صفحه 34 از 69 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 331 تا 340 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

سلام
    اگه اشتباه نکنم تو این فروم اولین بار آقای قبادی در تاپیک استروبیست این کیت رو معرف کرده بودند و خودشون هم یک ست از ناصر خسرو خریده بودند و گفته بودند که در حد جنسهای چینی کیفیت بدی نداره...قطعا الان بعد از گذشت یکی دو سال توصیه ایشون در خریدن یا نخریدن این کیت خیلی میتونه مفید باشه...
    Javid و Elend تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

با سلام اینجانب بک آتلیه دارم با این مشخصات اتاق 3.4 .... ارتفاع اتاق 3متر.... رنگ دیوار آبی ... تا نیمه کمی کمتر سنگ شده ... 3 میلیون هم قصد هزینه کردن دارم ... برای عکس پرتره که شفاف ترین صورت رو داشته باشم در عکسهای کمر به بالا و در عکسهای نیمه سیاه نویزی در قسمت سیاهی نداشته باشم . و در عکسهای 50.70 به بالا شفاف ترین عکس رو داشته باشم لطفا یک لیست به من بدهید که من سرسام گرفتم از بس سرچ زدم و میخوام کاملا به شما اعتماد کنم ممنون (لوازم نور پردازی و دوربین) عکسام میخوام عالی باشه چون رقیبام زیادن

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان من مدت زیادی هست که به صورت آماتوری عکاسی می کنم: از زمان Zenit تا الان که دو سالی هست canon kiss x3 گرفتم به خاطر رشته دانشگاهم که مرمت هست.
    اما چند وقتیه که تصمیم دارم به عکاسی حرفه ای تر و به چشم یک شغل نگاه کنم.
    واضح تر قصد عکاسی آتلیه ای با تخصص عکس کودک دارم.
    یه هفته ای هست مطالب این سایت رو میخونم و امشب این تاپیک رو تموم کردم.
    چیزی که تا حالا فهمیدم برای شروع اولین چیزی که نیاز دارم فلش هست چون تجربه ای تا حالا با فلاش نداشتم هرچی زودتر شروع به تمرین کنم.
    میخاستم ببینم با یه شاخه فلش خوب میتونم شروع کنم و بعدا کامل کنم ست ام رو؟ یه شاخه از برندی مثل فومکس یا هنسل.
    و دیگه اینکه آیا اصلا دوربین من با لنز کیتش مناسب هست برای همچین کاری؟
    و راهنمایی های دیگه ای که اساتید میتونن به یه تازه کار لطف کنند.

كاربر همراه industrialphoto آواتار ها
    تشکر کرده
    130

با درود
    قصد دارم برای عکاسی از محصولات (فقط محصولات) که ابعاد آنها زیر یک متر هست در خانه و روی میز عکاسی کنم آیا فلاش های 160 ژول برای کار من مناسبه ؟
    در حدود 500 چه ست فلاشی رو دوستان پیشنهاد میدن.
    تو این تاپیک جواب سئوالم رو پیدا نکردم اگر تاپیک و یا سایتی مربوط به نورپردازی از کالا هست ممنون میشم.
    قبلا از جواب دوستان متشکرم

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Imanous نمایش پست ها
    سلام دوستان من مدت زیادی هست که به صورت آماتوری عکاسی می کنم: از زمان Zenit تا الان که دو سالی هست canon kiss x3 گرفتم به خاطر رشته دانشگاهم که مرمت هست.
    اما چند وقتیه که تصمیم دارم به عکاسی حرفه ای تر و به چشم یک شغل نگاه کنم.
    واضح تر قصد عکاسی آتلیه ای با تخصص عکس کودک دارم.
    یه هفته ای هست مطالب این سایت رو میخونم و امشب این تاپیک رو تموم کردم.
    چیزی که تا حالا فهمیدم برای شروع اولین چیزی که نیاز دارم فلش هست چون تجربه ای تا حالا با فلاش نداشتم هرچی زودتر شروع به تمرین کنم.
    میخاستم ببینم با یه شاخه فلش خوب میتونم شروع کنم و بعدا کامل کنم ست ام رو؟ یه شاخه از برندی مثل فومکس یا هنسل.
    و دیگه اینکه آیا اصلا دوربین من با لنز کیتش مناسب هست برای همچین کاری؟
    و راهنمایی های دیگه ای که اساتید میتونن به یه تازه کار لطف کنند.
    برای عکاسی پرتره، شما حداقل به دوشاخه فلاش نیاز دارید.
    برای عکاسی از کودک نیز باید به فکر لوازم صحنه (بصورت متنوع) باشید. چون در عکسهای کودک، وجود این ملزومات صحنه، بسیار تاثیر گذار است.
    دو یا سه شاخه فلاش متوسط، بهتر از یک شاخه ی خوب (مثل Hensel) است. شما در نهایت اگر شروع بکار کردید و خواستید ادامه بدید، نیاز به سه شاخه با اکسسوار آن، خواهید داشت. بنابراین همین الان برآورد کنید که آیا امکان هزینه کردن برای یک ست خوب (مثل Fomex/Hensel که حدود 4 و 6 میلیون تومن هستند) را دارید یا خیر؛ و سعی کنید همه ی فلاشهایتان از یک برند باشد تا در آینده به مشکل برنخورید.

بازاریابی هم که مقوله ای جداگانه است
    لنز دوربین تان را نیز معرفی کنید تا بشود راهنمائی کرد.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط industrialphoto نمایش پست ها
    با درود
    قصد دارم برای عکاسی از محصولات (فقط محصولات) که ابعاد آنها زیر یک متر هست در خانه و روی میز عکاسی کنم آیا فلاش های 160 ژول برای کار من مناسبه ؟
    در حدود 500 چه ست فلاشی رو دوستان پیشنهاد میدن.
    تو این تاپیک جواب سئوالم رو پیدا نکردم اگر تاپیک و یا سایتی مربوط به نورپردازی از کالا هست ممنون میشم.
    قبلا از جواب دوستان متشکرم
    فلاشهای 160 ژول را، برای پرتره میتوان استفاده کرد، ولی برای محصول، چندان که باید، قوی نیستند (دوستان با تجربه بیشتر میتوانند راهنمائی کنند)
    برای یادگیری نورپردازی محصولات، بهتر است دوره هائی مثل عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در موسساتی معتبر (مثل کلاسهای حضوری سایت عکاسی و موسسه ماه مهر) را بگذرانید.

و با بودجه ی پیشنهادی شما، احتمالاً بشود دو شاخه 150/160 ژول چینی تهیه کرد.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadteshne نمایش پست ها
    با سلام اینجانب بک آتلیه دارم با این مشخصات اتاق 3.4 .... ارتفاع اتاق 3متر.... رنگ دیوار آبی ... تا نیمه کمی کمتر سنگ شده ... 3 میلیون هم قصد هزینه کردن دارم ... برای عکس پرتره که شفاف ترین صورت رو داشته باشم در عکسهای کمر به بالا و در عکسهای نیمه سیاه نویزی در قسمت سیاهی نداشته باشم . و در عکسهای 50.70 به بالا شفاف ترین عکس رو داشته باشم لطفا یک لیست به من بدهید که من سرسام گرفتم از بس سرچ زدم و میخوام کاملا به شما اعتماد کنم ممنون (لوازم نور پردازی و دوربین) عکسام میخوام عالی باشه چون رقیبام زیادن

• اتاق 3x4 بسیار محدود کننده است. با این ابعاد، تقریباً باید به همان Head Shot و Medium Shot قناعت کنید و عطای Long Shot را به لقایش ببخشید، مگر اینکه پلان معماری ساختمان اجازه دهد که دوربین، بیرون درب اتاق، به سمت سوژه قراول رود. با لنزی مثل 200-70 ( یا امثال آن که پرسپکتیو نامناسبی از تمام قد سوژه به ثبت نرساند) و سوژه ای با قامت متوسط، نیاز دارید که حداقل 7 الی 8 متر از سوژه دور شوید.
    • وجود سنگ نما که اشاره کردید، کنترل نور و بازتابهای آن را مشکل میکند. شاید بهتر باشه که با رنگی تیره اتاق را نقاشی کنید و یا با پارچه های تیره، دیوارها را بپوشانید.
    • شفافیت ( یا همان Sharpness ) به جمیع عوامل مختلفی بستگی داره: کیفیت اپتیک لنز شما؛ نلرزیدن دست عکاس؛ امکان استفاده از IS/VR در لنز شما؛ استفاده از Tripod؛ ثابت بودن سوژه؛ و در نهایت ویرایشی که قبل از چاپ خواهید کرد.
    • برای پرتره، به حداقل دو شاخه فلاش نیاز خواهید داشت. هرکدام چیزی بین 200 تا 300 ژول (قطعاً بیش از این اعداد نیز، کارکرد خواهند داشت)
    • با بودجه ی اعلامی شما، میتوانید کیت های سه شاخه ی چینی با اکسسوار کامل، باضافه ی فون، پایه فون برقی و دیگر ملزومات را تهیه کنید (منهای دوربین و لنز و ملزومات دوربین)
    • نویزی که اشاره کردید، با ویرایش تا حد قابل قبولی حذف خواهد شد. حتی با ISO100 هم در نواحی تاریک، نویزها به ثبت خواهند رسید.
    • پس از تهیه ی ملزومات فنی و ابزاری، به فکر گذراندن دوره های آموزشی پرتره در موسسات معتبر (و حتماً با اساتید خوب آنجا) باشید.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

گرچه فلاش 160 ژول برای عکاسی صنعتی توصیه نمی شود اما اگر فعلا بودجه در همین حد است چاره ای ندارید. می تونید فلاش ها رو چند بار شلیک کنید. عکاسی صنعتی قانون پذیر نیست گاهی لازمه از نور ثابت به جای فلاش استفاده کنید پس این طور نیست که با فلاش 160 نتونید کار کنید. بیشتر به خلاقیت خودتان بستگی دارد.
    yaghoobi، Nima Sadigh، illidan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    فلاشهای 160 ژول را، برای پرتره میتوان استفاده کرد، ولی برای محصول، چندان که باید، قوی نیستند (دوستان با تجربه بیشتر میتوانند راهنمائی کنند)
    برای یادگیری نورپردازی محصولات، بهتر است دوره هائی مثل عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در موسساتی معتبر (مثل کلاسهای حضوری سایت عکاسی و موسسه ماه مهر) را بگذرانید.

و با بودجه ی پیشنهادی شما، احتمالاً بشود دو شاخه 150/160 ژول چینی تهیه کرد.

با تشکر از شما جناب بیاتی پس در مورد ژول باید منتظر نظر دیگر دوستان نیز باشم امروز ست فلاش 170 ژول Answer رو قیمت گرفتم 600 در مورد نورپردازی مشکلی ندارم بیشتر منظورم مقاله و نوع چیدمان بهتر نور بود که با مراجعه به سایت strobox.com بر طرف شد. منتظر نظر دیگر دوستان هستم
    با تشکر

تشکر کرده
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    گرچه فلاش 160 ژول برای عکاسی صنعتی توصیه نمی شود اما اگر فعلا بودجه در همین حد است چاره ای ندارید. می تونید فلاش ها رو چند بار شلیک کنید. عکاسی صنعتی قانون پذیر نیست گاهی لازمه از نور ثابت به جای فلاش استفاده کنید پس این طور نیست که با فلاش 160 نتونید کار کنید. بیشتر به خلاقیت خودتان بستگی دارد.
    با تشکر در مورد جواب جناب میلانی اگر خیلی برای کارم سخت باشه با تهیه فلاش 300 ژول مشکلم برطرف میشه ؟ اگر مشکل مالی رو حل کنم ؟

صفحه 34 از 69 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 ... آخرینآخرین