صفحه 5 از 33 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 322
Like Tree513تشکر

موضوع: Canon 580EX II

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

پیش فرض پاسخ: Canon Speedlite 580EX II

وقتی فلش روی دوربين نصب هست مشکلی نيست .منظورم وقتی هست که فلاش روی دوربين نصب نيست و ميخواييد به طور هم زمان از 2-3 فلش 580 به صورت چيدمان ستوديو اي استفاده کنيد .و در صورت استفاده از اين ترانسفرمر ميتونيد با سرعت بالا عکاسی کنيد .کاری که با فلش های استديو اي ميسر نيست .
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر آشنا Commodore آواتار ها
    تشکر کرده
    32

من میتونم با چند تا 580EXII تست کنم و نتیجه رو بگم به شما و لی کلا در صورتی که ۱یک فلاش دارین و روی دوربین هم میتونید سرعت بالا بزنبن خوب با یک کابل extension اینکارو انجام بدین.

تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    سلام ادریس عزیز
    من اصلا تجربه ای در کار با فلاش ندارم. ولی طبق تحقیقاتی که در این زمینه کردم به نظرم اصلا این وسیله برای کاربردهای حرفه ای مناسب نباشه. چون یک ایراد بزرگ داره و اون هم اینه که باید حتما دید مستقیم با فلاش ها داشته باشه. یعنی سیستمش به صورت مادون قرمز هست و نه وایرلس رادیویی. البته نوشتند که در محیط های بسته در صورتی که دیوارها بازتاب داشته باشند شاید بشه به صورت غیر مستقیم هم فلاش رو تریگر کنه. ولی در محیط باز اصلا اینطور نیست. نمی دونم فیلمی رو که نوید عزیز در پست 151 تاپیک فلاش تریگر قرار دادند دیدید یا نه. توی اون فیلم با استفاده از رادیوفلاش های PocketWizard دقیقا همین کاری رو که شما آرزوش رو دارید انجام میده و تا سرعت 1/8000 به راحتی عکاسی میکنه. اگه اون فیلم رو ندیدید بد نیست که یک نگاهی بندازید. من فکر می‌کنم الان بهترین راه حل خوبی که وجود داره استفاده از همین رادیو ترگیر های PocketWizard باشه.

http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=151

دوستانی که بیشتر با کار با فلاش آشنایی و تجربه دارند، اگه من اشتباه میکنم لطفا تصحیح کنند.
    فرساد جان ممنون ولی ظاهرا پاکت ويزرد فقط در مد ettl کار ميکنه .کاش در مد منوال هم کار ميکرد .
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط commodore نمایش پست ها
    من میتونم با چند تا 580EXII تست کنم و نتیجه رو بگم به شما و لی کلا در صورتی که ۱یک فلاش دارین و روی دوربین هم میتونید سرعت بالا بزنبن خوب با یک کابل extension اینکارو انجام بدین.
    ممنون ميشام با 5د اين تست رو انجام بديد و نتيجه رو بگيد .

تشکر کرده
    32

حتما
    Aryan تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها
    فرساد جان ممنون ولی ظاهرا پاکت ويزرد فقط در مد ettl کار ميکنه .کاش در مد منوال هم کار ميکرد .

ادریس جان مقاله زیر توضیحات کاملی در این مورد داره . در مورد مد منوال هم توضیحاتی داده که من دقیقا متوجه نشدم منظورش چیست:

کد:
    http://www.pocketwizard.com/inspirations/technology/fp_sync_hss/
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

تشکر کرده
    84

قيمت اين ست حدود 400$ در مياد که برای خريد يک پارت اضافه حدوده 200 $ بايد پرداخت کرد که کلا 600$ در مياد .بزاريد ببينيم دوست عزيز ما با آزمايش به چه نتيجه اي ميرساند .

كاربر همراه MZITech آواتار ها
    تشکر کرده
    2030

ادریس جان در canon نمیدونم به چه منوال هست، اما من وقتی Auto FP رو روشن میکنم (برای سرعت های بالای 1/250 یا 1/320 فعال میشه)، SB-800 چه بر روی دوربین و چه در حالت ریموت مشکلی در سرعت سینک شدن نداره!
    هرچند در این حالت قدرت فلاش کاهش پیدا میکنه (که دلیلش رو پایین قرار دادم) اما بسیار مفید هستش!

When Auto FP High Speed Sync is selected, the flash will fire for the duration of the shutter curtain's travel, thus syncing with the camera's shutter speed when that speed is set higher than the camera's normal sync speed.
    حالا شما خودتون ببینید معادلش در کنون چگونه است.
    محمد زرندی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

چند نکته تلگرافی:

- PocketWizard ها نقشی در سینک با سرعت بالا ندارند.سینک با سرعت بالا جزو مشخصات فلاش است. کاری که PWها می‌کنند فقط بهبود این وضعیت است. چون در این حالت مصرف باتری بیشتر از معمول است، PW ها می‌توانند بازده مصرف را بالا ببرند.

- این مد فلاش باعث کاهش قدرت خروجی می‌شود. علت هم، نه آنکه در پست قبل اشاره شد، بلکه تفاوت مکانیسم شلیک ( به صورت پالس ) است.

- تریگر کردن فلاش در این حالت به صورت off-camera می‌تواند با استفاده از سیستم مادون قرمز باشد، با استفاده از سیم باشد و یا به صورت رادیویی. در استودیو روش مادون قرمز شاید مناسب نباشد. برای استفاده از روش رادیویی، همه تریگر‌ها سازگار نیستند: مثلا PW های جدید و RadioPopperها این امکان را فراهم می‌کنند.

- ضعف این سیستم چه در استودیو و چه در محیط بیرون، کاهش قدرت فلاش است. نزدیک‌کردن فلاش به سوژه و استفاده از تعداد زیاد فلاش ( 3، 4، 5 و حتی بیشتر) راههای ممکن برای مقابله با این مشکل است

yasin-m، comando2705، Aryan و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    32

بدون هیچ مشکلی همه با سرعت بالا سینک شدند.

5D MK II - 28-75 - ISO 50 - 1/8000s - F8.0
    Aryan، farsad، farhad44 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 33 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین