صفحه 55 از 102 نخستنخست ... 5 45 51 52 53 54 55 56 57 58 59 65 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    از بین فیلترهای سیگما و هویا کدوم با کیفیت تر هستند برای سایز 58 ؟
    ایا تبدیل 82 به 58 هم وجود داره برای فیلتر توی بازار؟
    سلام
    در مورد فیلتر ها بستگی به هزینه داره ولی کلا هویا در زمینه اپتیک خلیل قدیمی تر و مطرح تره!
    در مورد تبدیل هم حتما همین کار رو انجام بدید تبدیل 82 به 58 رو می تونید تو ناصر خسرو از فیلتر فروشی بگیرید حتما هم نباید اصلی باشه که خیلی پولش بشه!
    در اصل خیلی فرقی بین اصل و فرعش وجود نداره و کاری هم انجام نمیده که نیاز به این باشه!
    من خودم پارسال تبدیل 72 به 58 رو خریدم 20 هزار تومان! فقط دوربین یا فیلتر رو ببرید چک کنید که احیانا برعکس خرید نکنید!
    l6912d تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

تبدیل که موجود هست. اما شما باید در ابتدا برای خرید یک فیلتر خوب + تبدیل به لنز آینده خودتون فکر کنید. این که مثلا 82مم بخرید با تبدیل استفاده کنید، در آینده یک لنز 67مم بخرید و دوباره با تبدیل استفاده کنید و ... مشکلات خاص خودش را دارد، دهنه 77 معمولا دهنه رایج تری برای لنزهاست.

در مورد تفاوت فیلترهای سیگما و هویا HD باید بگم، فیلتر سیگما بر خلاف هویا، به سختی تمیز می شود. ولی از نظر تاثیر پلاریزه بر خروجی عکس به نظر من قوی تر از هویا HD است. (کمی رنگ های گرم تر و اشباع تری به دست می دهد.) در ضمن هویا HD مخصوص لنز های واید، وین یت کمتری در عکس می اندازد.
    M. Beyrami و l6912d تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

...از بین فیلترهای سیگما و هویا کدوم با کیفیت تر هستند؟...
    مشکل اکثر فیلترهای موجود در ایران تردید در اصالت اونهاست ، مدلهایی از هویا که در فروشگاههای اروپایی دیدم بسته بندی متفاوتی نسبت به اینهایی که در ایران میفروشند داشتند.
    از نظر اصالت فیلترهای سیگما شرکت سیگل مطمئن ترین فیلترهای موجود در ایران هستند ( نظر شخصی )
    l6912d تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    مشکل اکثر فیلترهای موجود در ایران تردید در اصالت اونهاست ، مدلهایی از هویا که در فروشگاههای اروپایی دیدم بسته بندی متفاوتی نسبت به اینهایی که در ایران میفروشند داشتند.
    کلا براساس بسته بندی نمی توان قضاوتی کرد، بخصوص در بازارهای محدودتر وانحصاری تری مانند ایران که درصورت جاافتادن یک محصول، شرکتهای دیگه باید برای جاانداختن وفروش ، معجزه ای چیزی بکنند. معمولا بسته بندی، خدمات ،نحوه فروش وگاهی نامگذاری محصولات در مناطق مختلف دنیا برای برخی شرکتها متفاوت هست.
    l6912d تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    کلا براساس بسته بندی نمی توان قضاوتی کرد، بخصوص در بازارهای محدودتر وانحصاری تری مانند ایران که درصورت جاافتادن یک محصول، شرکتهای دیگه باید برای جاانداختن وفروش ، معجزه ای چیزی بکنند. معمولا بسته بندی، خدمات ،نحوه فروش وگاهی نامگذاری محصولات در مناطق مختلف دنیا برای برخی شرکتها متفاوت هست.
    ظاهرا یه شرکتی نمایندگی انحصاری فیلتر های Cokin رو برای ایران گرفته
    از این لیست می تونید این مسئله رو مشاهده کنید
    فیلتر های cokin
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    ظاهرا یه شرکتی نمایندگی انحصاری فیلتر های Cokin رو برای ایران گرفته
    از این لیست می تونید این مسئله رو مشاهده کنید
    فیلتر های cokin
    احساس من میگه شما خود نمایندگی این فیلتر هستی که از صبح تا الان به هر طوری اقدام به معرفی شرکت از طریق سایت اصلی این کمپانی میکنی! ناگفته نماند از صبح تا الان هم راهنمایی های خوبی واسه شناخت فیلتر ها کردین که بنده سپاسگذارم ولی گذاشتن دو پست کاملا یکسان یکی ساعت 10:51 و یکی دیگه 11:44 تو یک تاپیک زیاد جالب نیست.
    موفق باشین
    یا حق
    Kaveh Ghobadi، M.Mobin، Amir Abdolpanah و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    احساس من میگه شما خود نمایندگی این فیلتر هستی که از صبح تا الان به هر طوری اقدام به معرفی شرکت از طریق سایت اصلی این کمپانی میکنی! ناگفته نماند از صبح تا الان هم راهنمایی های خوبی واسه شناخت فیلتر ها کردین که بنده سپاسگذارم ولی گذاشتن دو پست کاملا یکسان یکی ساعت 10:51 و یکی دیگه 11:44 تو یک تاپیک زیاد جالب نیست.
    موفق باشین
    یا حق
    سلام
    متاسفانه احساستون اشتباه می گه!
    من نه نمایندگی این فیلتر رو دارم و نه از نمایندگی فعلیش خوشم میاد!!
    همین مسئله که می فرمایید دو بار تکرار شده دلیل این مطلبه
    من می تونستم یه بحث جدید باز کنم و یا بیشتر از این اسمش رو بیارم!
    خدارو شکر یک بار هم از مدیریت به دلیل ندانستن این مسئله اخطار گرفتم برام درس عبرت شده
    ولی بخاطر خرید فیلتر زمانی که هنوز تو بازار این سری نبود ضرر زیادی دادم
    2 سال پیش هر فیلترش رو از ناصرخسرو بدلیل نبودش خریدم 100 هزار تومان می خواستم دیگران دنبالش داخل ناصر خسرو نگردن چون فکر کنم الان 3 برابر بگیرن ازشون!
    اگر دو جای متفاوت هم زدم هدفم حفظ تقسیم بندی بود
    در پایان هم از امضا شما تشکر می کنم خیلی جمله زیبایی هست!
    آدم بدبین از باد شکایت می کند، آدم خوش بین انتظار تغییر در آن را دارد، آدم واقع نگر بادبان ها را تنظیم می کند.
    از همه دوستان و بخصوص شما عذرخواهی می کنم!
    ویرایش توسط msh2200 : Tuesday 16 July 2013 در ساعت 08:29
    davoud maani و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه احساستون اشتباه می گه!
    من نه نمایندگی این فیلتر رو دارم و نه از نمایندگی فعلیش خوشم میاد!!
    همین مسئله که می فرمایید دو بار تکرار شده دلیل این مطلبه
    من می تونستم یه بحث جدید باز کنم و یا بیشتر از این اسمش رو بیارم!
    خدارو شکر یک بار هم از مدیریت به دلیل ندانستن این مسئله اخطار گرفتم برام درس عبرت شده
    ولی بخاطر خرید فیلتر زمانی که هنوز تو بازار این سری نبود ضرر زیادی دادم
    2 سال پیش هر فیلترش رو از ناصرخسرو بدلیل نبودش خریدم 100 هزار تومان می خواستم دیگران دنبالش داخل ناصر خسرو نگردن چون فکر کنم الان 3 برابر بگیرن ازشون!
    اگر دو جای متفاوت هم زدم هدفم حفظ تقسیم بندی بود
    در پایان هم از امضا شما تشکر می کنم خیلی جمله زیبایی هست!

از همه دوستان و بخصوص شما عذرخواهی می کنم!
    ضمن ارادت دوباره و تشکر از ادیت دوباره پستتون و ابراز رضایت شما از امضا بنده، من که دیروز صبح تا ظهر تو فروم بودم فکر میکنم حداقل 5 یا 6 بار تو پستهای مختلف گریز شما رو به این نمایندگی دیدم و تو همین تاپیک هم وقتی دیدم یک پست دو بار تکرار کردین بیشتر احتمال به تبلیغ دیدم ولی ولی الان که میفرمایین ضرر کردین و ... بازم فکر میکنم جا داشت دیروز یک مقدار بیشتر موضوع باز میکردن چون مطمئنم دوستان دیگه ای هم بودند که همین احساس درشون تجلی کرده! ( به عنوان مثال مدیران محترم فروم ) ... در هر صورت اگه سو تفاهم پیش اومده بنده به نوبه خودم عذرخواهم. امیدوارم دیگه نه تو دنیای عکاسی ضرر کنین و نه از این سو تفاهم ها پیش بیاد که نیازی به گریز به امضا من نباشه
    امیر کمیلی
    یا حق
    پ.ن: دوباره از تمامی دوستان بابت آف تاپیک عذرخواهم
    msh2200 و Amir Abdolpanah تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    ضمن ارادت دوباره و تشکر از ادیت دوباره پستتون و ابراز رضایت شما از امضا بنده، من که دیروز صبح تا ظهر تو فروم بودم فکر میکنم حداقل 5 یا 6 بار تو پستهای مختلف گریز شما رو به این نمایندگی دیدم و تو همین تاپیک هم وقتی دیدم یک پست دو بار تکرار کردین بیشتر احتمال به تبلیغ دیدم ولی ولی الان که میفرمایین ضرر کردین و ... بازم فکر میکنم جا داشت دیروز یک مقدار بیشتر موضوع باز میکردن چون مطمئنم دوستان دیگه ای هم بودند که همین احساس درشون تجلی کرده! ( به عنوان مثال مدیران محترم فروم ) ... در هر صورت اگه سو تفاهم پیش اومده بنده به نوبه خودم عذرخواهم. امیدوارم دیگه نه تو دنیای عکاسی ضرر کنین و نه از این سو تفاهم ها پیش بیاد که نیازی به گریز به امضا من نباشه
    امیر کمیلی
    یا حق
    پ.ن: دوباره از تمامی دوستان بابت آف تاپیک عذرخواهم
    من از شما بخاطر دقتتون سپاسگزارم!
    ولی فکر نکنم بیشتر از دوباری که فرمودید اشاره به نمایندگی شده باشه! اگر بیشتر بوده واقعا ناخواسته بوده، البته درمورد برند فیلتر حق باشماست من تبلیغش رو زیاد کردم که البته به قول شما شاید اینقدر زیاد کار اشتباهی باشه!
    ویرایش توسط msh2200 : Tuesday 16 July 2013 در ساعت 10:18
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Smile تفاوت فیلترهای circular با linear یا معمولی.

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin نمایش پست ها
    سلام دوستان

فيلتر Circular Polarizer با Polarizer معمولي چه تفاوتهايي داره؟ اگه ممكنه نمونه عكس نشون بديد ممنون مي شم.

يك سوال ديگه هم دارم كه فكر مي كنم ناشي از بي تجربه گي باشه. لنزهاي وايدي كه عدسي جلويي خيلي برجسته اي دارن (معمولا هود هم همراهشون هست و جلوي صدمه به عدسي رو مي گيره) چه جوري روشون فيلتر نصب مي كنن؟

ممنون
    امين
    با سلام خدمت شما دوست گرامی.
    در پاسخ به سوالتون در مورد انواع فیلترهای پلاریزه باید عرض کنم که فیلترهای پلاریزه circular پیچیدگی بیشتری نسبت به نوع خطی اونها دارند و ساختشون سخت تر هست. بهمین دلیل گرانتر هم هستند. در دوربینهایی که از auto focus استفاده میکنند فیلترهای خطی پلاریزه باعث میشن که دوربین در تشخیص فاصله دچار اشتباه بشه و فکوس خوبی رو انجام نده. بهمین دلیل در این دوربینها از نوع circular استفاده میشه که نحوه پوشش مواد پلاریزه بر روی فیلتر در اونها با فیلترهای خطی متفاوت هست و دوربین رو به اشتباه نمیاندازند.
    فیلترهای hoya یکی از بهترین فیلترهای موجود در بازار هستند به شرط اینکه اصلی باشن و قیمتی بالای 100 هزار تومان دارن که البته با توجه به اندازه دهنه لنز متفاوت هست. این تفاوت قیمت هم بر میگرده به کیفیت شیشه های استفاده شده در اونها و تعداد لایههای پوشاننده بر روی فیلتر.
    Alias_239 و amir.komeily تشکر می‌کنند.

صفحه 55 از 102 نخستنخست ... 5 45 51 52 53 54 55 56 57 58 59 65 ... آخرینآخرین