صفحه 26 از 69 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

با وجود اینکه استقبال چندانی نشد ولی بنده روی قولم هستم شاید برای کسی جالب باشه
    اگه نیست بگید!
    بالاخره موفق شدم فلاش رو با دوربین تا سرعت 320 سینک کنم (ایرادهایی داره هنوز) البته تا سرعت 250 مشکلی نیست ولی 320 به بعد دیگه پایین تصویر سیاه میشه
    میخواستم بدونم کسی میدونه سرعت تخلیه ی لامپ مربوط به چیه؟جنس لامپه یا اینکه من باید فرکانس مدارمو اصلاح کنم؟
    اینم عکسی که ازش گرفتم )تصویر اگزیف داره میتونید صحت ادعای بنده رو بررسی کنید ;) )
    Daruosha، yaghoobi، Maysam.P و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط patomat نمایش پست ها
    اگه نیست بگید!
    بالاخره موفق شدم فلاش رو با دوربین تا سرعت 320 سینک کنم (ایرادهایی داره هنوز) البته تا سرعت 250 مشکلی نیست ولی 320 به بعد دیگه پایین تصویر سیاه میشه
    میخواستم بدونم کسی میدونه سرعت تخلیه ی لامپ مربوط به چیه؟جنس لامپه یا اینکه من باید فرکانس مدارمو اصلاح کنم؟
    اینم عکسی که ازش گرفتم )تصویر اگزیف داره میتونید صحت ادعای بنده رو بررسی کنید ;) )
    دوست عزیز،

ادامه بده! من پیگیر کارهات هستم و اگر هم بتوانم کمک کنم، خیلی خوشحال خواهم شد.

ولی در مورد مدار و نحوه بایاس کردنت بیشتر توضیح بده و اینکه چطوری به به سرعت 1/320 رسیدی؟ با چه دوربینی؟
    yaghoobi، Maysam.P، M. Beyrami و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

اگه نیست بگید!
    سیاه شدن پایین تصویر به دلیل گذر از سرعت سینک دوربین می باشد.
    yaghoobi، Maysam.P، SinaVT و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    دوست عزیز،

ادامه بده! من پیگیر کارهات هستم و اگر هم بتوانم کمک کنم، خیلی خوشحال خواهم شد.

ولی در مورد مدار و نحوه بایاس کردنت بیشتر توضیح بده و اینکه چطوری به به سرعت 1/320 رسیدی؟ با چه دوربینی؟
    راستش برق شهر رو یکسو میکنیم با پل دیودی بعد یه خازن رو شارژ میکنیم و این ولتاژ رو ثابت میدیم دو سر لامپ اونوقت یه خازن خیلی کوچیک رو با همون ولتاژ شارژ میکنیم و تخلیه میکنیم تو یک ترانس مثلا بیست برابر اونوقت مثلا 300ولت میشه 6 کیلوولت و اینو میدیم به پایه ی تریگر لامپ(لامپ زنون سه پایه است) و کل باز خازن بزرگ خالی میشه توی لامپ و توی یک لحظه ی کوچیک این اتفاق میوفته برای همین به مدل دوربین مربوط نیست (مال من د چهل ایکس نیکونه) و البته قسمت مهم مدار هم ایزولاسیون دوربین از بخش قدرت هست که با یک اپتوکوپلر و یک باطری 6ولتی یا 9ولتی قابل انجامه!(البته مدار رو الان کلی جمع و جورتر کردم!تموم بشه عکس میزارم از کلیت کار)
    سوال منم همینه که آیا سرعت تخلیه مربوط به خود لامپه یعنی جزو مشخصات لامپه؟یا مربوط به مدار بنده است چون من نتونستم بیشترش کنم(البته هنوز در حال تقلا کردنم)دوستانی که تجهیزات آتلیه دارن و لامپ عوض کردن براشون پیش نیومده با تغییر لامپ سرعت تغییر کنه؟
    ولی یه چنتا عکس گرفتم البته به علت جمع و جور نبودن نمیشه عکسی گرفت که بشه اینجا قرار داد ولی واقعا راضی کننده است هم دمای نورش هم قدرتش با اینکه برای تست من لامپ خیلی ارزون و ضعیفی انتخاب کردم
    حالا باید برم دنبال وایرلس کردنش!(البته بعد از رفع نقایص!)
    حتما در جریان قرارتون میدم!
    (برای کسانی که تجربه ای توی کارهای الکتریکی و الکترونیک قدرت ندارن باید بگم
    DON'T TRY THIS AT HOME
    چون های ولتاژه و خلاصه ممکنه جای لامپ توی بدن شما خالی بشه یا صد البته انتخاب اشتباه و یا اشتباه وصل کردن خازن و سایر المان ها خدای نکرده ممکنه باعث انفجار خازن بشه که با توجه به ابعاد خازن احتمالا میتونید حدس بزنید چه عواقبی ممکنه داشته باشه!خودم هنوز با سلام صلوات کار میکنم ;) )

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    سیاه شدن پایین تصویر به دلیل گذر از سرعت سینک دوربین می باشد.
    بله دوست عزیز خودم عرض کردم که از 320 به بالا این اتفاق میوفته و سوالم هم همین بود
    Daruosha، yaghoobi، mehdiafshar و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

بله دوست عزیز خودم عرض کردم که از 320 به بالا این اتفاق میوفته و سوالم هم همین بود
    دوست عزيز به اين لينك پست 412 يه نگاهي بندازيد:

در عكس سوم متوجه مي شيد كه همين اتفاق افتاده كه نشان از سينك نشدن دوربين با فلاش هست. با افزايش سرعت اين سياهي بيشتر خواهد شد تا كل فريم رو بگيره.

سرعت سينك هم فقط به مكانيزم شاتر بستگي داره، 250/1 ثانيه به عبارتي حداكثر سرعتي هست كه در حالتي كه پرده اول شاتر كاملا باز هست، پرده دوم شاتر كاملا بسته باشه. بعد از اين سرعت قبل از بسته شدن كامل پرده اول پرده دوم حركت مي كنه تا بتونه در اون زمان نوردهي انجام بده.
    براي افزايش سرعت سينك با يك بار تخليه لامپ شما به جاي دست كاري در لامپ بايد مكانيزم شاتر دوربين رو تغيير بديد. وگر نه بايد با چندين بار تخليه لامپ در كورس شاتر كل دامنه رو نوردهي كنيد. High speed sync رو سرچي بكنيد.
    ویرایش توسط SinaVT : Tuesday 19 July 2011 در ساعت 00:53
    yaghoobi، Maysam.P، M. Beyrami و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط SinaVT نمایش پست ها
    دوست عزيز به اين لينك پست 412 يه نگاهي بندازيد:

در عكس سوم متوجه مي شيد كه همين اتفاق افتاده كه نشان از سينك نشدن دوربين با فلاش هست. با افزايش سرعت اين سياهي بيشتر خواهد شد تا كل فريم رو بگيره.

سرعت سينك هم فقط به مكانيزم شاتر بستگي داره، 250/1 ثانيه به عبارتي حداكثر سرعتي هست كه در حالتي كه پرده اول شاتر كاملا باز هست، پرده دوم شاتر كاملا بسته باشه. بعد از اين سرعت قبل از بسته شدن كامل پرده اول پرده دوم حركت مي كنه تا بتونه در اون زمان نوردهي انجام بده.
    براي افزايش سرعت سينك با يك بار تخليه لامپ شما به جاي دست كاري در لامپ بايد مكانيزم شاتر دوربين رو تغيير بديد. وگر نه بايد با چندين بار تخليه لامپ در كورس شاتر كل دامنه رو نوردهي كنيد. High speed sync رو سرچي بكنيد.
    بله خیلی ممنون اصلا حواسم به اینکه دو تا پرده وجود داره نبود!!!!!پس اشتباه از بنده بود که فکر میکردم به دوربین مربوط نیست!
    خوب حالا پس باید سوالم رو اینطور بپرسم که آیا چه مقدار لازمه سرعت بیشتر از 250؟ کاتالوگ های پروفوتو رو که میدیدم گویا تا 1800 هم سینک میشن!

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

بله خیلی ممنون اصلا حواسم به اینکه دو تا پرده وجود داره نبود!!!!!پس اشتباه از بنده بود که فکر میکردم به دوربین مربوط نیست!
    خوب حالا پس باید سوالم رو اینطور بپرسم که آیا چه مقدار لازمه سرعت بیشتر از 250؟ کاتالوگ های پروفوتو رو که میدیدم گویا تا 1800 هم سینک میشن!
    دوست عزیز دوربین D40X تا 1/200 سینک می‌شه.

Flash Sync Speed
    Up to 1/200 sec

Shutter type
    Electronically controlled vertical-travel focal-plane
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط king4 نمایش پست ها
    دوست عزیز دوربین D40X تا 1/200 سینک می‌شه.

Flash Sync Speed
    Up to 1/200 sec

Shutter type
    Electronically controlled vertical-travel focal-plane
    فعلا که بنده تا 250 سینکش کردم مثل بنز هم سینک شده

ویرایش: دوست گرامی این عکس رو هم میزارم تا ببینید که شده( اگزیف داره ) حالا اینکه خود دوربین اجازه ی 200 بالاتر رو نمیده برای فلاش خودش یا کمپانی چی گفته مساله دیگه ایه شاید برای اینکه متمایز کنه دوربین ارزون رو از گرون اومده خودش محدودش کرده ! بنده بی تقصیرم

ویرایش توسط patomat : Tuesday 19 July 2011 در ساعت 19:12
    M. Beyrami و SinaVT تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

فعلا که بنده تا 250 سینکش کردم مثل بنز هم سینک شده

ویرایش: دوست گرامی این عکس رو هم میزارم تا ببینید که شده( اگزیف داره ) حالا اینکه خود دوربین اجازه ی 200 بالاتر رو نمیده برای فلاش خودش یا کمپانی چی گفته مساله دیگه ایه شاید برای اینکه متمایز کنه دوربین ارزون رو از گرون اومده خودش محدودش کرده ! بنده بی تقصیرم

میدانم که زحمت های زیادی کشیدی. اما..

اگر می توانی با سرعت بالاتر از آنچه که shutter دوربین به صورت مکانیکی دیکته میکند، flash دست سازت را sync کنی؛ این بدان معنی است که flash duration (یا همان زمان دوام نور فلاش) آنقدر طولانی است که حتی اگر shutter در لحظهء واحد بخش کمتری از کل sensor را نور دهد، دوام نور تولید شده اجازه می دهد تا آن بخشی از Sensor که نور ندیده است، در لحظه بعد شاهد شلیک نور flash باشد.

همه این ها مشکلاتی از جمله تغییرات شدید دمای رنگ و شدت نور تولید شده و عدم توانایی freeze کردن صجنه و ... را به دنبال خواهد داشت.

البته مطمئن هستم که این مشکل را هم به زودی حل می کنی.

در مورد اینکه سرعت تخلیه نور Flash به لامپ بستگی دارد یا خیر باید عرض کنم که کنترل سرعت تخلیه بیشتر به عهده مدار کنترل کننده است و در انتها با یک محدودیت فیزیکی در خود لامپ مواجه خواهی شد. معمولا زمان t=0.1 لامپ ها بین 1/2000 تا 1/6000 (بسته به نوع و کیفیت لامپ) می باشد. اگر به زمان t=0.1 برابر 1/1500 برسی، نسبتا ایده آل خواهد بود.
    Kaveh Ghobadi، yaghoobi، Maysam.P و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    میدانم که زحمت های زیادی کشیدی. اما..

اگر می توانی با سرعت بالاتر از آنچه که shutter دوربین به صورت مکانیکی دیکته میکند، flash دست سازت را sync کنی؛ این بدان معنی است که flash duration (یا همان زمان دوام نور فلاش) آنقدر طولانی است که حتی اگر shutter در لحظهء واحد بخش کمتری از کل sensor را نور دهد، دوام نور تولید شده اجازه می دهد تا آن بخشی از Sensor که نور ندیده است، در لحظه بعد شاهد شلیک نور flash باشد.

همه این ها مشکلاتی از جمله تغییرات شدید دمای رنگ و شدت نور تولید شده و عدم توانایی freeze کردن صجنه و ... را به دنبال خواهد داشت.

البته مطمئن هستم که این مشکل را هم به زودی حل می کنی.

در مورد اینکه سرعت تخلیه نور Flash به لامپ بستگی دارد یا خیر باید عرض کنم که کنترل سرعت تخلیه بیشتر به عهده مدار کنترل کننده است و در انتها با یک محدودیت فیزیکی در خود لامپ مواجه خواهی شد. معمولا زمان t=0.1 لامپ ها بین 1/2000 تا 1/6000 (بسته به نوع و کیفیت لامپ) می باشد. اگر به زمان t=0.1 برابر 1/1500 برسی، نسبتا ایده آل خواهد بود.
    ممنون از توضیحات !ولی منظورتون از t=0.1 و در ادامش اون سرعت ها رو نمیفهمم!0.1 چی؟ثانیه؟
    خازن تریگر رو تغییر دادم الان 250 کمی سیاهی وجود داره و دویست درسته!یعنی سینک شده رو 200 ولی من همیشه فکر میکردم سرعت رو بتونم بالا ببرم بهتره و با اینکه این مساله رو نمیدونستم تو فکر افزایش زمان روشن بودن فلاش بودم دقیقا برعکس چیزی که شما گفتید!!!
    میخواستم بدونم پس قضیه ی فلاش های سرعت بالا چطور میشه با این تفاسیر؟!میشه کمی توضیح بدید؟
    در ضمن کسی راجع به درجه ی زومی که توی نورهای پروفوتو هست میشه توضیح بده؟(البته نمیدونم جای سوالم اینجاست یا نه!)
    یک سوال دیگه!
    من اگه بخوام همه ی این مدار رو بزارم توی باکس تا بونم سافت باکس و چیزای دیگه بهش وصل کنم جایی میشناسید بشه قاب فلاش های رایج استاندارد رو تهیه کرد؟!

صفحه 26 از 69 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... آخرینآخرین