صفحه 31 از 69 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 301 تا 310 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام به همهٔ دوستان

به علت اینکه هر روز نور‌های جدید با قیمت‌های مختلف میاد

می‌خواستم از دوستان و کارشناسان سایت کمک بگیرم که

من می‌خوام یه استودیو خانگی درست کنم

با بودجهٔ حدودا ۲ تومن

وسایلی که الان دارم
    Canon 5D Mark II - Sigma 15-30 - Canon 50mm f1.8 - Canon 70-200 F4

قصد از ایجاد استودیو خانگی گرفتن عکس در خمره [ صنعتی ] ، پرتره ، تبلیغاتی

ممنون میشم راهنماییم کنین

درضمن می‌خواستم فون کُرُماکی بگیرم و رنگ بکگراند و خودم با فتوشاپ عوض کنم

می‌خواستم در برای این فون هم یه اطلاعاتی‌ بهم بدید

ممنون

كاربر آشنا مازیار باقرپور آواتار ها
    تشکر کرده
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط vali15 نمایش پست ها
    دوست عزیز فلاش 160 ژول خوب است . اگه می خوای فکر اینده باشی مثلا اتلیه خانگی من بخر:
    2 عدد یا یک عدد فلاش 300 ژول که قابلیت کم کردن پلکانی قدرت فلاش را داشته باشد
    1 عدد غلاش 160 هم برای بکگراند یا مو ی سر یا بعنوان fill light
    1 عدد سافت باکس سایزش رو با توجه به فلاش انتخاب کن
    1 عدد دیگر سافت باکس یا چتر سفید

فعلا از پارچه سفید یا مشکی برای فون استفاده کن . فونهای زیبائی هم می شه خودت درست کنی . یک صفحه یونولیت 2 در 3 متر بخر با سوزن پارچه یا هر نقشی را بهش بزن بجای فون استفاده کن
    دوست عزیز این ست که فرمودین حدود چند در میاد؟

كاربر جديد Emran Naziri آواتار ها
    تشکر کرده
    16

با سلام. من هم میخوام بک استدیو خانگی با بودجه کم (600-700) راه اندازی کنم. قصد خرید یک ست 200 زول و بکگراند سفید و سیاه دارم، انتخاب خوبیه؟ برای اتصال به دوربین ( کنون 600d) به چه ابزاری احتیاج دارم ؟. در مورد فرستنده های رادیوی یک چیزای خوندم اما نمیدونم به چه تعداد و چه مشخصاتی نیاز دارم. چون شهرستان زندگی میکنم برای خرید میرم تهران، اگر در مورد محل و قیمت اطلاعاتی دارید در اختیار بزارید ممنون میشم.

كاربر جديد Emran Naziri آواتار ها
    تشکر کرده
    16

الان تو نت برای راه اندازی یک استدیوی خانگی دنبال مطلب بودم که به یک کتاب جالب برخوردم، "Home Studio Photography" . یک سری روش های ساده و خیلی کم هزینه برای ساخت تجهیزات نور پردازی و استدیویی ارئه کرده. واسه من که خیلی خیلی آموزنده بود.
    لینک دانلود: diyp-home-studio-v1_0_1_2.pdf - home, studio, photography, udi, tirosh, mediafire
    Nima Sadigh، ALI.Barutkub، Rouzbeh_Fakuri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه behrang_shadow آواتار ها
    تشکر کرده
    357

