صفحه 35 از 69 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 45 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 341 تا 350 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

برای عکاسی پرتره، شما حداقل به دوشاخه فلاش نیاز دارید.

سلام

علی جان
    برای عکاسی پرتره حداقل به یک فلاش نیاز است نه 2 عدد.
    iman64 تشکر می‌کند.
    .

كاربر همراه mojtaba79 آواتار ها
    تشکر کرده
    606

سلام

دوستان یه سوال:

تو تعدادی از فیلم ها دیدم که برای بستن مسیر نور از یه سری صفحه های مشکی (و گاها سفید) استفاده می کنن. این صفحه ها بصورت دو تیکه و L مانند هستن.
    نمونه دیگه ای سراغ دارید؟
    اصولا چطور میشه این صفحه ها رو درست کرد و یا بصورت اماده میشه تهیه کرد؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba79 نمایش پست ها
    سلام

دوستان یه سوال:

تو تعدادی از فیلم ها دیدم که برای بستن مسیر نور از یه سری صفحه های مشکی (و گاها سفید) استفاده می کنن. این صفحه ها بصورت دو تیکه و L مانند هستن.
    نمونه دیگه ای سراغ دارید؟
    اصولا چطور میشه این صفحه ها رو درست کرد و یا بصورت اماده میشه تهیه کرد؟

• به این صفحه ها اصطلاحاً Gobo (اصطلاحی هالیوودی و برآمده از Go Between) میگویند.
    • نوع سفید یا خاکستری روشن آن، حکم رفلکتور را نیز خواهد داشت.
    • در فیلمهائی که مشاهده کردید، بیشتر Gobo ها، دست سازند و از دو مقوای نسبتاً قطور و شق و رق ساخته میشود.
    • گاهاً Foam Board یا همان یونولیت خودمان نیز در فیلمها مشاهده میشود که دو روی آن را مقوا (رنگ مشکی یا ... به سلیقه ی خودتان) میچسبانند که هم مقاومت یونولیت را در برابر خمش تامین کند و هم نقش لولائی نرم را برای دو لت یونولیتی بازی کند.

كاربر جديد iman64 آواتار ها
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    برای عکاسی پرتره، شما حداقل به دوشاخه فلاش نیاز دارید.
    برای عکاسی از کودک نیز باید به فکر لوازم صحنه (بصورت متنوع) باشید. چون در عکسهای کودک، وجود این ملزومات صحنه، بسیار تاثیر گذار است.
    دو یا سه شاخه فلاش متوسط، بهتر از یک شاخه ی خوب (مثل Hensel) است. شما در نهایت اگر شروع بکار کردید و خواستید ادامه بدید، نیاز به سه شاخه با اکسسوار آن، خواهید داشت. بنابراین همین الان برآورد کنید که آیا امکان هزینه کردن برای یک ست خوب (مثل Fomex/Hensel که حدود 4 و 6 میلیون تومن هستند) را دارید یا خیر؛ و سعی کنید همه ی فلاشهایتان از یک برند باشد تا در آینده به مشکل برنخورید.

بازاریابی هم که مقوله ای جداگانه است
    لنز دوربین تان را نیز معرفی کنید تا بشود راهنمائی کرد.
    ببخشید من پسوورد اکانت قدیمیم ینی همین اکانت رو فراموش کرده بودم و الان که یادم اومده اکانت جدیدم Imanous رو غیر فعال خواهم کرد.پست قبلی من با اکانت Imanous در همین تاپیک بود که جناب بیاتی لطف کردند به اون پاسخ دادند.ممنون.

حالا جدای از لوازم دیگر صحنه از قبیل فون و صندلی و غیره،و مقوله ی بازاریابی که بحثش کاملا جداست،مورد بحث و پرسش من بیشتر تجهیزات نورپردازی است.
    منظور بنده دقیقا این هست که در مدتی که در حال کسب علم و تجربه عکاسی استودیویی در محضر دیگران هستم،خود نیز کم کم شروع به تهیه تجهیزات لازم بکنم تا بتوانم تمرینات عملی بیشتری در یک استودیوی خانگی بکنم.
    زمانی که برای شروع به کار در نظر گرفتم 5یا 6 ماه دیگه ست.در حال حاضر هم فقط یک Canon kiss x3 و لنز 18-55 خودش رو دارم.
    بودجه فعلی هم در حد 700 -800 هزار تومان بیشتر نیست اما در زمان شروع کار بیشتر خواهد شد.(حدود 5-6 میلیون تومان)
    حالا سوال این است که من با خرید تدریجی تجهیزاتم می توانم کاری کنم که در این مدت که در حال کسب آموزشم یک استودیوی خانگی داشته باشم؟(مثلا یه برندی رو که میخام الان انتخاب کنم، یه شاخه فلاش تهیه کنم فعلا و کم کم تجهیزات دیگه تا 6 ماه دیگه)
    یا نه...صبر کنم بوجه ام کامل بشه و همه چی با هم بگیرم؟
    لطفا این سوال رو با توجه به این موضوع جواب بدین که اگه بخام تدریجی تجهیزات بگیرم لنزم فعلا همین 18-55 میمونه.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط iman64 نمایش پست ها
    ببخشید من پسوورد اکانت قدیمیم ینی همین اکانت رو فراموش کرده بودم و الان که یادم اومده اکانت جدیدم Imanous رو غیر فعال خواهم کرد.پست قبلی من با اکانت Imanous در همین تاپیک بود که جناب بیاتی لطف کردند به اون پاسخ دادند.ممنون.

حالا جدای از لوازم دیگر صحنه از قبیل فون و صندلی و غیره،و مقوله ی بازاریابی که بحثش کاملا جداست،مورد بحث و پرسش من بیشتر تجهیزات نورپردازی است.
    منظور بنده دقیقا این هست که در مدتی که در حال کسب علم و تجربه عکاسی استودیویی در محضر دیگران هستم،خود نیز کم کم شروع به تهیه تجهیزات لازم بکنم تا بتوانم تمرینات عملی بیشتری در یک استودیوی خانگی بکنم.
    زمانی که برای شروع به کار در نظر گرفتم 5یا 6 ماه دیگه ست.در حال حاضر هم فقط یک Canon kiss x3 و لنز 18-55 خودش رو دارم.
    بودجه فعلی هم در حد 700 -800 هزار تومان بیشتر نیست اما در زمان شروع کار بیشتر خواهد شد.(حدود 5-6 میلیون تومان)
    حالا سوال این است که من با خرید تدریجی تجهیزاتم می توانم کاری کنم که در این مدت که در حال کسب آموزشم یک استودیوی خانگی داشته باشم؟(مثلا یه برندی رو که میخام الان انتخاب کنم، یه شاخه فلاش تهیه کنم فعلا و کم کم تجهیزات دیگه تا 6 ماه دیگه)
    یا نه...صبر کنم بوجه ام کامل بشه و همه چی با هم بگیرم؟
    لطفا این سوال رو با توجه به این موضوع جواب بدین که اگه بخام تدریجی تجهیزات بگیرم لنزم فعلا همین 18-55 میمونه.
    اینکه قیمتها مانند زمستان پارسال و جهش دلار، مجدداً دچار پرشهای آنچنانی شوند، بعید است.
    بنابراین اگر دورنمائی مشخص برای تامین اعتبار مالی تان دارید، میتوانید از همین حالا تصمیم گیری و شروع نمائید.
    نظر شخصی من اینه که ریسکش کمتر از خرید یکباره در شش ماه دیگر است. چون کاهش قیمتها دور از ذهن است، ولی افزایش نسبی آن، احتمالش میرود.

پس از راه اندازی و کسب درآمد، انشالله بفکر یک لنز بهتر هم باشید

كاربر جديد iman64 آواتار ها
    تشکر کرده
    5

قسمت زیادی از کار همین برنامه ریزی های مالی هست که یه کار خوب تو این زمینه میتونه تضمین خوبی تو موفق شدن کل پروژه باشه.
    واین برای من و امثال من که دستشون از بازار و قیمت هاش کوتاهه کار رو سخت میکنه.
    مدتی هم هست که مطالب مربوطه در فروم رو میخونم،که در حد یه آشنایی با تجهیزات و برند ها کمک خوبی بهم کرد اما مطمئنا تصمیم نهایی وقتی خواهد بود که کمی با بازار آشنایی پیدا کنی.که فکر میکنم ادامه این بحث خارج از حوصله این تاپیکه.
    با تشکر از جناب بیاتی عزیز همین قدر میخاستم مطمئن بشم که آیا در اولویت قرار دادن خرید فلش نسبت به لنز کار درستی بوده؟ که نظر ایشون هم مثبته.
    و سوال دیگه اینکه این دوربین Canon kiss x3 به نظر شما تا کی جوابگوی من و کار م خواهد بود؟
    یعنی اگر کارم در حد پرتره کودک باقی بماند، جایی از کار هست که دوربین برایم محدودیت ایجاد کند؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

سلام

من میخوام برای آتلیه خونگیم یه دستگاه فون زنجیری و سه تا فون بخرم

چند تا سوال دارم
    اول اینکه موقع خرید به چه نکاتی باید توجه کنم و از کجا بفهمم این چیزی که داره بهم میده خوبه یا نه
    دوم اینکه من میخوام یه فون سفید یه مشکی و یه خاکستری بخرم
    خاکستری تیره بهتره یا روشن ؟ که بشه نورپردازیش کرد و طیف بیشتری از نور رو نشون بده
    مشکی مخمل یا رنگ شده ؟
    سفید پارچه ای یا بنر مات ؟

در ضمن عرض فضایی که دارم 3.75 هست آیا نیاز هست که مقدار از عرض فون و میله ها کم کنم یا نه ؟

کارم هم عکاسی کودک هست
    با تشکر

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma نمایش پست ها
    سلام

من میخوام برای آتلیه خونگیم یه دستگاه فون زنجیری و سه تا فون بخرم

چند تا سوال دارم
    اول اینکه موقع خرید به چه نکاتی باید توجه کنم و از کجا بفهمم این چیزی که داره بهم میده خوبه یا نه
    دوم اینکه من میخوام یه فون سفید یه مشکی و یه خاکستری بخرم
    خاکستری تیره بهتره یا روشن ؟ که بشه نورپردازیش کرد و طیف بیشتری از نور رو نشون بده
    مشکی مخمل یا رنگ شده ؟
    سفید پارچه ای یا بنر مات ؟

در ضمن عرض فضایی که دارم 3.75 هست آیا نیاز هست که مقدار از عرض فون و میله ها کم کنم یا نه ؟

کارم هم عکاسی کودک هست
    با تشکر
    عرض 3.75 متر، برای نصب پایه ی سه تائی زنجیری 3 متری، محدودیتی تولید نمیکنه. از فروشنده، عرض تمام شده ی نصب دستگاه را بپرسید، اگر تا 5 سانت از دو طرف دیوار، آزاد بود، قابل قبول است.
    خاکستری تیره یا روشن، سلیقه ایست، اما با نورپردازی قویتر و ضعیفتر به آن، تا حدی میتوانید تیره و روشنی اش را در ثبت، تحت کنترل قرار دهید.
    به این مسئله هم که خاکستری واقعی باشد، دقت کنید. رنگش به سمت زیتونی و ... نرود (ته رنگ نداشته باشد)
    مخملی، عمر کوتاهی دارد. پارچه ی رنگ شده، که زیر پایش هم لمینیت شده باشد، عمر بیشتری دارد.
    برای سفید هم، شخصاً پارچه ی سفید لمینیت شده را به بنر مات، ترجیح میدهم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

ممنون از پاسختون
    در مورد عرض فون منظورم این بود که وقتی فون روی زمین پهن میشه محدودیت برای رفت و آمد یا قرار دادن فلاشها ایجاد نمیکنه ؟
    خلاصه اینکه دست و پا گیر نیست ؟

در مورد خاکستری که فرمودید سلیقه ایست من خودم خاکستری روشن رو می پسندم اما چون تا حالا فقط سفید و مشکی کار کردم میترسم اون خاکستری روشن رو اگر بگیرم با نورپردازی خیلی به سمت سفید بره

اگه ممکنه توضیح بدید با توجه به مشکلات پارچه مخمل مزیتش چیه ؟
    ممنون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    در مورد عرض فون منظورم این بود که وقتی فون روی زمین پهن میشه محدودیت برای رفت و آمد یا قرار دادن فلاشها ایجاد نمیکنه ؟
    خلاصه اینکه دست و پا گیر نیست ؟

در مورد خاکستری که فرمودید سلیقه ایست من خودم خاکستری روشن رو می پسندم اما چون تا حالا فقط سفید و مشکی کار کردم میترسم اون خاکستری روشن رو اگر بگیرم با نورپردازی خیلی به سمت سفید بره

اگه ممکنه توضیح بدید با توجه به مشکلات پارچه مخمل مزیتش چیه ؟
    ممنون

1. شما در هر حال مجبورید که هم سوژه را روی فون ببرید، هم گاه گداری خودتان از رویش عبور کنید، هم اینکه مثلاً صندلی و ... روی فون قرار دهید. فلاشها که جای خود دارد و وزنشان نهایتاً با پایه به 6 کیلو هم نمیرسد.
    2. به فون خاکستری اگر نور شدید بدهید، روشنتر و اگر نور ضعیف بدهید، تیره تر ثبت میشود. حتی میتوانید با نور ندادن به آن، متمایل به مشکی ثبتش کنید. پیشنهاد: "این مورد را قبل از خرید، در آتلیه ای که فون طوسی دارد یا دوستی که بتواند آنرا به شما قرض بدهد، امتحان کنید"
    3. مخمل، مزیت عمده ای به پارچه ندارد. شاید اینگونه تصور شود که بواسطه ی Texture اش، باعث عدم بوجود آمدن رفلکتهای ناخواسته شود، اما برای مخملهائی که در بازار ما یافت میشود، حتی فکرش را هم نمیشود کرد. مخملهای بازار ما، در اصل یک تاروپود پلاستیکی است (که بافته شده نیست و یکجا ریخته شده است که بواسطه ی روزنه های کوچک، سبکتر و ارزانتر شود) که روی آن را با چسب، اسپری کرده، و نهایتاً خرده های بسیار ریز نخ را بصورت یکنواخت رویش اسپری میکنند. یعنی مخمل نیست، شبیه مخمل است. نور نسبتاً شدید را از خود عبور میدهد و زیر پایه ی صندلی و قدمهای سوژه، در مدت نه چندان درازی، بصورت تکه تکه، کچل میشود :) اگر هم تا شود، خط تا شدنش، بور میشود (الیاف ریز نخها، خرد میشوند و انعکاس بیشتری را باعث میشود)
    4. دقتی که در هنگاه لوله کردن پارچه باید بخرج داد تا از چین خوردنش جلوگیری بشود، برای مخمل هم باید بخرج داد. شستشوی پارچه امکان پذیر است، اما برای مخملهای قلابی، تقریباً کار به مرحله ی شستشو نمیرسد و ارزشش را نخواهد داشت.
    5. شاید پارچه ی "جیر" بتواند بهتر از این مخمل-نماها عمل و عمر کند. هنوز خودم فرصت روئیت از نزدیک و استعلام قیمتش را نکرده ام. اما احتمالاً حدود متری 15 هزار تومان باشند. در دو نوع مات و براق موجودند که نوع براق آن بدرد عکاسی نمیخورد. از بورسهای فروششان هم، خیابان روشندلان (دروازه شمیران، پائین تراز پل چوبی، روبروی ساختمان پرچم) است که بورس پارچه ی مبلی است. حدود 20 الی 30 متر مانده به سبزه میدان، دالان توتون فروشان، بورس دیگر پارچه مبلی است. اگر رفتم، خبرش را میدهم

صفحه 35 از 69 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 45 ... آخرینآخرین