صفحه 72 از 101 نخستنخست ... 22 62 68 69 70 71 72 73 74 75 76 82 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 711 تا 720 , از مجموع 1001
Like Tree1032تشکر

موضوع: فلاشهای استودیویی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    196

دوستان کمک لطفا من دارم دیوانه میشم - اقا من فلاش هارو با یه کابل بند بردم تو محیط باز که افتاب هم شدید بود اقا هر انچه کردم فلش نمیزنه که نمیزنه - با تست خودش میزنه دکمه ای که پشت فلاش هست اما نا رو دروبین فلاش میزنه نه دکمه رادیو - میارم توی اتاق میزنه - داستان چیه ؟ فلش متل mt 180

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    45

نقل قول نوشته اصلی توسط webmasssster نمایش پست ها
    دوستان کمک لطفا من دارم دیوانه میشم - اقا من فلاش هارو با یه کابل بند بردم تو محیط باز که افتاب هم شدید بود اقا هر انچه کردم فلش نمیزنه که نمیزنه - با تست خودش میزنه دکمه ای که پشت فلاش هست اما نا رو دروبین فلاش میزنه نه دکمه رادیو - میارم توی اتاق میزنه - داستان چیه ؟ فلش متل mt 180
    سلام
    دوست عزيز فلاشها بوسيله چشمي كه روي آنها تعبيه شده كار ميكنند و اينكه در محيط باز اين كار رو انجام نميدهند دليلش اين است كه در فضاي باز انقدر نور هست كه فلاشي كه راديو يا سيم بهش وصل نيست نور را نميتواند بخواند براي همين هم عكس العملي نشان نميدهد.

كاربر آشنا ali.saremi آواتار ها
    تشکر کرده
    121

دوستان سلام
    یه سوال داشتم درباره مفهوم دیافراگم در فلاش های استودیویی

اصولا این به چه معناست و وقتی می گوییم یک فلاش دیافراگم ۹۰ در فاصله یک متری با حساسیت ۱۰۰ را داراست یعنی چی؟

ممنون می شم اگه منبع کاملی درباره شناخت مشخصات و تنظیمات فلاش های استودیویی معرفی کنید خصوصا همین دیافراگم.
    با تشکر
    وب سایت شخصی من http://www.ali-saremi.com/

كاربر همراه
    تشکر کرده
    360

با سلام
    2مدل فلش هست
    S&S(باتری خور-قابلیت ها:کیف آلمینیومی -تریگر-بر روری باتری لامپ مدلینگ کار میکند-دیفیوز بر روی کاسه
    عیب:تنها باتری خور هست

متل(برق و باتری
    لامپ مدلینگ بر روی حالت باتری کار نمیکند-باتری بوسیله کابل به باتری وصل میشد-

کدوم پیشنهاد میکنید؟بیشتر برای خارج از آتلیه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    197

من قصد خريد دو شاخه فلاش استوديويي از سايت Adorama دارم . در مورد ولتاژ كار فلاش ها سئوال دارم: اينجوري كه فهميدم امكان خريد فلاش هاي AC/DC رو ندارم. چون همشون 110/12 هستن كه خب تو ايران كار نميكنه. در مورد فلاش هاي AC آيا مي توان مثل بقيه دستگاه ها هم از ولتاژ 110 و هم از 220 استفاده كرد يا فلاش ها فقط با يك ولتاژ كار مي كنند ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

نقل قول نوشته اصلی توسط sosoli نمایش پست ها
    من قصد خريد دو شاخه فلاش استوديويي از سايت Adorama دارم . در مورد ولتاژ كار فلاش ها سئوال دارم: اينجوري كه فهميدم امكان خريد فلاش هاي AC/DC رو ندارم. چون همشون 110/12 هستن كه خب تو ايران كار نميكنه. در مورد فلاش هاي AC آيا مي توان مثل بقيه دستگاه ها هم از ولتاژ 110 و هم از 220 استفاده كرد يا فلاش ها فقط با يك ولتاژ كار مي كنند ؟
    دوست عزیز اگرامکان خرید از خارج از کشور و استفاده در ایران دارید از برند هایی مثل paulcbuff تهیه کنید که قابلیتهای بسیار زیاد و قیمت مناسب دارند . درخصوص ولتاژ ورودی از 95 تا 260 ولت را پشتیبانی میکنند.
    sosoli تشکر می‌کند.
    Nikon D750

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.saremi نمایش پست ها
    دوستان سلام
    یه سوال داشتم درباره مفهوم دیافراگم در فلاش های استودیویی

اصولا این به چه معناست و وقتی می گوییم یک فلاش دیافراگم ۹۰ در فاصله یک متری با حساسیت ۱۰۰ را داراست یعنی چی؟

ممنون می شم اگه منبع کاملی درباره شناخت مشخصات و تنظیمات فلاش های استودیویی معرفی کنید خصوصا همین دیافراگم.
    با تشکر
    بدین معنی است که اگر فلاشمتر رو در فاصلهء یک متری از فلاش و روی ISO100 و f/90 بذاریم و و فلاش رو روی فول-پاور ببریم، به نورسنجی صحیح میرسیم.

از این جمله برای بیان قدرت نوردهی فلاش استفاده میشه.

اما دیافراگم در فلاشهای استودیوئی چیست؟
    در استودیو چون همه چیز تحت کنترل عکاس است، معمولا ISO100 را انتخاب میکنند و سرعت شاتر دوربین رو روی «سرعت سینک دوربین» تنظیم میکنند (برای اغلب فول فریمها ۱/۱۶۰ و برای غیر اونها، ۱/۲۰۰ ثانیه است) بنابراین از سه پارامتر نورسنجی، تنها پارامتر باقیمانده همان دیافراگم است. بنابراین فلاشمتر را اغلب طوری تنظیم میکنند که پس از فلاشمتری، عدد دیافراگم را بدهد که با تنظیم اون عدد روی دوربین، باعث رسیدن به «نورسنجی صحیح» شود.

توضیح اینکه میتوانید به فلاشمتر، عدد دیافراگم را دیکته کنید‌(ثابت باشد) و فلاشمتر به شما سرعت شاتر را بدهد، که کمتر این نیاز پیش میاید. اما فلاشمتر قادر به انجام این نوع فلاشمتری هم هست

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    197

نقل قول نوشته اصلی توسط shetab2 نمایش پست ها
    دوست عزیز اگرامکان خرید از خارج از کشور و استفاده در ایران دارید از برند هایی مثل paulcbuff تهیه کنید که قابلیتهای بسیار زیاد و قیمت مناسب دارند . درخصوص ولتاژ ورودی از 95 تا 260 ولت را پشتیبانی میکنند.
    ممنون از راهنماييتون ولي متاسفانه من تازه دارم با فلاش هاي استوديويي آشنا ميشم و براي تمرين خانگي امكان صرف همچين بودجه اي رو ندارم . اينجوري كه من متوجه شدم در فلاش هاي گرانتر رنج ولتاژ ورودي بيشتر و در فلاش هايي كه من تو اين سايت دنبالش بودم معمولا 110 يا 220 ولت هستن. در نتيجه اگه بخوام رو هر دو حالت كار كنن بايد يك مقدار بودجه رو افزايش بدم. به نظرتون نتيجه گيري درستي كردم؟
    D90 + 18-105VR+ 50mm f/1.8D +496 RC2+Sb600+Lowepro Omni Sport
    Compact :Sony P100
    Analog:CANON FTb

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

سلام به همه بزرگواران
    قصد تهیه یک ست فلاش استودیویی دارم
    فضای مورد استفاده حدود 30 متر مربع است (عرض 4.5-5 و طولی حدود 6 تا 7 متر)
    خودم نظرم روی سه شاخه 300 و یا دو شاخه 300 و یک شاخه ضعیف تر است.به علاوه 2 عدد سافت باکس و چترو کاسه و زنبوری و تمامی لوازم اضافی

1) آیا این توان برای این فضامناسب است؟

2)از کیت های موجود استفاده کنم یا جدا گانه تهیه کنم؟

3)اگر بودجه تا 2 میلیون باشد پیشنهاد از چه برند هایی است.(جواب خود را پس داده باشد،لامپ و لوازم آن به راحتی پیدا بشه،کیفیت ساخت مناسبی داشته باشه، شدت نور قابل تنظیم باشه، شدت نور مدلینگ هم قابل تنظیم باشه چه بهتر و نکاتی که شاید شما لازم بدانید )

4)اگر بودجه را تا 3 تومن افزایش بدم تفاوت فاحشی وجود دارد یا آنقدر مملموس نیست؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط kindlinessangel نمایش پست ها
    سلام به همه بزرگواران
    قصد تهیه یک ست فلاش استودیویی دارم
    فضای مورد استفاده حدود 30 متر مربع است (عرض 4.5-5 و طولی حدود 6 تا 7 متر)
    خودم نظرم روی سه شاخه 300 و یا دو شاخه 300 و یک شاخه ضعیف تر است.به علاوه 2 عدد سافت باکس و چترو کاسه و زنبوری و تمامی لوازم اضافی

1) آیا این توان برای این فضامناسب است؟

2)از کیت های موجود استفاده کنم یا جدا گانه تهیه کنم؟

3)اگر بودجه تا 2 میلیون باشد پیشنهاد از چه برند هایی است.(جواب خود را پس داده باشد،لامپ و لوازم آن به راحتی پیدا بشه،کیفیت ساخت مناسبی داشته باشه، شدت نور قابل تنظیم باشه، شدت نور مدلینگ هم قابل تنظیم باشه چه بهتر و نکاتی که شاید شما لازم بدانید )

4)اگر بودجه را تا 3 تومن افزایش بدم تفاوت فاحشی وجود دارد یا آنقدر مملموس نیست؟

سلام . . .
    بودجه ی شما کمی کار رو سخت کرد . . .

شما باید از برند های چینی مثل NICE یا S&S استفاده کنید . . .

یکی از دوستان بنده چندی پیش فلاش های نایس رو خریداری کرده بود . . . ازشون راضیه . . . 300 رو حدودا 720 ت خریده بود . . . البته با این وضع بازار فکر میکنم الان کمی گرون شده باشه . . .

تمام امکاناتی رو هم که شما درج کردید داراست . . . پیشنهاد بنده به شما اینکه جداگانه تهیه کنید بهتره . . .

نکته ی دیگه اینکه قبل از شروع فکر کنید که میخواید چی کار کنید . . . و با استاتید قابلی که در همین سایت هستن مشورت کنید . . . علم داشتن به این کار خوبه . . . اما تجربه یه چیز دیگه است . . . نور ها هم برای فضاتون مناسب ِ . . .

موفق باشید . . .
    kindlinessangel و Digital Lover تشکر می‌کنند.

صفحه 72 از 101 نخستنخست ... 22 62 68 69 70 71 72 73 74 75 76 82 ... آخرینآخرین