صفحه 16 از 100 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    235

سلام

دوستان من میخوام یک فیلتر nd x400 رو از آمازون سفارش بدم.اما وقتی x1000 رو دیدم یه کم مردد شدم که کدوم رو بگیرم!

قیمتاش تقریبا یکیه :

B + W 77mm #110 3.0 (1000x) Neutral Density Glass Filter. $130
    Hoya 77mm Neutral Density ND-400 X, 9 Stop Multi-Coated Glass Filter $136

حالا به نظر شما کدوم بهتره ؟ کاری هم که با این فیلتر ها میخوام انجام بدم اینه که توی بعضی مناطق که آفتاب یه خورده زیاده میخوام از مناظر عکس بگیرم ، همینطور کنار ساحل و ....

یه فیلتر دیگه هم دیدم که نظر رو جلب کرد و از نوع متغیر هست ! ولی نمیدونم چرا اینقدر ارزونه ؟!

http://www.amazon.com/Polaroid-Multi...728215&sr=8-31

آیا ارزان بودنش دلیل بر بی کیفیت بودنشه ؟ چون معمولا اینجور فیلتر ها بالای $250 قیمت دارند !

با تشکر
    NetNegar تشکر می‌کند.
    Canon EOS 60D + EF-S 18-135 IS

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

سلام

آقا محسن فیلتر های vari ND بنظر میاد که خیلی با کیفیت نباشن و مشکل وایت بالانس و کاهش شارپنس دارن،بهرحال تنها شرکت معتبر که به تازگی هم یک مدل جدید از فیلتر های متغیر زده Singh ray هست که 350 دلار قیمت گذاشته..از 2 استاپ تا 8 استاپ کاهش رو میتونید با چرخاندن حلقه آن داشته باشید.

//
    راستی فیلتر های کاهش دهنده 10 استاپ به بالا برای عکاسی از پرتره اصلا مناسب نیستن،دلیلش هم از کار افتادن فوکوس دوربین هستش،ضمنا کادربندی هم فقط موقعی انجام میشه که فیلتر را بردارید و بعد از کادربندی و فوکوس،با قفل کردن فوکوس ،فیلتر را دوباره ببندید و عکس بگیرید.

فیلتر های ND8 اینچنین مشکلات را ندارن و براحتی میشه ازشون استفاده کرد،ولی فیلتر های 1000x مشکلات خودشون را دارن و باید جدول نسبت ایزو به دیاف و سرعت شاتر را تقریبا حفظ کرد
    M. Beyrami، A. Shahbazi، mohsenslr و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحید بیگدلی

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenslr نمایش پست ها
    پس با این حساب نظر شما ndx400 هست . درست میگم؟ چون این فیلتر بین 8 تا 9 استاپ نور رو کاهش میده.
    البته برای پرتره فکر میکنم یک فیلتر GND تهیه کنم بهتره ! و از فیلر nd بنده همونطور که گفتم میخوام از مناظر عکس بگیرم.

ممنون از راهنماییتون
    برای عکاسی پرتره فیلتر GND تهیه کنید ؟!؟!
    چرا؟
    M. Beyrami، ssobhdel و NetNegar تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

برای عکاسی پرتره هنگام طلوع و غروب و کلا هر زمانی وقتی از فلاش استفاده می کنید در واقع پیش زمینه را با نور فلاش و دیافراگم کنترل می کنید و پس زمینه را با استفاده از سرعت شاتر بنابراین لزومی به استفاده از فیلتر gnd یا nd نیست.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط ssobhdel نمایش پست ها
    برای عکاسی پرتره هنگام طلوع و غروب و کلا هر زمانی وقتی از فلاش استفاده می کنید در واقع پیش زمینه را با نور فلاش و دیافراگم کنترل می کنید و پس زمینه را با استفاده از سرعت شاتر بنابراین لزومی به استفاده از فیلتر gnd یا nd نیست.
    صالح جان ظاهرا شما در این معادله (ماکزیمم) سرعت سینک فلش را نادیده گرفته اید
    استفده از فیلترهای nd در پرتره های خارج از استودیو یا فضای باز که از فلاش هم استفاده میشود بسیار کاربرد دارد ,در غیر اینصورت بحث استفاده از رفلکتور-ها مطرح میشود که مقوله دیگریست..
    استفاده از فیلتر nd محدود به عکاسی پرتره نمیشود به عنوان مثال خودم بعضا برای عکاسی از گلها در فضای باز و با استفاده از فلاش از فیلتر ND استفاده میکنم نمونه ای به عنوان مثال در همین تاپیک و قبلا گذاشته بودم:
    نقل قول نوشته اصلی توسط M_Saadat نمایش پست ها
    مثال دیگر:

برای گرفتن این عکس مجبور شدم از فیلتر ND8x استفاده کنم
    برای داشتن پس زمینه محو یا عمق میدان کم دیاف 5.6 انتخاب کردم از طرفی باید از فلاش نیز استفاده می کردم برای روشن کردن پیش زمینه تاریک و محدودیت ماکزیمم سرعت سینک فلاش... ,حالا پیدا کنید پرتقال فروش را

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

بردیا جان سلام
    اینکه از فیلتر nd برای عکاسی از گل و کلا Landscape استفاده کنیم که کاملا طبیعی است و پر کاربرد.
    اتفاقا متوجه ماکزیمم سرعت سینک فلاش هم بودم که در اکثر دوربین ها ۱/۲۰۰ و ۱/۲۵۰ است و این مقدار حتی در روز روشن و نور زیاد نیز برای عکاسی با فلاش به نظر بنده کافی است. البته من منکر استفاده از nd برای پرتره در شرایط خاص نیستم یعنی ممکنه که در برخی موارد در نور زیاد شما نیاز به سرعت شاتر کم داشته باشید که استفاده از این فیلتر معقولانه است ولی در 90% موارد همین سرعت سینک راهگشا خواهد بود.
    mreza1001 و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    235

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    برای عکاسی پرتره فیلتر GND تهیه کنید ؟!؟!
    چرا؟
    من جواب دادم ها! ولی نمیدونم چرا تمام پستهام پاک شد ! خیلی محترمانه هم بود و نکته خاصی نداشت!:confused:
    NetNegar تشکر می‌کند.
    Canon EOS 60D + EF-S 18-135 IS

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

از اونجایی که فیلتر های 1000x کاهش 10 استاپی دارن،کلا برای عکاسی منظره باید با حداقل shutter speed ممکن سعی کنید نتیجه دلخواه را بگیرید وگرنه عکس به گرمی میره و اثرات باد و گردوخاک و لرزش های بسیار مختصر در عکس پدیدار میشه

و البته اینجاست که ارزش ایزوهای پایین(مثل ایزو 50 در کنون 5DMKII ) نمایان میشه.
    Logitech و NetNegar تشکر می‌کنند.
    وحید بیگدلی

كاربر آشنا N.Salehoof آواتار ها
    تشکر کرده
    65

سلام دوستان
    من در سفر اخیری که به شمال داشتم فیلتر ND 8X و پلاریزه را با هم بستم ولی متاسفانه در روز نتونستم به نوردهی بالایی که مدنظرم بود مثلا بین 10 تا 15 ثانیه دست پیداکنم فقط نزدیک غروب تونستم به این عدد دست پیدا کنم . حالا سوالم اینه که آیا بهتره یک فیلتر ND 16X تهیه کنم یا یک 8X دیگه بگیرم و روی این یکی ببندم که فکر کنم نتیجه در این حالت زیاد جالب نشه.
    فیلتر 16X را از کجا میتونم تهیه کنم ؟ چون چند ماه قبل که پیش مغازه معروف ناصرخسرو رفتم 16X نداشت و پیشنهاد کرد ND 8x را روی پلاریزه ببندم که نتیجه خوب نبود.
    لطفا مرا راهنمایی کنید. اگر فیلتر ND دیگری تا سقف قیمت صدهزار تومان سراغ دارید ممنون میشوم به من بگویید.
    نادر صالح اوف
    NetNegar تشکر می‌کند.
    نادر صالح اوف
    Canon S3IS+Canon 7D/Canon 24-105 f:4 L/Canon 70-200 f:4 L IS/Canon 100mm Macro f:2.8 L/Canon Flash Speedlite 580 EX II/Manfrotto 190XPROB

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

..اگر برای کار طبیعت و منظره میخواهید استفاده کنید 16x هم کم است
    ولی خرید یک 8x دیگر اصلا منطقی نیست به جای آن خرید 16X را منطقی تر میدانم
    همچنین توجه داشته باشید استفاده از دو فیلتر بر روی هم عوارض جانبی دیگری نیز دارد از آن جمله افت شارپنس(هر چند کم) و امکان ایجاد ویگنت در فوکالهای باز که میبینم دوستان به این مورد کمتر توجه میکنند

صفحه 16 از 100 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 ... آخرینآخرین