صفحه 88 از 100 نخستنخست ... 38 78 84 85 86 87 88 89 90 91 92 98 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 871 تا 880 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2038

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    دوستمون اشاره کردند.
    استفاده از فیلتر دهانه بزرگتر یکی از راه های بسیار مناسب برای این منظوره
    دهانه 67 به بالا بسیار مناسبه برای کار شما و فقط هزینه یک رینگ تبدیل به آن اضافه خواهد شد.
    سلام آقا مصطفای عزیز
    همینجا بنده یک سوال بپرسم
    در حال حاضر من از لنز با دهانه 67 استفاده میکنم و قصد داشتم فیلتر 77 تهیه کنم ولی دقیقا از لنزهای باارزش نیکون مطلع نیستم.
    خواستم ببینم بیشتر لنزهای خوب و مقرون بصرفه نیکون یا سایر شرکتها با مانت نیکون در رنج 77 هستند یا بالاتر ؟ که اگر بالاتر باشند بنده الان مثلا فیلتر 82 رو تهیه کنم
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط iman sabbaghian نمایش پست ها
    سلام آقا مصطفای عزیز
    در حال حاضر من از لنز با دهانه 67 استفاده میکنم و قصد داشتم فیلتر 77 تهیه کنم ولی دقیقا از لنزهای باارزش نیکون مطلع نیستم.
    خواستم ببینم بیشتر لنزهای خوب و مقرون بصرفه نیکون یا سایر شرکتها با مانت نیکون در رنج 77 هستند یا بالاتر ؟ که اگر بالاتر باشند بنده الان مثلا فیلتر 82 رو تهیه کنم
    درود
    خوب این بستگی به کاربرد شما داره!
    لنز های دارای المان کروی صرفا با کمک فیلترهای مربعی قابل استفاده هستند.
    شما ببینید چه لنزی مورد نظرتون هست؟
    مثلا 20-11 توکینا دهانه 82 داره!
    بالاتر از این دهانه در فیلترهای ND1000 تاکنون ندیدم ولی فکر نمی کنم وجود داشته باشه بنابراین مجبور به استفاده از سری های مربعی خواهید بود.
    اگر در رنج کنون بخواهیم صحبت کنید بسیاری از لنزها دارای دهانه 77 هستند و لنزهای وایدی مثل 35-16 دهانه 82 دارند. البته لنزهای فیش آی و کروی دیگر که بحثشون جداست.
    در نیکون، اگر برای فول فریم ها صحبت کنید ممکنه به لنزهای دارای المان کروی برخورد کنید. اما اگر لنزهای دارای هزینه متعادل و بخصوص برای کراپ مد نظرتون هست بعید می دونم بالای 82 دهانه ای باشه.
    بنظرم یا به فکر فیلترهای مربعی باشید و یا دهانه 82 تهیه کنید بهتره.
    صد البته قدرت مانور و کیفیت نهایی در فیلتر مربعی برتر از فیلترهای رینگی خواهد بود. مضاف بر اینکه فیلتر مربعی تقریبا کاربری حرفه یا داره و شاید مثل فیلتر های رینگی همه گیر نباشه
    ارادتمند
    SHOK53، I.Givili و iman sabbaghian تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2038

درود
    خوب این بستگی به کاربرد شما داره!

بنظرم یا به فکر فیلترهای مربعی باشید و یا دهانه 82 تهیه کنید بهتره.
    جوابم رو گرفتم.فکر میکنم با توجه به موارد استفاده بنده ،فیلتر ان دی سایز 82 گزینه مناسبیه.
    خیلی ممنون از حضور همیشگیتون
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

سلام آقا مصطفای عزیز
    بعنوان کسی که لنزهای اولتراواید زیادی رو تست کردم و اکثرا هم بهمراه فیلتر ان دی بوده، عرض کنم بهترین کار خرید فیلتر با دهانه 82 هست. البته طیف گسترده ای از لنزها دارای دهانه 77 هستن ولی خب خرید فیلتر دهانه 82 دوراندیشی خیلی منطقی تری هست.
    لنزهای بزرگتر از 82 هم هستن ولی به چند دلیل ارزش خرید ندارن
    1. معمولا برای لنزهای دارای المان کروی استفاده میشن، خرید فیلتر مربعی برای این دست لنزها خیلی بهتر هست
    2. قیمت بالایی دارن ، در حد همون فیلتر مربعی !
    3. بشدت کمیاب هستن
    4. تقریبا همون وسایل لازم فیلترهای مربعی رو برای اتصال به لنز نیاز دارن. سر آخر هم جلوی لنز انگار یه بشقاب سوپ خوری بستید !

پ ن:
    جوابم رو گرفتم.فکر میکنم با توجه به موارد استفاده بنده ،فیلتر ان دی سایز 82 گزینه مناسبیه.
    خیلی ممنون از حضور همیشگیتون
    دیر گفتم ؟
    msh2200، SHOK53 و iman sabbaghian تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2038

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    بعنوان کسی که لنزهای اولتراواید زیادی رو تست کردم و اکثرا هم بهمراه فیلتر ان دی بوده، عرض کنم بهترین کار خرید فیلتر با دهانه 82 هست. البته طیف گسترده ای از لنزها دارای دهانه 77 هستن ولی خب خرید فیلتر دهانه 82 دوراندیشی خیلی منطقی تری هست.
    لنزهای بزرگتر از 82 هم هستن ولی به چند دلیل ارزش خرید ندارن
    1. معمولا برای لنزهای دارای المان کروی استفاده میشن، خرید فیلتر مربعی برای این دست لنزها خیلی بهتر هست
    2. قیمت بالایی دارن ، در حد همون فیلتر مربعی !
    3. بشدت کمیاب هستن
    4. تقریبا همون وسایل لازم فیلترهای مربعی رو برای اتصال به لنز نیاز دارن. سر آخر هم جلوی لنز انگار یه بشقاب سوپ خوری بستید !

پ ن:

دیر گفتم ؟
    نه اتفاقا اصلا دیر نیست.
    من تا چند روز پیش فیلتر 77 رو مد نظر داشتم ولی با بستن لنز 24-70 تامرون روی دوربینم و نتایج راضی کننده بفکر فیلتر 82 افتادم که اگر بنا به آینده نگری است لااقل یک آینده نگری اساسی کرده باشم.
    ممنون از لطف و توجه شما
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

سلام
    چرا از سایز دهانه بزرگتر همراه با تبدیل استفاده نمی کنید؟
    برای استفاده در آینده هم فکر منطقی تری است.
    به دلیل بیرون زدن بیشتر فیلتر و فاصله بیشتر آن با لنز vignetting تولید نمی کند؟ به نظر می آید کار حرفه ای نباشد

metal-67mm-77mm-67-77-67-to-77-step-up-filter.jpg41IxaFF+UZL._AC_UL160_SR160,160_.jpg
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    به دلیل بیرون زدن بیشتر فیلتر و فاصله بیشتر آن با لنز vignetting تولید نمی کند؟

metal-67mm-77mm-67-77-67-to-77-step-up-filter.jpg41IxaFF+UZL._AC_UL160_SR160,160_.jpg
    چه ویگنتی وقتی یک شیشه بزرگتر جلوی لنز قرار می گیره؟
    درسته که از لنز بیرون می زنه ولی در عوض چون ابعاد دهانه 82 از 77 بزرگتره خود به خود این مشکل برطرف می شه و مشکل ویگنت بوجود نخواهد آمد.
    اتفاقا اگر فیلتر ND دارای رینگ پهن باشه در هنگام استفاده از لنزهایی مثل 16-11 هم این مشکل احتمالی کاملا برطرف می شه.
    در خصوص لنزهایی مثل 20-11 که خودش دهانه 82 هست بدلی اینکه خود شرکت سازنده فضایی را در اطراف لنز برای بسته شدن عدسی در جای خود در نظر گرفته باز هم مشکلی نخواهد بود.

به نظر می آید کار حرفه ای نباشد
    استنباط بنده از تصویر شما اینه که ورزش تخصصی طبیعت گردی مثل دوچرخه یا کوهنوردی انجام می دهید!
    شما خودت چقدر حاضری هزینه کنی و لوازمت رو سبک تر کنی و تعداد رو کمتر؟
    اگر بنا را بر این بگذاریم که باید برای هر دهانه لنز فیلتر مربعی مجزا خرید بشه؟!
    درحالی که فیلترهای مربعی بعنوان تاپ ترین فیلترهای حرفه ای در ابعاد خاص برای عکاسان حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند.
    بعنوان مثال سری p کوکین تا دهانه 82 به راحتی پاسخگوی نیاز افراده خوب پس این فیلتر حرفه ای نیست؟
    کاری که ما انجام می دهیم صرفه جویی در هزینه هست
    فیلتر nd1000 با ارزش، کمتر از 300 هزار تومان نیست!
    اگر قرار باشه برای هر لنز یک فیلتر تهیه کنید و یا هر بار با تعویض لنز فیلتر را هم تعویض کنید معادل پول یک لنز باید برای فیلترهای مرغوب کنار بگذارید. حالا تازه اگر قرار باشه فیلترهای دیگه مثل پلاریزه هم بخرید که دیگه ...
    بنده این روش را بالغ بر 3 ساله استفاده می کنم و مشکلی هم نداشتم.
    در مورد ویگنت نکته ای یادم افتاد.
    زمانی که فیلتر ND1000 در دسترس نداشتم برای جبران مشکل دو فیلتر پلاریزه را روی هم بستم و روی آنها هم فیلتر مربعی کوکین با هولدر استاندارد نصب شده و مجموعا حدود 4 فیلتر روی هم قرار گرفت. (این کار قطعا به خاطر افت کیفیت حرفه ای نیست ولی به خوبی جواب کاری که می خواستم انجام بدم را داد) و در فوکال 17 فقط مقداری از هولدر در تصویر ثبت شد(حالت ویگنت). در نظر داشته باشید فیلترهای دایره ای دهانه 72 بودند که با بستن رویهم حدود 5 میلیمتر پهنای اتصال شد و با اتصال یک هولدر و رینگ کوکین این مقدار در حدود 1.5 سانتیمتر شد.
    دهانه لنز هم 67 بود
    ارادتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Sunday 28 August 2016 در ساعت 09:35
    yaghoobi، Nima Sadigh، I.Givili و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

دوستان جایی رو میشناسید برای تهیه فیلتر ان دی سایز ۴۳؟
    تهران نیستم.اگه شماره تماسی دارید بفرمایید پست کنن
    میلاد احمدی
    Nikon D750+Samyang 14 f2.8+Nikkore 50 f1.8 G
    Canon eos m+22 f2

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_iut نمایش پست ها
    دوستان جایی رو میشناسید برای تهیه فیلتر ان دی سایز ۴۳؟
    تهران نیستم.اگه شماره تماسی دارید بفرمایید پست کنن
    درود براتون پیام خصوصی شد
    ارادتمند
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

چه ویگنتی وقتی یک شیشه بزرگتر جلوی لنز قرار می گیره؟
    درسته که از لنز بیرون می زنه ولی در عوض چون ابعاد دهانه 82 از 77 بزرگتره خود به خود این مشکل برطرف می شه و مشکل ویگنت بوجود نخواهد آمد.
    اتفاقا اگر فیلتر ND دارای رینگ پهن باشه در هنگام استفاده از لنزهایی مثل 16-11 هم این مشکل احتمالی کاملا برطرف می شه.
    در خصوص لنزهایی مثل 20-11 که خودش دهانه 82 هست بدلی اینکه خود شرکت سازنده فضایی را در اطراف لنز برای بسته شدن عدسی در جای خود در نظر گرفته باز هم مشکلی نخواهد بود.

استنباط بنده از تصویر شما اینه که ورزش تخصصی طبیعت گردی مثل دوچرخه یا کوهنوردی انجام می دهید!
    شما خودت چقدر حاضری هزینه کنی و لوازمت رو سبک تر کنی و تعداد رو کمتر؟
    اگر بنا را بر این بگذاریم که باید برای هر دهانه لنز فیلتر مربعی مجزا خرید بشه؟!
    درحالی که فیلترهای مربعی بعنوان تاپ ترین فیلترهای حرفه ای در ابعاد خاص برای عکاسان حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند.
    بعنوان مثال سری p کوکین تا دهانه 82 به راحتی پاسخگوی نیاز افراده خوب پس این فیلتر حرفه ای نیست؟
    کاری که ما انجام می دهیم صرفه جویی در هزینه هست
    فیلتر nd1000 با ارزش، کمتر از 300 هزار تومان نیست!
    اگر قرار باشه برای هر لنز یک فیلتر تهیه کنید و یا هر بار با تعویض لنز فیلتر را هم تعویض کنید معادل پول یک لنز باید برای فیلترهای مرغوب کنار بگذارید. حالا تازه اگر قرار باشه فیلترهای دیگه مثل پلاریزه هم بخرید که دیگه ...
    بنده این روش را بالغ بر 3 ساله استفاده می کنم و مشکلی هم نداشتم.
    در مورد ویگنت نکته ای یادم افتاد.
    زمانی که فیلتر ND1000 در دسترس نداشتم برای جبران مشکل دو فیلتر پلاریزه را روی هم بستم و روی آنها هم فیلتر مربعی کوکین با هولدر استاندارد نصب شده و مجموعا حدود 4 فیلتر روی هم قرار گرفت. (این کار قطعا به خاطر افت کیفیت حرفه ای نیست ولی به خوبی جواب کاری که می خواستم انجام بدم را داد) و در فوکال 17 فقط مقداری از هولدر در تصویر ثبت شد(حالت ویگنت). در نظر داشته باشید فیلترهای دایره ای دهانه 72 بودند که با بستن رویهم حدود 5 میلیمتر پهنای اتصال شد و با اتصال یک هولدر و رینگ کوکین این مقدار در حدود 1.5 سانتیمتر شد.
    دهانه لنز هم 67 بود
    ارادتمند
    شرمنده. حرفه ای نبودن را در همان ایجاد وینیتینگ منظورم بود و منظورم در مورد خرید یک فیلتر به جای چند فیلتر و .... نبود. سوال برایم پیش آمده بود و فکر می کردم رینگ های تبدیل باعث وینیتینگ می شوند. که ظاهرا این طور نیست.
    آقا مصطفی ممنون برای پاسختون
    msh2200، Mehrdad-PL، I.Givili و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

صفحه 88 از 100 نخستنخست ... 38 78 84 85 86 87 88 89 90 91 92 98 ... آخرینآخرین