صفحه 28 از 101 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 78 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 271 تا 280 , از مجموع 1001
Like Tree1032تشکر

موضوع: فلاشهای استودیویی

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    592

باز هم سلام
    خیلی ممنون از اینکه جواب ندادید!
    قیمت برونکالر رودیدم زهرم ترکید
    بین پروفتو و هانسل کدام یکی بهتره صواب داره یکی تون جواب بدید

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

با سلام

جواب نمي دادم چون تجربه كافي در اين مورد ندارم و منتظر بودن يكي از دوستان با تجربه جواب بده. اي كاش نياز هاي خود رو مطرح مي كرديد تا دوستان بتونند راهنمايي بهتري كنند.

قيمت نجومي اين مارك ها بي دليل نيست، زمان تخليه پايين براي فريز كردن حركت و دماي رنگ ثابت در قدرت هاي مختلف از چيز هايي هست كه با دادن چنين پولي به دست مي آريد. حالا شما بايد ببينيد كه چه نيازي داريد و اين مزايا چه قدر در كار شما ديده خواهد شد و مهم تر اين كه چه قدر براي رفع نيازتان قصد هزينه كردن داريد. خيلي از دوستاني كه دارند كار آتليه اي انجام مي دهند از فلاش هاي بسيار ارزان تر استفاده مي كنند و هيچ مشكلي هم ندارند.

البته Photoflex ‌در حد همين فلاش هاي معمولي هست و Dreamlight رو هم به شخصه اولين بار هست كه مي شنوم.
    ویرایش توسط SinaVT : Wednesday 7 September 2011 در ساعت 11:33
    mohamad.k تشکر می‌کند.
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    592

نقل قول نوشته اصلی توسط SinaVT نمایش پست ها
    با سلام

جواب نمي دادم چون تجربه كافي در اين مورد ندارم و منتظر بودن يكي از دوستان با تجربه جواب بده. اي كاش نياز هاي خود رو مطرح مي كرديد تا دوستان بتونند راهنمايي بهتري كنند.

قيمت نجومي اين مارك ها بي دليل نيست، زمان تخليه پايين براي فريز كردن حركت و دماي رنگ ثابت در قدرت هاي مختلف از چيز هايي هست كه با دادن چنين پولي به دست مي آريد. حالا شما بايد ببينيد كه چه نيازي داريد و اين مزايا چه قدر در كار شما ديده خواهد شد و مهم تر اين كه چه قدر براي رفع نيازتان قصد هزينه كردن داريد. خيلي از دوستاني كه دارند كار آتليه اي انجام مي دهند از فلاش هاي بسيار ارزان تر استفاده مي كنند و هيچ مشكلي هم ندارند.

البته Photoflex ‌در حد همين فلاش هاي معمولي هست و Dreamlight رو هم به شخصه اولين بار هست مه مي شنوم.
    درکل برای راه اندازی یک اتلیه عکاسی نیمه حرفه ای که برای فلاش و لوازم به غیر از دوربین و لنز حدود 4 تومان بشه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.k نمایش پست ها
    باز هم سلام
    بله، بنده هم وقتی قیمتهای برونکالر و پروفوتو رو شنیدم، همین احوالات بهم دست داد :)
    بعدش نظرم به PhotoFlex جلب شد، ولی چون ساخت کشور دوست ( چین ) بود و قیمتی حدود 2 برابر چینی های برتر بازار داشت ( 1.35 میلیون تومن )، از گردونه برام خارج شد.

بعد با یه کهنه کار که صحبت میکردم، نکات جالبی رو برام روشن کرد :
    1) بدنه خود فلاش پلاستیکی نباشه ( ترجیحاً آلومینیومی باشه )
    2) حتماً پیچ تنظیم شدت نور لامپ مدلینگ برای حفظ تناسب با نور خود فلاش، داشته باشه.
    3) حتماً فن خنک کننده داشته باشه ( Internal Cooling Fan
    4) در میزان قدرتهای مختلف، دارای کلوین ثابتی باشه.
    5) لوازم یدکی برایش با قیمت قابل قبول و در دسترس باشه.
    6) لوازم جانبی آن (شکل دهنده های نور)، قیمتی متناسب با خود فلاش داشته باشه ( مثلاً قیمت لوازم جانبی ProPhoto بسیار نجومی هستند )
    7) تمامی فلاشهای چینی از جمله S&S - Vistar - VisCo - Mettle - Mircopo همگی محصول یک خط تولید و یک کارخانه هستند.

برای تهیه یک مجموعه ی سه شاخه با 500 ژول یا بیشتر و سایر مخلفات پایه، از برندهای BronColor or ProPhoto باید بین 7 تا 9 میلیون تومن هزینه کنید.

نتیجتاً در دایره انتخابهای بنده، ElinChrom & Hensel باقی موند و سرانجام Hensel رو برای خرید انتخاب کردم.

جهت اطلاع: کیت دوشاخه ی 400 ژول الینکروم ( پرتابل سری D-Lite it 4 ) حدود 2.4 میلیون و سه شاخه ی 500 ژول از هنسل ( کیت Expert Pro، شامل مخلفات)، 3.2 میلیون در میاد. و اینکه لامپ های هنسل ( مدلینگ و نعلی )، قیمت بسیار معقولی داره و در دسترسه ... الینکروم رو نمیدونم )

اگر محدودیت بودجه باشه، بنظر من کیتهای 3 شاخه ی 300 ژول چینی، ( بین 700 تا 800 هزار تومن ) گزینه ی بدی نیستند، کار را باید راه بیاندازند ( سوای نداشتن Fan و وجود بدنه ی پلاستیکی و کلوین متغیر ) ولی نباید از آنها، انتظار کیفیت و دوامی مانند محصولات اروپائی داشت.
    اگر محدودیت بودجه مطرح نباشد، ظاهراً Hensel گزینه ی خوبی است ( لطفاً نسخه پیچی برای کسی تلقی نشود :) )
    ویرایش توسط Ali Bayati : Wednesday 7 September 2011 در ساعت 15:15
    M. Beyrami، mohamad.k، Walkman و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.k نمایش پست ها
    باز هم سلام
    سلام
    پروفتو بسیار عالیه ولی بسیا گران. کیت سه شاخه کامل حدود 10 تومان در میاد ، پس با بودجه شما جور نیست . هنسل هم خوبه حدود 4 تومن (البته قیمت جدید ندارم). اگه بازم بودجه کم اومد ، سراغ فومکس برید کیفیت خوبی دارند.
    باسپاس
    mohamad.k تشکر می‌کند.
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط rainman1061 نمایش پست ها
    سلام
    پروفتو بسیار عالیه ولی بسیا گران. کیت سه شاخه کامل حدود 10 تومان در میاد ، پس با بودجه شما جور نیست . هنسل هم خوبه حدود 4 تومن (البته قیمت جدید ندارم). اگه بازم بودجه کم اومد ، سراغ فومکس برید کیفیت خوبی دارند.
    باسپاس
    کیت هنسل 3x500J با ... الان 3.2 میلیون است.
    نمایندگی فومکس ( ایران فلاش، جمهوری ) در حال حاضر فلاش سری D400 که حدود 000'470 میفروختند رو تمام کردند و قول حدود دو ماه دیگر را با قیمت 000'600 میدهند. ظاهراً لوازم و تجهیزات جانبی این مارک، قیمتهای معقولی دارند. اینطور که میگویند کمی تا قسمتی کلوین متغیر خواهد داشت؛ که در شرایط معمولی نباید خیلی مهم در نظر گرفته شود. سه شاخه آن حدود 1.8 میلیون خواهد شد ( با احتساب دلار 1250 تومن امروز ) . احتمالاً با دو سافت باکس، یک چتر، بارندور، گرید ( زنبوری ) ، رادیو فلاش و سه عدد پایه نور، باید حدود 2.5 میلیون در بیاد.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

جهت اطلاع، شرکت رنگ-سیستم، نماینده Hensel برای اواسط مهرماه، سری جدیدی از کیت های هنسل را تحت عناوین زیر وارد میکند. چنانچه قصد خرید داشتید، میتونید موارد زیر رو هم بعنوان آلترتانیو مد نظر بگیرید. ( قصدم تبلیغ یا نسخه پیچی نیست )

1) کیت Hensel, Integra Plus با مشخصات زیر

• سه عدد هد Integra Plus 500 دیجیتال 500 ژول
    • سافت باکس 100x80 اولترا سافت
    • سافت باکس 65x45 اولترا سافت
    • کاسه نرمال 7 اینچ
    • لانه زنبوری 7 اینچ
    • رادیو فلاش داخلی مخصوص هنسل برای کنترل هر هد بطور جداگانه و تخلیه همزمانبا قابلیت تغییر قدرت فلاش و لامپ مدل
    • سه عدد پایه نور
    • سه عدد لامپ مدل 300 وات سوزنی اسرام
    • کیف مخصوص دسته تراولی چرخ دار

2) کیت Hensel, Integra Mini 300 با مشخصات زیر

• سه عدد هد Integra Mini 300 دیجیتال 300 ژول
    • سافت باکس 100x80 اولترا سافت
    • سافت باکس 65x45 اولترا سافت
    • کاسه نرمال 7 اینچ
    • لانه زنبوری 7 اینچ
    • سه عدد پایه نور
    • سه عدد لامپ مدل 300 وات سوزنی اسرام
    • کیف مخصوص دسته تراولی چرخ دار

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

سلام یه سوال دارم

من یه کیت 160 ژول s&s خریدم . الان حدود 6 ماه گذشته و البته خیلی هم باهاشون کار نکردم شاید در هفته یک یا دو مرتبه به مدت 1/5 ساعت با اونا کردم

الان چند وقتیه احساس میکنم که قدرتشون کم شده و مدام باید دیافم رو بازتر کردم
    اون اوایل با دیاف 8 کار می کردم ولی امروز مجبور شدم دیافمو به 5 برسونم

یعنی به این زودی قدرت این فلاشها کم میشه ؟ یا مشکل از جای دیگه ایه ؟

كاربر آشنا piransal آواتار ها
    تشکر کرده
    225

با درود به اعضای تالار عکاسی

قصد خرید فلاش برای آتلیه ی عکاسی دارم با توجه به قیمت ها تصمیم به خرید از برند multiblitz دارم . منتها قیمت های مختلف از جاهای مختلف شنیدم ، می خواستم بدونم آیا نمایندگی در ایران داره ؟ وارد کننده ی اصلی چه کسی هست و آیا گارانتی هم داره ؟

ممنون می شم راهنماییم کنید

پ.ن : آگر آدرس یا نشانی هم دارند لطفا در پیام خصوصی به من اطلاع بدهید .
    میکاییل صادقی

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نمایندگی فومکس ( ایران فلاش، جمهوری ) در حال حاضر فلاش سری D400 که حدود 000'470 میفروختند رو تمام کردند و قول حدود دو ماه دیگر را با قیمت 000'600 میدهند. ظاهراً لوازم و تجهیزات جانبی این مارک، قیمتهای معقولی دارند. اینطور که میگویند کمی تا قسمتی کلوین متغیر خواهد داشت؛ که در شرایط معمولی نباید خیلی مهم در نظر گرفته شود. سه شاخه آن حدود 1.8 میلیون خواهد شد ( با احتساب دلار 1250 تومن امروز ) . احتمالاً با دو سافت باکس، یک چتر، بارندور، گرید ( زنبوری ) ، رادیو فلاش و سه عدد پایه نور، باید حدود 2.5 میلیون در بیاد.
    لوازم و تجهیزات جانبی فومکس قیمتهای معقول و کیفیت مناسبی دارند ,
    کمی تا قسمتی کلوین متغیر بنا بر تستهای دقیق بنده
    در حدود 4400 تا 5600 کلوین در کمترین و بیشترین قدرت پرتاب فلاش می باشد
    من با فلاشهای دیگر کار نکرده ام و وضعیت آنها را نمیدانم ولی این موضوع اختلاف کلوین در فومکس برای شخص بنده بسیار آزار دهنده هست به طوری که مجبور شدم از فیلتر های ND متناسب با وضعیت های نوری استفاده کنم و سعی میکنم اختلاف نوری فلاشها زیاد نباشد.
    دلیل عدم انتخاب پروفتو در آنزمان قیمتهای نجومی لوازم و تجهیزات جانبی آن بود ,با قیمت خود فلاش مشکلی نداشتم.
    ولی هنوز هم معتقدم خرید پروفتو با چنین قیمتهای بالا لوازم و تجهیزات جانبی برای استفاده های معمول منطقی نیست ,مگر در سطح بسیار حرفه ای

صفحه 28 از 101 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 78 ... آخرینآخرین