صفحه 33 از 101 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 83 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 321 تا 330 , از مجموع 1001
Like Tree1032تشکر

موضوع: فلاشهای استودیویی

كاربر جديد light&shadow آواتار ها
    تشکر کرده
    108

سلام
    مهران سوال خوبی کرد
    این باطری پک ها با انواع فلاش های استودیویی سازگار هستن؟
    هر باطری پک تا چند عدد فلاش رو می تونه به طور همزمان پشتیبانی کنه؟
    و این که نمایندگی فروش و اگر موردی نیست محدوده قمیت فروش این باطری پک ها در ایران به چه صورت هست؟
    ممنون
    My Lovely Nikon!

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

باطری پک ها معمولاً گران هستند. راه حل ارزانتر استفاده از یک باطری موتور سیکلت یا اتومبیل و تبدیل 12 ولت مستقیم به جریان 220 ولت متناوب توسط دستگاه inverter است. اینورتر ها ارزان الان با 30 -40 هزار تومان قابل تهیه است مثلاً یک 200 واتش هم کافیه .
    Daruosha، Kholeno، Saadat و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    باطری پک ها معمولاً گران هستند. راه حل ارزانتر استفاده از یک باطری موتور سیکلت یا اتومبیل و تبدیل 12 ولت مستقیم به جریان 220 ولت متناوب توسط دستگاه inverter است. اینورتر ها ارزان الان با 30 -40 هزار تومان قابل تهیه است مثلاً یک 200 واتش هم کافیه .
    ممنون جناب ميلاني
    چند تا سوال
    اين اينورترها را از كجا ميشه تهيه كرد؟
    ازاين باطري با اينورتر چقدر يا چند تا فلاش ميشه زد؟

با تشكر

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

من یه 300 وات فندکی حدود 5 ساله که تو ماشین دارم و ازش خیلی راضیم، خیلی هم بمن خدمت کرده، حتی در مواقع بی برقی، سانترال پاناسونیک TM824 که 160wt هست رو هم باهاش روشن نگه میدارم ... آیا این اینورتر برای استفاده همزمان از مثلاً 3 هد 300 وات در Outdoor کفایت میکنه ؟ کم نمیاره یا باعث اشکال در برد یا خازنهای هد نمیشه ؟؟ اگر نمیشه، زمان Recycling خازنها حدوداً چند ثانیه باید بشه ؟

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    من یه 300 وات فندکی حدود 5 ساله که تو ماشین دارم و ازش خیلی راضیم، خیلی هم بمن خدمت کرده، حتی در مواقع بی برقی، سانترال پاناسونیک TM824 که 160wt هست رو هم باهاش روشن نگه میدارم ... آیا این اینورتر برای استفاده همزمان از مثلاً 3 هد 300 وات در Outdoor کفایت میکنه ؟ کم نمیاره یا باعث اشکال در برد یا خازنهای هد نمیشه ؟؟ اگر نمیشه، زمان Recycling خازنها حدوداً چند ثانیه باید بشه ؟
    شما خودتون میگید 300وات خوب مسلما نمیتونه برابر با 3 تا 300وات باشه و با کشیدن جریان بیش از حد ولتاژش افت میکنه و دیگه 220 به شما نمیده حالا بسته به مدارش ممکنه رفتارهای مختلفی نشون بده یا ولتاژ افت کنه یا کلا قطع بشه آسیبی به هد شما نمیرسه اسیب بیشتر به اینورترتون میرسه
    میتونید در توان های پایین تر از اونها استفاده کنید
    پ.ن: البته اگه منظورتون 300وات باشه نه 300ژول
    در ضمن باطری ماشین اگر 12 ولت 60 آمپر باشه نهایتا شاید بتونید همین 300 وات نهایتا به طور ایمن ازش بکشید وگرنه اون باطری بیچاره هم به فنا میره شاید هم قبلش سیم کشی های ماشینتون و فندکش(اگه فیوز درست عمل نکنه) بسوزن
    Daruosha تشکر می‌کند.
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

جواب دادن بر اساس تجربه برای من کمی سخته چون انورتر من 1000 وات است با 3 تا هد همزمان هم مشکلی نداشته ام. اما از نظر من اگر لامپ مدلینگ خاموش باشد مشکلی نخواهید داشت. لامپ ها هر کدام واتشان معلوم است. من تا 3 تا لامپ مدلینگ 250 وات رو هم روشن گذاشتم با 1000 وات مشکلی نداشتم.

در مورد عمر باطری تو راهنمای اینورتر نوشته با یک باطری تر اتومبیل می تونید یک تلویزیون 14 اینچ رو 2 ساعت روشن بگذارید (در حالی که ماشین خاموشه) و بعدش اگر باطری روی ماشین است باید یک استارت و 10 دقیقه شارژ را داشته باشید.

در مورد افت و . . . هم نگران نباشید در صورت افت ولتاژ و یا داغ شدن بیش از حد اینورتر اتوماتیک جریان رو قطع و دستگاه رو خاموش میکنه. ضمنا 300 ژول بودن فلاش ارتباطی به 300 وات بودن یا نبودنش نداره
    Daruosha و patomat تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    480

جواب دادن بر اساس تجربه برای من کمی سخته چون انورتر من 1000 وات است با 3 تا هد همزمان هم مشکلی نداشته ام. اما از نظر من اگر لامپ مدلینگ خاموش باشد مشکلی نخواهید داشت. لامپ ها هر کدام واتشان معلوم است. من تا 3 تا لامپ مدلینگ 250 وات رو هم روشن گذاشتم با 1000 وات مشکلی نداشتم.

در مورد عمر باطری تو راهنمای اینورتر نوشته با یک باطری تر اتومبیل می تونید یک تلویزیون 14 اینچ رو 2 ساعت روشن بگذارید (در حالی که ماشین خاموشه) و بعدش اگر باطری روی ماشین است باید یک استارت و 10 دقیقه شارژ را داشته باشید.

در مورد افت و . . . هم نگران نباشید در صورت افت ولتاژ و یا داغ شدن بیش از حد اینورتر اتوماتیک جریان رو قطع و دستگاه رو خاموش میکنه. ضمنا 300 ژول بودن فلاش ارتباطی به 300 وات بودن یا نبودنش نداره
    تلویزیون 14 اینچ چیزی نزدیک به 150 واته
    مسلما بسته به نوع اینورتر ممکنه قطع کنه یا نکنه (کیفیت و ...)
    مسلما ژول و وات دو مقوله متفاوتند آقای میلانی منظور من این بود که عدد رو اشتباها عنوان نکرده باشن
    41gbhra6tzac2rhh1i3l.jpg
    نمودار یه باطری 55 آمپر ساعته که مسلما تا هر آمپری بخواید میده ولی ولتاژش افت پیدا میکنه و مسلما طول عمرش هم همینطور
    توی نمودار مشخصه که چرا اسم 55آمپر ساعت براش مناسبه
    Daruosha تشکر می‌کند.
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط patomat نمایش پست ها
    شما خودتون میگید 300وات خوب مسلما نمیتونه برابر با 3 تا 300وات باشه و با کشیدن جریان بیش از حد ولتاژش افت میکنه و دیگه 220 به شما نمیده حالا بسته به مدارش ممکنه رفتارهای مختلفی نشون بده یا ولتاژ افت کنه یا کلا قطع بشه آسیبی به هد شما نمیرسه اسیب بیشتر به اینورترتون میرسه
    میتونید در توان های پایین تر از اونها استفاده کنید
    پ.ن: البته اگه منظورتون 300وات باشه نه 300ژول
    در ضمن باطری ماشین اگر 12 ولت 60 آمپر باشه نهایتا شاید بتونید همین 300 وات نهایتا به طور ایمن ازش بکشید وگرنه اون باطری بیچاره هم به فنا میره شاید هم قبلش سیم کشی های ماشینتون و فندکش(اگه فیوز درست عمل نکنه) بسوزن
    منظور از وات در هدهای استودیوئی، همون واتxثانیه یا همان ژول است.

چون فلاشها برای شلیک از برق، بطور مستقیم استفاده نمیکنند (ابتدا در خازن ذخیره و سپس ذخیره ی خازن را در کسر کوچکی از ثانیه شلیک میکنند) ازین بابت مسئله ای نیست. ولی اگر قرار باشه که سه تا لامپ تنگستن 300 وات رو با اینورتر 300 وات روشن نگاهداریم، قطعاً کم میاره و عواقب غیر قابل پیش بینی رو باید داشته باشه.

با این تفاسیر از منظر تئوری، زمان شارژ خازنها با اینورتر در مقایسه با برق شهر طولانی تر خواهد بود.
    برق شهر، عموماً 15amper و 220volt است (بعضی ها هم کنتور 25 آمپر دارند). یعنی معادل 3300wat=220x15 ... اگر یک هد 300ژول در نیم ثانیه با برق شهر Recycle میشه، با یک اینورتر 300وات ( که خروجی واقعیش همون 300 باشه) هم باید علی القاعده در حدود همین زمان شارژ بشه، و اگر 3 تا از این هد ها به اینورتر متصل باشه (با فرض بی خطر بودن برای کلیه قطعات) باید این زمان 3 برابر، یعنی 1.5sec بشود ... که زمان بسیار قابل قبولی برای استفاده از هد استودیوئی در Outdoor است. آیا فرض بیخطر بودنی که در جمله قبل کردیم، در واقعیت هم فرض درستی است ؟

فکر کنم باید از یک تعمیرکار ( و نه فروشنده ) با تجربه ی هد های استودیوئی استعلام بشه این مورد

در مورد PowerPack ها تاجائی که میدونم از آلیاژهای نیکل و کادمیوم (فلزات گرانبهای صنعتی) استفاده میشه و قیمت اون رو بسیار بالا میبره (از چینی هاش بگذریم که احتمالاً فقط از کنار نیکل ردش کردن )

تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    منظور از وات در هدهای استودیوئی، همون واتxثانیه یا همان ژول است.

چون فلاشها برای شلیک از برق، بطور مستقیم استفاده نمیکنند (ابتدا در خازن ذخیره و سپس ذخیره ی خازن را در کسر کوچکی از ثانیه شلیک میکنند) ازین بابت مسئله ای نیست. ولی اگر قرار باشه که سه تا لامپ تنگستن 300 وات رو با اینورتر 300 وات روشن نگاهداریم، قطعاً کم میاره و عواقب غیر قابل پیش بینی رو باید داشته باشه.

با این تفاسیر از منظر تئوری، زمان شارژ خازنها با اینورتر در مقایسه با برق شهر طولانی تر خواهد بود.
    برق شهر، عموماً 15amper و 220volt است (بعضی ها هم کنتور 25 آمپر دارند). یعنی معادل 3300wat=220x15 ... اگر یک هد 300ژول در نیم ثانیه با برق شهر Recycle میشه، با یک اینورتر 300وات ( که خروجی واقعیش همون 300 باشه) هم باید علی القاعده در حدود همین زمان شارژ بشه، و اگر 3 تا از این هد ها به اینورتر متصل باشه (با فرض بی خطر بودن برای کلیه قطعات) باید این زمان 3 برابر، یعنی 1.5sec بشود ... که زمان بسیار قابل قبولی برای استفاده از هد استودیوئی در Outdoor است. آیا فرض بیخطر بودنی که در جمله قبل کردیم، در واقعیت هم فرض درستی است ؟

فکر کنم باید از یک تعمیرکار ( و نه فروشنده ) با تجربه ی هد های استودیوئی استعلام بشه این مورد

در مورد PowerPack ها تاجائی که میدونم از آلیاژهای نیکل و کادمیوم (فلزات گرانبهای صنعتی) استفاده میشه و قیمت اون رو بسیار بالا میبره (از چینی هاش بگذریم که احتمالاً فقط از کنار نیکل ردش کردن )
    اگر منظور ژول باشه که کلا قضیه فرق میکنه و بستگی داره فلاش چه مقاومت شارژی داره و چقدر جریان میکشه و اینطوری نمیشه گفت که میتونه یا نه!
    اما این غلطه که بگیم یه تخم مرغ تو 15 دقیقه آب پز میشه پس 3 تا تخم مرغ تو 45 دقیقه آب پز میشه!
    اگر فرض بر بی خطر بودن باشه و مشکلی در توان نباشه زمان شارژ تغییری نخواهد کرد

ویرایش: زمان شارژ خازن به طور تقریبی برابر با 4RC است و هیچ ارتباطی به ولتاژ و جریان ندارد بلکه تابع مقاومت شارژ و مقدار خازن است
    Ali Bayati تشکر می‌کند.
    علی فلاحی نژاد

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط patomat نمایش پست ها
    اگر منظور ژول باشه که کلا قضیه فرق میکنه و بستگی داره فلاش چه مقاومت شارژی داره و چقدر جریان میکشه و اینطوری نمیشه گفت که میتونه یا نه!
    اما این غلطه که بگیم یه تخم مرغ تو 15 دقیقه آب پز میشه پس 3 تا تخم مرغ تو 45 دقیقه آب پز میشه!
    اگر فرض بر بی خطر بودن باشه و مشکلی در توان نباشه زمان شارژ تغییری نخواهد کرد
    بله همینطوره.
    اینکه قصه ی خازن و تخم مرغ، مثل هم هست یا نه رو حقیقتاً نمیدونم ... باید دید که مینیمم آمپراژ ورودی خازن چقدره ؟ شاید هم از یک حدی کمتر بشه، بصورت الکترونیکی، جریان v, Shutdown کنه

حتی اگر یکی از هد ها با اینورتر درست و بیخطر کار کنه، میشه بعد از شارژ از اینورتر جداش کرد و بهمین ترتیب دو تای دیگه رو به نوبت شارژ کرد (بشرطی که با قطع برق از هد، بصورت الکترونیکی دشارژ نشه) و سه تائی رو همزمان تخلیه کرد ...

جالبه خودم، خودمو از در میندازم بیرون، از پنجره میام تو

یکنفر هم میتونه استخدام بشه که اونا رو به نوبت شارژ و بصفشون کنه که کارآفرینی هم شده باشه

صفحه 33 از 101 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 83 ... آخرینآخرین