صفحه 144 از 149 نخستنخست ... 44 94 134 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,431 تا 1,440 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط picspayam نمایش پست ها
    سلام
    برای لنز nikon 24-70mm G فیلتر 77mm میخوام تهیه کنم.
    1- اینکه لازمه فیلتر uv داشته باشم و همیشه روی لنز باشه برای محافظت؟
    2- فیلتر UV و پلاریزه و ND مناسب با کیفیت خوب که خروجی تحت تاثیر قرار نگیره برای این لنز معرفی کنید لطفا.
    و اینکه خرید فیلتر اینترنتی جواب میده یا باید حضوری خرید کنم؟؟
    درود
    فیلتر uv رو می شه بعنوان محافظ هم استفاده کرد و دائم روی لنز باشه
    فیلتر پلاریزه و nd فیلترهای کاربری خاص هستند و پیشنهاد می کنم برای خریدشون اول ببینید کارایی برای شما دارند یا نه؟
    اگر فیلتری را بدون در نظر گرفتن نیاز تهیه کنید عملا موجب از بین رفتن سرمایه خودتون خواهید شد.
    در خصوص خرید اینترنتی هم در برند های معروف از هر جا ریسکش بالاست ولی برندهایی مثل هویا، کنکو و مارومی و نیسی را می توانید از فروشگاه های معتبر اینترنتی خرید کنید.
    ارادتمند
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    498

سلام.
    به دنبال تهیه فیلتر مربعی لنز tokina 16-28 هستم.
    طی تماسی که با نمایندگی فیلتر های کوکین داشتم، در حالی که سری Z-pro از لحاظ اندازه برای این لنز هستش، منتها انگار برای این لنز به طور اخص، به سبب وجود هودش، نمیشه از سری زد استفاده کرد و باید از سری x-pro استفاده کنم.
    در عین حال هولدر اختصاصی نایسی هم به هیچ لنز دیگه ای نمیخوره. (70-200 تامرون دارم)

چقد این مبحث فیلتر مربعی با دردسر همراهه..
    دوستان کسی در این باره تجربه عملی داره؟
    هنوز مطمئن نیستم و ممنون میشم اگه تجربه ای در این زمینه داشتین ، بنده رو راهنمایی بفرمایید.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط homay نمایش پست ها
    سلام.
    طی تماسی که با نمایندگی فیلتر های کوکین داشتم، در حالی که سری Z-pro از لحاظ اندازه برای این لنز هستش، منتها انگار برای این لنز به طور اخص، به سبب وجود هودش، نمیشه از سری زد استفاده کرد و باید از سری x-pro استفاده کنم.
    در عین حال هولدر اختصاصی نایسی هم به هیچ لنز دیگه ای نمیخوره. (70-200 تامرون دارم)

هنوز مطمئن نیستم و ممنون میشم اگه تجربه ای در این زمینه داشتین ، بنده رو راهنمایی بفرمایید.
    درود
    معمولا از فیلترهای مربعی روی لنزهایی مثل 200-70 استفاده نمی شه ولی در مجموع تاجایی که بنده سراغ دارم نباید مشکلی برای اتصال هولدر Nisi با استفاده از رینگ به لنزهای دیگه باشه!
    این مطلب رو اجازه بدید پیگیری کنم جواب نهایی را خدمتتون ارائه خواهم داد.
    ارادتمند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

سلام.

درود
    من براتون پیگیری کردم
    حق با شماست. هولدر این لنز با رینگ تبدیل درست نمی شه
    اما دو راه دیگه دارید
    1- خرید یک هولدر برای لنزهای دیگتون
    2- خرید یک فیلتر nd رینگی برای لنزها
    البته فکر کنم اولی هم معقولانه تر باشه و هم کاراتر.
    برای خرید هم اگر برای nisi تصمیمتون جدی شد پیام خصوصی بدید شاید بتونم شرایط مناسبی جهت تست و انتخاب براتون فراهم کنم
    ارادتمند
    homay تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    498

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    من براتون پیگیری کردم
    حق با شماست. هولدر این لنز با رینگ تبدیل درست نمی شه
    اما دو راه دیگه دارید
    1- خرید یک هولدر برای لنزهای دیگتون
    2- خرید یک فیلتر nd رینگی برای لنزها
    البته فکر کنم اولی هم معقولانه تر باشه و هم کاراتر.
    برای خرید هم اگر برای nisi تصمیمتون جدی شد پیام خصوصی بدید شاید بتونم شرایط مناسبی جهت تست و انتخاب براتون فراهم کنم
    ارادتمند
    خیلی ممنونم از لطف و پیگیری شما...
    منتها اگه هولدر سری X کوکین رو بگیرم که دیگه نیاز به هولدر اضافه نیست. درسته؟!

تشکر کرده
    4653

خیلی ممنونم از لطف و پیگیری شما...
    منتها اگه هولدر سری X کوکین رو بگیرم که دیگه نیاز به هولدر اضافه نیست. درسته؟!
    درود
    به یک سری نکات در خصوص کوکین توجه داشته باشید.
    قبلش هم باید عرض کنم بنده خودم الان کوکین دارم ولی پیشنهاد می کنم بیشتر تحقیق کنید
    1- رینگ Universal هولدر کوکین سری X رو قیمت دارید؟ قیمتش با هولدر را در نظر بگیرید ببینید چقدر می شه؟ بنظرم اگر از Nisi بیشتر نشه کمتر نمی شه!
    2- هولدر های کوکین (مشکلی خود من هم دارم) مشکلی که داره این هست که بدلیل باز بودن فضای اطراف رینگ Universal نور از پشت صفحه روی فیلتر خواهد افتاد و ممکنه در تصویرتون تاثیر بگذاره! برای بنده پیش آمد در تصویر خروجی منظره پشت دوربین را مشاهده می کردم.
    3- نحوه اتصال هولدر کوکین با رینگ عمومی به لنز با 4 یا 5 پیچ هست که روی لنز سوار می شه و همین ممکنه در بلند مدت در لنز شما اثراتی بجای بگذاره
    4- اگر شما لنزهایی که دارید به همین لنز 200-70 خلاصه می شه و برای اون قصد استفاده از فیلتر ND دارید و یا حتی برای لنزهای دیگه این مسئله ممکنه نیاز باشه می توانید برای اون لنز ها یک فیلتر ND رینگی تهیه کنید و یا اگر هولدر عمومی برای دهانه 150 فیلتر های nisi موجود باشه به تهیه این فیلتر فکر کنید.
    با تمام این اوصاف، باز هم انتخاب با شماست.
    شرایطی برای لنز شما فراهم بود که می شد تخفیف مناسبی روی هولدر دریافت کرد
    ارادتمند
    homay و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    498

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    به یک سری نکات در خصوص کوکین توجه داشته باشید.
    قبلش هم باید عرض کنم بنده خودم الان کوکین دارم ولی پیشنهاد می کنم بیشتر تحقیق کنید
    1- رینگ Universal هولدر کوکین سری X رو قیمت دارید؟ قیمتش با هولدر را در نظر بگیرید ببینید چقدر می شه؟ بنظرم اگر از Nisi بیشتر نشه کمتر نمی شه!
    2- هولدر های کوکین (مشکلی خود من هم دارم) مشکلی که داره این هست که بدلیل باز بودن فضای اطراف رینگ Universal نور از پشت صفحه روی فیلتر خواهد افتاد و ممکنه در تصویرتون تاثیر بگذاره! برای بنده پیش آمد در تصویر خروجی منظره پشت دوربین را مشاهده می کردم.
    3- نحوه اتصال هولدر کوکین با رینگ عمومی به لنز با 4 یا 5 پیچ هست که روی لنز سوار می شه و همین ممکنه در بلند مدت در لنز شما اثراتی بجای بگذاره
    4- اگر شما لنزهایی که دارید به همین لنز 200-70 خلاصه می شه و برای اون قصد استفاده از فیلتر ND دارید و یا حتی برای لنزهای دیگه این مسئله ممکنه نیاز باشه می توانید برای اون لنز ها یک فیلتر ND رینگی تهیه کنید و یا اگر هولدر عمومی برای دهانه 150 فیلتر های nisi موجود باشه به تهیه این فیلتر فکر کنید.
    با تمام این اوصاف، باز هم انتخاب با شماست.
    شرایطی برای لنز شما فراهم بود که می شد تخفیف مناسبی روی هولدر دریافت کرد
    ارادتمند
    سلام. بازم ممنون از لطف شما..
    بحثی در مورد مواردی که فرمودین نیست.
    1- بله، قیمت هولدر سری ایکس همراه رینگ یونیورسال بیشتر از هولدر اختصاصی نایسی هستش. البته خب، با این تفاوت که با صد و چند هزار تومن بیشتر، کوکین رو میشه روی خیلی از لنزهای دیگه (از جمله همین 200-70) استفاده کرد و هر موقع لنز اضافه یا عوض کردم دیگه نیازی به تعویض فیلتر نیست (البته با توجه با سایز) ولی هولدر نایسی فقط و فقط برای یه لنز ساخته شده. و برای بقیه دوباره هولدر مجزا باید خرید.
    2- این مشکل هست. هرچند خود کوکین توی سری ایکس یه فوم مخصوص توی بسته بندی گذاشته که با پیچیدن دور هولدر، میشه فاصله خالی رو پوشش داد. منتها بازم راهکار زیاد خوبی نیست.
    3- این یکی که خیلی بده. حتی جنس نایسی و کوکین هم خیلی با هم متفاوته. اون روش اتصالش که هیچی.
    4- باز هزینه جدا..

اون تخفیف برای لنز بنده رو هم متوجه نشدم؟!

عرض بنده اینه..(شاید ارتباطش با این تاپیکش کم باشه) با این شرایط خرید لنز توکینا + خرید هولدر و فیلتر PL , ND مربعی (2650+2600) حدود 5 میلیون و .. توجیهی داشت؟!
    خب فیلتر مربعی توی منظره و طبیعت مشکلی ایجاد نمیکنه، ولی واقعاً خیلی سخته اگه بخوای توی پرتره یا مستند با فیلتر مربعی کار کنی و..

از یه منظر دیگه، مشکل من فقط نیکونی بودنه؟! یا شایدم باید بیخیال دیافراگم باز میشدم و لنزای دیگه رو انتخاب میکردم..

قصدم به اشتراک گذاشتن تجربه شخصیم با بقیه دوستانیه که قصد خرید دارن.

مرسی از لطف شما.. ممنون از اینکه وقت گذاشتین..
    ویرایش توسط homay : Saturday 12 August 2017 در ساعت 14:28

تشکر کرده
    4653

.
    .
    .
    اون تخفیف برای لنز بنده رو هم متوجه نشدم؟!
    درود
    براتون پیام خصوصی کردم
    عرض بنده اینه..(شاید ارتباطش با این تاپیکش کم باشه) با این شرایط خرید لنز توکینا + خرید هولدر و فیلتر PL , ND مربعی (2650+2600) حدود 5 میلیون و .. توجیهی داشت؟!
    بستگی به این داره که هدفتون از عکاسی چی باشه؟!
    یکی که از این راه درامد داره قطعا براش بیشتر از این ها هم هزینه کنه کمه
    اما برای افراد عادی دو حالت وجود داره
    1- یا وضع مالیش خوبه
    2- یا علاقه بسیار زیادی به عکاسی داره.
    انتخاب لنز تاثیر مستقیمی در انتخاب فیلتر خواهد داشت. بعنوان مثال اگر شما شخصا بجای این لنز یک لنز 35-16 تهیه کرده بودید مشکلاتون با فیلتر به مراتب کمتر بود. البته اون اختلاف هزینه هم روی لنز سرمایه گذاری می شد.
    خب فیلتر مربعی توی منظره و طبیعت مشکلی ایجاد نمیکنه، ولی واقعاً خیلی سخته اگه بخوای توی پرتره یا مستند با فیلتر مربعی کار کنی و..
    اصولا در عکاسی پرتره از فیلتر خیلی استفاده نمی شود. البته در قدیم برای نرم کردن پوست از فیلتر Diffuser استفاده می شد ولی امروزه جای این فیلتر را پردازش گرفته.
    در عکاسی مستند، دقیقا منظورتون را متوجه نشدم. ولی اصولا برای عکاسی مناظر بالاخره یک نوعی از فیلتر کاربرد خواهد داشت.
    از یه منظر دیگه، مشکل من فقط نیکونی بودنه؟! یا شایدم باید بیخیال دیافراگم باز میشدم و لنزای دیگه رو انتخاب میکردم..
    اگر لنز واید را برای عکاسی نجومی استفاده نمی کنید لزامی به استفاده از دیافراگم باز نداشتید و شاید با هزینه مناسب تر می توانستید به هدفتون برسید.
    قصدم به اشتراک گذاشتن تجربه شخصیم با بقیه دوستانیه که قصد خرید دارن.

مرسی از لطف شما.. ممنون از اینکه وقت گذاشتین..
    هدف همه ما از ارائه پست و پاسخ در این فروم همین بوده و هست.
    ارادتمند
    homay تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

سلام دوستان
    فیلتر مناسب برای عکاسی با نوردهی طولانی در هنگام روز چه نوع فیلتری هست ؟! شما اگر بخواید یه فیلتر از این نوع با قیمت مناسب رو پیشنهاد بدید چی هس ؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط wantedheart388 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    فیلتر مناسب برای عکاسی با نوردهی طولانی در هنگام روز چه نوع فیلتری هست ؟! شما اگر بخواید یه فیلتر از این نوع با قیمت مناسب رو پیشنهاد بدید چی هس ؟
    فیلتر های ND مناسب هستند
    wantedheart388 تشکر می‌کند.