صفحه 27 از 69 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر آشنا majidmir آواتار ها
    تشکر کرده
    74

سلام. دوستان من HX100 دارم. ببخشید اگه سوالم خیلی مبتدیانست. آیا میتونم فلاشی بخرم و با این دوربین استفاده کنم؟ چه دوربین هایی توانایی سینک شدن با فلش ها رو دارند؟!
    بازم معذرت می خوام اگه سوالم مبتدیانه بود. با تشکر

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط majidmir نمایش پست ها
    سلام. دوستان من HX100 دارم. ببخشید اگه سوالم خیلی مبتدیانست. آیا میتونم فلاشی بخرم و با این دوربین استفاده کنم؟ چه دوربین هایی توانایی سینک شدن با فلش ها رو دارند؟!
    بازم معذرت می خوام اگه سوالم مبتدیانه بود. با تشکر
    دوربین شما هات شو ندارد.اگه ورودی سیم سینک داشته باشد میتوانید از آن استفاده کنید در غیر این صورت فکر کنم فقط از slave (با استفاده از فلاش خود دوربین)بتونید استفاده کنید
    yaghoobi، M. Beyrami و majidmir تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط patomat نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات !ولی منظورتون از t=0.1 و در ادامش اون سرعت ها رو نمیفهمم!0.1 چی؟ثانیه؟
    خازن تریگر رو تغییر دادم الان 250 کمی سیاهی وجود داره و دویست درسته!یعنی سینک شده رو 200 ولی من همیشه فکر میکردم سرعت رو بتونم بالا ببرم بهتره و با اینکه این مساله رو نمیدونستم تو فکر افزایش زمان روشن بودن فلاش بودم دقیقا برعکس چیزی که شما گفتید!!!
    میخواستم بدونم پس قضیه ی فلاش های سرعت بالا چطور میشه با این تفاسیر؟!میشه کمی توضیح بدید؟
    در ضمن کسی راجع به درجه ی زومی که توی نورهای پروفوتو هست میشه توضیح بده؟(البته نمیدونم جای سوالم اینجاست یا نه!)
    یک سوال دیگه!
    من اگه بخوام همه ی این مدار رو بزارم توی باکس تا بونم سافت باکس و چیزای دیگه بهش وصل کنم جایی میشناسید بشه قاب فلاش های رایج استاندارد رو تهیه کرد؟!
    شدت نوری که از flash ساطع می شود، در طول زمان شلیک به صورت زیر خواهد بود:

پارامتر t0.1 برابر با مدت زمانی است که شدت نور فلاش از 10 درصدشدت peak شلیک کمتر نباشد. و همین تعریف برای t0.5 با 50 درصد peak صادق می باشد.

فلاش های پر سرعت (مثلا Profoto) دارای t0.1 سریعی می باشند و این بدین معنی است که فاصله زمانی ای که فلاش نور را شلیک می کند و نور آن به 10% نور حداکثر یا همان peak می رسد؛ زمان بسیار کوتاهی است و به راحتی می توان صحنه را Freeze کرد.

برخی از فلاش های دیگر هم که خیلی پر سرعت هستند از IGBT Unit استفاده می کنند که شرح آن در اینجا نمی گنجد. اما می توانیم نمودارهای زیر را مقایسه کنیم:

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط Daruosha : Wednesday 20 July 2011 در ساعت 21:40
    nmroshan، Kaveh Ghobadi، yaghoobi و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

واقعا ممنون از اینکه وقت میزارید
    اینطور که بنده فهمیدم یعنی از کانورتر های جریان گسسته استفاده شده
    یعنی بجای اینکه پیگ انرژی ورودی به لامپ رو کاهش بدن میان زمان تخلیه رو کاهش میدن با قطع کردن جریان در زمان دلخواه! درست فهمیدم؟
    اگه اینجوری باشه باید خیلی بیشتر روی مدار کنترلم کار کنم
    من به جای IGBT از Thyristor استفاده کردم که فرکانس کاریش فکر نمیکنم توی زمان هایی که شما فرمودید مشکلی داشته باشه
    حتی الامکان میخواستم مدارم آنالوگ باشه که گویا نمیشه حتما باید یه میکرو کنترلر بزارم و برم تو کار کنترل زمان تخلیه

این روزا هم کارام حسابی بهم ریخته شده این چیزی هم که شما فرمودید بنده رو برد تو فکر! فکر کنم خیلی طولانی بشه برگشتن من به اینجا و دادن گزارش!!ولی سعی میکنم حتما انجامش بدم!حیف دیگه دانشگاه نمیرم اسیلوسکوپ هم خونه ندارم!!
    بازم ممنون از توضیحات شما
    Daruosha، yaghoobi و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط patomat نمایش پست ها
    واقعا ممنون از اینکه وقت میزارید
    اینطور که بنده فهمیدم یعنی از کانورتر های جریان گسسته استفاده شده
    یعنی بجای اینکه پیگ انرژی ورودی به لامپ رو کاهش بدن میان زمان تخلیه رو کاهش میدن با قطع کردن جریان در زمان دلخواه! درست فهمیدم؟
    اگه اینجوری باشه باید خیلی بیشتر روی مدار کنترلم کار کنم
    من به جای IGBT از Thyristor استفاده کردم که فرکانس کاریش فکر نمیکنم توی زمان هایی که شما فرمودید مشکلی داشته باشه
    حتی الامکان میخواستم مدارم آنالوگ باشه که گویا نمیشه حتما باید یه میکرو کنترلر بزارم و برم تو کار کنترل زمان تخلیه

این روزا هم کارام حسابی بهم ریخته شده این چیزی هم که شما فرمودید بنده رو برد تو فکر! فکر کنم خیلی طولانی بشه برگشتن من به اینجا و دادن گزارش!!ولی سعی میکنم حتما انجامش بدم!حیف دیگه دانشگاه نمیرم اسیلوسکوپ هم خونه ندارم!!
    بازم ممنون از توضیحات شما
    سلام دوست عزیز،

من پیشنهاد می کنم یک topic جداگانه برای پروژه ات ایجاد کنی و مراحل کار و پیشرفت ها و مشکلاتت را در آنجا مطرج کنی. در مورد برنامه نویسی micro-controller و طراحی مدار digital هم اگر کمکی لازم داشتی، من با کمال علاقه می توانم کمکتان کنم

موفق باشی.
    Kaveh Ghobadi، yaghoobi، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

من پیشنهاد می کنم یک topic جداگانه برای پروژه ات ایجاد کنی و مراحل کار و پیشرفت ها و مشکلاتت را در آنجا مطرج کنی. در مورد برنامه نویسی micro-controller و طراحی مدار digital هم اگر کمکی لازم داشتی، من با کمال علاقه می توانم کمکتان کنم

موفق باشی.
    سلام والا من خاطره ی خوبی از ایجاد تاپیک ندارم
    میترسم قانون شکنی باشه و مورد غضب دوستان مدیر قرار بگیرم
    بنظرم وقتی کامل شد خود دوستان اگر خواستند زحمت انتقالش را بکشند
    در مورد لطفتون و کمک کردن هم بسیار بسیار خوشحال میشم و شروع که کردم خبرتون میکنم
    بازم ممنون
    Daruosha، yaghoobi، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    480

ببخشید من شاید نباید این مسایل رو اینجا مطرح کنم ولی جای دیگه ای وجود نداره براش
    من برای اینکه بتونم زمان رو کنترل کنم مدارمو اصلاح کردم و اتفاقی خوردم به این مدار جالب که از یک سوییج برای کل مدار و قسمت تریگر استفاده کرده و بجای IGBT از ماسفت n-channel irf540 استفاده کردم (چون الان همینو دارم از تریستور هم که نمیشه استفاده کرد اینجا چون تریستور قابلیت قطع کردن نداره)
    ولی مدار جواب نمیده با اینکه من چیز اشتباهی نمیبینم اینجا!
    آیا کسی هست که مرا یاری کند؟
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

كاربر همراه drfarahnak آواتار ها
    تشکر کرده
    344

سلام بر دوستان عزیز. من دو تا فلاش و رادیو تریگر و چتر و سافت باکس فلاش اکسترنال را دارم. حالا نوبت به تهیه بک گراند رسیده. فون مخمل آماده 3در 5 متر 60000 تومان بود اما من اندازه 2متر در 3 تا 4 متر می خوام. چه پارچه ای باید استفاده کنم؟ رنگ سیاه و سفید احتیاج دارم. قیمت حدودا چقدر میشه
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

سلام.

از دوستان ساکن شیراز اگر کسی یه فروشگاه خوب برای خرید تجهیزات آتلیه سراغ داره لطفا از طریق پیام خصوصی اطلاع بدن. البته به جز فروشگاه ش.دوربین

تشــــکر
    پـوریـا ارشدی

كاربر همراه qorashi آواتار ها
    تشکر کرده
    824

سلام دوستان
    من میخوام یک استودیوی کوچیک تو خونه راه بندازم. دوربینم D90 هست و لنزهام هم 105-18، 300-55 و Micro 60 mm هست. قصد دارم یه فلاش SB 900 و یک ست 200 ژول بگیرم. به نظر شما به وجود گرفتن ست، اصلا نیزای به تهیه فلاش SB 900 دارم؟

صفحه 27 از 69 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین