صفحه 3 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 122
Like Tree145تشکر

موضوع: كاربرد فيلتر در عكاسي رنگي و سياه

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

آپديت 3: يك كاربرد ديگه براي فيلتر Nd ساده ميتونه در مواقعي باشه كه شما از جايي ميخواهيد عكس بگيريد كه از ان جا مردم رد ميشوند و انتظار براي خلوت شدن هم نتيجه نميدهد. با استفاده از اين فيلتر و چند برابر كردن زمان نوردهي، افراد در گذر، اگر مكث طولاني ندشته باشند، در تصوير ظاهر نخواهند شد.
    p3in و mehdihn تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض فیلتر ها چیستند؟

سلام
    میخواستم مختصرا بدونم فیلتر ها چه کاری انجام میدن؟؟؟
    ایا به دوربین های دیجیتال slr like هم می خورن؟؟؟قیمتشون چه حدودیه؟؟؟ایا نام گذاری خاصی دارن؟انواعشون چیه؟؟؟؟ایا اصلا دوربین دیجیتال به فیلتر نیاز داره؟؟
    ممنون

كاربر همراه sepand آواتار ها
    تشکر کرده
    40

Be in linke ye sar bezan ghablan asatid zahmetesho keshidan
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=68
    Canon EF 24-70mm f/2.8 L Canon EOS 7D Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USMCanon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS USMCanon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM Canon EF 50mm f/1.4
    www.sepantra.com

222
    222 آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض فیلتر

با سلام
    آیا برای عکس های 4*3 فیلتر خاصی وجود دارد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A
    ساناز خانم. با تشكر از مطلب بسيار دقيق و كاملتون راجع به فيلتر ها فكر ميكنم در رابطه با فيلتر Nd يك اشتباه شده باشد چون فيلتر ND يكنواخت كوچكترين تاثيري روي وضعيت آسمان ندارد چون نورسنج دوربين به سادگي وجود اين فيلتر را خنثي كرده و نوردهي را هماني ميكند كه قبل از نصب فيلتر بود.
    این فیلتر در تصویر برداری دیجیتال کاملا هوای آفتابی رو به هوای ابری تبدیل می کنه.
    در عکاسی هم اگر ضریب جذب نور رو در نورسنجی رعایت کنیم حتما این کار رو می کنه( برای این کار ساخته شده)
    و نورسنج دوربین دیگه این فیلتر رو خنثی نمی کنه!
    اگر با نورسنجی معمولی عمل کنید درست می فرمایید بیشتر به عنوان محافظ لنز استفاده می شه و تاثیر مستقیمی نداره.
    ساناز نافذ
    ---------------

تشکر کرده
    8560

با عرض معذرت از ساناز خانم، مطلب درستي فكر نميكنم باشد.

شما نور را كلا يك يا دو استاپ كم ميكنيد كه بوسيله نورسنج جبران ميشود.
    براي اين كا(تبديل هواي آفتابي به ابري)ر هم ساخته نشده است، ضريب جذب فيلتر هم ارتباط زيادي به داستان ندارد. اين ها هم اختراع من نيست!

ديجيتال و آنالوگ هم در اين داستان كوچكترين فرقي ندارند!
    امير علي محبي

تشکر کرده
    8560

Neutral Density
    Filters

When it is desirable to maintain a particular lens opening for sharpness or depth-of-field purposes, or simply to obtain proper exposure when confronted with too much light intensity, use a Neutral Density (ND) filter. This will absorb light evenly throughout the visible spectrum, effectively altering exposure without requiring a change in lens opening and without introducing a color shift.

A Neutral Density filter reduces the amount of light passing through the camera lens without changing the color of the scene. It is especially useful in bright light conditions to help prevent overexposure. The neutral density filter also allows proper exposure at a wider lens opening for reduce depth-of-field to highlight a key subject by making the foreground and/or background out of focus.

The Neutral Density filter also allows shutter speeds to produce blurred motion effects.

اينم يكي ديگه:

Neutral Density Filters

The main purpose of using neutral density (i.e., ND) filters is to reduce the amount of light that can pass through the lens. As a result, if a shutter speed is kept the same, after adding a neutral density filter, a larger aperture must be used to obtain the same exposure. Similarly, if an aperture is kept the same, after adding a neutral density filter, a slower shutter speed must be used to obtain the same exposure.
    امير علي محبي

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

خوب امیر خان من اون مطالب رو از خودم ننوشته ام( یعنی اونها هم اختراع خود من نیست!)، حرفهای شما من رو قانع کرد به نظرم درست می فرمایید ...
    اما بافیلتر Nd من خودم کار کردم و این نتیجه رو گرفتم( مخصوصا در تصویر برداری ) منظور از هوای ابری کمی خفگی و تیرگی است که به عکس اضافه می شه و از شفافیت نور خورشید کم می کنه ...منظورم آوردن ابر در آسمان نیست!!!:D
    گذشته از شوخی، شایدم اون عکسهای من شانسی در اومده! اما مطالب رو از منبع ذکر کردم! باور بفرمایید!
    p3in تشکر می‌کند.
    ساناز نافذ
    ---------------

تشکر کرده
    8560

باور ميكنم! اما داستان خيلي ساده است، اگر شما نورسنجي انجام دهيد و دوربين را روي منوال بگذاريد و طبق نورسنجي دوربين را تنظيم كنيد و عكس بگيريد و اين فيلتر را نصب كنيد و بدون تغيير نوردهي دوباره عكس بگيريد، اين حالتي كه شما ميگوئيد پيش مي آيد، اما اتفاقي كه افتاده اين بوده كه فقط نور كم شده! كه مي شده با بستن ديافراگم يا افزايش سرعت هم به همان نتيجه رسيد!.
    امير علي محبي

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض 3سوال در مورد فیلتر

سلام..
    سه تا سوال در مورد فیلتر::::
    ایا برای خرید فیلتر از شماره ی دهنه لنز استفاده میشه؟؟؟اگه اره کجا نوشته این شماره رو...
    سوال دومم از دوستان ساکن مشهده که از کجا میتونم فیلتر تهیه کنم..
    و سوال اخر برای فیلتر پولاریزه و uv چه مارکی خوبه و حدود قیمتشون چقدره...
    ممنون!!!!!!!!!

صفحه 3 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین