صفحه 104 از 149 نخستنخست ... 4 54 94 100 101 102 103 104 105 106 107 108 114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

سلام دوستان شرمنده يه سوال داشتم كلا زياد سوال ميپرسم ميخواستم بدونم خريد اين فيلتر هاي مربعي ايا كار درستي هست يا نه و مزايا و معايب اون نسبت به فيلتر هاي دايره اي چي هست در ضمن ميخوام پك چهل تايي از اين فيلتر هاي مربعي رو به قيمت چهارصد بخرم ميخواستم بدونم كه ايا كار درستي هست يا نه

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط aamm نمایش پست ها
    سلام دوستان شرمنده يه سوال داشتم كلا زياد سوال ميپرسم ميخواستم بدونم خريد اين فيلتر هاي مربعي ايا كار درستي هست يا نه و مزايا و معايب اون نسبت به فيلتر هاي دايره اي چي هست در ضمن ميخوام پك چهل تايي از اين فيلتر هاي مربعي رو به قيمت چهارصد بخرم ميخواستم بدونم كه ايا كار درستي هست يا نه
    دوست عزیز اولین چیزی که در خرید فیلتر باید دقت کنید کیفیت اپتیکی اون فیلتر هست.
    الان یک فیلتر مثل Hoya HD Nd1000 قیمتی برابر قیمت این پک ما داره !!
    کلا نخریدن فیلتر بهتر از خریدن فیلتر بی کیفیت هست.

و اما در مورد فیلتر های مربعی:
    شما در کنار خود فیلتر یه مبدل دهانه لنز و نگه دارنده فیلتر ها نیاز دارید که خود همین 2 قلم هم هزینه بر هست.

مزیت فیلتر های مربعی اینه که با داشتن مبدل و هلدر میتونید روی اکثر لنزها استفاده کنید.
    msh2200 و aamm تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

ممنون دوست عزيز بخاطر پاسخ گوييتون فقط اگر ميشه مارك هاي خوب فيلتر هاي مربعي رو اگه بگيد ممنون ميشم

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط aamm نمایش پست ها
    ممنون دوست عزيز بخاطر پاسخ گوييتون فقط اگر ميشه مارك هاي خوب فيلتر هاي مربعي رو اگه بگيد ممنون ميشم
    Cokin

دوست خوبمون کاربر msh2000 اطلاع دقیق تری از فیلترهای مربعی دارن.
    msh2200 تشکر می‌کند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر جديد FAZEL77 آواتار ها
    تشکر کرده
    7

یک فیلتر برای لنز 18-135 معرفی کنید...هدف تنها محافظت در برخی شرایط نا مناسب و خطرناک است

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط FAZEL77 نمایش پست ها
    یک فیلتر برای لنز 18-135 معرفی کنید...هدف تنها محافظت در برخی شرایط نا مناسب و خطرناک است
    به هزینتون وابستس.
    اگر قرار باشه فیلتر ارزون بخرید رو کیفیت عکساتون تأثیر منفی خواهد داشت لذا صرفاً بحث محافظت شاید اینجا چندان توجیه نداشته باشه و تا حدی با "هود"بتونید از لنزتون محافظت کنید اما با فیلتر ارزون به کیفیت عکساتون صدمه وارد شه.
    msh2200 و FAZEL77 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

در تکمیل فرمایش دوستمون، مگر این لنز شما چقدره؟ یک فیلتر خوب اگر به قیمتش نخواهیم توجه کنیم شاید برابر نصف قیمت لنزتون بشه که در این صورت شاید خیلی به صرفه نباشه! بخصوص که در صورت خرید یک فیلتر ارزان هم ممکنه با افت شدید کیفیت مواجه شوید.
    برای این لنز حتی محافظ بیشتر از 200 هزار تومان ارزشی نداره (البته نظر شخصی بنده است)
    ارادتمند
    Iman.sh و FAZEL77 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد FAZEL77 آواتار ها
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    به هزینتون وابستس.
    اگر قرار باشه فیلتر ارزون بخرید رو کیفیت عکساتون تأثیر منفی خواهد داشت لذا صرفاً بحث محافظت شاید اینجا چندان توجیه نداشته باشه و تا حدی با "هود"بتونید از لنزتون محافظت کنید اما با فیلتر ارزون به کیفیت عکساتون صدمه وارد شه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    در تکمیل فرمایش دوستمون، مگر این لنز شما چقدره؟ یک فیلتر خوب اگر به قیمتش نخواهیم توجه کنیم شاید برابر نصف قیمت لنزتون بشه که در این صورت شاید خیلی به صرفه نباشه! بخصوص که در صورت خرید یک فیلتر ارزان هم ممکنه با افت شدید کیفیت مواجه شوید.
    برای این لنز حتی محافظ بیشتر از 200 هزار تومان ارزشی نداره (البته نظر شخصی بنده است)
    ارادتمند
    برای لنز هود تهیه کردم و استفاده میکنم ...فکر خرید فیلتر از اونجایی به ذهنم رسید که هنگام عکس برداری در بعضی شرایط که تجربه کردم مانند امواج دریا که به اسکله برخورد میکنه و در شرایط بارندگی متاسفانه با تمام احتیاطی که داشتم باز هم آب روی لنز پاشیده شد و به خودم گفتم که اگه الان یک فیلتر روی لنز بود با خیالت راحت تری عکس میگرفتم

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

برای لنز هود تهیه کردم و استفاده میکنم ...فکر خرید فیلتر از اونجایی به ذهنم رسید که هنگام عکس برداری در بعضی شرایط که تجربه کردم مانند امواج دریا که به اسکله برخورد میکنه و در شرایط بارندگی متاسفانه با تمام احتیاطی که داشتم باز هم آب روی لنز پاشیده شد و به خودم گفتم که اگه الان یک فیلتر روی لنز بود با خیالت راحت تری عکس میگرفتم
    اگر خیلی تو چنین شرایطی قرار می گیرید شاید خریدش براتون بد نباشه اما خوب معمولاً همونجوری که آقا مصطفی گفتند به بیان دیگر نسبت قیمت فیلتر به قیمت لنز رو باید در گرفت. فیلتر UV خوب که به عنوان محافظ هم ازش استفاده میشه و اثر تخریبی بر تصویر نداره چندان ارزون نیست و خوبش هم شاید به نسبت لنزتون نرخ بالایی داشته باشه و زیاد صرفه اقتصادی نداشته باشه.
    اگر زیاد در چنین موقعیت هایی نیستید به نظرم خریدش حداقل از لحاظ اقتصادی توجیه نداره.
    FAZEL77 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود
    تهیه تجهیزات تنظیف استاندارد و مناسب برای لنز به مراتب مقرون به صرفه تر از تهیه یک فیلتر با کیفیت بالا صرفا برای جلوگیری از کثیف شدن لنزه!
    از طرفی بهترین فیلتر ها هم تاحدودی باعث افت کیفیت تصویر می شوند فقط درصدشون متفاوته
    به این موارد وجود جنس تقلبی بسیار زیاد بخصوص در بخش فیلترهای UV را هم اضافه کنید!
    شما مثلا چقدر حاضرید هزینه کنید؟
    به فرض اینکه شما جنس اصلی در بازار پیدا کنید و فروشنده هم منصف باشه باید بین 200 تا 500 هزار تومان برای این کار کنار بگذارید!
    از همه مهمتر اینکه همین فیلتر را در زمانی که قصد استفاده از فیلتر های دیگه ای را دارید باید باز کنید. بخصوص در نزدیکی همین آب که معمولا فیلتر هایی مثل پلاریزه و ND بیشتر کاربرد دارند.
    و در نهایت اینکه اصلا شما اگر شما یک فیلتر خوب با قیمت 300 هزار تومان هم خریدید و روی لنز هم بستید باز هم آب روی فیلتر می پاشه و مجددا مجبورید برای تمیز کردن اقدام کنید که بدلیل کیفیت بالای ساخت و کوتینگ فیلتر باز هم مجبور خواهید شد لوازم تنظیم مناسب را تهیه کنید. بنابراین این روش برای کار شما تعویض یک مسئله جدید به صورت مسئله قبلیه!
    در نظر داشته باشید شرکت های سازنده لنز مطمئنا به این مقوله و نیاز به تنظیف اپتیک فکر کرده اند وگر نه مثل خیلی قسمت های دیگه یک برچسب بزرگ روی دهنه لنز آکبند نصب می کردند که " لطفا به این قسمت اصلا دست نزدید"
    ارادتمند
    Nima Sadigh، S_Mahdi و rasoul2014 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات