صفحه 98 از 100 نخستنخست ... 48 88 94 95 96 97 98 99 100 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 971 تا 980 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    سلام
    تا اساتید از راه برسند..
    شما Gnd1000 رو برای چه کاری گرفتین؟ فکر کنم آخرین فیلتری که نیاز داشته باشم همین باشه در هر صورت..
    ببین شما مثل همان فیلترهای عادی، اول 1 نورسنجی برای جائی که "میخوای فیلتر بشه" انجام بده بدون فیلتر، مثلا آسمان.. بعد اون پارامترها رو به اپلیکیشن، و بر طبق اعداد بدست آمده آسمانت را با فیلتر نوردهی کن.(میزان گذردهی نور را هم در نظر بگیرید، معمولا فیلترها به همان اعدادی که باید، گذردهی نمیکنند! مثلا ممکن است 1/3 یا نیم استاپ کم و زیاد باشن که با یکی 2تا شات، براحتی دستتون میاد)
    شات بعدی هم براحتی، برای قسمتی که "قرار نیست فیلتر شود" انجام و در آخر هم تو فتوشاپ ماسک کنید.

البته عرض کنم که کاربرد فیلترهای Gnd اینچنین نیست! معمولا دو 3 استاپ کاهش که مثلا برای آسمان کاملا مناسب بوده، و با همان تک شات کار تمام میشود؛ ولی برای این فیلتر راه دیگه ای فعلا به ذهنم نمیرسه.

دوست عزیز ممنون ولی متن رو با دقت نخوندید من نگفتم فیلترNDG1000 دارم والا من اصلا همچین چیزی تو بازار ندیدم فیلتر من NDG 0.9 یا همون سه استاپ هست اوکی خیلی ممنون از راهنمایی ولی فکر نکنم نیازی به دو شات باشه چون کار فیلتر اینکه که با تک شات عکس در بیاد
    CANON 5D MARK IV / TAMRON 85MM 1.8 SP VC / TAMRON 15-30MM 2.8 SP VC
    GODOX AD600B / NISI ND 1000 150×150 / NISI ND GRAD 0.9 150×70/ LOWEPRO WHISTLER 450
    Kupo C stand 40

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    اشاره دوستمون به GND1000 فکر نمی کنم باشه!
    کلی گفتند
    اما در مورد نورسنجی هم جسارتا فکر کنم با فیلتر فیزیکی کمی قضیه متفاوته
    بنظر بنده و البته روشی که من استفاده کردم، نورسنجی روی سوژه ای هست که GND قرار نیست پوشش بنده و بعد قرار دادن فیلتر GND روی لنز به نحوی که محل نورسنجی شده در بخش کاملا روشن قرار بگیره منطقی تر بنظر می رسه
    ارادتمند
    یعنی شما میگید نورسنجی رو روی زمین انجام بدم ؟ مگه این کارو بکنم آسمان تاریک نمیشه خب قرار هست آسمان روشن باشه و زمین هم روشن کار فیلتر همینه اگر این که شما میگید انجام بدیم عملن آسمان تاریک میشه چه نیازی به فیلتر هست ؟ نمیدونم شاید دقیق متوجه نشدم
    CANON 5D MARK IV / TAMRON 85MM 1.8 SP VC / TAMRON 15-30MM 2.8 SP VC
    GODOX AD600B / NISI ND 1000 150×150 / NISI ND GRAD 0.9 150×70/ LOWEPRO WHISTLER 450
    Kupo C stand 40

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    یعنی شما میگید نورسنجی رو روی زمین انجام بدم ؟ مگه این کارو بکنم آسمان تاریک نمیشه خب قرار هست آسمان روشن باشه و زمین هم روشن کار فیلتر همینه اگر این که شما میگید انجام بدیم عملن آسمان تاریک میشه چه نیازی به فیلتر هست ؟ نمیدونم شاید دقیق متوجه نشدم
    ببینید باتوجه به صحبت هایی که کردیم، کاربردی فیلتر gnd کاهش سطح نوری در بخشی از کادره
    با این تعریف، فرض کنید قراره در یک منظره شما عکسی بگیری که آسمان دارای جزئیات خاص خود مثل ابرها با تیرگی و روشنی در کنار رنگ آبی باشه و کادر پس زمینه و اصطلاحا زمین نیز دارای جزئیات مورد نظر شما باشه.
    در این شرایط اگر قرار باشه شما جزئیات آسمان را ثبت کنید عملا زمین و کادر for ground شما under Expose می شه
    اگر بخواهید نورسنجی For Ground آن خوب باشه عملا آسمان Over می شه
    در این حالت، شما باید نورسنجی را روی سطح زمین یا همان پیش زمینه انجام دهید تا جزئیات برای شما ثبت بشه. حالا وقتی فیلتر GND را جلوی کادر قرار دهید و تنظیم کنید که بخش تیره فیلتر روی آسمان باشد، نورسنجی بر اساس پیش زمینه صورت گرفته و با قرار گرفتن GND عملا بخش بالای کادر یا آسمان هم دچار افت شدت نور (به اندازه عدد شاخص فیلتر) می شود و جزئیات آن بهتر ثبت می گردد.
    ارادتمند
    Hamed Ziyaei، S_Mahdi، ahmad_sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

من فکر می کنم اول باید این حساب را کرد که آیا برای عکاسی از فلان سوژه نیاز به فیلتر گرجوئیت خودمان(مثلا سه استاپ سافت) داریم یا خیر. اگر این مورد را تشخیص دهیم و در موقعیت مناسب از آن استفاده کنیم، نورسنجی از حالتی که قرار هست بدون فیلتر عکاسی کنیم ساده تر می شود.
    msh2200 تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    اشاره دوستمون به GND1000 فکر نمی کنم باشه!
    کلی گفتند
    اما در مورد نورسنجی هم جسارتا فکر کنم با فیلتر فیزیکی کمی قضیه متفاوته
    بنظر بنده و البته روشی که من استفاده کردم، نورسنجی روی سوژه ای هست که GND قرار نیست پوشش بنده و بعد قرار دادن فیلتر GND روی لنز به نحوی که محل نورسنجی شده در بخش کاملا روشن قرار بگیره منطقی تر بنظر می رسه
    ارادتمند
    سلام
    و عرض ادب

راستش من خودم تعجب و این را در پستم قید کردم، چون چنین چیزی ندیدم!
    آنچه شما فرمودین بهترین روش و در حقیقت راه اصولی استفاده از این نوع فیلتر است، البته به شرطی که همان 2-3 استاپ باشه، در سطر آخر هم به این اشاره کرده بودم که
    البته عرض کنم که کاربرد فیلترهای Gnd اینچنین نیست! معمولا دو 3 استاپ کاهش که مثلا برای آسمان کاملا مناسب بوده، و با همان تک شات کار تمام میشود؛ ولی برای این فیلتر راه دیگه ای فعلا به ذهنم نمیرسه
    ارادتمند

پ.ن:البته بنظرم با فرض صحت صورت مسئله، فکر کنم درست عرض کردم!؟
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    من فکر می کنم اول باید این حساب را کرد که آیا برای عکاسی از فلان سوژه نیاز به فیلتر گرجوئیت خودمان(مثلا سه استاپ سافت) داریم یا خیر. اگر این مورد را تشخیص دهیم و در موقعیت مناسب از آن استفاده کنیم، نورسنجی از حالتی که قرار هست بدون فیلتر عکاسی کنیم ساده تر می شود.
    دقیقا همینطوره
    فیلترهای Gnd زمانی کاربرد دارند که اختلاف نوری بسیار فاحشی بین دو بخش کادر وجود داشته باشه. اگر سطح اختلاف محدود باشه کنترل نور با دوربین ساده تر هست و حتی با تک شات فایل Raw هم به راحتی می توان مشکل را برطرف کرد.
    تصویری را در بخش عکاسی منظره آپلود کردم که دقیقا همین شرایط را برای بنده ایجاد کرد.
    در هنگام غروب قصد عکاسی از کناره ساحل دریا و آسمان رنگی را داشتم و با کم شدن نور عملا فیلتره gnd کاربردش رو از دست داد و کلا کنار گذاشتمش و نتیحه تصویر فوق شد. و تا جایی که یادم هست صرفا از یک فیلتر تدریجی نارنجی برای گرم کردن رنگ آسمان استفاده شد.
    ارادتمند.
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه HM6699 آواتار ها
    تشکر کرده
    339

سلام

مدتیه دنبال ان دی 64 دایره ای هستم. متاسفانه جایی پیدا نکردم و جالبتر اینکه بعضی از فروشنده ها میگفتند اصلا ان دی 64 وجود نداره!!!!
    کسی اطلاع داره کجا میتونه داشته باشه؟
    « حامد محمدی »
    اینستاگرام

كاربر همراه M.GHASSEMI آواتار ها
    تشکر کرده
    547

نقل قول نوشته اصلی توسط HM6699 نمایش پست ها
    سلام

مدتیه دنبال ان دی 64 دایره ای هستم. متاسفانه جایی پیدا نکردم و جالبتر اینکه بعضی از فروشنده ها میگفتند اصلا ان دی 64 وجود نداره!!!!
    کسی اطلاع داره کجا میتونه داشته باشه؟
    چه دهنه ای مد نظر شماست؟
    مجید قاسمی

كاربر همراه HM6699 آواتار ها
    تشکر کرده
    339

نقل قول نوشته اصلی توسط M.GHASSEMI نمایش پست ها
    چه دهنه ای مد نظر شماست؟
    77mm
    « حامد محمدی »
    اینستاگرام

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط HM6699 نمایش پست ها
    77mm
    درود
    سراغ برند Marumi رو بگیرید تو ناصرخسرو، تنها برندی که ممکنه این فیلتر را داشته باشه در بازار ایران این شرکت خواهد بود
    ارادتمند
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 98 از 100 نخستنخست ... 48 88 94 95 96 97 98 99 100 آخرینآخرین