صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 101
Like Tree177تشکر

موضوع: بکگراند (فون) قابل جابجایی / Portable Background

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

البته من تهران نيستم و به اون آدرس ها دسترسي ندارم، ولي به نظرم قيمت خودم از همه مناسبتر باشه : پايه فون پرتابل w803 به همراه كيف 120 تومن

اين كه مي خواستم دست ساز كار كنم به اين خاطر بود كه زيادي مناسب در بياد

اگه دوستان ايده مناسبي براي پايه دست ساز به ذهنشون نميرسه يا به نظرشون ارزش نداره كه همون 120 تومني بهترين گزينه خواهد بود.

كاربر همراه Behzad43 آواتار ها
    تشکر کرده
    1203

با سلام من هم تجربه هاي خودم رو مينويسم ،شايد به كار دوستان بياد.
    اولين فون پرتابل رو تابستان 93 كه با عرض 2 متر و ارتفاع پايه ها 2/80 هست به قيمت 85 هزار تومن خريدم كه شامل 2 سه پايه (ظريف تر از سه پايه هاي نور) و دو لوله يك متري كه روي هم پيچ ميشوند به همراه يك كيف خوب . و در اكثر موارد به كارم مياد.
    سپس به دنبال وسيله اي بودم كه پرتابل تر از مورد بالا باشد و قابليت حمل آن بيشتر و راحت تر ، اول به همان موردي كه دوستان اشاره كردند رسيدم كه شامل دو سه پايه نور بود و يك لوله پرتابل به طول سه متر كه بصورت تلسكوپي باز و بسته ميشد و مجموعا همان 190 هزار تومن .
    اما در جستجوهايي كه دو ماه پيش انجام دادم به مورد جالبي برخوردم كه مربوط به بنرهاي تبليغاتي بود ، بنام "رول آپ" كه عرض اون از 80 سانت تا 150 سانت و ارتفاع 2 متر در فروشگاههاي لوازم و ابزار تبليغات (بنده از پامنار تهيه كردم) موجود هست و من براي بك گراند عكساي يك نفره ، عرض يك متر را به قيمت 110 هزار تومان خريدم و پارچه جير مشكي هم به ابعاد يك متر در 2 متر خريداري و طبق آموزشي كه در بسته بندي رول آپ بود ،نصب نمودم . تمام اينها بصورت رول فنري درون خودش جمع شده و دركيف مخصوص قرار ميگيرد و به راحتي قابل حمل است.
    دوستاني كه تا عرض 150 سانت برايشان پاسخگو ميباشد ، ميتوانند آنرا تهيه كنند.
    من كه در استفاده از اين وسيله جديد كاملا راضي هستم. (قيمت مناسب، حمل بسيار آسان و از همه مهمتر ،همه چيز در يك وسيله)
    براي ديدن شكل رول آپ ،ميتوانيد با جستجو در گوگل آنرا ببينيد، ولي قيمتها در وب بالاتر از محلي است كه بنده خريداري كرده ام.
    سئوالي بود در خدمتم.
    K_NMT، nautilus_214، Hoda Zaeimi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

یک سوال هم من از خدمت دوستان بپرسم.

آیا فون های زنجیری یا برقی که با کنترل مخصوص میشه بک گراند رو عوض کرد بهتر هستند یا فون های پرتابل؟

البته بریل درسته که سوراخکاری دیوار دارد اما به نظرم تعویض فون ها به راحتی انجام میشه. آیا در فون های پرتابل هم تعویض بک گراند به سهولت و سرعت انجام میشه؟

كاربر همراه Behzad43 آواتار ها
    تشکر کرده
    1203

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    یک سوال هم من از خدمت دوستان بپرسم.

آیا فون های زنجیری یا برقی که با کنترل مخصوص میشه بک گراند رو عوض کرد بهتر هستند یا فون های پرتابل؟

البته بریل درسته که سوراخکاری دیوار دارد اما به نظرم تعویض فون ها به راحتی انجام میشه. آیا در فون های پرتابل هم تعویض بک گراند به سهولت و سرعت انجام میشه؟
    فون های زنجیری و برقی در محل، نصب و ثابت میشوند و مناسب آتلیه ها میباشند و نقل و انتقال و برپائی آنها سخت ،وقت گیر و در نهایت منطقی نیست.
    اما فون های پرتابل ،همانطوری که از نامشان پیداست ،قابل حمل و برپائی و جمع آوری مکرر هستند و ابعادشان بنا به نیاز عکاس، متنوع و قابل تغییر است و از قیمتهای مناسب و ارزانتری برخوردارند.
    موفق باشید
    ata_m3 و Ali M.Rezaei تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

كاربر همراه .:Soheil:. آواتار ها
    تشکر کرده
    96

تو لینک زیر یک ایده برای ساخت پایه پرتابل هست .
    DIY Ghetto-Fab Portable Backdrop Stand - DIY Photography
    nautilus_214، ata_m3 و Ali M.Rezaei تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

سلام به همه دوستان
    من تا به حال از پایه پرتابل استفاده نکردم اما امروز مجبور به تهیه یک عدد هستم
    1-آیا لوله های سه متری فون های زنجیری روی این پرتابل ها قابل استفاده است یا باید فون رو از لوله جدا کنم یا فون جدید تهیه کنم؟
    فعلا بحث پرتابل بودنش چندان مهم نیست جایی هستم امکان نصب ندارم مجبور به استفاده از اینها هستم.
    2-این قیمت های 250-300 تومنی حال حاضر در وب منطقی است یا در مراجعه حضوری به باب همایون قیمت ها متفاوت خواهد بود؟
    3-این پایه ها با سه پایه نور ( ازنظر حجم و اندازه) یکسان است؟
    4-جنس فون مناسب این پایه ها چیست؟ فون مخمل عرض سه متر چندان ظاهر پرتابلی نخواهد داشت و در صورت تا شدن هم که آسیب خواهد دید؟

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

نقل قول نوشته اصلی توسط kindlinessangel نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    1-آیا لوله های سه متری فون های زنجیری روی این پرتابل ها قابل استفاده است یا باید فون رو از لوله جدا کنم یا فون جدید تهیه کنم؟
    فعلا بحث پرتابل بودنش چندان مهم نیست جایی هستم امکان نصب ندارم مجبور به استفاده از اینها هستم.
    2-این قیمت های 250-300 تومنی حال حاضر در وب منطقی است یا در مراجعه حضوری به باب همایون قیمت ها متفاوت خواهد بود؟
    4-جنس فون مناسب این پایه ها چیست؟ فون مخمل عرض سه متر چندان ظاهر پرتابلی نخواهد داشت و در صورت تا شدن هم که آسیب خواهد دید؟
    سلام.
    من خيلي استوديو بلد نيستم! ولي حداقل تجربه هام رو انتقال ميدم:
    2- من از باب همايون پايه فون پرتابل گمونم 160 گرفتم (زير 200 بود.) بهتر از هرجاي ديگه كه پرسيده بودم و از كيفيتش هم راضي ام. (معرفي در پيام خصوصي اگه خواستيد)
    3- دقيقا اين مخمل ها حس پرتابلي ندارن و به دليل عدم انعطاف براي جابجايي و استفاده تو فضاهاي غير قابل پيش بيني مناسب نيستن. منم دنبال جنس مناسب جايگزينم! و البته يه روش براي جابجايي سريع فون بجاي هربار باز كردن ميله و قرار دادن رول متفاوت روي اون. راهي مثل آيزون كردن و برداشتن!
    kindlinessangel تشکر می‌کند.
    علي يارقلي

تشکر کرده
    509

نقل قول نوشته اصلی توسط kindlinessangel نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    روز گذشته رفتم ناصر خسرو و پایه های موجود رو دیدم
    سه سری مختلف وجود داشت یکی با قیمت حدود 150-170 دیگری با قیمت حدودی 250 و یک مدل هم بود که دوتا جای آویختن فون داشت با قیمت حدودی 350
    یک مدل هم بود که قسمت بالاش دست ساز بود و پایه فون سه تایی دستی روش نصب بود و 370 تومن میگفت
    دو تا مشکل با اینها داشتم اول جنس بسیار بد سه پایه ها بود حداقل انتظار داشتم چیزی شبیه سه پایه های نور باشه و احساس نا امنی بسیاری کردم به خصوص که عمده کاربردم برای نوزاد و بچه های کوچیک هستش ( من خودم کیت فوتوفلکس استفاده میکنم که یک کیت بسیار ابتدایی و معمولی به حساب میاد ولی کیفیت سه پایه ها بسیار بهتر هستش) . مشکل بعدی هم این بود که واقعا تفاوت کیفی این مدل ها رو متوجه نشدم که آیا ارزش هزینه بیشتر دارند یا نه
    مدلی را کسی از دوستان میشناسه که از این سه پایه های بادی استفاده شده باشه؟
    دوستانی که استفاده میکنند یه راهنمایی بفرمایند ممنون میشم.

یه گزینه دیگه هم به ذهنم رسید آن هم بستن پایه سقفی روی گیره سوپر کلمپ و استفاده از ستون های واشری بود میخواستم ببینم کسی از دوستان استفاده کرده؟
    به نظر راهکار کاربردی تر و مطمئن تریست فقط جاهایی که سقف بلند دارند نمیشه استفاده کرد کمی هم از قابلیت های پرتابل کاسته میشه

1233150801000_5210.jpg

---------------------------------

کسی ار این پایه ها جایی سراغ نداره
    1441731113000_822820.jpg1441731674000_IMG_532500.jpg1441731674000_IMG_532502.jpg

ترکیبش یه دو تا سه پایه نور محکم و یا ستون واشری ایده آل به نظر میرسه بسته به برند هم در بلاد کفر با حدود 50$ ظاهرا میشه یک جفت هوک و سوپر کلمپ خوش ساخت تهیه کرد. اینجا من فقط مانفرتو دیدم که قیمتش خیلی بالاست ( البته بدون هوک ، اون رو جایی ندیدم)
    ویرایش توسط kindlinessangel : Thursday 23 June 2016 در ساعت 11:46
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    509

پیش فرض راهکارهایی برای بک گراند جهت حمل و نقل

می گم راهنمایی نکردید که (مزاح هست البته)
    این چند روز و پس از چندبار سرزدن به خیابان ناصر خسرو و باب همایون و همینطور گشت و گذار در اینترنت چند راهکار یافتم که اینجا بیان میکنم شاید به درد دوستان هم بخوره. قیمت ها رو هم حدودی مینویسم که ذهنیت برای اجرا دقیق تر باشه.
    اطلاعات مربوط به خرداد ماه 95 هست.

1-یک جفت ستون واشری (یا باری گودا) سایز 3.5 متری به همراه دو عدد کلمپ حدود 550 هزار تومان (برای سایز 2.5 متری حدود 450 هزار تومان)
    راهکاری است بسیار مطمئن و کاربردی و مستحکم ولی متاسفانه چندان پرتابل نیست.
    برای میله وسط هم میتوان از فون های زنجیری استفاده کرد هم از میله های پرتابل و هم از یک ستون سوم.
    توان تحمل وزن بسیار بالایی دارد و میتوان از ستون ها جهت نصب نور بک گراند و کلی تجهیزات دیگه استفاده کرد.
    به نظرم بیشتر به درد اجرای پروژه های چند روزه در مکان ثابت و یا آتلیه های می خورد که امکان نصب فون زنجیری نیست.

2-تهیه پکیج های موجود با قیمتی از 150 تا 400 هزار تومان.

نکته مثبت این هست که جمع و جور هستند و همه چیز در یک کیف کوچک قابل حمل است و بازو بسته کردن چندان زمان نمی برد.
    اما نکات منفی:
    به نظر من اصلا مستحکم نبودند. و نهایتا به درد کار در عرض 2 متر میخوردند.
    سه پایه ها به دلیل تغییر ساختار قسمت فوقانی چندان به درد کارهای دیگه نمی خورند و تک کاربردی هستند.
    تفاوت کیفی چندانی بین مدل ها با هزینه های مختلف دیده نشد (البته میتونه حسن هم باشه چون میتوانید ارزانترین مدل را بخرید)

3-تهیه جدا گانه هر بخش ( کاری که خودم کردم)

بزرگترین عیب این کار این هست که دیکه یک پکیج ندارید و امکان داره بعضی بخش ها رو نتونید پیدا کنید.
    مجموعه ای که تهیه شد:
    دو عدد سه پایه بادی نور مستحکم با قابلیت استفاده ستون به عنوان پایه چهارم هرکدام به قیمت 120 هزار تومان ( تهیه شده به قیمت 100هزار تومان)
    یک عدد میله وسط با مکانیزم باز شوندگی پیچی (مثل برخی سه پایه ها و مونوپاد ها) که این قابلیت را به شما میدهد که در هر سایزی از آن استفاده کنید و بر خلاف مدل های موجود در پکیج ها که معمولا چندتکه هستند از استحکام به مراتب بیشتری بر خوردار است و همینطور به خاطر پیچ هایی که در ابتدا و انتهای آن قرار دارد به شما این امکان را میدهد که روی هر زائده ای بتوانید ان را نصب کنید. به قیمت 70 هزار تومان (تهیه شده به قیمت 50 هزار تومان)
    متاسفانه در زمان تهیه کیفی سایز مجموعه موجود نبود ( دقت شود میله وسط کمی بلند تر از میله های چند تکه بوده و نیاز به کیف بلند تری دارد )
    خوب تا اینجا با هزینه 250 هزار تومان یک بسته مناسب و البته بسیار مستحکم تر تهیه شد. که محاسن دیگری نیز دارد:
    امکان استفاده از سه پایه ها برای نصب فلاش به دلیل استفاده از هد استاندارد سه پایه های نور
    امکان نصب فون زنجیری به گفته فروشنده تا سه تایی با رابط استوانه ای شکلی که بر روی سه پایه ها نصب میشود (حدود 60 هزار تومان برای یک جفت) البته در زمان تهیه موجود نبود و برای آخر هفته قولش رو داد.

4- راه کارهای پیشنهادی شما

امیدوارم توضیحات به کار دوستان بی آید و سریع تر به نتیجه برسند.

---------------------------------------------------
    پ.ن: کسی میدونه لاتین باری گودا چطوری نوشته میشه (احتمالا همه میدونن) و اینکه به چه زبانی هست.
    برای اینکه آف تاپیک نباشه خصوصی پیام بدید ممنونم.
    ALI.Barutkub، Dariush Chegini و Shadows تشکر می‌کنند.

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

فون پرتابل که اگه خواستم عرض کمتر استفاده کنم بتونم تاش کنم و تا حد امکان سبک و قابل حمل باشه چه جنسی پیشنهاد می کنید؟ این فونی که تو برخی سایت ها به عنوان فون پرتابل می فروشند و جنسش عنوان شده پارچه بدون آهار هست چطوره؟

صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین