صفحه 58 از 102 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 68 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 571 تا 580 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mory_net نمایش پست ها
    سلام
    من 1 فیلتر پلاریزه و 1 UV دارم
    ایا بستن هر2 روی لنز لازم هست بصورت همزمان؟
    و اینکه اول کدام فیلتر بسته بشه بهتره.؟
    ضمن تشکر از کلیه دوستان و در ادامه فرمایشاتشان
    فیلتر پلاریزه به تنهایی تا حدودی از ورود uv جلوگیری می کنه!
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام دوستان
    برای لنز نیکو18-105میخواستم یه فیلتر پلاریزه بخرم که فک کنم دهنه ی این لنز 67باشه
    چ مارک فیلتری بخرم خوبه و بی زحمت قیمتش هم بگین
    ممنون از لطفتون

موفق و پایدار باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای لنز نیکو18-105میخواستم یه فیلتر پلاریزه بخرم که فک کنم دهنه ی این لنز 67باشه
    ممنون از لطفتون

موفق و پایدار باشید
    بله دهنه این لنز 67 هست. فیلترهای زیر توصیه میشه:

1. Rodenstock 67mm Circular Polarizer super MC Slim Filter به قیمت حدودی 480,000 تومن
    2. Kenko 67mm Zeta ZR EX SMC Circular Polarizing Filter به قیمت حدودی 370,000 تومن
    3. Hoya HD Digital 67mm CPL Filter به قیمت حدودی 320,000 تومن
    4. Rodenstock 67mm Circular Polarizer Digital pro MC Slim Filter به قیمت حدودی 300,000 تومن

مارک B+W هم که بتونید پیدا کنید فوق العاده هست و بهتر از موارد یاد شده هست.

البته توجه داشته باشید که من فیلتر های circular polirizer رو توصیه کردم که می تونید درجه پلاریزه بودن رو کم یا زیاد کنید. نوع دیگری از فیلترهای پلاریزه هستند که درجشون ثابت هست و امکان تنظیم ندارند و ارزونتر هستند. اما در کل circular پیشنهاد میشه.
    nicebluesky و behnamb تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

سلام دوستان
    ممنون از لطفتون

موفق و پایدار باشید
    فيلتر ها معمولاً سالها جزو ابزار شما ميمونند به نظر من اگر بيشتر هزينه کنيد و سايز بزرگتری بگيريد و با تبديل به لنز خودتون بزنيد بعداً هم قابل استفاده خواهد بود
    سايز 77سآيز خوبيه البته من الان پشيمونم چرا 82 نگرفتم

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    بله دهنه این لنز 67 هست. فیلترهای زیر توصیه میشه:

1. Rodenstock 67mm Circular Polarizer super MC Slim Filter به قیمت حدودی 480,000 تومن
    2. Kenko 67mm Zeta ZR EX SMC Circular Polarizing Filter به قیمت حدودی 370,000 تومن
    3. Hoya HD Digital 67mm CPL Filter به قیمت حدودی 320,000 تومن
    4. Rodenstock 67mm Circular Polarizer Digital pro MC Slim Filter به قیمت حدودی 300,000 تومن

مارک B+W هم که بتونید پیدا کنید فوق العاده هست و بهتر از موارد یاد شده هست.

البته توجه داشته باشید که من فیلتر های circular polirizer رو توصیه کردم که می تونید درجه پلاریزه بودن رو کم یا زیاد کنید. نوع دیگری از فیلترهای پلاریزه هستند که درجشون ثابت هست و امکان تنظیم ندارند و ارزونتر هستند. اما در کل circular پیشنهاد میشه.
    سلام دوست عزیز
    تو همه تایپیکی داری راهنماییم میکنی و این منو خیلی خوشحال کرده
    واقعا ممنونم ازت
    فیلتر شماره 4 ک گفتین خوب هستش؟
    تاثیر منفی رو عکس نمیزاره که
    میزاره؟
    بقول دوستمون ک پستش زیر این پست قرار میگیره سایز بزرگترشو بگیرم با تبدیل یا همین سایزو فیکس بخرم؟
    کدومشون بهتره؟
    ممنونم ازتون بابت همکاری گرمتون

موفق و پایدار باشید

تشکر کرده
    5142

سلام دوست عزیز
    تو همه تایپیکی داری راهنماییم میکنی و این منو خیلی خوشحال کرده
    واقعا ممنونم ازت
    فیلتر شماره 4 ک گفتین خوب هستش؟
    تاثیر منفی رو عکس نمیزاره که
    میزاره؟
    بقول دوستمون ک پستش زیر این پست قرار میگیره سایز بزرگترشو بگیرم با تبدیل یا همین سایزو فیکس بخرم؟
    کدومشون بهتره؟
    ممنونم ازتون بابت همکاری گرمتون

موفق و پایدار باشید
    خواهش می کنم دوست عزیز. ببینید حتی بهترین فیلتر های جهان هم تاثیر منفی روی عکس می ذارند بالاخره یک المان اپتیکی اضافه هست که جلوی لنز بسته میشه. حالا این تاثیر منفی کم و زیاد داره. اگه فیلترتون مرغوب باشه، از برند معتبر، مالتی کوتینگ (خیلی مهمه ) و همچنین فاکتورLight Trespassing یا گذردهی نوریش بالا باشه عملا شما تفاوتی بین عکسهاتون هنگامی که با یا بدون فیلتر عکس می گیرید متوجه نمی شید. ولی در هنگام شب مثلا از یک منبع نوری عکس بگیرید ممکنه هاله های نوری یا فلر یا شبح وارگی در اطراف اون مشاهده کنید که باز هم می گم اگه فیلترتون خوب باشه میزان این هاله ها هم کمتر میشه جوری که متوجه اون نمیشی و آزار دهنده نیستند. اینه که همیشه در صورت استفاده از فیلتر بهترین اون رو انتخاب کنید تا علاوه بر اینکه از لنزتون محافظت می کنه و جلوی پرتوهای اشعه uv رو تا حدی می گیره و باعث می شه رنگهای عکستون کمی طبیعی تر و خالص تر جلوه کنه، تاثیر منفی کمتری هم روی عکس میذاره که در بیشتر مواقع متوجه اون نمیشید. همه فیلتر های بالا جزو بهترین ها هستند به خصوص B+W و Rodenstock.

در مورد نظر جناب nicebluesky عزیز بنده نظری مخالف دارم. اگه متوجه شده باشید میبینید که اکثر سازندگان فیلتر، در سبد محصولاتشون فیلترهای slim یا نازک هم تولید کردند و با استقبال نسبتا خوبی هم مواجه شده. در فیلترهای خوب جنس حلقه فیلتر از فلز برنج است حالا هر چقدر ضخامت این حلقه کمتر باشه (slim تر باشه) باعث میشه که گوشه های تصویرتون کمتر تاریک بشه یا به عبارتی پدیده vignetting کمتر خودشو نشون بده. حالا اگه ما بیاییم از تبدیل فیلتر استفاده کنیم و روی اون هم از یک فیلتر استفاده کنیم که مسلما ضخامتش بیشتر از یک فیلتر معمولی و slim هست ( حداقل چند میلیمتر) باعث میشه که گوشه های تصویر به صورت مشهودی تاریک بشه چون جلوی نور ورودی در لبه های تصویر یعنی جایی که ضخامت بدنه فیلتر بیشتر هست گرفته میشه. اینه که بنده تبدیل فیلتر رو توصیه نمی کنم.

موفق باشید.

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    خواهش می کنم دوست عزیز. ببینید حتی بهترین فیلتر های جهان هم تاثیر منفی روی عکس می ذارند بالاخره یک المان اپتیکی اضافه هست که جلوی لنز بسته میشه. حالا این تاثیر منفی کم و زیاد داره. اگه فیلترتون مرغوب باشه، از برند معتبر، مالتی کوتینگ (خیلی مهمه ) و همچنین فاکتورLight Trespassing یا گذردهی نوریش بالا باشه عملا شما تفاوتی بین عکسهاتون هنگامی که با یا بدون فیلتر عکس می گیرید متوجه نمی شید. ولی در هنگام شب مثلا از یک منبع نوری عکس بگیرید ممکنه هاله های نوری یا فلر یا شبح وارگی در اطراف اون مشاهده کنید که باز هم می گم اگه فیلترتون خوب باشه میزان این هاله ها هم کمتر میشه جوری که متوجه اون نمیشی و آزار دهنده نیستند. اینه که همیشه در صورت استفاده از فیلتر بهترین اون رو انتخاب کنید تا علاوه بر اینکه از لنزتون محافظت می کنه و جلوی پرتوهای اشعه uv رو تا حدی می گیره و باعث می شه رنگهای عکستون کمی طبیعی تر و خالص تر جلوه کنه، تاثیر منفی کمتری هم روی عکس میذاره که در بیشتر مواقع متوجه اون نمیشید. همه فیلتر های بالا جزو بهترین ها هستند به خصوص B+W و Rodenstock.

در مورد نظر جناب nicebluesky عزیز بنده نظری مخالف دارم. اگه متوجه شده باشید میبینید که اکثر سازندگان فیلتر، در سبد محصولاتشون فیلترهای slim یا نازک هم تولید کردند و با استقبال نسبتا خوبی هم مواجه شده. در فیلترهای خوب جنس حلقه فیلتر از فلز برنج است حالا هر چقدر ضخامت این حلقه کمتر باشه (slim تر باشه) باعث میشه که گوشه های تصویرتون کمتر تاریک بشه یا به عبارتی پدیده vignetting کمتر خودشو نشون بده. حالا اگه ما بیاییم از تبدیل فیلتر استفاده کنیم و روی اون هم از یک فیلتر استفاده کنیم که مسلما ضخامتش بیشتر از یک فیلتر معمولی و slim هست ( حداقل چند میلیمتر) باعث میشه که گوشه های تصویر به صورت مشهودی تاریک بشه چون جلوی نور ورودی در لبه های تصویر یعنی جایی که ضخامت بدنه فیلتر بیشتر هست گرفته میشه. اینه که بنده تبدیل فیلتر رو توصیه نمی کنم.

موفق باشید.
    پس به این نتیجه میرسیم که یه فیلتر پلاریزه فیکس دهنه ی لنز بخرم
    حالا یه سوال دیگه
    فیلترها امکان اینو دارن که بشه یه فیلتر دیگه هم.روش ببندی؟
    مثلا یه فیلتر پلاریزه با یه فیلتر دیگه هردو با هم روی لنزبسته بشن
    واقعا ممنونم دوست عزیز

موفق و پایدار باشید
    Instagram

تشکر کرده
    5142

پس به این نتیجه میرسیم که یه فیلتر پلاریزه فیکس دهنه ی لنز بخرم
    حالا یه سوال دیگه
    فیلترها امکان اینو دارن که بشه یه فیلتر دیگه هم.روش ببندی؟
    مثلا یه فیلتر پلاریزه با یه فیلتر دیگه هردو با هم روی لنزبسته بشن
    واقعا ممنونم دوست عزیز

موفق و پایدار باشید
    بله می تونید و هیچ محدودیتی در بستن فیلتر روی فیلتر وجود نداره و به هر تعداد خواستید می تونید اضافه کنید. اما به هیچ وجه این کار رو نکنید حتی برای دو فیلتر چون کیفیت تصویرتون کاهش پیدا می کنه و همچنین اون روشنایی و نور اصلی خودشو از دست می ده.
    armin1374 تشکر می‌کند.

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

اکثر فیلترها این قابلیتو دارن ولی باید بدونید که بستن دو فیلتر یا بیشتر باعث کاهش شارپنس و در کل کیفیت خواهد شد .

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    اکثر فیلترها این قابلیتو دارن ولی باید بدونید که بستن دو فیلتر یا بیشتر باعث کاهش شارپنس و در کل کیفیت خواهد شد .
    سلام دوست عزیز
    برای همه ی عکسها نمیخوام این کارو کنم
    خیلی تاثیر.منفی داره؟
    حتی اگه از فیلتر های مرغوب استفاده بشه؟

موفق و پایدار باشید
    Instagram

صفحه 58 از 102 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 68 ... آخرینآخرین