشهایی که ولتاژ به صورت ثابت روی دو سر کفشک آنها است نیازی به اوسکپ نیست...اما اگر این طور باشه که شما خواندید حتما به یک اوسکوپ احتیاج است....

در ضمن جناب نجفی هر زمانی به تهران آمدید بنده در خدمت هستم...غم غربت نداشته باشید....
    مسعود قدیری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

جناب قدیری شما به بنده لطف دارید.راستش دلیل تهران نیومدنم اون 12 ساعت راه هستش که چند وقتیه حوصله ندارم.
    انشاالله بشه یه دفه تهران همه ی دوستان رو ببینم.
    باز هم ازتون متشکرم.لطف کردید.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

با اتصال یک ولتمتر به پایانه های فلاش این کار امکانپذیره.پیم وسط مثبت و کناری منفی است
    بالا خره پس از مدتها انتظار فلاش گرفتم.
    با توجه به قیمت انتخاب هوشمندانه ای بود از طرف استاد محبی عزیز که باز هم ازشون تشکر میکنم.
    اما سوالی که هست اینه که فلاش من فقط یه پایانه داره.برای سنجیدن ولتاژ سیم دوم ولت متر رو به کجا وصل کنم؟
    ممنون.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

به قول خارجي ها Hello?

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط tonino_baliardo
    اما سوالی که هست اینه که فلاش من فقط یه پایانه داره.برای سنجیدن ولتاژ سیم دوم ولت متر رو به کجا وصل کنم؟
    ممنون.
    به عكس ضميمه توجه كنيد . همه فلاشها لا اقل اين دو پين رو دارند ولي فلاشهاي پيشرفته و مخصوص بعضي دوربينها پينهاي ديگري براي ارتباط و فرستادن اطلاعات از فلاش به دوربين و بلعكس رو دارند . شما بايد با احتياط ولتاژ بين اين دو پين رو اندازه گيري نماييد .
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    Canon 350D + EF-S 18-55 mm Lens Kit + Sigma 17-70 mm
    ‌‌‌‌‌‌‌‌Pentax P30 + Pentax 28-80 mm‌‌‌‌‌

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

جناب نجفی واقعا عذر میخواهم....سوال شما رو ندیدم.....اما خو خوشبختانه جناب مهندس حیدری جور ما رو هم کشیدند...
    مسعود قدیری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

جناب قدیری خواهش میکنم. اختیار دارید.
    جناب حیدری ممنون.درست شد.اندازه گرفتم 9 ولت بود.ممنون و معذرت بخاطر کم دقتی خودم.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

پیش فرض كابل سينك ETTL و چشمي Slave

دوستان سلام
    دو تا سوال حياتي دارم
    اول اينكه، چند روز پيش من يك چشمي Slave براي فلاشم گرفتم...ماركش hama هست...اما بعد ديدم روش نوشته : Not for Canon Flashes
    چرا؟...درسته...نميتونه در حالت ETTL فلاش رو تريگر كنه...ولي در حال عادي چرا؟
    دوم اينكه...از كجا ميتونم كابل سينك ETTL با دو سر كفشك براي دوربين و فلاش كانن تهيه كنم؟
    ممنون ميشم اگه جوابم رو بدين
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

صفحه 8 از 23 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین