صفحه 5 از 14 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 138
Like Tree365تشکر

موضوع: تشخیص فیلتر های تقلبی !

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

با تشکر از فرهاد جان .... همون چیزی رو گفتند که حرف دلم بود.
    فیلترهای اصلی تر رو عکاسهای قدیمی قطعا یادشونه. آنقدر چاپ روی فیلتر با کیفیت بود و فلز بدنه فیلتر آنچنان عالی بود که اصلا جای بحث نمیگذاشت.
    یادمه حتی یه شب که خونه جناب tranlator بودم یه فیلتر از خارج براش آورده بودند که دقیقا منو یاد فیلترهای قدیمی مینداخت.
    البته کسی منکر تفاوت کیفیت جنسهای جدید و قدیم نیست ولی دیگه در برخی موارد آنقدر شوره که دیگه چشم به راحتی تشخیصش میده.
    یه دوست توی حافظ دارم که وقتی بعضی از این فیلترها رو نشونم میده خودش میگه این هموناست ولی با بسته بندی بسیار شیک.
    مثلا جالبه فیلتر سومیتا رو که بسته بندی شیکی هم داره ولی همون چینی های درجه دو یا سه هست رو با 40 تا 45 برای یو وی صفر میفروشند. ولی عملا زیبایی بسته بندی خیلی چشم گیر شده.
    متاسفانه تست فیلتر پس از خرید صورت میگیره که دیگه فایده ای نداره.
    همون بهتره از مارکها و نمایندگی ه ای معتبر خرید کنید ولا غیر.
    من خودم از سیگما راضی هستم ولی با مارک های معتبر هنوز فاصله داره.
    Kaveh Ghobadi، suzanfire، gh_ali69 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

بنده اصولا از UV استفاده نمی کنم.به جای آن مقدار بییشتری مواظب هستم.مگر 12-24 ام که شبیه توپ تنیس ( شاید گلف یا پینگ پنگ ) است و امکان استفاده از فیلتر ندارد را چطور مواظبت می کنم؟

اینهمه المان و .... حالا دستی دستی یک تکه شیشه آشغال را هم جلو لنز ببندم که چه؟

فیلتر به نظر بنده وقتی قابل استفاده است که کاربردی برای آن فراهم باشد.مثلا ND و یا پلاریزه و یا استار و .... و اگر نه برای محافظت فیلتر فقط یک شی اضافی است.

و بعد اینکه اینهمه برند خوب و پدر مادر دارد ( نسبتا ) چرا سراغ برند های بو دار برویم؟

اگر کسی واقعا به دنبال فیلتر خوب باشد بابت اش هم پول خوب خرج می کند B+W و یا زایس را کسانی انتخاب می کنند و واقعا بدنبال فیلتر عالی و با کیفیت هستند و حاضرند برای یک لنز چند هزار دلاری ( و نه چند صد دلاری ) یک فیلتر چند صد دلاری بخرند.

دوستی می خواست برای 18-55 اش فیلتر 40 هزار تومانی بخرد.همان مثال فرهاد خان را زدم! مورچه چیه کله پاچش چی باشه؟؟؟

فیلتر UV زایس اصلی را با دهانه 67 را قیمت کردم 165 هزار تومان.ارزش خرید داشت اما نه برای یک لنز 500 دلاری بلکه برای یک لنز 5000 دلاری....
    ME، yaghoobi، FARID و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

اول از همه از همه اساتید به خاطره نظرات و راهنمایی‌هاشون تشکر می‌کنم
    و باید بگم من همین دانش اندکمو در رابطه با عکاسی مدیون همین سایت و دوستانی هستم که اطلاعاتشون رو صمیمانه در اختیار دیگران قرار میدان
    در جواب آقا فرهاد باید بگم من دوربینم رو از مالزی گرفتم روزی که می‌خواستم دوربینرو بگیرم با خوندن مقالات و راهنمایی‌های سایت تصمیم به خرید 550d کردم بعداز خرید دوربین از فروشنده واسه فیلتر uv ارزون قیمت راهنمایی خواستم ایشون همین مارک چینی‌ رو توی دوتا پک جلوی من گذشت و گفت اینا یکیش اصل یکیش تقلبی!! (البته اون موقع واسه لنز 18-55 )الان باز دوستان همون مثال مورچه و .. میزنن. :D ولی‌ به تازگی ۲۴-۱۰۵رو گرفتم و فیلتر رو بیشتر از جهت اینکه تمیز کردن یه سطح صاف راحتتر از سطح انحنأ داره لنز هست گرفتم..ولی‌ خوب بعداز گرفتنش به حرف جناب کاوه خان رسیدم که فقط یک تکه شیشه جلوی لنز گذاشتم! فقط نمیتونم بفهمم که چرا این یک تیک شیشه باعث بیشتر فلو شدن پس زمینه می‌شه!
    از طرفی‌ اگر برندی مانند سیگما تفاوت چندانی با هایدا نداشته باشد چه توجیهی‌ برای پرداخت هزینهٔ بیشتر هست برای کسانی‌ مثل من که نمی‌خواهند چند صد دلار هزینهٔ فیلتر کنند؟
    Kaveh Ghobadi، suzanfire، king4 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

لازم به ذکر است شرکت مذکور برای این فیلتر ۳۵تومن از بنده پول گفته که ظاهراً قیمتش این نیست
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط gh_ali69 نمایش پست ها
    اول از همه از همه اساتید به خاطره نظرات و راهنمایی‌هاشون تشکر می‌کنم
    و باید بگم من همین دانش اندکمو در رابطه با عکاسی مدیون همین سایت و دوستانی هستم که اطلاعاتشون رو صمیمانه در اختیار دیگران قرار میدان
    در جواب آقا فرهاد باید بگم من دوربینم رو از مالزی گرفتم روزی که می‌خواستم دوربینرو بگیرم با خوندن مقالات و راهنمایی‌های سایت تصمیم به خرید 550d کردم بعداز خرید دوربین از فروشنده واسه فیلتر uv ارزون قیمت راهنمایی خواستم ایشون همین مارک چینی‌ رو توی دوتا پک جلوی من گذشت و گفت اینا یکیش اصل یکیش تقلبی!! (البته اون موقع واسه لنز 18-55 )الان باز دوستان همون مثال مورچه و .. میزنن. :D ولی‌ به تازگی ۲۴-۱۰۵رو گرفتم و فیلتر رو بیشتر از جهت اینکه تمیز کردن یه سطح صاف راحتتر از سطح انحنأ داره لنز هست گرفتم..ولی‌ خوب بعداز گرفتنش به حرف جناب کاوه خان رسیدم که فقط یک تکه شیشه جلوی لنز گذاشتم! فقط نمیتونم بفهمم که چرا این یک تیک شیشه باعث بیشتر فلو شدن پس زمینه می‌شه!
    از طرفی‌ اگر برندی مانند سیگما تفاوت چندانی با هایدا نداشته باشد چه توجیهی‌ برای پرداخت هزینهٔ بیشتر هست برای کسانی‌ مثل من که نمی‌خواهند چند صد دلار هزینهٔ فیلتر کنند؟
    قانوناً یک فیلتر NC و یا UV نباید تاثیری بر روی صحنه و اجزا و رنگ و یا فوکوس و ... داشته باشد.(نه تاثیرهای اپتیکی متعارف) توجیه خرید فیلر گران تر افت نوری و تاثیر مخرب کمتر است.
    yaghoobi، suzanfire، gh_ali69 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    فیلتر UV زایس اصلی را با دهانه 67 را قیمت کردم 165 هزار تومان.ارزش خرید داشت اما نه برای یک لنز 500 دلاری بلکه برای یک لنز 5000 دلاری....
    کاوه جان، این فیلتر ZEISS UV که اشاره کردید، رو آدرس بدید لطفاً. خیلی علاقه شدم روئیتش کنم.

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط metalinox نمایش پست ها
    کاوه جان، این فیلتر ZEISS UV که اشاره کردید، رو آدرس بدید لطفاً. خیلی علاقه شدم روئیتش کنم.
    والله چند تایی از نمایندگی های بازرگانی ایران ( سونی ) تعداد محدودی را داشتند ( شاید جمعا یک کارتن توسط شرکت وارد شده بود و به هر کدام تعداد محدودی داده شده بود ببینیند که استقبال می شود یا خیر )

اما آخرین بار در فروشگاه کمان رایانه نماینده سونی در پاساژ پایتخت مشاهده شد.
    yaghoobi، M. Beyrami و mohsendm تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    والله چند تایی از نمایندگی های بازرگانی ایران ( سونی ) تعداد محدودی را داشتند ( شاید جمعا یک کارتن توسط شرکت وارد شده بود و به هر کدام تعداد محدودی داده شده بود ببینیند که استقبال می شود یا خیر )

اما آخرین بار در فروشگاه کمان رایانه نماینده سونی در پاساژ پایتخت مشاهده شد.
    از دوستان خوب من هستند. تماس گرفتم، تمام کرده اند، هم UV و هم PL - قیمتها هم ظاهراً 150 الی 160 هزار بوده
    suzanfire و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

باز هم بیکاری بر ما فائق اومد و مارو واداشت به گشت و گذار در تالارهای گفتگوی بیگانه(مالزیایی)
    این هم یک راه تشخیص فیلترهای تقلبی
    فقط کاش مدیران اجازه میدادند تو تاپیک "راهنمایی درباره خرید فیلتر"هم این پست رو میزدم
    فیلتر اصلی

فیلتر تقلبی(اصل آقا جلال)

این هم رنگ پریدگی نوشته ها در فیلترهای تقلبی که خیلی مرسومه اما خوب قبل از خرید نمیشه امتحان کرد
    Daruosha، Shafy، شاهین اکبری و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    212

با سلام
    من امروز از نورنگار یه فیلتر uv هویا گرفتم با دهانه 58 به قیمت 25 تومن ولی فکر کنم تقلبی هست
    اینم عکس مربوط به خودش + پکش
    دوستان اگر احیاناً ایراد داشته باشه ببرم بهش پس بدم دیگه ؟؟؟؟
    Shafy و Golden تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 14 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین