صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 60
Like Tree294تشکر

موضوع: Leica M

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    این اروپاییها استاد جیب خالی کردن هستن. اصلا یه جاهایی دیگه واقعا یه چیزی شبیه جیب بری هست. الیاژ این دوربین هرچیزی باشه هرچیزی باشه بازم نباید این قیمت باشه . همینطور سنسور وغیره. ولی کلا غربی ها باتوجه به قیمت بالای کارگر الان بزرگترین مزیتشون که باعث میشه همچنان فروش کنندطراحی عالی وتولید باکیفیت وبرندسازی هست. مگه این شرکتهای مد واکسسوری چقدر محصولاتشون باکیفیته؟ باورکنید یه شلوار جین اصلی بامارک lee,d&g , وغیره وغیره تفاوت کیفیتیه دویست هزارتومانی ندارن با بقیه شلوارها ویا پوشاک نایک وادیداس و...و کلا برای خیلی از تولیدات برندهای اینچنینی( ورساچ، دیور، ....).
    اما مسئله اینه که اونها بااستادی به همه دنیا قبولاندن که : " من شلوارم مارکه" یا " من عینکم فلانه" و" من کفشم بهمانه" وکلی ازاین کلاس گذاشتنها که البته بیشتر توی قشر مرفه هم وجودداره. درواقع این شرکتها برای خالی کردن جیب پولدارها رشد کردن وامثال شرکتهای ارزون ساز ورقابتی تر برای سایرین.
    حالا مطمئننا لایکا میتونه دوربین هایی تو رده نیکون وکنون هم تولید کنه وفروش هم کنه ولی اونوقت دیگه امکان فروش یه دوربین ۲۰۰۰ دلاری به قیمت ۷۰۰۰ دلار وجود نخواهد داشت. بجای فروش۱۰۰ تا دوربین وسود مثلا ۱۰۰۰ دلاری ، به سادگی ۱۰ تا دوربین می فروشن و۲۰۰۰ دلار سودمی کنن ( اینومثال زدم)و خودشون رو هم به عنوان باکلاس ترین دوربین سازمعرفی می کنن. شرکت هم کوچکتر وبا کنترل راحتتر ودردسرهای کمتر.
    حالا اقای چگینی اگه ده باره دیگه هم بپرسیدکه این دوربین چه ویژگیهای برتری داره بازم هی میشنویدکه میگن ؛ کیفیتش بالاست، لایکاست دیگه ، خیلی از بزرگان با لایکا عکاس شدن، خدایی تو دست بگیری میفهمی چیه واز این حرفها.
    اگه واقعا بهتراز نیکون وکنون بود الان همه برتری هاش رو براتون ردیف کرده بودن. والبته اروپاییهای متمول وباقدرت خرید بالاهم بجای دردست گرفتن دوربین های بزرگ وسنگین نیکون وکنون خیلی راحت از لایکا استفاده می کردن. ولی نمیکنن حتی در شرایط جنگی که کوله سبک وکوچک خیلی لازمه. فقط برای استفاده خانگی ومواردخاص خریداری میشه چرا؟

خیلی خوب بود حرفاتون حالا یه چیزی رو هم من اضافه کنم تا اونجا که من دیدم اصلا برای این دوربین که لنزهای سری M رو ساپورت می کنه هیچکدوم از لنزهاش اتوفکوس نیست !!!
    Canon EOS 5D Mark IV+Canon EF 24-70mm f/2.8L II +Metz mecablitz 64 AF-1

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

این اروپاییها استاد جیب خالی کردن هستن. اصلا یه جاهایی دیگه واقعا یه چیزی شبیه جیب بری هست. الیاژ این دوربین هرچیزی باشه هرچیزی باشه بازم نباید این قیمت باشه . همینطور سنسور وغیره. ولی کلا غربی ها باتوجه به قیمت بالای کارگر الان بزرگترین مزیتشون که باعث میشه همچنان فروش کنندطراحی عالی وتولید باکیفیت وبرندسازی هست. مگه این شرکتهای مد واکسسوری چقدر محصولاتشون باکیفیته؟ باورکنید یه شلوار جین اصلی بامارک lee,d&g , وغیره وغیره تفاوت کیفیتیه دویست هزارتومانی ندارن با بقیه شلوارها ویا پوشاک نایک وادیداس و...و کلا برای خیلی از تولیدات برندهای اینچنینی( ورساچ، دیور، ....).
    اما مسئله اینه که اونها بااستادی به همه دنیا قبولاندن که : " من شلوارم مارکه" یا " من عینکم فلانه" و" من کفشم بهمانه" وکلی ازاین کلاس گذاشتنها که البته بیشتر توی قشر مرفه هم وجودداره. درواقع این شرکتها برای خالی کردن جیب پولدارها رشد کردن وامثال شرکتهای ارزون ساز ورقابتی تر برای سایرین.
    حالا مطمئننا لایکا میتونه دوربین هایی تو رده نیکون وکنون هم تولید کنه وفروش هم کنه ولی اونوقت دیگه امکان فروش یه دوربین ۲۰۰۰ دلاری به قیمت ۷۰۰۰ دلار وجود نخواهد داشت. بجای فروش۱۰۰ تا دوربین وسود مثلا ۱۰۰۰ دلاری ، به سادگی ۱۰ تا دوربین می فروشن و۲۰۰۰ دلار سودمی کنن ( اینومثال زدم)و خودشون رو هم به عنوان باکلاس ترین دوربین سازمعرفی می کنن. شرکت هم کوچکتر وبا کنترل راحتتر ودردسرهای کمتر.
    حالا اقای چگینی اگه ده باره دیگه هم بپرسیدکه این دوربین چه ویژگیهای برتری داره بازم هی میشنویدکه میگن ؛ کیفیتش بالاست، لایکاست دیگه ، خیلی از بزرگان با لایکا عکاس شدن، خدایی تو دست بگیری میفهمی چیه واز این حرفها.
    اگه واقعا بهتراز نیکون وکنون بود الان همه برتری هاش رو براتون ردیف کرده بودن. والبته اروپاییهای متمول وباقدرت خرید بالاهم بجای دردست گرفتن دوربین های بزرگ وسنگین نیکون وکنون خیلی راحت از لایکا استفاده می کردن. ولی نمیکنن حتی در شرایط جنگی که کوله سبک وکوچک خیلی لازمه. فقط برای استفاده خانگی ومواردخاص خریداری میشه چرا؟
    خيلي جالبه !
    گفتين با طراحي عالي و برند سازي
    جالبه بدونين كه عمده هزينه اين كمپاني ها صرف همين طراحي و تحقيقات ميشه كه شما در دوربيني كه دستتون گرفتين نميتونين به عنوان قطعه اي بيينيدش
    كمي در مورد توليد لنزهاي لايكا تحقيق كنيد مطمئنا نظرتون عوض ميشه
    مردم دنيا حتي پولدارترين ها هم براي پول ارزش قائلن و به راحتي كلاه سرشون نميره
    مطمئن باشيد كسي كه ده هزار دلار پول چيزي رو ميده هم اطلاعاتش رو داره و هم تجربش رو و هم علاقش رو
    جالبه كه دوربين رو با شلوار مقايسه كردين
    اميدوارم بدونيد چقدر علم و تكنولوژي لازمه براي هر كدوم

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    خيلي جالبه !
    جالبه بدونين كه عمده هزينه اين كمپاني ها صرف همين طراحي و تحقيقات ميشه كه شما در دوربيني كه دستتون گرفتين نميتونين به عنوان قطعه اي بيينيدش
    مطمئن باشيد كسي كه ده هزار دلار پول چيزي رو ميده هم اطلاعاتش رو داره و هم تجربش رو و هم علاقش رو
    لایکا یه چیز خاصه و واسه چیزهای خاص باید پول پرداخت کرد.در موردد تکنولوژی و علم شرکت های دیگه هم بسیار هزینه می کنند سونی نمونه بارزش هست. ولی ببینید لایکا دقیقا برای این گروون هست که برند شده. و مردم بخاطر این 10 هزار دلار رو میدن که لایکا داشته باشن. وگرنه شاید سونی و یا کانن هم کارشون رو راه بندازه اما لایکا داشتن یعنی خاص بودن.
    تویه یه مصاحبه "رالف گیبسون" بزرگ میگه که هرگز دوربینی جز لایکا رو استفاده نمیکنه ازش می پرسن چرا میگه چون لایکا فقط اون تونالیته خاصی که من میخوام رو داره ...
    yaghoobi، data، morteza khademy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 5D Mark IV+Canon EF 24-70mm f/2.8L II +Metz mecablitz 64 AF-1

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

در مورد لایکا 2 مورد را عرض کنم
    1-تصور نکنید که لایکا در حال حاضر دوربین گران قیمتی هست و در اوایل کارش ارزان بوده, خیر لایکا همیشه بودجه بیشتری می طلبیده حتی زمان عکاس شهیر کارتیه برسان هم ایشان به دلیل وضعیت مالی مناسب توانایی خرید لایکا را داشتند.
    2-بنظرم شرکتی که فیلم 35 را ابداع کرد و در حال حاظر هم سنسور های فول فریم بر مبنای همین فرمت ساخته میشوند لایق احترام بیشتریست که صرفا بگوییم لایکا یک برند گران است. اساسا این شرکت با خلق فیلم 35 دوربین را که تا قبل از آن بسیار حجیم و سنگین بود را از روی سه پایه برداشت و به عکاس بال پرواز داد.
    yaghoobi، mreza1001، OptiX و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

..در اینکه لایکا لنزهای عالی میسازد شکی در آن نیست ولی آیا تصوری از قیمت های نجومی آنها دارید؟ و آیا این لنزهای بسیار گران قیمت را با چه لنزهایی از مثلا نیکون یا کانن مقایسه میکنید؟
    مطمعن باشید کانن و نیکون هم لنزهای خوبی میسازند مانند
    Canon EF 300mm f/2.8 L IS II USM
    Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM
    Canon EF 600mm f/4L IS II USM
    Canon EF 200-400mm f/4L IS USM Extender1.4x
    canon ef 50mm f1.2l usm
    Canon TS-E 17mm f/4 L Tilt-Shift
    Canon TS-E 24mm f/3.5 L II
    Canon EF 70-200mm f/2.8 USM L IS II
    Nikon 200mm F2 VRII
    Nikon PC-E Nikkor 24mm f/3.5D ED
    Nikkor AF-S 14-24mm f/2.8G ED N
    و و و و

و البته با قیمتهایی بسیار بسیار بسیار مناسب تر نسبت به لایکا
    و نهایتا اینکه نتیجه گیری بدون در نظر گرفتن تمامی جوانب موضوع درست نخواهد بود.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من با جناب سعادت کاملن موافقم .
    مساله توهین به لایکا نیست .
    یا دستکم گرفتن اهمیت آن در تاریخ عکاسی .
    ولی بزارید یک مثالی بزنم . از لایکا مهمتر و تاریخی تر کداک ئه !
    شرکتی که فیلم 35 رو برای اولین بار ارایه داد.
    اما الآن کداک کجاست ؟ یا چه جایگاهی در تولید تجهیزات مطابق با فنآوری روز داره ؟
    من هم بسیار شنیدم که می گویند تصاویر لایکا چنین است و چنان و اگر باهاش کار کنید فلان احساس رو خواهید داشت .
    اما من فکر میکنم اینها ( نه اینکه از واقعیت تهی هستند ، بلکه ) مبتنی هستند بر احساس ما از نام و نشان و تاریخ یک برند محبوب و شناخته شده .
    این احساس یونیک بودن ، بیشتر بر مبنای ایجاد هویت از برند است تا واقعیت صرف و مبتنی بر خروجی قابل بررسی .
    سنسور لایکا M9 در رده 69 ، DXO جای داره .
    حالا واقعن می ارزه من به خاطر یک نام ، نزدیک هفت هزار دلار ، بیش از دو برابر D800 رو هزینه این دوربین کنم ؟! و فقط یک رنج فایندر داشته باشم برای کارهای خاص ؟ مثلن عکاسی خیابانی ؟
    از زمان کارتیه برسون تا الآن ، شاید هر ده سال یک اتفاق بزرگ رخ داده و در همین ده سال اخیر ده اتفاق مهم تر !
    نمیشه دانش و تجربه و فناوری امروز رو با هفتاد سال پیش مقایسه کرد .
    همین تکنولوژی نیکون ، الان با سه سال پیش اش ، چقدر پیشرفت داشته ؟
    تکنولوژی ساخت سنسور و بدنه و ... چطور ؟
    ببینید ، علاقه به اینکه من این کار رو می کنم ( به عنوان یک آرزو ) با اینکه واقعن پول داشته باشم و اون کار رو بکنم ، دو چیز متفاوته .
    من یک وقتی میگم اگر پول داشته باشم این دوربین رو میگیرم . یک وقتی 7000 دلار رو واقعن دارم ، باید ببینم که آیا باز اون دوربین رو میگیرم ؟! یا اینکه ترجیح میدم یک بدنه حرفه ای یا یکی دو لنز پرایم رو جاش بگیرم ؟!
    من فکر نمیکنم بیشتر ما ، حتی اگر علاقه قلبی به چنین کاری داشته باشیم ، در شرایط واقعی چنین کنیم .
    اما بله ! یک تعدادی همیشه برندباز هستند که تحت هر شرایطی اون کار رو میکنن . اینها در اقلیت اند . اما هستند و غالب افراد ، بر مبنای واقعیت ها ، نیازهای واقعی ، ارزیابی صحیح و منطقی و عقلانی رفتار می کنند .
    برای همینه که من در فیلمهای دیو هیل هرگز نمی بینم با لایکا کار کنه !
    یا غالب افراد حرفه ای از تجهیزاتی استفاده می کنند که با واقعیت ها در ارتباطه .
    حالا ممکنه یکی بگه خب لایکا برای اینکارها نیست !
    خب برای چه کاریه ؟!
    من نمیدونم یک عکاس خیابانی یا مستند چقدر ممکنه درآمد داشته باشه که خرید دوربین چند هزار دلاری براش صرف داشته باشه ، یا با اون طوری کار کنه که نتونه همون کار رو با مثلن نیکون ، کانن ،حتی المپیوس ، پنتاکس با یک سوم قیمت آن ، و به همان خوبی نمی تونند بکنند ؟!
    yaghoobi، Saadat، M. Beyrami و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    خيلي جالبه !
    سلام
    راستش کمی گذشته ولیکن حیفم اومد مسائل رو روشن نکنم. از قرار شما ازواقعیات این دنیا اصلا چیزی نمیدونید برادر. چرا شلوار رو مثال زدم؟! چون فکر نمیکنم شما امثال مارکهایی مثل
    اوده مار پیگو ، واشرون کنستانتین ، پتک فیلیپ ، خارما ، ترنس میژن ، ویزدوم اودیو وکلایوکریستین و... رو بشناسید. منظورمن از ثروتمند راکبان خودروهای ۷۰-۸۰ میلیونی وخریداران کت وشلوارهای ۲-۳ میلیونی نیست عزیز جلن. بگذار لااقل معنی امضای من رو درک کنید تاحدودی گرچه شاید ارتباطش با لایکا زیادنباشه.
    منظوربنده از ثروتمندان گرانقدر همون کسانی هست که سیستم صوتی منزلشون سیستم های ۵۰۰ هزار تا حتی یک میلیون دلاری هست کسانی که ساعت های مچی ۴۰-۵ هزار دلاری وحتی بیشتر براشون جنبه کلکسیونی داره وبه یکیش هم قانع نیستن داداش.
    Top 10 Most Expensive Speakers
    World's Most Expensive Speakers
    Swiss Watches, Luxury Watch Brands - Watches of Switzerland
    ودهها برند دیگر مخصوص مولتی میلیونرها. حالااگه فکر میکنید خریداران این ها کم هستنداشتباه میکنید! اگه فکر میکنید تیراژ لایکا درحدپوشش دادن دنیای عکاسی هست بازهم اشتباه میکنید!
    برادر جان طفل ده روزه که دیدی با اینکه مادرش کنارشه چقدرگریه میکنه؟ حالاتودنیایی که طفل ده روزه بی شیرمادروگرسنه از گریه به حدسستی میرسه ، عده ای هم هستند که ساعت شام و قرار وجلساتشون هرکدوم ۱۰۰ میلیون قیمت داره وتوهمین تهرون هم کم نیستن. حالا تو کدوم پولداری رومیگی به من که برای ۱۰ هزار دلار بخواد سبک سنگین کنه؟ برادرم اون دیگه جزلیست من نیست. خریداران این دوربین رو تاحالا ۴ باردیدم بین اطرافیانم که هیچکدوم عکاس نبودن وازهمین قشری که عرض کردم بودن وازعکاسی فقط مود اوتو رو بلدبودن. ومدام درارتباط بابوتیک های خیابان اوبرهاوزن والیزه و بوندبرای جدیدترین x,y ,z ها.

ببخشید واقعا برای اف تاپیک. ولی حداقل به این بهانه یه مقدار از دنیای اطرافمون که غافلیم ازش یادی شد. وشما برادر اگه برای خطاب قراردادن ، طرفتون رو حقیرنشمارید خیلی بهترمیشه. من میدونم چقدر علم واسه هرکدوم لازمه وشما خوبه اگه باعلمی که درمورد لنزهای لایکا دارید ماروهم ملطفت بفرماییدکه چرا هیچ عکاس حرفه ای دراطرافمون نمیبینیم که ازلایکا استفاده کنه؟ یعنی یه عکاس باوضع مالی خوب گیرنمیاد؟
    بازهم ازمدیران محترم معذرت میخوام.

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

سلام
    راستش کمی گذشته ولیکن حیفم اومد مسائل رو روشن نکنم. از قرار شما ازواقعیات این دنیا اصلا چیزی نمیدونید برادر. چرا شلوار رو مثال زدم؟! چون فکر نمیکنم شما امثال مارکهایی مثل
    اوده مار پیگو ، واشرون کنستانتین ، پتک فیلیپ ، خارما ، ترنس میژن ، ویزدوم اودیو وکلایوکریستین و... رو بشناسید. منظورمن از ثروتمند راکبان خودروهای ۷۰-۸۰ میلیونی وخریداران کت وشلوارهای ۲-۳ میلیونی نیست عزیز جلن. بگذار لااقل معنی امضای من رو درک کنید تاحدودی گرچه شاید ارتباطش با لایکا زیادنباشه.
    منظوربنده از ثروتمندان گرانقدر همون کسانی هست که سیستم صوتی منزلشون سیستم های ۵۰۰ هزار تا حتی یک میلیون دلاری هست کسانی که ساعت های مچی ۴۰-۵ هزار دلاری وحتی بیشتر براشون جنبه کلکسیونی داره وبه یکیش هم قانع نیستن داداش.
    Top 10 Most Expensive Speakers
    World's Most Expensive Speakers
    Swiss Watches, Luxury Watch Brands - Watches of Switzerland
    ودهها برند دیگر مخصوص مولتی میلیونرها. حالااگه فکر میکنید خریداران این ها کم هستنداشتباه میکنید! اگه فکر میکنید تیراژ لایکا درحدپوشش دادن دنیای عکاسی هست بازهم اشتباه میکنید!
    برادر جان طفل ده روزه که دیدی با اینکه مادرش کنارشه چقدرگریه میکنه؟ حالاتودنیایی که طفل ده روزه بی شیرمادروگرسنه از گریه به حدسستی میرسه ، عده ای هم هستند که ساعت شام و قرار وجلساتشون هرکدوم ۱۰۰ میلیون قیمت داره وتوهمین تهرون هم کم نیستن. حالا تو کدوم پولداری رومیگی به من که برای ۱۰ هزار دلار بخواد سبک سنگین کنه؟ برادرم اون دیگه جزلیست من نیست. خریداران این دوربین رو تاحالا ۴ باردیدم بین اطرافیانم که هیچکدوم عکاس نبودن وازهمین قشری که عرض کردم بودن وازعکاسی فقط مود اوتو رو بلدبودن. ومدام درارتباط بابوتیک های خیابان اوبرهاوزن والیزه و بوندبرای جدیدترین x,y ,z ها.

ببخشید واقعا برای اف تاپیک. ولی حداقل به این بهانه یه مقدار از دنیای اطرافمون که غافلیم ازش یادی شد. وشما برادر اگه برای خطاب قراردادن ، طرفتون رو حقیرنشمارید خیلی بهترمیشه. من میدونم چقدر علم واسه هرکدوم لازمه وشما خوبه اگه باعلمی که درمورد لنزهای لایکا دارید ماروهم ملطفت بفرماییدکه چرا هیچ عکاس حرفه ای دراطرافمون نمیبینیم که ازلایکا استفاده کنه؟ یعنی یه عکاس باوضع مالی خوب گیرنمیاد؟
    بازهم ازمدیران محترم معذرت میخوام.
    نه به بعضی دوستان که لایکا رو مثل یک معجزه میبینند نه به شما دوست عزیز که اون رو اسباب بازی پولدار هایی که فقط مود اتو رو بلدند . درسته که قشر هدف لایکا عکاس های معمولی نیست اما مطمئنن این بچه پولدارهایی هم که شما میگید نیست حالا اگه اونا لایکا می خرن مشکل از خودشونه . یک نگاهی به عکاسان بزرگی مخصوصا عکاسان جنگ بندازید چه عکاسان بزرگی از لایکا و فقط از لایکا استفاده میکردند . اون زمان هم تفاوت قیمت ها به همین منوال و شدید تر هم بوده . مطمئنان لایکا یک برند برای مولتی میلیونر های به قول شما فقط مود اتو بلد نیست .
    لحن شما رو کمی به دور از منطق و احساسی دیدم .
    kiavash و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

اگر لایکا قیمتی ۱۰ برابر قیمت کنونی خود را داشت باز از خریدارانش کم نمیشد چون لایکا است!
    شاید لازم باشد توضیح کوتاهی در مورد اینکه چرا اینقدر گران است داده شود :
    لنز ها و بدنه m تماما دست ساز نی باشند ( احتمالا خیلی ها این را نمیدانستید ) و در حال حاضر بهترین اپتیک جهان را دارد . مثله قیمت خود بدنه نیست که میگویید اصلا قابل توجیح نیست اتفالا در مقابل لنز هایش بدنه m بسیار هم ارزان است!! ( گران ترین لنز های دنیا را دارد ) . خوب فکر میکنید لایکا با این قیمت های نجومی با مشکل فروش روبروست ؟ نخیر! برعکس مشتری ها با مشکل خرید روبرو هستند!! بطوری که برای خرید یک لنز ساده لایکا ممکن است تا ماه ها در نوبت قرار داده شوید ( لایکا فروشگاه ندارد بلکه دیلر دارد ) به طور مثال برای خرید 50mm f0.95 تا ۱۱ ماه نیز از ثبت نام تا تحویل لنز طول کشیده است!!! ( قیمت کارخانه ای این لنز ۸۰۰۰ دلار است ولی قیمت آزاد و بدون نوبت آن تا ۱۴۵۰۰ دلار نیز میرسد! Amazon.com: Online Shopping for Electronics, Apparel, Computers, Books, DVDs & more )
    خوب حالا فرض کنید شما محصولی تولید میکنید که نظیر و مشابهی ندارد و مشتری ها همه به صف و پول به دست استاده اند . آیا قیمت را پایین می آورید؟!
    شکی نیست که لنز هایش بینظیر اند . در ضمن لایکا توانایی گسترش خط تولید را ندارد ( به دلیل دست ساز بودن نیازمند نیروی انسانی بسیار متخصص است )
    بنده میلیونر نیستم و با سختی پولی برای 50mm f1.4 لایکا ۴۰۰۰ دلاری برای دوربین xpro 1 فوجی پس انداز کردم و بعد از گذشت بیش از ۲ ماه از پرداخت پول هنوز از لنز خبری نیست :) . به خدا دیوانه نیستم . یک بار قبلا طعم لایکا را شانسی چشیدم و به چشم دیدم که هر دلار آن برای لنز هایش ارزش دارد ( تا قبل از استفاده اصلا نمیدانستم برندی به نام لایکا وحود دارد !)
    دوستان عزیز شنیدن کی بود مانند دیدن . برید از اونا بپرسید که شنیده ها رو دیدن :)
    در ضمن سنسور m9 ccd و ساخت کداک می باشد. m 240 سنسور از نوع cmose , و ساخت یک کمپانی تماما اروپایی ( cmosis اشتباه نکنم ) در بلژیک می باشد . با داینامیک رنج 76db !!! و این سنسور ساختار میکرولنز منحصر به فرد و انحصاری دارد .
    yaghoobi، vbigdeli، mreza1001 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2125

ارائه نسخه جدید و محدود از لایکای M توسط طراح شرکت اپل

اصل خبر

صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین