صفحه 12 از 101 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 62 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 1001
Like Tree1032تشکر

موضوع: فلاشهای استودیویی

كاربر همراه kooshanjazayeri آواتار ها
    تشکر کرده
    338

Question ست فلاش استودیو تا قیمت 500-600

با سلام

من یه ست فلاش میخوام ( سه عدد ) که قیمتش با لوازم جانبی حدودآ کمتر از 600 هزار تومان بشه, مدل‌ِ فوق‌العاده حرفه‌ای هم نمیخوام، یه چیزی باشه که تا 6 ماه ( با پشتکار متوسط به پایین شما حساب کنید ) به صورت مفید کار کنه.

برای عکاسی پرتره هم میخوام فکر میکنم 300 ژول برام کافی باشه.

اگر در این قیمت میتوان مدل پرتابل مناسب تهیه کرد ترجیهآ اون‌ها رو بگید اگرنه اصلآ مهم نیست، ( یه چیزی که من دقیقآ بهش دانایی ندارم، اینه که آیا هر فلاشی را تنها با داشتن باتری‌های مخصوص همراه میتوان در محیط باز استفاده کرد یا نه، ببخشید ازین نا‌ دانی ).

در آخر میخوام لیست تمام تجهیزاتی که بهش نیاز هست مثل پاکت ویزارد یا هر چیز دیگه‌ای که جداگانه از ست فلاش هست رو با حدود قیمت بگید ،

مرسی ازین که وقت میگذارید :)
    saadi126 تشکر می‌کند.
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ : ست فلاش استودیو تا قیمت 500-600

سلام

پاکت ویزارد که گران است و با این پول نمی خواند احتمالاً منظورتان رادیو تریگر است.

کلاً شما ارزانترین فلاش های بازار را هم که بگیرید مطمئن باشید بیش از 1 سال کار خواهد کرد. سومیتا و یا جی تی ال و اخیراً نایس هم آمده . . .

چندان نیازی هم ندارید که همه 300 باشد. با اطمینان عرض می کنم که 160 هم کفایت می کند با لنز خوبی که در اخیتار دارید لزومی ندارد که همیشه از دیافراگم های 8 به بالا استفاده کنید حالا دوست دارید قوی تر باشه مثلاً200 ژول خوبه . لوازمی که نیاز دارید اگر چیزی جا نندازم :

3 شاخه فلاش - 3 عدد پایه فلاش - یک عدد فرستنده و گیرنده رادیویی از نوع باطریی بهتر است - لوازم دیفیوز کننده نور مثلاً 2 عدد چتر یکی نقره ای یکی سفید ترانپارنت، یک یا دو سافت باکس 50 در 70 یا بزرگتر ، اسنوت ، شیدر و زنبوری - کابل سینک برای احتیاط که اگر رادیو تریگر کار نکرد کمک کند .

فلاش هایی هست که هم با برق هم با باطری کار می کند قیمتش هم خیلی گران نیست. در غیر این صورت خیر هر فلاشی را نمی شود به باطری های ارزان معمولی وصل کرد (تفاوت منبع تغذیه مستقیم و غیر مستقیم) یک راه حل استفاده از دستگاهی به نام اینورتر است که برق باطری های 12 ولت اتومبیل را به جریان برق غیر مستقیم تبدیل می کند و در قدرت های مختلف قابل تهیه است. از 100 وات تا 1000 وات که براحتی پاسخگوی تغذیه فلاش ها هستند.
    Dante، Mehdi Rojaie، hite_alireza و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    338

با تشکر از آقای میلانی

این سه شاخه با تجهیزات جانبی‌اش که گفتید از چه مارکی هست ( هرچند مثل اینکه فرق نمیکنه و همه یکی هست با اسم مختلف.... ) و در کل حدودآ قیمتش چقدر میشه.
    رادیو تریگر‌ها فرقی دارند ؟‌ حدود قیمتشون چقدر هست.

این اینورتر که گفتید قیمت‌اش چقدر هست و اینکه آیا در بازار به راحتی یافت میشه ؟
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

با سلام
    بنده هم به عنوان یک برنامه در آینده دور، نیم نگاهی به عکاسی با فلاش دارم و این بعد از دانلود چند فیلم از قوت گرفت و همچین موضوعی برای من هم می تونه مفید باشه.
    فقط در یکی از اون ها Zack Arias گفت که فلاش های Hot-shoe با اندازه گیری های که با Light meter انجام دادم تقریبا معادل 100 قدرت دارند (حالا دقیقا کدام مارک و با چه گاید نامبری فکر نکنم دقیقا اشاره شده باشه ولی اگر بخواهید باید بگردم پیدا کنم) و اگر قرار است فلش استودیو ایی با قدرت نزدیک به 100 گرفت گرفتن همون فلاش های هات شو بهتر است اون جا کمترین مقدار رو 400 وات پیشنهاد می داد. برای رادیو تریگر هات شو هم اگر قصد عکاسی در محیط های باز را ندارید همین مستر-سلیو خود دوربین ها خیلی خوب جواب می دهد چون به دیوار ها برخورد می کند و سرانجام به مقصد می رسد. پاکت ویزارد 160$ قیمت زده تو B&H. فقط هات شو ها مشکل سافت باکس داشتند برای استفاده از سافت باکس با هات شو باید تریگر داشته باشید.( حالا چه سیمی یا چه رادیو ای). یا نوعی از سافت باکس که فلاش بیرون قرار بگیرد.
    من خودم به شخصه خیلی سبک سنگین کردم، برای کاربرد من، حمل و نقل آسان، عدم نیاز به رادیو تریگر و ... فعلا تصمیم گرفته ام که یک 580EXII با پایه و چتر و رفلکتور بگیرم.
    انشا.. که بحث ادامه داشته باشد و شاید دوستان ما را در گرفتن تصمیم بهتر کمک کنن.

با تشکر
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

كاربر آشنا Ali_Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط SinaVT نمایش پست ها
    با سلام
    بنده هم به عنوان یک برنامه در آینده دور، نیم نگاهی به عکاسی با فلاش دارم و این بعد از دانلود چند فیلم از قوت گرفت و همچین موضوعی برای من هم می تونه مفید باشه.
    فقط در یکی از اون ها Zack Arias گفت که فلاش های Hot-shoe با اندازه گیری های که با Light meter انجام دادم تقریبا معادل 100 قدرت دارند (حالا دقیقا کدام مارک و با چه گاید نامبری فکر نکنم دقیقا اشاره شده باشه ولی اگر بخواهید باید بگردم پیدا کنم) و اگر قرار است فلش استودیو ایی با قدرت نزدیک به 100 گرفت گرفتن همون فلاش های هات شو بهتر است اون جا کمترین مقدار رو 400 وات پیشنهاد می داد. برای رادیو تریگر هات شو هم اگر قصد عکاسی در محیط های باز را ندارید همین مستر-سلیو خود دوربین ها خیلی خوب جواب می دهد چون به دیوار ها برخورد می کند و سرانجام به مقصد می رسد. پاکت ویزارد 160$ قیمت زده تو B&H. فقط هات شو ها مشکل سافت باکس داشتند برای استفاده از سافت باکس با هات شو باید تریگر داشته باشید.( حالا چه سیمی یا چه رادیو ای). یا نوعی از سافت باکس که فلاش بیرون قرار بگیرد.
    من خودم به شخصه خیلی سبک سنگین کردم، برای کاربرد من، حمل و نقل آسان، عدم نیاز به رادیو تریگر و ... فعلا تصمیم گرفته ام که یک 580EXII با پایه و چتر و رفلکتور بگیرم.
    انشا.. که بحث ادامه داشته باشد و شاید دوستان ما را در گرفتن تصمیم بهتر کمک کنن.

با تشکر
    اون فیلمی که می فرمایید Studio Photography Workshop هست.
    فقط چند نکته رو می خواستم بگم
    پاکت ویزارد 160 دلاری تو ایران نزدیک 250 هزار تومان فروخته میشه که باید حداقل 2 تا ازش داشت. یعنی نزدیک 500 هزار تومان
    580EXII با یک چتر و پایه و رفلکتور و تجهیزات مورد نیازش حدود 550 هزار تومان تمام میشود ولی شما الان می‌توانید هر هد فلاش 180 ژول سومیتا با سه پایه و چتر رو حدود 200 هزار تومان تهیه کنید یعنی شما با پولی که برای ست 580EXII و چتر و پایه و رفلکتورش دادید می‌توانید حداقل 2 فلاش 180 یا 200 ژول تهیه کنید. درسته که 580EXII برای حمل و نقل راحت تر هست ولی فقط یک نور آف کمرا خواهید داشت.
    حالا با این تفاسیر باید دید نیاز شما به کدوم یکی بیشتر هست و با توجه به این موضوع تصمیم‌گیری بفرمایید. ( که فرمودید نیازتان را 580EXII تامین می‌کند)

در کل فکر می‌کنم با حدود 500 تا 600 هزار تومان می‌شود این موارد را خرید:
    1- 2 هد فلاش 160 تا 200 ژول (حدود 300 هزار تومان)
    2- 2 عدد سه پایه (حدود 50 هزار تومان)
    3- رفلکتور پنج کاره (از 30 تا 50 هزار تومان)
    4- 2 چتر (رفلکتور و دیفیوزر) (حدود 40 هزار تومان برای هر دو)
    5- رادیو فلاش (از 35 تا 50 هزار تومان) - یک مدل هم تو سایت نورنگار بود که هات شو هم داشت فکر کنم 90 هزار تومان هست
    6- سافت باکس (از 40 هزار تومان به بالا - بسته به سایز)

*قیمت‌ها دقیق نیستند و مدل خاصی رو هم در نظر نگرفتم ممکنه کمی بالاتر یا پایین‌تر باشن*
    kooshanjazayeri، mreza1001، M. Beyrami و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا اکرمی
    5D II|24-105L|70-200 f/2.8L IS II|100 Macro f/2.8L IS
    Canon F1|50mm f/1.4 FD|Flash Hanimex TZ2500 | Vanguard Arlen 58 Backpack|055PROXB+804RC2

تشکر کرده
    16459

در مورد تفاوت هات شو ها و قیمت که فرمودند. درست هم هست. کلاً هات شوها یک بحث هستند و استدیویی ها یک بحث دیگر.
    در مورد تشابه قدرت ها هم توجه کنید که در حالت فول پاور 1/1 قدرتشان تقریباً معادل 100 ژول می شود در حالی که هنگام استفاده از فلاش های هات شو تا حد امکان سعی می کنیم از فول پاور استفاده نکنیم تا باطری را ذخیره کنیم در حالی که با یک فلاش 160 یا 200 ژول برقی به راحتی و بدون نگرانی قدرت را تنظیم می کنیم.

در مورد قیمت اینورتر من پارسال یک 1000 واتش رو 70 هزار تومان خریدم. قیمت 100 واتش هم 30 هزار تومان است حدوداً الان تو بازار زیاد هم شده و راحت قابل تهیه است.

رادیو تریگر به نظر من مارک یونگنو الان در بازار ایران بهترین گزینه است حدود 50 هزار تومان قیمت دارد (مدل کفشکی که قابل اتصال به استدیو هم هست) لوازم نور پردازی به جز فلاش مثل چتر و سافت باکس و ... اگر دنبال مارک هستید گران هستند اگر معمولی بخواهید بسیار ارزان مثلاً با 35 هزار تومان می شود یک عدد سافت باکس 50در70 خرید (مارک پروفتو حدود 150 - 200 هزار تومان است و اصولاً منطقی نیست که با فلاش 100 هزار تومانی دیفیوزر 150 هزار تومانی بخرید) چتر ها بین 12 تا 30 هزار تومان قیمت دارند . . . اگر کیت بخرید که برخی لوازم را خودش دارد.

رفلکتور چیز خوبیه اما چندان هم ضروری نیست. بیشترین جایی که من استفاده می کنم بیرون از استدیو و بدون فلاش است! رفلکتور 2کاره هم بگیرید کافیست حد اکثر 42 اینچ. مگر اینکه به دیفیوزر توری سفید 5 کاره ها برای عکاسی در نور شدید ظهر نیاز داشته باشید که آن هم بهتر است بیضی یا مستطیل باشد . . .

فقط در مورد اینورتر این توضیح رو بدم که فقط در مواردی که عکاسی برایم ارزش حمل کیف فلاش و 3پایه ها و ... و وصل سیم و اینوتر و 3 پایه را دارد اقدام به این کار می کنم و در بقیه موارد از یکی 2 فلاش هات شوی ارزان استفاده می کنم. اما در مواردی که نیاز به قدرت زیاد یا نور مدلینگ داشته باشید اینورتر ارزانترین گزینه است. می توانید برایش از باطری ماشین سیم بکشید و جایی زیر صندلی به صورت اصولی نصبش کنید و برای لپ تاپ و شارژ باطری و ... در حین حرکت هم ازش استفاده کنید.
    kooshanjazayeri، M. Beyrami، Maisam.H و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

سلام
    من خودم دو هفته پیش اون تریگری رو که تو سایت نورنگار گفتید زده رو گرفتم ، مارک هنله ، هم به عنوان تریگر کار میکنه هم به عنوان ریموت دو مدل هم داره که اینی که من گرفتم 60 تومنه. فروشنده میگفت اون 90 تومنی تایمر هم داره که من آخرش متوجه نشدم منظورش چیه ولی اینم برای ریموتش یه تایمر 4 ثانیه ای داره.

تشکر کرده
    338

خب من رفتم ناصر خسرو و یک کیت مناسب دیدم که همه چی حتی رادیو تریگر هم داشت کیت 200 ژول S&S : _ شامل : 3 هد فلاش . 3عدد سه پایۀ . 1عدد سافت باکس(70*50 ) . 1عدد چتر سیلور . 1عدد شیدر زنبوری . 1عدد اسنوت . 1عدد رادیو فلاش به قیمت 680

بنا به توصیه‌ی آقای میلانی یک کابل سینک هم تهیه میکنم ولی سه سوال دارم.
    1- رفلکتور داخل ست نیست،‌ قیمت رفلکتور 5 کاره‌ی S&S در سایز 42 اینچ 40 هزار تومان هست، : سه پایه‌ای که رفلکتور رو نگه داره آیا هست در بازار، و اگر هست چنده ؟
    2- حدود قیمت بکگراند و استند فون چقدر هست ( سایز 3*5 ) و با یک فون کیفیت متوسط به ارزون در کل چقدر میشه ؟ ( چیز ساده میخوام چون نیازی به استند برقی ندارم، زنجیری‌اش قیمتش چقدر هست ؟
    3- امکان تعویض چتر نقره‌ای با یک چتر دو کاره وجود نداره ؟‌ قیمت این چتر‌های دو کاره چقدر هست ؟
    ویرایش توسط kooshanjazayeri : Sunday 22 August 2010 در ساعت 16:06 دلیل: اضافات
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

تشکر کرده
    16459

بله بازو هایی هست که گیره های مخصوص هم داره برای نگه داشتن رفلکتور. من چند روز پیش تو مغازه ضلع جنوب غربی در پاساژ جوانمرد دیدم گذاشته بود. قیمت نکردم.

کابل سینک هم اغلب توی کیت ها هست(شاید بجاش رادیو تریگر گذاشته اند) اگر نبود از فروشنده اشانتیون بگیرید!! پیشنهاد من برای رادیو تریگر همان قبلی است که بدرد هات شو هم بخوره می تونید بگید از تو کیت برداره و قیمت رو کم کنه مثلاً (اگر بصرفه باشه برای شما وگرنه بخواد 20 تومان کم کنه همون رو بگیرید بهتره)

فون هم تو پاساژ ایران پگاه هست. معمولی از 2در2 تا همان 3در5 که فرمودید بین 15 تا 25 هزار تومان. پایه های که می فرمایید باید به سقف یا دیوار وصل شوند . درست یادم نیست فکر کنم 5تاییش حدود 210 توامن با لوله بود (لوله ها هر کدام 10 هزار تومان است) اما خیلی راحت تر می توانید از 2 تا پایه سرم استفاده کنید. یا 2 تا پایه ارزان فلاش بخرید هر کدام 12 هزار تومان. فونی که می خرید خودش لوله پلیکا دارد. یا مثلاً لوله را با قلاب از جایی آویزان کنید ...

چتر هم بستگی به سایز و مارکش داره از 20 تومان به بالا. 2 تا تک کاره بهتر از یک دوکاره است.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض please help me guys with the flash

سلام
    همگی خسته نباشید. من میخواستم دو ست فلش بگیرم البته من برای آتلیه می خواهم نه برای استفاده شخصی خودم فکر کردم یکیشو بهتر بخرم واسه ثابت آتلیه اون یکیشو واسه بردن این طرف و اونطف ولی وقتی رفتم ناصر خسرو تازه فهمیدم اکثر برندهایی که مثلا قرار بود چینی باشند چینی هستند که فقط به سفارش ایران هستند و هیچ جا به جز اینجا این مارک ها وجود ندارند واسه همین دلم خیلی لرزید و بیشترشونم که اصلا سایت نداشتند متلا s&s و VISTAR و بقیه شونم مثل VISICO , Mettle , Micropro , Master ,... همشون مثل هم بودن Gn همشونم یکی بود البته برندهای معروفی هم هست مثل broncolor , profoto , hensel ولی من یک برند دیدم که به ظاهر بد نبود fomex که مال کره است و مال شرکت hyundai هستش. از شما دوستان می خواستم لطف کنید اولا در مورد برند ها کمک کنید و اینکه کدام بیشتر می ارزد البته شکی نیست که هر چی بیشتر پول بدی آش می خوری ولی اول اینکه تازه اول کارم است و ثانیا شاید بشه با قیمت مناسب چیز خوبی خرید در حد چیزهای گران تر و یک خواهش دیگه چند ژولش رو بگیرم فضام 30 متر است و چند تا بگیرم ؟ با تشکر اساتید محترم

صفحه 12 از 101 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 62 ... آخرینآخرین