صفحه 36 از 69 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 351 تا 360 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    117

دوستان من میخوام فون سفید و مشکی پارجه ای بگیرم
    با عرض 3 متر باشه
    موفع خرید باید به چه نکاتی توجه کنم - قیمت این فون ها چند هست ؟

كاربر همراه Kavian.Karimi آواتار ها
    تشکر کرده
    6007

با سلام
    تصمیم دارم در اتاق 12 متری خودم تجهیزاتی برای
    Product photography تهیه کنم...تقریبا 3/4 فضای اتاق رو میتونم برای این کار در نظر بگیرم.قصدم هم تمرین و یادگیری تا کسب درآمد از این طریق می باشد. این تاپیک رو از ابتدا مرور کردم تقریبا اکثر مواردی که بحث شده بود و تجهیزاتی که پیشنهاد شده بود مربوط به عکاسی پرتره بود...پیشنهاد دوستان هم در این مورد یک ست فلاش 300 ژول و یک سافت باکس به همراه رادیو فلاش و چتر و فون و ... بود، من برای عکاسی از محصولاتی با ابعادی که روی میز 1 در 1/5 متر جای می گیرند قصد خرید تجهیزات دارم(Tabletop photography)...بودجه رو هم تا 1/5 در نظر گرفتم...در اینترنت کمی جستجو کردم ، نظر دوستان رو هم در این مورد بدونم خوشحال میشم....
    تجهیزاتی که الان دارم D200 و 24-120 3.5-5.6 D هست...تصمیم داشتم این رو در تاپیک مربوطه مطرح کنم(در صورت صلاحدید مدیران این قسمت حذف شود) سوالی که داشتم این بود آیا یک لنز فیکس 50 رو برای این ژانر مناسب میدونید...حقیقتش چون دوربین رو هم بصورت کارکرده خریدم قصد دارم بعد از خرید تجهیزات نورپردازی با 550D یا 600D به همراه 50 f1/4 تعویض کنم.به نظرتون این جابجایی درست است یا خیر...
    سپاسگزار خواهم بود که دوستان پیشنهادات خودشون رو بفرمایند و به طور کل تجهیزاتی که برای این ژانر لازم است.
    47amir تشکر می‌کند.
    کاویان کریمی Instagram

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

50 مم یکی از لنزهای مورد استفاده من در این عکاسی بود. البته اگر بخواهید درست کار کنید باید لنز های مختلف داشته باشید چون مواردی که روی میز عکاسی میشوند هم بسیار متفاوت هستند.

در مورد فلاش سه شاخه خوبه هرچند که گاهی ممکنه 4 تا لازم باشهو این بستگی به شی مورد نظر شما داره. ممکنه با یک فلاش هم کار انجام شود. من باشد سافت باکس و . . .را متقارن انتخاب میکنم. یعنی دوتا مثل هم
    Kavian.Karimi و 47amir تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Kavian.Karimi آواتار ها
    تشکر کرده
    6007

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    50 مم یکی از لنزهای مورد استفاده من در این عکاسی بود. البته اگر بخواهید درست کار کنید باید لنز های مختلف داشته باشید چون مواردی که روی میز عکاسی میشوند هم بسیار متفاوت هستند.

در مورد فلاش سه شاخه خوبه هرچند که گاهی ممکنه 4 تا لازم باشهو این بستگی به شی مورد نظر شما داره. ممکنه با یک فلاش هم کار انجام شود. من باشد سافت باکس و . . .را متقارن انتخاب میکنم. یعنی دوتا مثل هم
    جناب میلانی لطف میکنید دقیقا تجهیزات مورد نیازِ رو با توجه به بودجه من بفرمایید...چه ابعادی برای سافت باکس پیشنهاد میکنید؟
    با تشکر
    کاویان کریمی Instagram

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

من چند وقته قیمت ندارم درست ف.رصت نمی کنم برم بازار. فکر کنم برند چینی خوب بخرید بودجه تان برسد. من باشم دو تا سافت باکس 50-70 یا 60-90 دو تا کاسه نرمال یک چتر یک یا دو تا اسنوت و 3 یا 4 شاخه 300 ژول می خرم.
    47amir تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    239

اساتید برای نور بکگراند و نور موها از چی استفاده کنم؟
    حدودا چه قیمته؟
    ممنون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Erfan12 نمایش پست ها
    اساتید برای نور بکگراند و نور موها از چی استفاده کنم؟
    حدودا چه قیمته؟
    ممنون
    اگر منظورتون، تغییر شکل دهنده ی نور است (برای HairLight) هم میتوانید از Snoot و هم از یک سافت باکس کوچک استفاده کنید. Snoot به دومی، ارجحتر است، چون نور کنترل شده تری دارد و از نشت نور اضافی بر روی شانه جلوگیری میکند.

برای بک، هم از اسنوت (برای تولید نور لکه ای) هم از کاسه استاندارد (کاسه نرمال) و هم از سافت باکس (متوسط یا کوچک) میتوانید بهره مند شوید. ولی لازم است تا ابتدا ببینید چه نوع نورپردازی برای بک، مد نظر دارید، تا با استناد به آن، یک LightModifier را انتخاب نمائید.

ولی اگر به نوع فلاش و قدرت آن برای نور مو اشاره میکنید، از 150 وات هم میتوانید بهره بگیرید. قیمتها هم که از دست ما در رفته الحمدلله
    برای نور بک، در برخی طراحی های نور، مثل عکس زمینه سفید، احتمال دارد 150 وات، جوابگو نباشد ... مثلاً 300 یا بیشتر جواب بدهد.

كاربر همراه hamid415 آواتار ها
    تشکر کرده
    181

یا سلام
    ینده می خوام به استودیوی خانگی کوچک راه اندازی کنم، فضام 20 متر مربع هست، من یک فلش هات شو دارم و می خوام یه سافت باکس و یک رفلکتور بگیرم، حالا دو تا سوال دارم یکی اینکه چه مارکی بهتره؟ و دیگه اینکه سا فت باکس و رفلکتور رو چه سایزی بگیرم و آیا سافت باکس معمولی بهتره با از اون مدلها که چتری هست البته چتر دیفیوز منظورم نیست از اون مدلها که مثل سافت باکسه.
    راستی کلا برای تمرین نور پردازی برای پرتره سافت باکس بهتره یا چتر انعکاسی؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid415 نمایش پست ها
    یا سلام
    ینده می خوام به استودیوی خانگی کوچک راه اندازی کنم، فضام 20 متر مربع هست، من یک فلش هات شو دارم و می خوام یه سافت باکس و یک رفلکتور بگیرم، حالا دو تا سوال دارم یکی اینکه چه مارکی بهتره؟ و دیگه اینکه سا فت باکس و رفلکتور رو چه سایزی بگیرم و آیا سافت باکس معمولی بهتره با از اون مدلها که چتری هست البته چتر دیفیوز منظورم نیست از اون مدلها که مثل سافت باکسه.
    راستی کلا برای تمرین نور پردازی برای پرتره سافت باکس بهتره یا چتر انعکاسی؟
    سافت باکس برای فلش Hotshoe در مدلهای مختلف و چینی در بازار میتوانید پیدا کنید. مارکهایشان را زیاد اهمیت ندهید، خیلی فرقی با هم نمیکنند. از مدل پلاستیکی در ابعادی حدود 20x30cm و مدل پارچه ای تا 40x40cm & 50x50cm نیز بگردید، پیدا میکنید. رفلکتور هم که الی ماشالله از این 5 کاره ها از 12 اینچ تا 120cm پیدا میشود. مارکشان هم مهم نیست. ولی مارک دار آنها مانند PhotoFlex حدود 2.5 برابر بی مارکها قیمت دارد.

اینکه سافتباکس بهتر است یا چتر رفلکتیو، بستگی به سلیقه و میل شما و نیز طراحی نورپردازی تان دارد. اما کنتراست چتر بیشتر است.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

دوستان من فعلا تصمیم دارم واسه خودم یه استودیو خانگی کوچیک راه بندازم....و تا یه مدت تمرین کنم .......هیچی از تجهیزات نورپرردازی اطلاع ندارم هیچی هیچی....از قیمت ها هم همین طور....ولی میخوام با حدود 3 تومان یه ست نورپردازی واسه خونه بگیرم البته میخوام چیز خوبی باشه که به درد کار آینده هم بخوره....فضای اتاق هم 17-18 متر است دوربین هم دی90 و لنز 18-105 است .....با این مبلغ چی میتونم بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلا چیا واسه شروع نیاز دارم؟؟؟؟لطفا ساده بگین که ما آماتورها بفهمیم

صفحه 36 از 69 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 ... آخرینآخرین