نقل قول نوشته اصلی توسط Emran Naziri نمایش پست ها
    با سلام. من هم میخوام بک استدیو خانگی با بودجه کم (600-700) راه اندازی کنم. قصد خرید یک ست 200 زول و بکگراند سفید و سیاه دارم، انتخاب خوبیه؟ برای اتصال به دوربین ( کنون 600d) به چه ابزاری احتیاج دارم ؟. در مورد فرستنده های رادیوی یک چیزای خوندم اما نمیدونم به چه تعداد و چه مشخصاتی نیاز دارم. چون شهرستان زندگی میکنم برای خرید میرم تهران، اگر در مورد محل و قیمت اطلاعاتی دارید در اختیار بزارید ممنون میشم.
    سلام، به نظرم شما با 600-700 تومن میتونید به راحتی 2 (یا حتی3) شاخه 150/160 ژول (از برند های چینی که توصیه میکنم خیلی خودتون رو در گیر مارک ها نکنید، چون کاراییشون مثل همه) با 2تا سافت باکس تهیه کنید که کاملا کار راه بندازه، در مورد فون هم اتنخاب 2 فون سفید و مشکی کاملا منطقی و مناسبه، شما هم میتونید برای شروع از سیم سینک خود فلاش ها استفاده کنید و هم با خرید یک رادیو تریگر (و یا یک فرستنده مادون قرمز) به صورت بیسیم فلاش هاتون رو فعال کنید (تریگرها قیمتشون از 35 تومن شروع میشه)
    ali759، Emran Naziri و reallife0002 تشکر می‌کنند.
    بهرنگ میرصادقی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    569

سلام دوستان عزیز

من یک آماتور به تمام معنا هستم :D

میخوام توی خونه واسه خودم یک استودیو کوچیک و البته آماتوری درست کنم

دوربین : canon 550D
    لنز : canon 18-55 IS

نمیتونم برای لنز هزینه کنم و باید با همین لنز تمرین کنم .
    از عکاسی پرتره و تمام قد لذت میبرم.

همه پست هارو تا حالا خوندم و چندتا سوال برام پیش اومده :

1- میتونم با این لنز کارهای که میخوام رو در حد آماتوری انجام بدم ؟

2- ابعاد اتاق من 3*4 و ارتفاع 3 متر هست از این نظر مشکلی پیش نمیاد ؟ (آخه احساس میکنم خیلی کوچیکه)

3- رنگ اتاق سفید هست مشکل ساز هست ؟

4- چه تجهیزاتی نیاز هست برای این سبک عکاسی و هزینه اینها چقدر میشه ؟ ( حدود قیمت نمیتونم بدم چون اصلاً نمیدونم چی باید داشته باشم )

ممنون که وقت میزارید.

كاربر همراه behrang_shadow آواتار ها
    تشکر کرده
    357

سلام
    1. بله با این لنز میتونید شروع کنید و بعدها با آشناتر شدن نسبت به کار و نیاز به کیفیت بالا تر ارتقاش بدین.
    2. امتحان کنید ببینید وقتی سوژه 1 تا 1.5متر از دیوار فاصله گرفته در واید ترین حالت لنز میتونین عکس قدی بگیرین (که فکر کنم سخت باشه) ولی مطئنا میشه در فرم های بسته تر پرتره کار کنید. اگه در اتاق در جای مناسبی باشه میتونید از در خارج شید و عقب تر وایسین.
    3. بهتره دیوارها رو با پارچه، کاغذ یا رنگ مات نوک مدادی تا سیاه بپوشونید، رنگ سفید تو ابعاد کوچیک خودش مثل رفلکتور عمل میکنه و کلی نور به سوژتون بر میگردونه که کنترل نور رو سخت میکنه.
    4. با 400 500 تومن میتونین 2 تا فلاش 150 ژول و 2 تا سافت باکس جور کنید و تجربتون رو آغاز کنید.
    yaghoobi، Golden، ali759 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهرنگ میرصادقی

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

برای عکاسی از اشیاء تجهیزات continues lighting بهتره یا از استفاده از فلاشها؟
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    258

با سلام
    برای داشتن یک پس زمینه مشکی ویا سفید محو و بدون داشتن چین وچروک پارچه در منزل و با یک ست فلاش 160 بهترین تنظیمات چی بهتره باشه.
    با تشکر

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_elec نمایش پست ها
    با سلام
    برای داشتن یک پس زمینه مشکی ویا سفید محو و بدون داشتن چین وچروک پارچه در منزل و با یک ست فلاش 160 بهترین تنظیمات چی بهتره باشه.
    با تشکر
    این پرسش، بصورت مکرر در تاپیک "نورپردازی استودیوئی" نیز مطرح شده که در آنجا نیز اقدام به پاسخگوئی (متن زیر) شده است. نیز، با توجه به مناسب تر بودن جایگاه طرح آن در تاپیک "نورپردازی استودیوئی"، لطفاً Moderator های محترم، زحمت حذف این پاسخ و پرسش مربوطه را پس از گذر زمان مقتضی احتمالی، متقبل شوند.

توضیح:
    1. داشتن تنها یکشاخه فلاش، در برخی حالات زیر، محدود کننده است.
    2. حتماً بیشتر راه های زیر بذهن خودتان هم رسیده است. از باب اینکه یکجا همه عنوان شده باشد، به درازا رفته است.
    3. راه های زیر، حتماً محدودیتهائی را برای هر موقعیتی خواهد داشت که نباید آنها را بی عیب و یک نقص و نسخه ی کلی فرض نمود.

برای بدست آوردن پس زمینه ی مشکی:

1. راه ارزان: میتوانید با چند متر پارچه ی مشکی غیر براق، که با چند پونز، بدون چین و چروک به دیوار آویخته اید؛ بطوری که سوژه ی شما حدود 1.5 متر از آن فاصله داشته باشد بطوریکه Texture پارچه، بدلیل خارج از DoF واقع شدن، Blur شود.
    2. راه حرفه ای تر (مستلزم کمی هزینه): همانطور که میدانید: استفاده از پارچه های موسوم به فون (یا BackDrop) که در صورت مخمل بودن، باز هم فاصله ی 1.5m فوق، توصیه میشود.

برای بدست آوردن پس زمینه ی سفید محو:

1. راه ارزان: همانند بالا و با پارچه ی سفید - حتی استفاده از دیوار سفید رنگی که به تمامی نواحی آن بتوانید با شدت یکسان، نور بتابانید، تا جاهای کم نورتر، به سمت خاکستری به ثبت نرسد؛ و نورپردازی برای سوژه بطور جداگانه.
    2. راه حرفه ای تر (مستلزم کمی هزینه): همانگونه که میدانید: استفاده از فون های سفید.( که البته با استفاده از یک شاخه فلاش، احتمال طوسی ثبت شدن برخی نواحی ممکن است)
    3. راه خلاقانه 1: استفاده از پرده ای موسوم به پشت پرده، (پارچه ی سفید غیر تور، بصورت کاملاً باز و بدون چین) برای پنجره ی اتاق که از بیرون، نور روز را بداخل میاورد؛ قرار دادن سوژه جلوی پرده، نورپردازی وی، و شات زدن رو به پنجره.
    4. راه خلاقانه 2: (در صورت داشتن بیش از یک منبع نوری برای نورپردازی - برای شبیه سازی حالت قبل در صورت عدم دسترسی به نور روز): استفاده از یک Strobe (فلاش) که یک پارچه ی Diffuser را از پشت بطور تقریباً یکسان روشن کرده است؛ و قرار دادن سوژه، جلوی آن دیفیوزر و نورپردازی جداگانه برای وی. با این روش، به یک پس زمینه ی کاملاً سفید (RGB=255,255,255) نیز میتوانید برسید. چنانچه نورپردازی سوژه را قطع کنید، با نورسنجی مناسب، Silhoutte حوبی هم بوجود میاید.

احیاناً باید موارد و مسائل ریزی را هم در اثنای کار، سر صحنه حل و فصل کنید و با الباقی آنها، زیر تیغ فتوشاپ کنار بیائید.

پاینده باشید.

صفحه 31 از 69 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 ... آخرینآخرین