صفحه 25 از 69 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

سلام کسی از دوستان در مورد باطری پک ها برای ست فلاش خانگی اطلاعی داره؟مدلهاش کیفیت و اینکه چند بار میتونن تخلیه بشن و کلا هرجور اطلاعاتی اگه کسی داره به من بگه چون میخوام ست فلاش انسر بخرم میخواستم بدونم باطری براش چجوریاس قیمتش چنده و از این صحبت ها
    ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط metalinox نمایش پست ها
    راستی سیستم خازنی چگونه کار میکنه ؟
    شاید اطلاعات خیلی دقیقی از مدار این فلاش ها نداشته باشم که جزییاتش چیه ولی اصلا امکان نداره فلاشی بدون خازن باشه!
    من رشته ام برقه
    فلاشها چون های ولتاژ هستن توشون از مدارهای چند برابر کننده ولتاژ استفاده میشه که توی همه ی این مدارها در نهایت خازن هایی به عنوان فیلتر و یا برای تامین جریان با شیب بالا برای تخلیه توی لامپ استفاده میشه
    باز اگه فروشنده میگفت مدار سوئیچینگ (چاپرهای بوست) میگفتم یه چیزی بارشه ولی اصلا به سختی میتونی مداری پیدا کنی توش خازن نباشه!!
    این حرفها صد من یه غازه!!!
    منظورم رد یا تایید این فلاش نیست فقط میگم اون فروشنده مسلما نمیدونه خازن چیچی هست چه برسه بخواد راجع به مدارش نظر بده
    در خوش بینانه ترین حالت درون این فلاش ها از مدارهای جدیدی ممکنه استفاده شده باشه که فروشنده فقط میدونه جدیده ;)

ویرایش:کسی میدونه لامپ های فلاش های استودیویی رو از کجا میشه جداگانه خرید؟
    ویرایش توسط patomat : Tuesday 12 July 2011 در ساعت 11:04

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط patomat نمایش پست ها
    سلام کسی از دوستان در مورد باطری پک ها برای ست فلاش خانگی اطلاعی داره؟مدلهاش کیفیت و اینکه چند بار میتونن تخلیه بشن و کلا هرجور اطلاعاتی اگه کسی داره به من بگه چون میخوام ست فلاش انسر بخرم میخواستم بدونم باطری براش چجوریاس قیمتش چنده و از این صحبت ها
    ممنون میشم

به نظرم خرید باطری پک برای یک ست خانگی اصلا گزینه معقولی نیست!

مدل های چینی بی کیفیت و بی نام نشان برای فلاش های 300 ژول با توان کم و حدود 60 تا 70 شات با هر بار شارژ حدود 180 تومان هستند.اما نحریدن اش بسیار عقلانی تر از خرید اش است.

مدل های با نام و نشان ( مثل بت پک شرکت پروفتو یا D4 و یا باطری پک های برونکالر و ... ) هم که از حدود 3 میلیون تومان شروع می شوند تا مدل های حرفه ای حدود 7 میلیون تومان.

تنها مزیت باطری پک ها با فلاش های حرفه ای ( نه امثال Answer ) یک امکان کار در خارج از استودیو و دو سرعت شلیک پیاپی بیشتر است.که فکر نکنم برای یک استودیو خانگی و یا حتی عروسی و یا حتی معمولی کاربردی داشته باشد
    yaghoobi، M. Beyrami، saadi126 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    به نظرم خرید باطری پک برای یک ست خانگی اصلا گزینه معقولی نیست!

مدل های چینی بی کیفیت و بی نام نشان برای فلاش های 300 ژول با توان کم و حدود 60 تا 70 شات با هر بار شارژ حدود 180 تومان هستند.اما نحریدن اش بسیار عقلانی تر از خرید اش است.

مدل های با نام و نشان ( مثل بت پک شرکت پروفتو یا D4 و یا باطری پک های برونکالر و ... ) هم که از حدود 3 میلیون تومان شروع می شوند تا مدل های حرفه ای حدود 7 میلیون تومان.

تنها مزیت باطری پک ها با فلاش های حرفه ای ( نه امثال Answer ) یک امکان کار در خارج از استودیو و دو سرعت شلیک پیاپی بیشتر است.که فکر نکنم برای یک استودیو خانگی و یا حتی عروسی و یا حتی معمولی کاربردی داشته باشد
    با تشکر از جوابتون
    ولی خوب بنده دوست داشتم از همین ست غیر حرفه ایم بیرون هم یه استفاده هایی بکنم (فکر کنم دم غروب بشه عکس های خوبی گرفت) که این سوال رو پرسیدم
    میشه در مورد همون چینی بیشتر توضیح بدید
    آیا تنها اشکالش همون تعداد پایین شات هست یا مساله چیز دیگه است؟
    البته بنده توی بازار یه جا دیدم برای سه شاخه فلاش میداد هفتصد اینهم ازون بی کیفیت هاست یا چیزی بین این و اون؟
    بازم ممنون اگه میشه به سوال آخر پس قبلیم هم جواب بدید

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط patomat نمایش پست ها
    با تشکر از جوابتون
    ولی خوب بنده دوست داشتم از همین ست غیر حرفه ایم بیرون هم یه استفاده هایی بکنم (فکر کنم دم غروب بشه عکس های خوبی گرفت) که این سوال رو پرسیدم
    میشه در مورد همون چینی بیشتر توضیح بدید
    آیا تنها اشکالش همون تعداد پایین شات هست یا مساله چیز دیگه است؟
    البته بنده توی بازار یه جا دیدم برای سه شاخه فلاش میداد هفتصد اینهم ازون بی کیفیت هاست یا چیزی بین این و اون؟
    بازم ممنون اگه میشه به سوال آخر پس قبلیم هم جواب بدید
    آنها هم از همان چینی ها هستند احتمالا...

نوع باطری ها ( ساختار و ... ) از قدیمی ترین انواع هستند.

مشکل داغ شدن و منفجر شدن ( بارها دیده شده است )

مشکل نداشتن نشانگر درست و حسابی برای شارژ و اتمام شارژ

مشکل کیفیت ساخت نازل

مشکل عمر کوتاه ( نهایتا 6 تا 8 ماه اگر استفاده کنید )

و کلی داستان های دیگر
    Daruosha، yaghoobi، R.Asgari و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    آنها هم از همان چینی ها هستند احتمالا...

نوع باطری ها ( ساختار و ... ) از قدیمی ترین انواع هستند.

مشکل داغ شدن و منفجر شدن ( بارها دیده شده است )

مشکل نداشتن نشانگر درست و حسابی برای شارژ و اتمام شارژ

مشکل کیفیت ساخت نازل

مشکل عمر کوتاه ( نهایتا 6 تا 8 ماه اگر استفاده کنید )

و کلی داستان های دیگر
    قانع شدم
    ;)
    ممنون آقای قبادی
    به اون سوال کسی جواب نداد
    خودم دیروز رفتم پی اش
    الکتریکی های لاله زار و جمهوری رو بالا پایین کردم دست آخر توی یکی از الکتریکی های بالای لاله زار یکیشو پیدا کردم فروشنده هیچیشو نمیدونست البته میگفتن توی خیابون ملت بیشتر پیدا میشه این لامپ های زنون
    از امروز میرم دنبال راه انداختنش ببینم چی میشه
    نتیجه رو اعلام میکنم حتما به دوستان
    شاید به درد کسی خورد

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

نقل قول نوشته اصلی توسط Ravan نمایش پست ها
    دوستان سلام

من می خوام یه ست فلاش بگیرم و تو خونه باهاش کار کنم (بیشتر پرتره)؛ از طرفی هم نمی خوام اگر فردا روزی خواستم باهاش یه استدیو معمولی راه بندازم این بلا استفاده بشه.

تقریباً تمام کامنت های این فروم رو خوندم، بعد رفتم باب همایون؛ این ست های JTL و Answer بنظرم نسبت به این مدل گُنده ترا ( ادبیات و سطح سواد داشته باشید ) به صرفه نیست. (از نظر کیفیت)
    نتیجه رسیدم به فلاشی بنام پروفشنال (200J) که ظاهراً بد نبود اما ست نبود و کیف هم نداشت. کیف برای من بودنش مفیده هم برای جابجایی هم برای جم کردن تو خونه.
    یکی دیگه که فروشنده خییییلی ازش تعریف کرد و دل مارو برد مارک ویسیکو بود، ظاهراً یکم با اصل نسب بود یعنی کاتالوگ و سایت اش نشون میده یه شرکت تقریباً این کاره است؛( VISICO، (http://www.vistarfoto.com/en/product...ion=xx&id=1045 ظاهرش بد نبود قیمت ست 200ژول رو هم 900هزار تومان با یه کیف چرخدار خودش میداد.
    فایل پیوست 14331
    حالا کدوم رو بگیرم؟؟
    راستی اینا هم آنالوگ داشت هم دیجیتال که دیجیتال ها هر هد 15هزار تومان اختلاف داشت؛ کدومش بهتره؟
    کلاً این مارک ها تقریباً در یک سطح هستند. شکل ظاهر و تنظیم قدرت و مواردی که قبلاً هم گفته شده را در نظر بگیرید و خرید کنید. دیجیتال و غیر دیجیتال هم انتخاب خودتان است.
    yaghoobi، maziyarsh، Ravan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    کلاً این مارک ها تقریباً در یک سطح هستند. شکل ظاهر و تنظیم قدرت و مواردی که قبلاً هم گفته شده را در نظر بگیرید و خرید کنید. دیجیتال و غیر دیجیتال هم انتخاب خودتان است.
    سپاس گذارم جناب میلانی عزیز.

تشکر کرده
    480

طبق اعلام قبلی رفتم یه لامپ زنون خریدم البته فکر میکنم با چرندیاتی که فروشنده گفت دور و بر 100ژول باشه!
    بعد از بستن مدار و به جون خریدن ولتاژ چهار کیلوولتی تریگر و 300ولتی خازن موفق به بایاس یک لامپ زنون شدم
    البته در قدم بعدی باید این رو با دوربین سینک کنم
    احتمالا توی این هفته پی این قضیه میرم
    نتایج امروز فعلا این عکس هاست(با شانس زیاد بدون سینک کردن تونستم لحظه ای که گاز زنون یونیزه میشه و قبل از تخلیه ی کامل هست رو بگیرم واقعا خیلی از این گاز خوشم اومده)

اینجا هم که دیگه لطف کردن و کاملا روشن کردن صحنه رو

این هم عکسی از مدار که به خازن گنده لاتی که سمت چپ هست توجه ویژه کنید این خازن 1000میکرو فاراد هست اگه از دبیرستان یادتو باشه فرمول انرژی خازن رو با ولتاژ 300ولت دو سرش حساب کنید میشه 0.5*1000*2^300*میکرو که میشه 45 ژول و البته بودجه رسید فردا میرم خازن بخرم یکم ژولشو ببریم تا حول و حوش 200 ببینیم چی میشه!

نتایج بعدی متعقبا اعلام میشه خدمت دوستان!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Daruosha، yaghoobi، F.KamranNia و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

دوست عزیز فقط حسابی مواظب باش؛ یه زیر انداز هم بنداز زیر این کارا که اگه سوختید لااقل فرش نسوزه حیفه :دی

شوخی کردم واقعاً برات آرزوی موفقیت دارم.
    M. Beyrami و patomat تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط Ravan نمایش پست ها
    دوست عزیز فقط حسابی مواظب باش؛ یه زیر انداز هم بنداز زیر این کارا که اگه سوختید لااقل فرش نسوزه حیفه :دی

شوخی کردم واقعاً برات آرزوی موفقیت دارم.
    ممنون
    ما برقو نگیریم برق مارو نمیگیره!
    درگیر سینک کردنشم و فعلا توی ایزولاسیون دوربین از مدار قدرت گیر کردم!
    خبر میدم
    ;)
    Daruosha، yaghoobi، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 25 از 69 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین