صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 43
Like Tree120تشکر

موضوع: Samyang 500 MC f/6,3 Mirror Tele Lens

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    ممنون از نمونه عکستون.
    خواستم بدونم این لنز ها برای حیات وحش چقدر کاربرد دارند؟
    سلام جناب خادمی
    برای حیات وحش چرا به 650-1300 فکر نمی کنید ؟
    لنر شارپ و خوبی هست و قیمتشم 830 تومنه و بر خلاف این و 800mm کاملا کاربردی . هم تله بلندتری داره هم زومه .ظاهرشم که عالیه و مثل این عجیب غریب نیست .
    http://www.bilderforum.de/photoplog/...5_sample_6.jpg
    http://www.opteka.fr/contents/media/opteka_2705.jpg
    ویرایش توسط auditore : Sunday 29 July 2012 در ساعت 18:08
    yaghoobi، data و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام
    اصلا برای این کار به لنزی که اتوفکوس ندارد فکر نکنید. حتی اگر مثلا اپتیکش در حد ۸۰۰ ال کنون باشد (چه شود!)
    اگر لنز منوال فکوس می خواهید مگر لنزهای FD کنون یا نیکون مرده اند؟ تازه با اپتیک خیلی خیلی بهتر
    msh2200، yaghoobi، شاهین اکبری و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام
    اصلا برای این کار به لنزی که اتوفکوس ندارد فکر نکنید. حتی اگر مثلا اپتیکش در حد ۸۰۰ ال کنون باشد (چه شود!)
    اگر لنز منوال فکوس می خواهید مگر لنزهای FD کنون یا نیکون مرده اند؟ تازه با اپتیک خیلی خیلی بهتر
    سلام
    من هم چند وقتی هست دنبال یه لنز تله 500 به بالا هستم چون کاربردش هم برای نجوم هست فوکوس دستی برام مهم نیست!
    میشه در زمینه استفاده از لنز های قدیمی برای دوربین دیجیتال بیشتر توضیح بدید؟
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    36

من تو همه ی نمونه هایی که از لنزهای میرور دیدم به جز سامیانگ 500 f6.3 که لنز خوبیه نسبت به قیمتش تو بقیه لنزای میرور روکین لنزای فوق العاده ایی داره ... حتما از روکین نمونه تصویر زیاد ببینید

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط mooli63 نمایش پست ها
    من تو همه ی نمونه هایی که از لنزهای میرور دیدم به جز سامیانگ 500 f6.3 که لنز خوبیه نسبت به قیمتش تو بقیه لنزای میرور روکین لنزای فوق العاده ایی داره ... حتما از روکین نمونه تصویر زیاد ببینید
    سلام دوست عزیز

سامیانگ و روکنین ویک برند دیگر که اسمش خاطرم نیست یکی هستند. به نظر من به جای لنز تله برای عکاسی نجومی از یک تلسکوپ استفاده کنید.
    msh2200، yaghoobi، kiavash و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

سامیانگ و روکنین ویک برند دیگر که اسمش خاطرم نیست یکی هستند. به نظر من به جای لنز تله برای عکاسی نجومی از یک تلسکوپ استفاده کنید.
    از راهنماییتون سپاسگذارم
    الان هم برای عکاسی نجومی از تلسکوپ استفاده می کنم. ولی استفاده از تلسکوپ هم داستانهای خودش رو داره
    - زیاد بودن ابزار
    - سنگینی
    - دردسر حمل
    - حساسیت بین مردم ( یه بار برای رصد یکی از مناطق اطراف شهر رفتیم، کارمون داشت به کلانتری می کشید، تازه فقط دوربین دوچشمی همراهمون بود چه برسه به تلسکوپ یا یک مورد دیگه دوستان .... در ایست و بازرسی می گفتن لوله خمپاره هست!!!!)
    - ابعاد بزرگ
    و ....
    یه چیزی میخواستم که بتونه زمانهایی که برنامه از پیش تعیین شده ای برای عکاسی نجومی وجود نداره و سوژه ناگهانی پیش میاد ازش استفاده کنم!
    Pooyan، mh.noori و M.GHASSEMI تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    از راهنماییتون سپاسگذارم
    الان هم برای عکاسی نجومی از تلسکوپ استفاده می کنم. ولی استفاده از تلسکوپ هم داستانهای خودش رو داره
    - زیاد بودن ابزار
    - سنگینی
    - دردسر حمل
    - حساسیت بین مردم ( یه بار برای رصد یکی از مناطق اطراف شهر رفتیم، کارمون داشت به کلانتری می کشید، تازه فقط دوربین دوچشمی همراهمون بود چه برسه به تلسکوپ یا یک مورد دیگه دوستان .... در ایست و بازرسی می گفتن لوله خمپاره هست!!!!)
    - ابعاد بزرگ
    و ....
    یه چیزی میخواستم که بتونه زمانهایی که برنامه از پیش تعیین شده ای برای عکاسی نجومی وجود نداره و سوژه ناگهانی پیش میاد ازش استفاده کنم!
    چون تو عکاسی نجوم اطلاعاتم فوق العاده ناقصه ممنون میشم اگه اشتباه میکنم راهنمایی کنین. msh2200 عزیز یعنی شما این لنز فقط برای عکاسی از ماه استفاده میکنی؟ چون چند بار دیدم دوستان تو تاپیک های مرتبط با نجوم برای عکاسی از ستارگان و شاخه ای از راه شیری لنزهای پرایم با دیاف باز و م م پایین پیشنهاد دادن بیشتر. من فکر میکردم این لنز بیشتر برای پرنده گرافی و حیاط وحش خوبه. سپاس از راهنمایی همگی پیشاپیش
    ویرایش توسط amir.komeily : Wednesday 17 July 2013 در ساعت 10:00
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    چون تو عکاسی نجوم اطلاعاتم فوق العاده ناقصه ممنون میشم اگه اشتباه میکنم راهنمایی کنین. msh2200 عزیز یعنی شما این لنز فقط برای عکاسی از ماه استفاده میکنی؟ چون چند بار دیدم دوستان تو تاپیک های مرتبط با نجوم برای عکاسی از ستارگان و شاخه ای از راه شیری لنزهای پرایم با دیاف باز و م م پایین پیشنهاد دادن بیشتر. من فکر میکردم این لنز بیشتر برای پرنده گرافی و حیاط وحش خوبه. سپاس از راهنمایی همگی پیشاپیش
    ضمن عرض سلام و ارادت خدمت جناب کمیلی عزیز و با اجازه از اساتید
    تا حدودی درست فرمودید. یکی از استفاده های لنز های تله در عکاسی نجومی برای ثبت تصاویر سیارات می باشد و البته ثبت تصویر خورشید!
    تقریبا بهترین دیافراگم برای یک تلسکوپ حدود 6 الی 8 اینج، بطور متوسط f/8 هست در حالی که تلسکوپ های سری اشمیت و ماکستوو گاسکرین معمولا دیافراگم f/10 را دارا می باشند ولی برای عکاسی مورد استفاده قرار می گیرند.( برای کاهش این دیافراگم از focal reduser استفاده می شود که یک یا دو گام بر روی دیافراگم و فاصله کانونی تاثیر می گذارد( کاهش می دهد)).
    در حال حاضر بصورت عمومی برای عکاسی حرفه ای از اجرام اعماق آسمان (سحابی، سیارات دورتر و کهکشانها) از تیوپ های اپتیک بدون وجود آبنه استفاده می شود!
    مثل تیوپ 120mm و برخی اسکوپ های شرکت wiliam optic و orion.

من هدفم از تهیه یک لنز تله ارزان قیمت در مرحله اول ثبت سیارات بزرگ منظومه شمسی، ماه و بخصوص خورشید و در مرحله دوم استفاده محدود برای طبیعت (بدلیل قیمت بالای لنز های تله مناسب) می باشد.
    در مورد مبحث عکاسی نجومی که شما فرمودید هم در عکاسی نجومی چند شاخه مجزا عکاسی وجود داره
    مثل عکاسی ترکیبی و اعماق آسمان و ...
    موردی که شما می فرمایید در مورد عکاسی ترکیبی صادق می باشد
    در این روش دیافراگم باز اهمیت ویژه ای داره. البته برای اینکه بتوان بدون ثبت حرکت اجرام در عکس تصاویر شفافی با حداقل نویز از آسمان را با ترکیب مناظر زمینی ثبت کرد!
    ولی در عکاسی اعماق آسمان، درسته که هرچه دیافراگم کمتر باشه بهتره ولی مسئله مهم هزینه هست که دیگه نیاز به توضیح نداره که یک لنز 800 اگر با f/2.8 وجود داشته باشه چقدر قیمتش خواهد بود در حالی که قیمت یک تلسکوپ 8 اینچ اشمیت حدود 4000 دلار و قیمت یک اپتیک 180mm با کیفیت خوب هم حدود 5000 دلار (البته با لوازم و متعلقات) خواهد بود.

در این روش که مورد نظر من هست بدلیل استفاده از موتور تلسکوپ می توان از دیافراگم تا حدودی چشم پوشی کرد.

این هم تصاویری از آرزوی هر عکاس نجومی
    amateur_wienerroither.jpgota_lengths.jpgsetup1.jpg

نکته جالب در دو تصویر اخر اینه که در این تصاویر یک لنز فکر کنم canon 800mm بعنوان اسکوپ یک تلسکوپ مجهز به دوربین در حال استفاده است
    ولی انصافا کسی که این تجهیزات رو داره خدا می دونه چه کارهایی باهاشون می کنه
    ویرایش توسط msh2200 : Thursday 18 July 2013 در ساعت 13:41
    yaghoobi، viva_utopia، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

سلام دوستان

بجای این لنز 500 میلیمتری میشه یک اکستندر 2x گرفت روی 70-300 بست که میشه 140-600 اما خب پول خیلی بیشتری باید داد دیگه...

من شنیدم این لنزهای آینه ای برای عکاسی با سه پایهه خوب میشه و البته فوکوس دقیقش هم خیلی سخت هست میگن یه دهم میلی متر هم رینگ فوکوس کمتر یا بیشتر بچرخه تصویر شارپ نمیشه...
    یعنی خلاصه کار باهاش سخته...
    البته اگه روی دوربین های slt سونی ببندیم بهتر نتیجه میده چون لرزشگبرش داخل بدنه دوربین هست...
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.T نمایش پست ها
    سلام دوستان

بجای این لنز 500 میلیمتری میشه یک اکستندر 2x گرفت روی 70-300 بست که میشه 140-600 اما خب پول خیلی بیشتری باید داد دیگه...

من شنیدم این لنزهای آینه ای برای عکاسی با سه پایهه خوب میشه و البته فوکوس دقیقش هم خیلی سخت هست میگن یه دهم میلی متر هم رینگ فوکوس کمتر یا بیشتر بچرخه تصویر شارپ نمیشه...
    یعنی خلاصه کار باهاش سخته...
    البته اگه روی دوربین های slt سونی ببندیم بهتر نتیجه میده چون لرزشگبرش داخل بدنه دوربین هست...
    دوست عزیز هر برای هر لنزی به دلایل گوناگون نمی شه Extender استفاده کرد!
    در ضمن قیمت همون Extender رو دارید؟ الان حدود 1.000.000 تومان ناقابله!
    لنز هم اگر 300-70 معمولی باشه، 1.000.000 تومان
    در حالی که این لنز قیمتش 750.000 تومان هست!!!

بله اگر سری 70-300 سری L باشه خوبه ولی قیمتش ....
    خوب در مقایسه با قیمت این لنز مطمئنا نباید انتظار زیادتری از هزینه داشته باشیم!
    بالاخره از قدیم گفتند "هر چه پول بدی آش می خوری!"
    viva_utopia و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین