صفحه 44 از 97 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 94 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 431 تا 440 , از مجموع 962
Like Tree1242تشکر

موضوع: فلاش تریگر

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

موضوع اینه که امکان‌پذیر نیست این حالت!
    اگر شما کلا دو قطعه (یک فرستنده و یک گیرنده) داشته باشید و قصدتون ریموت کردن دوربین باشه کلا امکان تریگر کردن فلاش رو از دست خواهید داد.
    باید خیلی دقیقتر توضیح بدید، که هر تریگر کجا قرار داره، یکی روی دوربین نصب شده، یکی هم در دست شما که هم زمان به یک فلاش آف کمرا هم وصل شده؟ یا اینکه شما کلا سه قطعه دارید و یکی روی دوربین، یکی در دست شما و یکی هم به فلاش وصل شده؟
    و ...
    M.R.Mir و NetNegar تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

دقيقش اينه كه ريموت دست منه، گيرنده رو دوربين وصله و فلاش هم روي هاتشوي گيرنده.

چرا كار نكنه؟ وقتي كار تريگر و ريموت رو جدا جدا درست انجام ميده نبايد تداخلي داشته باشن
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

سلام
    به نظر من هم امکام پذیر نیست ، البته الان تست هم کردم.
    شما با این کار می خاین با یک گیرنده به دو جا فرمان بدید که یکی از آن ها یعنی دوربین باید خودش به Flash فرمان بده ، ضمن این که استحضار دارید این کار در کسری از ثانیه انجام میشه.
    M.R.Mir و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    نمی دانم این چیزی که شما می گویید بشود یا نه و اگر منظورتان را درست متوجه شده باشم یکجایی دیدم گفته بود به دو تا فرستنده، گیرنده احتیاج هست.یک جفت برای ریموت و جفت دیگر برای تریگر کردن فلاش
    یک همچین چیزی:
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 2&2.jpg‏ (91.3 کیلو بایت, 226 بازدید)
    F.KamranNia، M.R.Mir، king4 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

نه اشتباه نكنيد

دوربين به فلاش فرمان نميده

در واقع هم دوربين و هم فلاش از گيرنده فرمان ميگيرن، دوربين با سيم و فلاش از هاتشوي گيرنده

پ.ن: شرمنده من تا شنبه صبح نميتونم پيگير بحث باشم
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

سلام،

ببخشید، من از صبح دیگه دسترسی نداشتم و باید این حالت رو هم که تابحال آزمایش نکرده بودم میآزمودم،

اولا دوستان حق دارند این حالت به دلیل اینکه شما میخواهید یک ساختار مکانیکی (شاتر دوربین) را با یک ساختار الکترونیکی (فلاش) همزمان فرمان بدهید، به علت تاخیر ساختار مکانیکی امکان همزمانی وجود نداره، هرچند در عمل من آزمایش کردم و همون فرمان اول هم توسط دوربین با حدود 2 ثانیه تاخیر عمل میکنه!

در نتیجه شما به دو عدد فرستنده و گیرنده نیاز دارید که یکیش به ساختار مکانیکی (دوربین) فرمان بده و سپس دوربین در زمان مناسب به فلاش فرمان شلیک بدهد.

پیشنهاد: حال که شما میخواهید فلاشنوت رو روی دوربین بذارید (oncamera) چرا اود رو مستقیم روی کفشک دوربین نمیگذارد، ریموت رو هم میتونید به سیمش بذارید بمونه (وزن گیرنده خیلی کمه و مشکلی پیش نمیاد) من آزمایش کردم و کار کرد.

پاینده باشید
    F.KamranNia، M.R.Mir و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط APR19 نمایش پست ها
    پیشنهاد: حال که شما میخواهید فلاشنوت رو روی دوربین بذارید (oncamera) چرا اون رو مستقیم روی کفشک دوربین نمیگذارد، ریموت رو هم میتونید به سیمش بذارید بمونه (وزن گیرنده خیلی کمه و مشکلی پیش نمیاد) من آزمایش کردم و کار کرد.
    موافقم، اگر قرار باشه فلاش روی دوربین باشه که چه کاریه!

------------------------------------------------------------------------------

یک عدد فرستنده دست شما است، شما دکمه را فشار می‌دهید، سیگنال به صورت متوالی (تا زمانی که دست شما روی دکمه است) ارسال می‌شه.
    یک گیرنده روی دوربین این سیگنال رو دریافت می‌کنه و به دوربین منتقل می‌کنه.
    شاتر دوربین پس از زمان بسیار کوتاهی عمل می‌کنه، حالا فرستنده دوربین شما می‌شه و به کفشک فلاش دستور شلیک فلاش ارسال می‌شه.
    گیرنده رادیویی که روی کفشک فلاش وصل شده سیگنال رو از دوربین دریافت می‌کنه! اما اینجا یک مشکلی وجود داره!!! سیگنال هم‌زمان هم از طرف فرستنده‌ای که در دست دارید و هم از کفشک فلاش دارن به گیرنده دستور می‌دن!!! اینجا است که تداخل سیگنال دریافتی داریم.
    PocketWizard اومده یک حالت ایجاد کرده که وقتی هم‌زمان هر دو سیگنال (رادیویی و لوکال) رو داریم، گیرنده میاد کانال خودش رو به یک کانال بالاتر (مثلا از کانال 1 به 2) می‌برد و سیگنال رو ارسال می‌کند برای گیرنده‌های دیگری که به فلاش‌های آف کمرا وصل شده‌اند (این گیرنده‌ها روی یک کانال بالاتر تنظیم شده‌اند و تداخل ایجاد نمی‌شه).
    البته برای همین هم هست که 3 عدد PocketWizard لازم داریم (یکی در دست (کانال 1)، یکی به دوربین وصل شده (کانال 1) و دیگری به فلاش وصل شده (کانال 2)).
    با استفاده از سلف تایمر دوربین می‌تونید مشکل این تداخل رو حل کنید، اما به شرط اینکه پس از فشار دادن دکمه فرستنده (قبل از زدن شاتر دوربین) آن را رها کنید.
    به همین دلیل است که این حالت رو Relay Mode نام‌گذاری کرده‌اند.
    shabab، F.KamranNia، Rouzbeh Ehsani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

ممنون از راهنمايي دوستان

ظاهرا به گيرنده ي جدا براي تريگر كردن فلاش نيازه

هرچه كرديم نشد!

اگر شدني بود اين مزيت رو داشت كه با اضافه كردن طول سيم ريموت ميشد همزمان از فلاش آف كمرا هم استفاده كرد و 30-40 هزار تومني بابت گيرنده ي دوم صرفه جويي كرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط APR19 نمایش پست ها
    این حالت به دلیل اینکه شما میخواهید یک ساختار مکانیکی (شاتر دوربین) را با یک ساختار الکترونیکی (فلاش) همزمان فرمان بدهید، به علت تاخیر ساختار مکانیکی امکان همزمانی وجود نداره
    اينم ازون حرفا بودا!!!
    جسارتا اين داستان سينكرونيزاسيون واسه همين به وجود اومده ديگه، حالا راديو تريگر ما سينك نيست يه چيزه، اينكه همچين چيزي امكان پذير نباشه چيز ديگه ايه افشين جان.
    NetNegar تشکر می‌کند.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    برای استفاده همزمان از RF-602 به عنوان ریموت و تریگر، باید دو ست فرستنده و گیرنده موجود باشد به دلیل اینکه هر فرستنده در یک لحظه فقط می تواند یا به عنوان ریموت یا تریگر سیگنال ارسال کند.
    فرستنده اول روی هاتشو دوربین به عنوان تریگر فلاش
    گیرنده اول متصل به فلاش
    گیرنده دوم با کابل ریموت متصل به دوربین
    فرستنده دوم در دست مبارک جهت زدن شاتر!
    Kaveh Ghobadi و NetNegar تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

اگر از هنل استفاده كنيد تو سايت سازندش خوندم كه با يك فرستنده ميشه به دو گيرنده فرمان داد

Receiver
    Additional receivers enable you to trigger multiple flash units and studio lights simultaneously
    .
    کد HTML:
    [URL="http://www.hahnel.ie/index.cfm?page=dslrremotecontrols&id=64&pId=64"]http://www.hahnel.ie/index.cfm?page=dslrremotecontrols&id=64&pId=64[/URL]
    شبيه حالت Relay Mode كه آقا بهنام گفتن
    NetNegar تشکر می‌کند.

صفحه 44 از 97 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 94 ... آخرینآخرین