صفحه 45 از 102 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 95 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 441 تا 450 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

مدتی هست که میخوام فیلتر پلاریزه بخرم اما واقعا تصمیم گیری برام سخت شده نهایتا بعد از یک ماه پرس و جو کردن به دو گزینه رسیدم:
    - فیلتر هاما(95.000)
    - هویا اچ دی(165.000)
    چند نفر از دوستان معتقد بودند "فرقی در کیفیت این دوتا نیست و تفاوت قیمت صرفا به خاطر برند هستش" آیا این مطلب درسته؟

اما امروز صبح تو سایت یکی از فروشگاه ها دیدم B+W گذاشته تو لیستش به نظر شما اصل هستند؟ قیمتی که رو سایتشون دارند 250.000 هستش.
    حقیقتش با خودم فکر میکنم اگر قراره برا هویا 160 تومن بدم یکباره با خیال راحت یک برند معروف اروپایی رو میخرم 250
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر همراه
    تشکر کرده
    67

فیلترهای آلمانی رو لنز ژاپنی بهترین ترکیب ممکنه ولی اگه هدفتون پلاریزست اگه هاماهه اصلی باشه عالیه ولی اگه شک داشتین به اصالتش سیگما هم پلاریزه خوبیه و با اختلاف قیمت شون میتونید یه ان.دی 4یا 8 بگیرین...بهتر نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    مدتی هست که میخوام فیلتر پلاریزه بخرم اما واقعا تصمیم گیری برام سخت شده نهایتا بعد از یک ماه پرس و جو کردن به دو گزینه رسیدم:
    - فیلتر هاما(95.000)
    - هویا اچ دی(165.000)
    چند نفر از دوستان معتقد بودند "فرقی در کیفیت این دوتا نیست و تفاوت قیمت صرفا به خاطر برند هستش" آیا این مطلب درسته؟

اما امروز صبح تو سایت یکی از فروشگاه ها دیدم B+W گذاشته تو لیستش به نظر شما اصل هستند؟ قیمتی که رو سایتشون دارند 250.000 هستش.
    حقیقتش با خودم فکر میکنم اگر قراره برا هویا 160 تومن بدم یکباره با خیال راحت یک برند معروف اروپایی رو میخرم 250
    beh_b7 تشکر می‌کند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    - فیلتر هاما(95.000)
    - هویا اچ دی(165.000)

چرا سیگما تو لیستتون نیست و بهش فکر نمیکنید؟
    beh_b7 تشکر می‌کند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

برای اینکه فیلتر های سیگما متاسفانه اولا زود چربی و رطوبت را به خود میگیرند و کثیف می شوند و در صورت کثیف شدن پاک کردن آنها نیز کار دشواری هست.در
    واقع هویا اچ دی و سیگما یک کیفیت را دارند با این تفاوت که هویا خیلی راحت تر تمییز می شود.
    به نظر من در فیلتر پلاریزه همان هویا جوابگوی کار شما خواهد بود و نیازی به هزینه اضافی بابت B+W نیست
    beh_b7، R.Asgari، KHAKSAR و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط i love nikon نمایش پست ها
    فیلترهای آلمانی رو لنز ژاپنی بهترین ترکیب ممکنه ولی اگه هدفتون پلاریزست اگه هاماهه اصلی باشه عالیه ولی اگه شک داشتین به اصالتش سیگما هم پلاریزه خوبیه و با اختلاف قیمت شون میتونید یه ان.دی 4یا 8 بگیرین...بهتر نیست؟
    حقیقتش تا به حال به سیگما فکر نکرده بودم یعنی سیگما از نظر پیدا کردن جنس اصلی راحت تر هستش؟
    در مورد ان دی هم با اون شرط؛ پیشنهاد وسوسه انگیزی دادین

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    چرا سیگما تو لیستتون نیست و بهش فکر نمیکنید؟
    تا به حال به ذهنم نرسیده بود شاید چون از کسایی که پرسیده بودم بهش اشاره نکرده بودن
    به نظر شما از هویا بهتره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ssobhdel نمایش پست ها
    برای اینکه فیلتر های سیگما متاسفانه اولا زود چربی و رطوبت را به خود میگیرند و کثیف می شوند و در صورت کثیف شدن پاک کردن آنها نیز کار دشواری هست.در واقع هویا اچ دی و سیگما یک کیفیت را دارند با این تفاوت که هویا خیلی راحت تر تمییز می شود.
    به نظر من در فیلتر پلاریزه همان هویا جوابگوی کار شما خواهد بود و نیازی به هزینه اضافی بابت B+W نیست
    هرچند من در این لحظه عکاس قهاری نیستم لنز مورد استفاده هم 10-22 هستش اما دوست هم ندارم ایرادات اپتیکی فیلتر رو توی تمام عکس هام داشته باشم
    به فکر آینده هم نیستم که یه چیزی بخرم که فردایی اگر فول فریم خریدم روی 17-40 هم نصب بشه!
    دقدقه اصلی ذهن من اینه که این فیلتر رو نخرم بعد از چند ماه(با همین تجهیزات فعلی) به علت ایرادات اپتیکی مجبور شم بهترش رو بخرم
    R.Asgari تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

شما مطمین باش که هویا از نظر اپتیکی کیفیت بسیار خوبی داره و هیچ ایراد اپتیکی در آن نیست.
    مساله ای که در مورد سیگما اشاره کردم بسیار مهمه و شما را اذیت می کنه متاسفانه چون خودم هم سیگما دارم با این مساله بارها روبرو شدم.
    beh_b7، R.Asgari و KHAKSAR تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط ssobhdel نمایش پست ها
    شما مطمین باش که هویا از نظر اپتیکی کیفیت بسیار خوبی داره و هیچ ایراد اپتیکی در آن نیست.
    مساله ای که در مورد سیگما اشاره کردم بسیار مهمه و شما را اذیت می کنه متاسفانه چون خودم هم سیگما دارم با این مساله بارها روبرو شدم.
    مرسی جناب صبح دل از نکته مهمی که اشاره کردین و حتما هم مهمه چرا که در عکس طبیعت همیشه در محیط گرد و خاک و رطوبت وجود داره و به ناچار گاهی با دست دونه های درشت رو پاک میکنید و چربی هم اینبار اضافه میشه و... بقیه اش رو هم که شما فرمودید
    پس با مجموع نظرات دوستان تا اینجا نتیجه میگیرییم که:
    هویا میخریم+یه دون ان دی

البته چون تا زمان خرید چندای هفته(به علت نقدینگی معروف) فرصت باقیست؛ بسیار خوشحال میشم سایر دوستان هم اگر پیشنهادید دارن دریغ نفرمایند
    ویرایش توسط beh_b7 : Wednesday 20 June 2012 در ساعت 15:36
    R.Asgari و ssobhdel تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه

كاربر همراه Masoud.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1863

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی...تو چند روز آینده قصد خرید دوربین و تجهیزات رو دارم که با توجه به چند پست آخر این تاپیک تصمیم گرفتم همین فیلتر هویا (برای لنز 15-85 میخوام ) که دوستان پیشنهاد دادن بگیرم ... فقط یه مشکلی که هست من تا حالا فیلتر ندیدم که بتونم اصل و فرع رو تشخیص بدم ... چطور بفهمم که اصله ؟

با تشکر از راهنماییتون
    ویرایش توسط Masoud.M : Wednesday 20 June 2012 در ساعت 20:40 دلیل: هویا به جای هاما
    R.Asgari تشکر می‌کند.

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud.M نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی...تو چند روز آینده قصد خرید دوربین و تجهیزات رو دارم که با توجه به چند پست آخر این تاپیک تصمیم گرفتم همین فیلتر هاما (برای لنز 15-85 میخوام ) که دوستان پیشنهاد دادن بگیرم ... فقط یه مشکلی که هست من تا حالا فیلتر ندیدم که بتونم اصل و فرع رو تشخیص بدم ... چطور بفهمم که اصله ؟

با تشکر از راهنماییتون
    سلام،
    البته دوستان در این چند پست آخر نظرشان روی فیلترهای هویا بود!
    فیلتر های HOYA HD رو هم اگر از نمایندگی یا فروشگاه​های آن تهیه کنید تقلبی نیستند!
    16555_hoya-hd-cpl-72-med.JPG
    R.Asgari، M.Meghdari و Masoud.M تشکر می‌کنند.
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي

كاربر جديد -alireza- آواتار ها
    تشکر کرده
    36

سلام به همه

آیا می شه روی فیلتر پلاریزه ، فیلتر UV بست؟

اگه این کار رو انجام بدم تاثیر منفی نمی گذاره؟

یا باید در لحظه فقط از یکی از اینها روی لنز بسته بشه؟

مرسی

صفحه 45 از 102 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 95 ... آخرینآخرین