صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 60
Like Tree141تشکر

موضوع: فیلتر ، بودن یا نبودن !

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

بهترين فيلتر های جهان هم تأثير منفی خودشون رو دارن ميتونيد به تست فيلتر ها مراجعه کنيد
    حالا اينکه اين افت کيفيت چقدر برای شما مهم باشه مربوط به خودتون ميشه
    من معمولاً از هود استفاده ميکنم مگر اينکه باد بياد
    sahneh32 تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    بهترين فيلتر های جهان هم تأثير منفی خودشون رو دارن ميتونيد به تست فيلتر ها مراجعه کنيد
    حالا اينکه اين افت کيفيت چقدر برای شما مهم باشه مربوط به خودتون ميشه
    من معمولاً از هود استفاده ميکنم مگر اينکه باد بياد
    در تایید فرمایش شما این بررسی ساده را خدمت دوستان ارایه می کنم:
    در سری عکسهای زیر عکس اول بدون فیلتر uv، عکس دوم با استفاده از 5 فیلتر مدل بالا(از برندهای ... ,B&W, Heliopan) و سومی با بستن 5 فیلتر ارزان قیمت و مدل پایین تر تهیه شده است.

3-filters.jpg

این هم نگاهی به درون فیلترها
    5فیلتر با کیفیت خوب:
    GoodStack.jpg

5فیلتر ارزان:
    BadStack.jpg

LensRentals.com - Good Times with Bad Filters
    amir.komeily، hesari و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

بر فرض اگه بهترین فیلترهای جهان هم تاثیر منفی خودشون رو داشته باشند که بعید میدونم آیا ارزش این رو نداره که از لنز و سنسورتون محافظت کنه؟ خیلی از تستهایی که در فرومهای عکاسی روش بحث می شه به سایتهایی نظیر dxomark و ... که با نمودار و ارقام و اعداد نتایج رو ذکر می کنند ارجاع دادخ میشن. به نظر من همه چیز نمودار و ارقام نیست و بحث کیفیت کمی محصول رو هم باید در نظر بگیریم. بهترین راه حل تست یک فیلتر اینه که خودتون یک عکس با فیلتر و یک عکس بدون فیلتر بگیرید و مقایسه کنید. چون اولین نفری که از عکس شما خوشش خواهد آمد و تاییدش خواهد کرد خود شما هستید. در فرمایش جناب nima13195 باید عرض کنم که این تست با 5 فیلتر از مارکهای مختلف که روی هم سوار شده اند انجام شده. بستن 2 تا فیلتر UV رو هیچ کسی توصیه نمی کنه چه برسه به 5 تا و این دلیلی بر افت کیفیت تصویر به دلیل بستن فیلتر نمی باشد.
    Niaz، Nima Sadigh، AshegheDVB و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

این بحث کاملا سلیقه ای است دوستان.

نه می شود کسی که می خواهد فیلتر ببندد را راضی به باز کردنش کنید و نه بالعکس. بنده خودم یک فیلتر مرغوب UV B+W برای 70-200 گرفته بودم. (بیشتر به خاطر محافظت) بعد از مدتی به این نتیجه رسیدم که باز کردن فیلتر و مراقبت از لنز برای من از نظر ذهنی راضی کننده تر است و وسواس ذهنی کمتری می آورد. یک نفر هم ممکن است بر عکس بنده به هیچ وجه راضی نشود چنین کاری کند. آخرِ بستن یا نبستنش هم این است که X صدم درصد از شارپنسش کاسته شود. مهم خود عکس است. هیچکس، عکس خوب را برای خیلی شارپ نبودن، عکس بدی نخواهد دانست!
    Fereidoon، Walkman، M-ESMAILZADEH و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    بر فرض اگه بهترین فیلترهای جهان هم تاثیر منفی خودشون رو داشته باشند که بعید میدونم آیا ارزش این رو نداره که از لنز و سنسورتون محافظت کنه؟ خیلی از تستهایی که در فرومهای عکاسی روش بحث می شه به سایتهایی نظیر dxomark و ... که با نمودار و ارقام و اعداد نتایج رو ذکر می کنند ارجاع دادخ میشن. به نظر من همه چیز نمودار و ارقام نیست و بحث کیفیت کمی محصول رو هم باید در نظر بگیریم. بهترین راه حل تست یک فیلتر اینه که خودتون یک عکس با فیلتر و یک عکس بدون فیلتر بگیرید و مقایسه کنید. چون اولین نفری که از عکس شما خوشش خواهد آمد و تاییدش خواهد کرد خود شما هستید. در فرمایش جناب nima13195 باید عرض کنم که این تست با 5 فیلتر از مارکهای مختلف که روی هم سوار شده اند انجام شده. بستن 2 تا فیلتر UV رو هیچ کسی توصیه نمی کنه چه برسه به 5 تا و این دلیلی بر افت کیفیت تصویر به دلیل بستن فیلتر نمی باشد.
    در استفاده از فیلتر uv و یا عدم استفاده از آن نسبت منفعت به ضرر مطرح است. هدف آزمایشی که در پست قبل ملاحظه فرمودید، نمایش مضرات استفاده از فیلترهای کم کیفیت است که این مسئله بار ها توسط اساتید مورد تایید قرار گرفته است. بنابراین نتیجه نهایی از این قرار است: استفاده از فیلترهای بی کیفیت(و اغلب ارزان قیمت) ضرر بیشتری نسبت به سودی که می توانند برسانند دارند.
    برای تشخیص فیلترهای خوب از بد(با فرض تقلبی نبودن فیلتر) نیاز به تست و بررسی خروجی آنها می باشد(از جمله: میزان عبور اشعه یو وی، فلر، وینیتینگ یا تاریکی تصویر در گوشه ها، یکنواختی فیلتر). خوشبختانه برخی از متخصصین در اینترنت زحمت این تستها را برای ما کشیده اند. یکی از قوی ترین مقایسه های انجام پذیرفته میان فیلترهای نام آشنا را در لینک زیر مشاهده بفرمایید:
    UV filters test - Introduction - Lenstip.com
    UV filters test - supplement - Introduction - Lenstip.com

این مورد را باید در خاطر داشته باشیم که در برسی ها و تستها بحث بر سر برتری و با کیفیت تر بودن فیلترهای یک برند نمی باشد بلکه مقایسه میان فیلترهای مختلف یک برند نیز انجام می پذیرد. به عنوان مثال فیلتری که در عکس زیر عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان داده است از برند Hoya می باشد. با این وجود فیلتری از همین برند و البته با قیمتی در حدود 4 برابر از بهترین فیلتر uv های این مقایسه شناخته شده است:

cdas.JPG
    افزایش فلر(flare) در هنگام استفاده از فیلتری با کوتینگ کم. فیلتر مورد استفاده: HOYA 72mm UV G series

Capturetret.JPG
    msh2200، Amin.M، Amir Abdolpanah و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

سلام دوستان
    آيا براي پرتره گرافي با لنز پرايم (چه پرتره محيطي و چه استوديويي) از فيلتر هم استفاده ميكنيد؟ اگه پاسخ مثبته چه نوع فيلتري؟
    با توجه به اينكه تازه قصد شروع كار در ژانر پرتره رو دارم ممنون ميشم در اين مورد توضيح بدين.

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

فیلتر، خصوصا uv برای من حکم درپوش لنز داره استفاده نمیکنم مگر زمانیکه نیاز باشه اگه هدف محافظت از عدسی بیرونی باشه هود بهترین انتخاب هست. بعضی از دوستان برای
    یک لنز1 میلیونی 200 تومان فیلتر uv ..با منطق محافظت از لنز با کمترین افت تصویر خریداری میکنن غافل از اینکه هزینه تعویض عدسی بیرونی لنزشون از اون فیلتر کمتره!!
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    فیلتر، خصوصا uv برای من حکم درپوش لنز داره استفاده نمیکنم مگر زمانیکه نیاز باشه اگه هدف محافظت از عدسی بیرونی باشه هود بهترین انتخاب هست. بعضی از دوستان برای
    یک لنز1 میلیونی 200 تومان فیلتر uv ..با منطق محافظت از لنز با کمترین افت تصویر خریداری میکنن غافل از اینکه هزینه تعویض عدسی بیرونی لنزشون از اون فیلتر کمتره!!
    دوست گرامی کجا هزینه تعویض عدسی کمتر از 200 تومان هست؟؟؟؟؟؟

در این صورت شما ارزش عدسی رو زیر سوال میبرید یعنی ارزش یه فیلتر uv با قیمت 200 هزارتومان بیشتر از ارزش عدسی یک لنز هست !!!؟؟؟؟که با هیچ منطقی جور در نمی آید. ا گه اینجوری بود که نصف بیشتر کازخونه ها تولید فیلتر uv رو متوقف میکردند.

استفاده از فیلتر uv مزایای خودش را دارد و توصیه می کنم بیشتر مزایای این فیلتر را مورد مطالعه قرار دهید.
    msh2200، rezaAlishahi و tahers96i تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

من در کل خودم از فیلتر استفاده نمیکنم . و فکر میکنم برای محافظت از لنز همون هود کافیه چون فیلتر باعث افت کیفیت تصاویر میشه مگر فیلتر هایی که خیلی قیمتشون بالاست که نسبت به قیمت لنز ارزشش رو نداره . تنها مشکل من کثیف شدن عدسی بود که فکر نمیکنم با تمیز کردنش اسیبی ببینه

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی کجا هزینه تعویض عدسی کمتر از 200 تومان هست؟؟؟؟؟؟

در این صورت شما ارزش عدسی رو زیر سوال میبرید یعنی ارزش یه فیلتر uv با قیمت 200 هزارتومان بیشتر از ارزش عدسی یک لنز هست !!!؟؟؟؟که با هیچ منطقی جور در نمی آید. ا گه اینجوری بود که نصف بیشتر کازخونه ها تولید فیلتر uv رو متوقف میکردند.

استفاده از فیلتر uv مزایای خودش را دارد و توصیه می کنم بیشتر مزایای این فیلتر را مورد مطالعه قرار دهید.
    چرا که نه بسیاری از فیلتر ها چندین برابر یک عدسی که هیچ ،هزینه تولید بسیار بیشتری از بک لنز کیت شامل چندین عدسی....دارند ارزش هم ریال تعیین میکنه نه من!
    بنظرم جمله منو با دقت مطالعه نفرمودید هزینه تعویض عدسی بیرونی لنزی با قیمت 1 میلیون که استفاده عمومی دارند 18.135 18.105 حتی لنز با ارزشی مثل 50 اف1.4 زمانیکه دلار 1100 تومان بود 68 هزار تومان اقای قاسمی (راجع به قیمت عدسی جلو (1SET LENS GROUP UNIT)هزینه جهت اعضا محترم سایت 680000ریال وتحویل48ساعت است) اعلام کردند که همون 200 تومان الان میشه.

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین