صفحه 4 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 118
Like Tree262تشکر

موضوع: فلاش های FOMEX

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

..جناب بیاتی پاسخ در خور و مناسب را داده اند باز به دنبال جواب هستید
    اصولا یکی از برتریهای فلاشهای فومکس از نظر انتخاب ,لوازم و تجهیزات جانبی با کیفیت مناسب و قیمت معقول می باشد(بنده پروفتو را تنها و تنها به دلیل گران بودن وسایل جانبی از قبیل سافت باکس و غیره انتخاب نکردم)
    از طرفی مگر انتخاب دیگری دارید ,یعنی با فلاشهای فومکس سازگار باشند؟

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    ..جناب بیاتی پاسخ در خور و مناسب را داده اند باز به دنبال جواب هستید
    اصولا یکی از برتریهای فلاشهای فومکس از نظر انتخاب ,لوازم و تجهیزات جانبی با کیفیت مناسب و قیمت معقول می باشد(بنده پروفتو را تنها و تنها به دلیل گران بودن وسایل جانبی از قبیل سافت باکس و غیره انتخاب نکردم)
    از طرفی مگر انتخاب دیگری دارید ,یعنی با فلاشهای فومکس سازگار باشند؟
    من نمیدونستم که سایر مارکها به فلاش قابل وصل نیست و همچنین وسایل جانبی خود فومکس کیفیت مطلوبی دارند.
    لطف میکنید بفرمایید قیمت سافت باکسهای 90*120 و 60*90 و همچنین پایه های این برند چنده؟
    باسپاس
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط rainman1061 نمایش پست ها
    من نمیدونستم که سایر مارکها به فلاش قابل وصل نیست و همچنین وسایل جانبی خود فومکس کیفیت مطلوبی دارند.
    لطف میکنید بفرمایید قیمت سافت باکسهای 90*120 و 60*90 و همچنین پایه های این برند چنده؟
    باسپاس

با توجه به عدم ثبات نرخ ارز در این روزها، شما میتوانید از این لینک، به آدرس و تلفنهای فروشگاه ایران فلاش ( نمایندگی محصولات نورپردازی Fomex ) بمنظور کسب اطلاع دقیق از قیمتهای روز، دسترسی داشته باشید.

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط rainman1061 نمایش پست ها
    باسپاس
    سلام
    امروز با فروشگاه ایران فلاش تماس گرفتم :
    ;d400 : 590.000
    hd400 : 690.000
    softbox 120 x90 : 220.000
    اعلام کردند.
    البته فرمودند تشریف بیاورید مقداری تخفیف میدهیم
    Vahid، Miri و Ali Bayati تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر همراه
    تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط M. Beyrami نمایش پست ها
    سلام
    امروز با فروشگاه ایران فلاش تماس گرفتم :
    ;d400 : 590.000
    hd400 : 690.000
    softbox 120 x90 : 220.000
    اعلام کردند.
    البته فرمودند تشریف بیاورید مقداری تخفیف میدهیم
    یادش بخیر این قیمت ها
    یک ماه پیش که خیلی بالا رفته بود . جدیدا هم که قیمت نمیدن.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

با سلام خدمت همه دوستان بزرگوار
    قصد تهیه فلاش استدیویی دارم،با بررسی هایی که کردم،فلاشهای فومکس کیفیت خوبی دارن و از اونجایی که دوست دارم کالایی که میخرم سطح کیفی قابل قبولی داشته باشه،لذا این فلاشها رو مناسب دیدم...اما با جهش قیمت ارز در چند ماه گذشته و تاثیر مستقیمی که روی بازار تجهیزات عکاسی داشته کمی درمونده شدم!
    اولاً اینکه اگر کسی آخرین قیمتها رو داره لطفاً مرقوم کنه!
    دوم اینکه برای کار حرفه ای استدیویی (با گرایش تبلیغات،مد،فشن) چند فلاش با چه توانهایی ، و چه ابزار جانبی(چتر و سافت باکس و رفلکتور و ...) لازمه؟
    سوم اینکه اگر چیزی به ذهنتون میرسه که ممکنه بهم کمک کنه،لطفاً دریغ نکنید.
    با سپاس بی پایان

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

اولاً اینکه اگر کسی آخرین قیمتها رو داره لطفاً مرقوم کنه!
    همیشه بعد از عید، باید منتظر تغییر قیمتها بود. بنظر من بهتره که در اولین روز کاری بعد از سیزده بدر، از خود فروشگاه ایران فلاش (آقای فرزین سرلک) استعلام کنید و چنانچه حضوری تشریف ببرید (جمهوری، تقاطع سی تیر) حتماً عددی بعنوان تخفیف هم اعلام میکنند.

دوم اینکه برای کار حرفه ای استدیویی (با گرایش تبلیغات،مد،فشن) چند فلاش با چه توانهایی ، و چه ابزار جانبی(چتر و سافت باکس و رفلکتور و ...) لازمه؟
    حداقل تعداد هد هائی که برای کار حرفه ای نیاز میشود، 3 هد است. در برند Fomex دو تیپ فلاش عرضه میشود: سری D که فقط برای عکاسی و سری HD که برای فیلمبرداری (Continuous Light) نیز کاربرد دارد. توان آنها نیز شامل 400w.s / 600 w.s و تا جائی که یادمه 1000w.s هم میشود. برای حداق مساحت های قابل قبول، مثلاً 4x6m میتونید دو تا 400 و یک 600 انتخاب کنید (در حقیقت نیاز و مساحت جایتان نیز، تعیین کننده خواهد بود) برای متعلقات جانبی خود ایشون توضیحات کامل رو میدهند. اما حداقل به 2 عدد سافتباکس (یکی متوسط و یکی بزرگ) ، یک کاسه رفلکتور استاندارد بهمراه زنبوری همان سایز، RadioFlash و احتمالاً یک Snoot و BarnDoor نیاز خواهید داشت. خیلی به وجود چتر در کار حرفه ای (بجز یک سری پرتره های خاص سر و گردن) اعتقادی ندارم؛ ولی چون قیمت بالایی ندارند (خود چتر و کاسه چتر) وجودش در لیست خریدتان ضرری ندارد.

سوم اینکه اگر چیزی به ذهنتون میرسه که ممکنه بهم کمک کنه،لطفاً دریغ نکنید.
    1. رادیوفلاش رو بهترین (بدون توجه به قیمت) انتخاب کنید.
    2. اگر نیاز به حمل تجهیزات در انجام پروژه های مختلف دارید، خرید یک کیف حمل چرخدار ( چینی، از شرکت آلتون ) رو میتونم پیشنهاد کنم.
    3. بهترین پایه نور را برای فلاش ها انتخاب کنید. پایدارترین آنها را.
    4. به احتمال زیاد، فومکس هم یک حباب شیشه ای محافظ برای لامپ مدلینگ و لامپ نعلی دارد. (دوست خوبمون، کاوه قبادی بهتر توضیح میدهند) ... اما اگر نداشت، حتماً برای هر هد تهیه کنید؛ چون هنگام نصب سافتباکسها، چنانچه کمی بی دقتی شود، احتمال شکستن لامپ ها زیاد است.
    5. بنده بشخصه در ابتدا فکر نمیکردم که نیاز به پایه-بوم (Boom & Stand) داشته باشم. اما بعد از مدتی از آلتون، یکی تهیه کردم.

شاد باشید

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

برای کار حرفه ای استدیویی (با گرایش تبلیغات،مد،فشن) چند فلاش با چه توانهایی ، و چه ابزار جانبی(چتر و سافت باکس و رفلکتور و ...) لازمه؟

2 موردی که فرمودید متفاوت هستند و در واقع لوازم متفاوتی هم می خواهند. چون بحث کار تبلیغاتی را مطرح کردید پیشنهاد بنده 4 شاخه فلاش 600 ژول است. در حالی که برای کار پرتره کمتر از این ها هم کفایت می کند.

مودیفایر های نور متفاوتی هم نیاز خواهد بود. برای کار تبلیغات به اسنوت و کاسه های مختلف نیاز است اندازه سافت باکس ها هم همینطور متفاوت هستند . . . همانطور که اطلاع دارید لوازم جانبی فومکس هم گران است. به نظر من اولویت کاریتان مشخص کنید ببینیم چه کار باید کرد

به احتمال زیاد، فومکس هم یک حباب شیشه ای محافظ برای لامپ مدلینگ و لامپ نعلی دارد. (دوست خوبمون، کاوه قبادی بهتر توضیح میدهند) ... اما اگر نداشت، حتماً برای هر هد تهیه کنید؛ چون هنگام نصب سافتباکسها، چنانچه کمی بی دقتی شود، احتمال شکستن لامپ ها زیاد است.
    بی دقتی در یک استدیوی حرفه ای جایی ندارد.

فرض کنید با محافظ سافت باکس را عوض کردید.(سافت باکس را برداشتید ، محافظ را گذاشتید ، سافت باکس بعدی را نصب کردید) محافظ را چطور از روی فلاش باز می کنید؟ باید پارچه های سافت باکس را از جلو بکنید که درد سر است. اما اگر بخواهید می تونید از در پوش های پلاستیکی مشکی که از ابتدا روی هد ها نصب شده استفاده کنید برای حمل و نقل که مناسب است .اما حباب شیشه ای ندارد.

برای حداق مساحت های قابل قبول، مثلاً 4x6m میتونید دو تا 400 و یک 600 انتخاب کنید (در حقیقت نیاز و مساحت جایتان نیز، تعیین کننده خواهد بود)
    به نظر من انتخاب قدرت فلاش ارتباطی به مساحت فضا ندارد
    Kaveh Ghobadi، ahmad.abaee، Ali Bayati و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

توضیحات جناب بیاتی و میلانی تکمیل بود و وقتی ایشان حضور دارند بنده دیگر نکته ای نیست که به عرض برسانم.

پی نوشت....

علی جان بنده هم مثل جناب میلانی عزیز به شدت با اینکه برای یک فضای خاص از نظر ابعاد تعداد و قدرت فلاش را تعیین کنیم مخالف هستم.شاید بتوان پیشنهاداتی داد اما به شدت با اینکه ابعاد آتلیه و ... را دخیل کنیم مخالفم.سر کلاس هم یک نکته ای هست که به طنز عرض می کنم و آن اینکه مگر قرار است آتلیه را موکت کنیم که نسبت به ابعاد اش فلاش تهیه کنیم.

و یک نکته اینکه سعی کنید فلاش هایتان یک دست یک برند یک قدرت باشند تا کار با آنها راحت تر باشد بخصوص برای کسانی که تجربه کمتری دارند.

و بعد اینکه سعی کنید انتخاب تان به صورتی باشد که نخواهید دایما مودیفای نوری را بر روی آنها جابجا کنید.بنده شخصا سالها است ( حداقل 3 سال ) است که سافت باکس 140در 100 سانتی ام را حتی باز نکرده ام ( فقط یک بار دیفیوزر داخلی را باز کردم برای شستشو )

که باعث می شود کمترین خسارت و مشکل برای فلاش ها ایجاد شود.
    mreza1001، Walkman، ahmad.abaee و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

فرض کنید با محافظ سافت باکس را عوض کردید.(سافت باکس را برداشتید ، محافظ را گذاشتید ، سافت باکس بعدی را نصب کردید) محافظ را چطور از روی فلاش باز می کنید؟ باید پارچه های سافت باکس را از جلو بکنید که درد سر است. اما اگر بخواهید می تونید از در پوش های پلاستیکی مشکی که از ابتدا روی هد ها نصب شده استفاده کنید برای حمل و نقل که مناسب است .اما حباب شیشه ای ندارد.
    محمد جان
    در برند فومکس اطلاعی از وجود/عدم وجود حباب محافظ نداشتم. اما خوشبختانه حباب محافظ هدهای من، ممانعتی برای نصب و بازکردن سافتباکس یا هر Ligh Modifier دیگری بوجود نمیاورد.

وجودش، بهتر از نبودشه ... برای همین پیشنهاد دادم که اگر نداشت و امکان خرید جداگانه اش بود، بد نیست که تهیه کنند ... که اینطور شما اشاره کردی، نداره.

با این حال، بنده با وجود این حباب، بازهم هنگام نیاز به نصب و باز کردن سافت، هد و سافت را از روی پایه نور جدا میکنم و از سمت پارچه ی دیفیوزر روی زمین میگذارم، قفل را خلاص کرده و هد را بصورت عمودی به سمت بالا میکشم تا از سافت جدا شود. برای نصب هم برعکس عمل میکنم.

صفحه 4 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین