صفحه 8 از 14 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 138
Like Tree365تشکر

موضوع: تشخیص فیلتر های تقلبی !

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط dada_zebel نمایش پست ها
    خوب پاک میشه ؟
    ضمنا نسبت به مدل HD چقدر اختلاف کیفیت داره ؟
    قیمت 145 تومان میگه
    نه خیلی ، بسیار جزئی انعکاس رو حذف میکنه ولی برای انعکاس های معمولی و کنتراست دهی خوب کافی هست!
    بنده برای دهنه ی 52 میلیمتری 1 ماه پیش حدود 40 گرفتم!
    اگر مدل های بهتر قیمت نزدیک تر هستند سعی کنید آنها رو تهیه کنید!
    خوبی این مدل اینه که یک گرداننده جلوش هست که اعمال میکند و بیشترین تاثیر این فیلتر در تصویر تلوزیون یا رایانه اس که کاملا مات میکند!
    davoud maani تشکر می‌کند.

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

نه خیلی ، بسیار جزئی انعکاس رو حذف میکنه ولی برای انعکاس های معمولی و کنتراست دهی خوب کافی هست!
    زاویه دوربین با نور آفتاب رو تغییر دادید تا ببینید میزان حذف انعکاس بیشتر میشه یا نه؟( اگه اشتباه نکنم در حالتی که عمود بر جهت تابش باشید بیشترین مقدار تاثیرش رو داره٬ یعنی نباید رو به آفتاب یا پشت به اون وایستید و اگه زاویه دوربین با خط تابش کمتر از 30 درجه بشه عملا تاثیری نخواهد داشت).
    davoud maani و D.Daneshmand تشکر می‌کنند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط i love nikon نمایش پست ها
    بله ، ظاهرا جدیدا وارد شده!!!

تست یو-وی هم مستند نیست بخاطر اینکه شیشه معمولی هم تا حدی عملکرد ضد ماورا بنفش داره! و بهترین کار اینه که از جای معتبر خرید کنیم و وسوسه قیمت مناسب نشیم.
    من خودم اخیرا یه پلاریزه بی+دبلیو خریدم و متاسفانه طمع قیمت کردم وبخاطر 30تومن از ناصرخسرو خریدمش و احساس خوبی بهش ندارم (بخاطر ته رنگ آبی اش)!!!
    من تست یو وی رو با شیشه معمولی و فیلتر محافظ امتحان کردم!
    آنقدر کاهش نور در شیشه معمولی کم بود که به سختی قابل تشخیصه (بخصوص در روز) در عوض نور عبوری از فیلتر های UV رو بصورت قابل ملاحظه ای کاهش میده!
    من قصد ندارم بگم برید فیلتر uv ارزون قیمت بگیرید! بلکه اگر خواستید فیلتر گرون بخرید یه تستی انجام بدید و حداقل نتیجه رو برای دوستان هم قرار بدید!
    یکی از دوستان دو تا فیلتر داشت و یکیش هم اتفاقا Hoya بود و از دوبی تهیه فرموده بودن، تقلبی از آب در اومد.
    من که فیلتر مطمئن پیدا نکردم! ولی شیشه های uv عینک جواب داد!

در مورد فیلتر پلاریزه هم برای اینکه ببینید چه ته رنگی ایجاد می کنه کافیه دو تا فیلتر پلاریزه رو روی هم دیگه در خلاف جهت هم بچرخونید و از پشتشون نگاه کنید، در زمانی که تاریکی به حداکثر می رسه می تونید به راحتی رنگ اعمال شده احتمالی و مقدارش رو داخل فیلتر تشخیص بدید!
    نکته: اگر دو تا فیلترتون CPL هست بصورت معکوس روی هم قرار بدید!
    در ضمن بیشتر فیلتر های پلاریزه خوب اونهایی هستن که با شرایط تست فوق درصد تاریکی خیلی بالایی ایجاد کنن!
    یه بار تو ناصر خسرو یه فیلتر رو چک کردم، وقتی به حداکثر تاریکی میر سید مثل این بود که فیلتر ND8 استفاده می کنی! در صورتی که در مدل های باکیفیت تر تاریکی بسیار بالایی تولید می کنه!
    suzanfire، i love nikon و mhtdmhtd تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

یه سوال داشتم از کارشناسان: تمام این چیزهایی که فرمودید تست کردم و فیلترهای من که یکی کنون و 2 تای دیگه haida بود که 72 میلی هستند.هر سه رو بردم عینک فروشی و با دستگاه یو وی تست اون رو رام تست کردند و هر سه مقدار 340 را نشان دادن(مقدار نمایشکر دستگاه از 0 -400 را نشون میداد که فیلترهای من هر سه مقدار 340 رو نشون دادند) حالا با این تواصیف فیلتر من اصلی هستند یا تقلبی؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

نقل قول نوشته اصلی توسط bijan_darvishi نمایش پست ها
    یه سوال داشتم از کارشناسان: تمام این چیزهایی که فرمودید تست کردم و فیلترهای من که یکی کنون و 2 تای دیگه haida بود که 72 میلی هستند.هر سه رو بردم عینک فروشی و با دستگاه یو وی تست اون رو رام تست کردند و هر سه مقدار 340 را نشان دادن(مقدار نمایشکر دستگاه از 0 -400 را نشون میداد که فیلترهای من هر سه مقدار 340 رو نشون دادند) حالا با این تواصیف فیلتر من اصلی هستند یا تقلبی؟
    کسی نیست جواب ما رو بده
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

کسی نیست جواب ما رو بده
    سلام
    تشکر از زحمتی که کشیدین!
    با توجه به فرمایشاتون (نمایش عدد 340)
    فیلتر شما از نظر تست Uv بالای 80 درصد اشعه رو می گیره! و این از نظر چشم پزشک ها برای چشم خوبه
    البته تو تصویر هم تاثیر خواهد داشت و مطمئنا از فیلتر های مثلا UV که حتی عدد 1 رو هم نشان نمی دن بهتره!
    اگر ممکنه با دستگاه تست اسکناس هم تست کنید ببینید فرقی بین شدت نوری که از جلوی فیلتر رد میشه و به اسکناس می رسه بوجود میاد یانه؟
    (البته این فقط برای تجربه شخصی خودمه!)
    E.Fattahi تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

دیروز یکی از فیلترها رو در عینک فروشی تست کردم که صفر نشون می داد فکر کنم شیشه خالیه!!!! آیا همچین چیزی میشه؟باید نتیجه گرفت که فیلتر تقلبیه؟این ملاک بر تقلبی میشه؟

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

فیلتر چی بود؟ چی‌ش رو تست کردید؟
    عینک فروشی ها معمولا دستگاه تست UV دارن، بنابراین اگه عدد صفر به معنی عبور کرده همه UV تابیده شده به فیلتر باشه، میشه نتیجه گرفت که فیلتری که بررسی کردید فیلتر UV نیست…
    اگه هیچ خاصیت دیگه ای نداره (یعنی فیلتر IR، رنگی، پولاریز، ND و… نیست)، احتمالا از این شیشه های محافظ لنزـه…
    پ.ن: ما معمولا از فیلتر UV برای محافظت از لنز استفاده می کنیم، چون هم نسبتا ارزون‌ه و هم حذف UV اکثر اوقات تاثیر بدی تو عکس نمیذاره و تو بعضی موارد ممکنه مفید هم باشه… اما شرکت های سازنده شیشه های خالی (البته با اپتیک خوب) هم میسازند که اگه کسی نخواست UV رو حذف کنه و فقط میخواست یه شیشه جلوی شیشه های اصلی لنز داشته باشه که پیش‌مرگ لنز بشه، از اونا استفاده کنه.
    bijan_darvishi، Ali M.Rezaei و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    فیلتر چی بود؟ چی‌ش رو تست کردید؟
    عینک فروشی ها معمولا دستگاه تست UV دارن، بنابراین اگه عدد صفر به معنی عبور کرده همه UV تابیده شده به فیلتر باشه، میشه نتیجه گرفت که فیلتری که بررسی کردید فیلتر UV نیست…
    اگه هیچ خاصیت دیگه ای نداره (یعنی فیلتر IR، رنگی، پولاریز، ND و… نیست)، احتمالا از این شیشه های محافظ لنزـه…
    پ.ن: ما معمولا از فیلتر UV برای محافظت از لنز استفاده می کنیم، چون هم نسبتا ارزون‌ه و هم حذف UV اکثر اوقات تاثیر بدی تو عکس نمیذاره و تو بعضی موارد ممکنه مفید هم باشه… اما شرکت های سازنده شیشه های خالی (البته با اپتیک خوب) هم میسازند که اگه کسی نخواست UV رو حذف کنه و فقط میخواست یه شیشه جلوی شیشه های اصلی لنز داشته باشه که پیش‌مرگ لنز بشه، از اونا استفاده کنه.
    kenko بود .چند سال قبل خریداری کرده بودم .به کسی فروختمش طرفم میگه وقتی پیش عینک فروشی بردم با دستگاه یو وی سنج تست کرد و صفر بود.خودشم فردا رفت یه فیلتر هاما خرید اونم برد صفر بود!!!! جنسا تقلبی شدند.فکر کنم تنها فیلتر سالم و اصلی سیگما باشه

تشکر کرده
    4653

kenko بود .چند سال قبل خریداری کرده بودم .به کسی فروختمش طرفم میگه وقتی پیش عینک فروشی بردم با دستگاه یو وی سنج تست کرد و صفر بود.خودشم فردا رفت یه فیلتر هاما خرید اونم برد صفر بود!!!! جنسا تقلبی شدند.فکر کنم تنها فیلتر سالم و اصلی سیگما باشه
    سلام
    یه راه دیگه هم برای تست uv شیشه عینک ها هست که احتمالا روی فیلتر هم جواب می ده
    اگر عینک فتو کرومیک گیر بیارید و زیر لایه ها uv عینک های افتابی بگیرید نباید رنگ شیشه ها تیره بشه!
    چون شیشه فتو کرومیک در برابر اشعه uv حساسیت نشون می ده و تیره می شه!
    ولی زمانی که یک فیلتر uv سر راه نور ورودی به شیشه قرار بگیره دیگه اشعهuv به شیشه نمی رسه و رنگش
    تغییر نمیکنه و یا خیلی کمتر از زمانی تغییر می کنه که مستقیم نور خورشید بهش می تابه
    adeliry، E.Fattahi و mehran2190 تشکر می‌کنند.

صفحه 8 از 14 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین