صفحه 105 از 149 نخستنخست ... 5 55 95 101 102 103 104 105 106 107 108 109 115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

سلام به رفقای اهل فن فیلتر
    خلاصه عرض می کنم، بنده برای لنزهای عادی فیلترخور فیلترهای خوب hoya, Kenko رو داشتم و راضی بودم اما الان که قصد دارم به وسایلم لنز 70-24 و 30-15 اضافه کنم میخوام در هزینه صرفه جویی کنم! می دونم که برای 30-15 نمیتونم فیلتر عادی تهیه کنم برای همین می خواستم ببینم چه فیلتر مربعی ای می تونم بگیرم که روی این دو تا لنز یکی با دهانه ی 82 و دیگری با المان بزرگ جلویی و فیلترنخور، فیلتر مربعی تهیه کنم. چون هیچ سابقه ای در زمینه ی مربعی ها ندارم، دوستانی که دقیقاً همین راه رو رفته اند به یاری بشتابند.
    ممنونم!

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    خلاصه عرض می کنم، بنده برای لنزهای عادی فیلترخور فیلترهای خوب hoya, Kenko رو داشتم و راضی بودم اما الان که قصد دارم به وسایلم لنز 70-24 و 30-15 اضافه کنم میخوام در هزینه صرفه جویی کنم! می دونم که برای 30-15 نمیتونم فیلتر عادی تهیه کنم برای همین می خواستم ببینم چه فیلتر مربعی ای می تونم بگیرم که روی این دو تا لنز یکی با دهانه ی 82 و دیگری با المان بزرگ جلویی و فیلترنخور، فیلتر مربعی تهیه کنم. چون هیچ سابقه ای در زمینه ی مربعی ها ندارم، دوستانی که دقیقاً همین راه رو رفته اند به یاری بشتابند.
    ممنونم!
    درود خدمت ایمان خان عزیز
    عرضم به خدمت شما، برای استفاده از فیلترهای مربعی به یک هولدر و مبدل هولدر به دهانه لنز نیاز خواهید داشت. نکته ای که باید در نظر بگیرید، بدلیل فاصله بیشتر فیلتر مربعی از المان جلوی لنز در مقایسه با فیلترهای معمولی، اگر از فیلتر بی کیفیت استفاده بشه، تفاوت کیفیت اپتیک در مرکز و گوشه ها مشهود خواهد بود.
    و همچنین فیلترهای مربعی به قدری بزرگ هستن که تمام دهانه 82 رو میپوشونن و کمی هم اونر تر !!
    فیلترهای مربعی Cokin نیز برای خرید مناسبن ( البته از نظر کیفیت منظورم هست، از نظر قیمت .... )
    Iman.sh و mack1 تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    درود خدمت ایمان خان عزیز
    عرضم به خدمت شما، برای استفاده از فیلترهای مربعی به یک هولدر و مبدل هولدر به دهانه لنز نیاز خواهید داشت. نکته ای که باید در نظر بگیرید، بدلیل فاصله بیشتر فیلتر مربعی از المان جلوی لنز در مقایسه با فیلترهای معمولی، اگر از فیلتر بی کیفیت استفاده بشه، تفاوت کیفیت اپتیک در مرکز و گوشه ها مشهود خواهد بود.
    و همچنین فیلترهای مربعی به قدری بزرگ هستن که تمام دهانه 82 رو میپوشونن و کمی هم اونر تر !!
    فیلترهای مربعی Cokin نیز برای خرید مناسبن ( البته از نظر کیفیت منظورم هست، از نظر قیمت .... )
    مرسی از راهنماییت امین جان
    بعد اون هولدر قابل تنظیم بر روی هر لنزی هست؟ یعنی به راحتی بر روی هر هر لنزی بسته می شه؟ تا جایی که می دونم رنجی از دهانه ی لنزها رو این هولدرها پاسخگو هستند.
    شما تجربه ی Cokin رو داشتی؟ یه سری از دوستان خونده بودم حرف از Nisi می زدند و البته فیلترهای گرانبهای lee که بنده اصلاً نمی تونم بهشون فکر کنم با اون قیمتاشون.
    اگر ممکنه توضیحات دقیق تر بگی که دقیقاً چه هولدری با چه سایزی باید تهیه بشه ممنون میشم که به لنزایی که نام بردم بخوره.
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3931

مرسی از راهنماییت امین جان
    بعد اون هولدر قابل تنظیم بر روی هر لنزی هست؟ یعنی به راحتی بر روی هر هر لنزی بسته می شه؟ تا جایی که می دونم رنجی از دهانه ی لنزها رو این هولدرها پاسخگو هستند.
    شما تجربه ی Cokin رو داشتی؟ یه سری از دوستان خونده بودم حرف از Nisi می زدند و البته فیلترهای گرانبهای lee که بنده اصلاً نمی تونم بهشون فکر کنم با اون قیمتاشون.
    اگر ممکنه توضیحات دقیق تر بگی که دقیقاً چه هولدری با چه سایزی باید تهیه بشه ممنون میشم که به لنزایی که نام بردم بخوره.
    بنده فیلتر Cokin رو پیش یکی از دوستان دیدم. انصافاً هم جنس خود فیلتر و کیفیت اپتیکیش خوب بود هم جنس هولدر
    لوازم اتصال فیلترهای مربعی به لنز متنوعه. معمول ترینش تهیه یک هولدر هست که رنج لنزهات رو پوشش بده. مثلا هولدر COKIN Z-PRO SERIES FILTER HOLDER BZ100 دهانه 49 تا 96 رو پوشش میده و یه خوبی دیگه هم که داره اینه که چند شیار برای استفاده از فیلترهای متنوع رو داره.
    اما قیمت این هولدر اندازه قیمت فیلتر ND1000 Hoya HD هست !!
    msh2200 و Iman.sh تشکر می‌کنند.
    اینستاگرام

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

ممنونم!
    درود
    فیلترهای NISIN
    قیمت مناسب و خروجی عالی
    Iman.sh و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    درود
    فیلترهای NISIN
    قیمت مناسب و خروجی عالی
    Nisi منظورتونه؟
    دقیقاً چه مدلیش؟
    یه سری هولدر داره که مخصوص خود لنزای اولتراواید-وایده و یه سری هم که هولدر تقریباً یونیورساله که سایز بندی داره! مثلاً 52 تا 86! این سایز بندیا به مثلاً 14-24 میخوره؟ چون فیلترهولدر مخصوص خود 14-24 وجود داره؟ اگر میخوره تفاوتشون چیه؟ چون اولی 90 تومن قیمتشه و دومی 270!

تشکر کرده
    1592

بنده فیلتر Cokin رو پیش یکی از دوستان دیدم. انصافاً هم جنس خود فیلتر و کیفیت اپتیکیش خوب بود هم جنس هولدر
    لوازم اتصال فیلترهای مربعی به لنز متنوعه. معمول ترینش تهیه یک هولدر هست که رنج لنزهات رو پوشش بده. مثلا هولدر COKIN Z-PRO SERIES FILTER HOLDER BZ100 دهانه 49 تا 96 رو پوشش میده و یه خوبی دیگه هم که داره اینه که چند شیار برای استفاده از فیلترهای متنوع رو داره.
    متأسفانه راه جایگزینی وجود نداره امین، فیلتر نمیخورن مگر به این وسیله و اگر بخوام فیلتر دایره ای بگیرم، باید یکی 82 بگیرم یکی جدا مربعی برای این که خوب دیگه حسابی گرون میشه!
    به نظرم اومد اگر یه مربعی باشه که هر دو رو جواب بده هزینه ها کمتر میشه.
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

ممنونم!
    درود
    برای دهانه 70-24 مشکلی با سری P کوکین نخواهید داشت. ولی در مورد 30-15 بدلیل بزرگ بودن دهانه لنز (این هم از عیوب خاص شرکت تامرونه که جدیدا بهش مبتلا شده! بر خلاف لنزهای کنون که اکثرا نهایت ابعاد دهانه حدود 77 دارند) باید به فکر سری X باشید و هزینه گزاف!!
    چون ابعاد قطر لنز حدود 98 میلیمتره و باتوجه به اینکه فیلتر در داخل بسته نمی شه بنابراین باید دهانه بزرگتر تهیه کنید. سری Z فقط تا دهنه 96 جواب خواهد داد.

همچنین همانطور که امین جان فرمودند، برای اتصال به بدنه هولدر هم نیازمند تهیه رینگ هستید که باتوجه به اینکه مجبورید سری Z و X بخرید بنظرم تهیه یک رینگ Universal برای شما مقرون به صرفه تر خواهد شد.

در مورد شرکت های دیگه باید عرض کند شرکتهایی مثل Lee, Tiffen, Nisi و شاید خیلی های دیگه که بنده شناخت ندارم هم هستند! ولی قیمت این فیلترها و هولدرشون از قیمت کوکین بالاتره! بخصوص در مورد Tiffen و Lee

بنظر شخصی بنده اگر کنونی هستید به فکر تهیه لنزی مثل 35-16 باشید بسیار به صرفه تره! دهنه لنز 82 هست که این یعنی صرفه جویی بسیار زیاد در هزینه فیلترها و همین اختلاف هزینه برای خرید لنز مذکور بهتره. اگر هم نیکونی هستید که به فکر تهیه یک لنز با دهنه منطقی تر باشید به نفعتون خواهد بود.

در مورد کیفیت کوکین و سوالات دیگه هم بنده در خدمتتون هستم. بطور کلی این فیلتر ها واقعا کیفیت خوبی دارند. امکان استفاده از 3 فیلتر مربعی و یک فیلتر رینگی مخصوص را بصورت همزمان برای عکاس فراهم می آورند.
    ولی نکات قابل توجهی هم هست که باید بهشون دقت کرد
    1- استفاده از هولدر پارچه ای برای جلوگیری از نفوذ نور از پشت سر در عکاسی های هنگام غروب و طلوع که عکاس پشت به نور قرار دارد.
    2- تمیز کردن فیلترها از ذرات کوچک احتمالی قرار گرفته در روی فیلتر با کمک دمنده. که این مشکل در تصویر نهایی ممکنه به چشم بیاد.

یک مزیت دیگه این سبک فیلترها هم امکات اضافه کردم تعداد المانهای جلوی فیلتر به بیش از 4 فیلتر هست که فرای بحث افت کیفیتش می تونه در مواردی بسیار مفید باشه.
    ارادتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Thursday 17 September 2015 در ساعت 18:41
    ata_m3، Iman.sh و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود
    امین جان قیمت فیلترهای tiffen را در ایران دارید؟
    قیمت Lee را چطور؟
    در برابر این برند ها Cokin جزو خوش قیمت هاست! کما اینکه رنج وسیعی از انواع فیلترها را داره و جدیدا هم در حال فعالیت بر روی فیلترهای مربعی ND غلظت بالاست!

برای شروع می شه با هولدرهای چینی آغاز کرد که قیمت خوبی دارند و بعد به فکر تهیه هولدر جدید بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    درود
    فیلترهای NISIN
    قیمت مناسب و خروجی عالی
    جسارتا تا زمانی که تست بدرد بخوری از این فیلتر توسط بچه های فروم انجام نشه بنده شخصا علاقه ای به معرفی این فیلتر به دیگران ندارم! بخصوص که فقط ND1000 این فیلتر در بازار هست و قیمتش هم اختلاف کمی با قیمت فیلترهای Lee داره.

ارادتمند
    Iman.sh، Amin.Zallaghi و bahador001 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    امین جان قیمت فیلترهای tiffen را در ایران دارید؟
    قیمت Lee را چطور؟
    در برابر این برند ها Cokin جزو خوش قیمت هاست! کما اینکه رنج وسیعی از انواع فیلترها را داره و جدیدا هم در حال فعالیت بر روی فیلترهای مربعی ND غلظت بالاست!
    بله، با این تناسب حق با شماست.

اصولاً هزینه برای فیلتر هزینه ای سوخته اس. مثل خرید لنز نیست که بشه روی فروش و نقد کردنش حساب کرد. پس بنظرم بهتره نهایت دقت در انتخاب و خرید فیلتر صورت بگیره.
    اونم با این قیمت ها !

بنظرم برای دوستانی که لنزهای متعدد دارن و نیز دهانه بشقابی ! خرید فیلترهای مربعی بسیار منطقی تر و به صرفه تره.
    msh2200 تشکر می‌کند.
    اینستاگرام