صفحه 106 از 149 نخستنخست ... 6 56 96 102 103 104 105 106 107 108 109 110 116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    بله، با این تناسب حق با شماست.

اصولاً هزینه برای فیلتر هزینه ای سوخته اس. مثل خرید لنز نیست که بشه روی فروش و نقد کردنش حساب کرد. پس بنظرم بهتره نهایت دقت در انتخاب و خرید فیلتر صورت بگیره.
    اونم با این قیمت ها !

بنظرم برای دوستانی که لنزهای متعدد دارن و نیز دهانه بشقابی ! خرید فیلترهای مربعی بسیار منطقی تر و به صرفه تره.
    کاملا باهاتون موافقم! این لنزهای دارای عدسی بزرگ و به قول شما بشقابی واقعا دردسر بزرگی برای عکاسی هست بخصوص برای ما که درآمد خاصی از این راه نداریم.

فیلترهای Lee را بین 700 تا 1 میلیون تو تهران قیمت دادند.
    فیلترهای Tiffen را هم بالای 1 میلیون!!!
    (حالا کار به نوع قیمت گذاری نداریم)
    بد جور دوست داشتم این فیلترها رو تهیه کنم حتی تو فکرش بودم حدود 600 بود هزینه کنم! ولی با این قیمت ها یه لنز بخرم و یک بار عکس بگیرم بعد هم بفروشمش به صرفه تره!!

ارادتمند
    Amin.Zallaghi و bahador001 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

من برای خودم مدتی تحقيق کردم اولش ميخواستم کوکين بگيرم که ديدم اکثراً از ته رنگی که داره ناراضی هستند و اکثراً عوض کردند

به ترتيب کيفيت
    singh ray قيمت های فضايی
    Lee فيلتر های لی از جنس شيشست و مقاوم در مقابل خط و خش
    Formatt-hitech قيمت هاش به نسبت متناسب , از جنس پلاستيک ، نميشکنه اما خط و خش برميداره

برای 15-30 بايد فيلتر 150 بگيريد که خيلی گرونه
    مثل sw150 lee
    The LEE SW150 Mark II Filter System especially designed for a range of popular ultra-wideangle lenses.
    (بخاطر همين من بجای 15-30 17-40 گرفتم تا بعد 16-35 اف 4 بگيرم )

فيلتر هولدر ها خودش داستانی داره
    بهترين مدل لی که مکانيزم باز و بسته کردنش راحته ، امن تر بسته ميشه و تا 16 ميليمتر وينيت نداره (تا 2 فيلتر)
    فيلتر های لي 2 ميليمتر قطر داره اما مدل های ديگه اکثراً 1.5 ميليمترن واسه همين فيلتر های لي داخل هولدر های ديگه به راحتی حرکت نميکنند اما بقيه فيلتر ها با هولدر لي مشکلی ندارند

تبديل فيلتر روی لنز 2 مدل داره يکی استاندارد يکی وايد که برای لنز های وايد تر از 24 ميليمتر روی فول فريم بايد وايد رو بگيريد در غير اين صورت همون تبديل ويننيت ميندازه

يه خوبی که فيلتر های های تچ داره اينه که مدل های 100*125 هم داره (استانداردش 100*150) که ارزون تره ، اما خوبی 100*150 ها اينه که قسمت تيره اينقدر بزرگ هست که کل کادر رو پر کنه و از يک فيلتر gnd بشه به عنوان nd هم استفاده کرد
    من دنبال فيلتر های تچ بودم که اتفاقی يه فروشنده رو ديدم فيلتر های لی رو برای فروش گذاشته بود و با کمی چک و چونه کل ست لی + پلاريزه +GND 0.3 0.6 0.9 هارد و سافت big stopper رو 300 پوند خريدم

در کل به اين نتيجه رسيدم برای فيلتر بايد يکبار هزينه کنيد فيلتر خوب بگيريد
    برای شروع کار آمدترين gnd 0.6 سافت ،اينو با يک هولدر خوب بگيريد در آينده ميتونيد برای بقيه هزينه کنيد (بهتر از اينه که يک کيت کامل بی کيفيت بگيريد)
    ميتونيد هولدر هم نخريد و اولش با دست فيلتر رو نگاه داريد

https://www.youtube.com/watch?v=Yd0VBsT-Zi0
    Iman.sh و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    برای دهانه 70-24 مشکلی با سری P کوکین نخواهید داشت. ولی در مورد 30-15 بدلیل بزرگ بودن دهانه لنز (این هم از عیوب خاص شرکت تامرونه که جدیدا بهش مبتلا شده! بر خلاف لنزهای کنون که اکثرا نهایت ابعاد دهانه حدود 77 دارند) باید به فکر سری X باشید و هزینه گزاف!!
    چون ابعاد قطر لنز حدود 98 میلیمتره و باتوجه به اینکه فیلتر در داخل بسته نمی شه بنابراین باید دهانه بزرگتر تهیه کنید. سری Z فقط تا دهنه 96 جواب خواهد داد.

همچنین همانطور که امین جان فرمودند، برای اتصال به بدنه هولدر هم نیازمند تهیه رینگ هستید که باتوجه به اینکه مجبورید سری Z و X بخرید بنظرم تهیه یک رینگ Universal برای شما مقرون به صرفه تر خواهد شد.

در مورد شرکت های دیگه باید عرض کند شرکتهایی مثل Lee, Tiffen, Nisi و شاید خیلی های دیگه که بنده شناخت ندارم هم هستند! ولی قیمت این فیلترها و هولدرشون از قیمت کوکین بالاتره! بخصوص در مورد Tiffen و Lee

بنظر شخصی بنده اگر کنونی هستید به فکر تهیه لنزی مثل 35-16 باشید بسیار به صرفه تره! دهنه لنز 82 هست که این یعنی صرفه جویی بسیار زیاد در هزینه فیلترها و همین اختلاف هزینه برای خرید لنز مذکور بهتره. اگر هم نیکونی هستید که به فکر تهیه یک لنز با دهنه منطقی تر باشید به نفعتون خواهد بود.

در مورد کیفیت کوکین و سوالات دیگه هم بنده در خدمتتون هستم. بطور کلی این فیلتر ها واقعا کیفیت خوبی دارند. امکان استفاده از 3 فیلتر مربعی و یک فیلتر رینگی مخصوص را بصورت همزمان برای عکاس فراهم می آورند.
    ولی نکات قابل توجهی هم هست که باید بهشون دقت کرد
    1- استفاده از هولدر پارچه ای برای جلوگیری از نفوذ نور از پشت سر در عکاسی های هنگام غروب و طلوع که عکاس پشت به نور قرار دارد.
    2- تمیز کردن فیلترها از ذرات کوچک احتمالی قرار گرفته در روی فیلتر با کمک دمنده. که این مشکل در تصویر نهایی ممکنه به چشم بیاد.

یک مزیت دیگه این سبک فیلترها هم امکات اضافه کردم تعداد المانهای جلوی فیلتر به بیش از 4 فیلتر هست که فرای بحث افت کیفیتش می تونه در مواردی بسیار مفید باشه.
    ارادتمند
    خیلی خیلی ممنونم ازت مصطفی جان بابت وقتی که گذاشتید و توضیحات مبسوطی که فرمودید.
    تا حالا به این 98 بودن فکر نکرده بودم اصلاً!
    واقعاً این ضعف لنز واید غیر از 24-14 در Nikon داستانی شده. والا 35-16 Nikon هم که روایات در موردش زیاده و منفی ها بیشتر از مثبت ها! از عشق ورزی کن راکول باهاش و منصورف و از طرف دیگر انتقاد زیاد از دیستورشن این لنز توی 16 و 17 میلیمتر که عملاً دست آدم رو می بنده برای انتخاب و 24-14 هم که قیمتش بسیار بالاست.
    این 30-15 روزنه ای از امید باز کرده بود که به نظر میاد فعلاً باید نادیده گرفتش مگر اینکه قبلش بودجه برای خرید فیلترهاش فراهم شده باشه.
    ویرایش توسط Iman.sh : Thursday 17 September 2015 در ساعت 20:35

تشکر کرده
    1592

یه چیزی خدمت دوستان در مورد Tiffen بگم، سال پیش که مشغول تحقیق در مورد خرید فیلتر بودم، به این برند زیاد برخورد کردم، این برند تقریباً جزء بی کیفیت ترین (مگر موارد استثناء) سازندگان فیلتره و تقریباً قابل قیاس با Lee filters و singh ray نیست.

تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    من برای خودم مدتی تحقيق کردم اولش ميخواستم کوکين بگيرم که ديدم اکثراً از ته رنگی که داره ناراضی هستند و اکثراً عوض کردند

به ترتيب کيفيت
    singh ray قيمت های فضايی
    Lee فيلتر های لی از جنس شيشست و مقاوم در مقابل خط و خش
    Formatt-hitech قيمت هاش به نسبت متناسب , از جنس پلاستيک ، نميشکنه اما خط و خش برميداره

برای 15-30 بايد فيلتر 150 بگيريد که خيلی گرونه
    مثل sw150 lee
    The LEE SW150 Mark II Filter System especially designed for a range of popular ultra-wideangle lenses.
    (بخاطر همين من بجای 15-30 17-40 گرفتم تا بعد 16-35 اف 4 بگيرم )

فيلتر هولدر ها خودش داستانی داره
    بهترين مدل لی که مکانيزم باز و بسته کردنش راحته ، امن تر بسته ميشه و تا 16 ميليمتر وينيت نداره (تا 2 فيلتر)
    فيلتر های لي 2 ميليمتر قطر داره اما مدل های ديگه اکثراً 1.5 ميليمترن واسه همين فيلتر های لي داخل هولدر های ديگه به راحتی حرکت نميکنند اما بقيه فيلتر ها با هولدر لي مشکلی ندارند

تبديل فيلتر روی لنز 2 مدل داره يکی استاندارد يکی وايد که برای لنز های وايد تر از 24 ميليمتر روی فول فريم بايد وايد رو بگيريد در غير اين صورت همون تبديل ويننيت ميندازه

يه خوبی که فيلتر های های تچ داره اينه که مدل های 100*125 هم داره (استانداردش 100*150) که ارزون تره ، اما خوبی 100*150 ها اينه که قسمت تيره اينقدر بزرگ هست که کل کادر رو پر کنه و از يک فيلتر gnd بشه به عنوان nd هم استفاده کرد
    من دنبال فيلتر های تچ بودم که اتفاقی يه فروشنده رو ديدم فيلتر های لی رو برای فروش گذاشته بود و با کمی چک و چونه کل ست لی + پلاريزه +GND 0.3 0.6 0.9 هارد و سافت big stopper رو 300 پوند خريدم

در کل به اين نتيجه رسيدم برای فيلتر بايد يکبار هزينه کنيد فيلتر خوب بگيريد
    برای شروع کار آمدترين gnd 0.6 سافت ،اينو با يک هولدر خوب بگيريد در آينده ميتونيد برای بقيه هزينه کنيد (بهتر از اينه که يک کيت کامل بی کيفيت بگيريد)
    ميتونيد هولدر هم نخريد و اولش با دست فيلتر رو نگاه داريد

https://www.youtube.com/watch?v=Yd0VBsT-Zi0
    بسیار بسیار بابت وقتی که گذاشتید ممنونم.
    بااین هزینه ها تصور می کنم فعلاً باید بیخیال 30-15 و فیلتر مناسب براش بشم.
    روزی که لنز اولتراواید 20-10 سیگما رو تهیه کردم و باهاش شروع به عکاسی طبیعت کردم حقیقتاً تصورم این شده بود که چه دنیایی از عکاسی در مقابلم قرار گرفته و لذت میبردم ازش و الان که میبینم دارم هزینه می کنم و به قسمت اولتراواید دارم میرسم و این مشکلات پیش میاد حسرت میخورم که چه کاری بود بیام سمت فول فریم با این خرجاش :D
    بازم ممنون
    msh2200، Majix و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    بسیار بسیار بابت وقتی که گذاشتید ممنونم.
    بااین هزینه ها تصور می کنم فعلاً باید بیخیال 30-15 و فیلتر مناسب براش بشم.
    روزی که لنز اولتراواید 20-10 سیگما رو تهیه کردم و باهاش شروع به عکاسی طبیعت کردم حقیقتاً تصورم این شده بود که چه دنیایی از عکاسی در مقابلم قرار گرفته و لذت میبردم ازش و الان که میبینم دارم هزینه می کنم و به قسمت اولتراواید دارم میرسم و این مشکلات پیش میاد حسرت میخورم که چه کاری بود بیام سمت فول فریم با این خرجاش :D
    بازم ممنون
    درود
    بنده هم شخصا علاقه ای به فول فریم ندارم به خاطر همین خرج های بالایی که داره!
    کلا بنظر بنده برای کار شخص من که فرق زیادی بین کراپ و فول فریم نیست. البته این نظر شخصی بنده است.
    وقتی یک لنز آلتراواید مثل همین سیگما یا توکینا با نصف قیمت یک لنز مناسب برای فول فریم قابل تهیه است اصولا برای بنده که خیلی راضی کننده و کامله
    بخصوص که در زمان استفاده از لنزهای تله و سوپر تله وجود فاکتور کراپ بجای یک تله کانورتور خیل از نیازهای شما را مرتفع خواهد کرد و به فوکال بالاتر دسترسی خواهید داشت.
    حالا تو بحث فیلتر دیگه این مسائل کم رنگ می شه و در اصل می شه گفت فیلتر یکی از وسایل عمومی عکاسی هست که در صورت انتخاب صحیح مثل سه پایه و کیف فرا دوربینی نیاز عکاس را برطرف می کنه.
    ولی خوبی لنزهای ایده آل برای کراپ اینه که باتوجه به ابعاد دهانه خیلی نیاز به هزینه بالا برای تهیه فیلترهای دهانه بزرگ وجود نخواهد داشت.
    ارادتمند.
    Iman.sh، Majix، Amin.Zallaghi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

بله ایمان جان. فول فریم خرج داره برادر من...
    حالا خوبه شما الان داری به این موضوع فکر میکنی. خیلی از دوستان سقف بودجشون 5 میلیونه بعد میگن چون مثلا دی750 قیمتش 4800 هست پس به بودجه من میخوره و برم فول فریم بخرم.
    فارغ از اینکه بخش اعظم بودجه خرج همین فیلتر و سه پایه و کیف و ... میشه که خیلی حتی بهش فکر هم نمیکنن.
    کلاً به موازات ارتقاً از کراپ به فول فریم، مخارج تجهیزات جانبی تساعدی بالا میره ( عین قبض برق خانه پدری من، وقتی کولر 24 ساعت روشنه ! )
    لینکی که دوست عزیزمون از سایت LEE گذاشتن رو دیدم، یک فیلم کوتاه در مورد استفاده از فیلترها در عکاسی منظره داشت. اصلا نوع کاربری من کجا و نوع کاربری این دوست عکاسمون در فیلم کجا !!
    اصلا این منظره ای که ایشون بهش دسترسی داره، من توی خواب هم نمیبینم حالا برم لنز اولتراواید 14-24 فضایی و فول فریم و فیلتر مربعی که اندازه پنجره خونمونه و ..... بخرم که چی ؟
    من که آخرین باری که دریا و ساحل دیدم فکر میکنم 11 سالم بود و خدا میدونه دوباره کی بتونم کنار دریا برم...
    چه معلوم شاید تا اون موقع دریا هم خشک شده باشه.

دقیقاً همین بلا سرم اومد. وقتی 60دی خریدم بلافاصله رفتم یک 70-300 برای حیات وحش تهیه کردم. بدون اینکه اصلا به شرایطم حتی فکر کرده باشم.
    بعد که لنز دستم رسید دیدم ههههیی، شرایط زندگی و محل سکونت من کجا و ژانر حیات وحش کجا !!

کی من میتونم مثلا 3-4 روز مرخصی بگیرم و برم سراغ کمین و کومه و طعمه گذاری و ...
    اصلا کجا برم ؟ با کی برم ؟...

یک نتیجه کلی که من بهش رسیدم اینه که وقتی میخوام یک تجهیزات خاصی رو بخرم، فارغ از بحث مالی؛ آیا اصلا امکان استفاده از اون تجهیزات برام فراهمه یا نه ؟

این موضوع خیلی مهمیه که معمولاً نسبت بهش بی تفاوتیم...

ببخشید اگر آف تاپیک شد.
    msh2200، Iman.sh، Majix و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

برای لنز 14-24 نیکون دوستان فرمودند که یک هولدر مخصوص هست که قابلیت فیلتر خوری رو برای این لنز عزیز فراهم میکنه!؟ بله دوستان شغل عکاسی خیلی شغل گرون قیمتی هست ولی چاره چیست علاقه مگه میذاره دست ازش بردارم انشالله با کمک و راهنمایی شما دوستان عزیز بتونم روزی این لنز رو در کنار بدنه هایی همچون D3X یا D4S داشته باشم. قیمت D4S امروز 16تومن ناقابل گرفتم هر چند علاقه وافری به مدیوم فرمت مامیا دارم.
    ویرایش توسط mack1 : Thursday 17 September 2015 در ساعت 21:51

تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    بله ایمان جان. فول فریم خرج داره برادر من...
    حالا خوبه شما الان داری به این موضوع فکر میکنی. خیلی از دوستان سقف بودجشون 5 میلیونه بعد میگن چون مثلا دی750 قیمتش 4800 هست پس به بودجه من میخوره و برم فول فریم بخرم.
    فارغ از اینکه بخش اعظم بودجه خرج همین فیلتر و سه پایه و کیف و ... میشه که خیلی حتی بهش فکر هم نمیکنن.
    کلاً به موازات ارتقاً از کراپ به فول فریم، مخارج تجهیزات جانبی تساعدی بالا میره ( عین قبض برق خانه پدری من، وقتی کولر 24 ساعت روشنه ! )
    لینکی که دوست عزیزمون از سایت LEE گذاشتن رو دیدم، یک فیلم کوتاه در مورد استفاده از فیلترها در عکاسی منظره داشت. اصلا نوع کاربری من کجا و نوع کاربری این دوست عکاسمون در فیلم کجا !!
    اصلا این منظره ای که ایشون بهش دسترسی داره، من توی خواب هم نمیبینم حالا برم لنز اولتراواید 14-24 فضایی و فول فریم و فیلتر مربعی که اندازه پنجره خونمونه و ..... بخرم که چی ؟
    من که آخرین باری که دریا و ساحل دیدم فکر میکنم 11 سالم بود و خدا میدونه دوباره کی بتونم کنار دریا برم...
    چه معلوم شاید تا اون موقع دریا هم خشک شده باشه.

دقیقاً همین بلا سرم اومد. وقتی 60دی خریدم بلافاصله رفتم یک 70-300 برای حیات وحش تهیه کردم. بدون اینکه اصلا به شرایطم حتی فکر کرده باشم.
    بعد که لنز دستم رسید دیدم ههههیی، شرایط زندگی و محل سکونت من کجا و ژانر حیات وحش کجا !!

کی من میتونم مثلا 3-4 روز مرخصی بگیرم و برم سراغ کمین و کومه و طعمه گذاری و ...
    اصلا کجا برم ؟ با کی برم ؟...

یک نتیجه کلی که من بهش رسیدم اینه که وقتی میخوام یک تجهیزات خاصی رو بخرم، فارغ از بحث مالی؛ آیا اصلا امکان استفاده از اون تجهیزات برام فراهمه یا نه ؟

این موضوع خیلی مهمیه که معمولاً نسبت بهش بی تفاوتیم...

ببخشید اگر آف تاپیک شد.
    واقعاً همین طوره که فرمودید امین جان!
    البته تازه بنده از روز اولی که Dslr گرفتم توی فکر فول فریم بودم و تو خرید و لنز و وسایل همیشه این رو در نظر داشتم، حتی تو خرید لنز اولتراواید زیاد خرج نکردم که نکنه ضرر زیادی برای فروشش متحمل شم. مع هذا وسایل دیگر خداروشکر هست اما واقعاً خرج لنزای فول فریم اذیت کنندست، منم مثل شما هی سعی می کنم از اینور و اونورش بزنم و هی فکر کنم ببینم به کارم میاد یا نمیاد و بعد خرج کنم چون به هر حال احتمال اینکه ازش درآمد چندانی حاصل نشه یا آینده ی هنری خاصی رو برام رقم نزنه همیشه در نظر می گیرم مخصوصاً توی زمونی که هزارجور خرج واجب تر هست.
    به هر روی برای اینکه کمی هم به عنوان تاپیک تنه زده باشم، عرض کنم که چند وقت پیش به سایت lee رجوع کرده بودم و اون فیلترای عزیزش و کارکرداش رو مشاهده کرده بودم و برای همین از همون اول دورش خط قرمز کشیدم :D
    ممنونم از همیاریت
    Amin.Zallaghi و bahador001 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

های تک تقريباً تو اکثر فيلتر ها زياد با لی اختلاف نداره قيمت هاش هم 30-40% ارزون تره
    اگر پيدا کنيد خيلی بهتر از کوکين
    msh2200 و Iman.sh تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid