صفحه 22 از 70 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 692
Like Tree1225تشکر

موضوع: نورپردازي استوديويي

كاربر جديد mb9343 آواتار ها
    تشکر کرده
    17

پیش فرض پاسخ: نورپردازي استوديويي

با سلام خدمت جناب آقای مداح
    جناب مداح از جوبهای سریع و باحوصله شما بسیار سپاسگذار هستم خدایش خیلی بدردم خورد و امیدوارم خداوند صبر ایوب به شما بدهد چون بنده خیلی سوال در ذهنم وجود دارد :confused: جناب مداح بنده در یک تایپیک از شما یک عکس دیدم که بسیاز زیبا رتوش خورده بود ( عکس یک دختر بچه با تاپ سبز رنگ و زمینه سبز رویایی ) حالا یک سوال دارم ایا شما برای رتوش از پلاگین خاصی استفاده میکنید . چون عکس بسیار زیبا و حرفه ای رتوش خورده بود بدون اسیب دیدن بافت عکس اگر امکان دارد برای بنده نوع پلاگین را ذکر کنید تا بنده از زیر سنگ هم شده ان را گیر بیاورم ( باب همایون پاساژ ایران ) در ضمن یک عکس خام برایتان ارسال کردم که در صورت امکان مشکلات آن را برایم شرح دهید و در صورت امکان آن را رتوش کرده تا باعث پیشرفت ما در کار رتوش شود .
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط mb9343 نمایش پست ها
    با سلام خدمت جناب آقای مداح
    جناب مداح از جوبهای سریع و باحوصله شما بسیار سپاسگذار هستم خدایش خیلی بدردم خورد و امیدوارم خداوند صبر ایوب به شما بدهد چون بنده خیلی سوال در ذهنم وجود دارد :confused: جناب مداح بنده در یک تایپیک از شما یک عکس دیدم که بسیاز زیبا رتوش خورده بود ( عکس یک دختر بچه با تاپ سبز رنگ و زمینه سبز رویایی ) حالا یک سوال دارم ایا شما برای رتوش از پلاگین خاصی استفاده میکنید . چون عکس بسیار زیبا و حرفه ای رتوش خورده بود بدون اسیب دیدن بافت عکس اگر امکان دارد برای بنده نوع پلاگین را ذکر کنید تا بنده از زیر سنگ هم شده ان را گیر بیاورم ( باب همایون پاساژ ایران ) در ضمن یک عکس خام برایتان ارسال کردم که در صورت امکان مشکلات آن را برایم شرح دهید و در صورت امکان آن را رتوش کرده تا باعث پیشرفت ما در کار رتوش شود .
    سلام

دوست عزیز تا جناب مداح تشریف بیاورند ...
    موردی که به ذهنم رسید؛ تصوری که از رتوش دارید چندان معقول نیست، رتوش‌های بسیار خوب و حرفه‌ای با یک پلاگین یا یک فرمان ساده به دست نمی‌آیند و بیشتر حاصل تمرین، تجربه و استفاده از چند فرمان مختلف برای چهره‌های متفاوت است.
    سعی کنید عکس شما در همان زمان عکاسی دچار کمترین ایرادات باشد؛ چون زمان بسیاری را باید برای ویرایش ایرادات بدیهی عکس صرف کنید که حتی گاهی نتیجه دلخواه را نیز در بر ندارد.
    ایرادتی مثل جوش‌های روی صورت، لک‌ها و ... را موکول به زمان ویرایش کنید.
    دقت داشته باشید که عکس پرتره، بدون رتوش با پز و حالت مناسب سوژه بسیار زیباتر از یک پرتره با ژست نچندان مناسب و رتوش خوب است!

در عکسی که گذاشتید؛ حداقل از پارچه صاف استفاده کنید، ژست سوژه مناسب نیست (منظور حالت خمیدگی)، چروک لباس هم تو چشم می‌زنه! اینا رو گفتم که بدانید خیلی از موارد را باید در هنگام عکاسی رعایت کنید و همه چیر زا برای زمان رتوش نگذارید که زمان بسیاری از شما می‌گیرد و چیزی مثل حالت بد را کاریش نمی‌توانید بکنید....
    A_Maddah، mreza1001، suzanfire و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

مثلا براي عكس 4*3 چگونه نور پردازي كنم ارتفاع وسرعت ودياف

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط 34197 نمایش پست ها
    مثلا براي عكس 4*3 چگونه نور پردازي كنم ارتفاع وسرعت ودياف
    سلام

دوست عزیز به امضای جناب محبی توجه کردید؟ فایل PDF بسیار جامعی برای انواع نورپردازی قرار داده‌اند. حتماً بخوانیدش، جواب خیلی از پرسش‌هایتان ـ حتی آنهایی که بعداً به ذهنتان خواهد رسید ـ را می‌گیرید.

پیروز باشید.

راستی منظورتان از ارتفاع چیست؟ ارتفاع دروبین؟ سوژه؟ نورها؟ هر کدام از این‌ها که باشد، به نوع نورپردازی و سوژه شما مربوطه و اصلاً نسخه واحدی ندارد.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    .

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    شرمنده دیر جواب می دهم چندروزی است خیلی گرفتارم.
    دوست عزیز همونطور که قبلا هم گفتم من از پلاگین Portraiture استفاده می کنم .فکر کنم دوستان لینک دانلوداین پلاگین را تو قسمت نرم افزارها گذاشته اند.اما مشکلات عکسی که گذاشته ایدجناب روزبهانی گفتند. موارد یاداوری شده را حتماموقع عکاسی رعایت کنید بخصوص صاف نشستن سوژه.اکثر مردم هنگام نشستن روی صندلی کمی خمیده به جلو هستند.
    در خصوص رتوش عکس ارسالی شما با عرض شرمندگی فکر کنم 2-3 سالی می شه که عکس پرسنلی رتوش نکردم بنایراین فکر کنم اگر این عکس را رتوش کنم افتضاح بشه:biggrin:
    برای عکس 3*4 پرسنلی اکثر مردم دوست دارند عکسشان ساده و تخت وبدون نور پردازی های مختلف مثل رامبراند یا پروانه ای و........ باشد.
    اما ارتفاع و دیاف و سرعت.
    دبافراگرم 8-9-10 دیافراگم های مناسب هستندو اکثرا از 9 استفاده می شود.سرعت 1/250 هم برای عکاسی آتلیه مناسب است حتی اگر سوژه شما کودک باشه .وارتفاع.
    اگر نوک بینی سوژه با یک خط افقی به وسط لنز وصل کنی باید دوربین کمی بالاتر ببرید تا با این خط افقی زاویه ای تقریبا 25 درجه بسازد.این زاویه اندازه اش برای بعضی افراد متفاوت خواهد بود.مثلا بعضی از افرادی که نوک بینی که کمی سربالاتر دارند .
    پایدار باشید
    یا حق
    mreza1001، suzanfire، xman_a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه DorDanI آواتار ها
    تشکر کرده
    556

آقای مداح عزیز از برنامه جالبی برای رتوش عکس استفاده می کنید که مزایای زیادی داره و خیلی هم هوشمنده در مقابل کداک
    اما portreture به درد رتوش عکسهای پرسنلی نمی خوره و من که بیشتر این فیلترها رو کار کردم ایده آل ترین رو K.P.t دیدم که البته اکولایزر اون رو من با سه مدل اکشن ضبط کردم که برای هر جنس صورت از یکی از آنها استفاده می کنم

در عکاسی پرتره پرسنلی که به نوعی از عکسهای کلوزآپ است ، ژست صورت و بدن بسیار اساسی است که بهترین آنها زاویه 45 درجه بدن و سر روبرو با خوابیدگی سر به سمت چرخش با زاویه ای که بین شانه و گردن زاویه قائمه بوجود بیاید .
    در رتوش صورت هم آقایان بیشتر با رتوش پوست پرتقالی موافقند ولی خانم ها با رتوش عروسکی بیشتر آشنایی دارند اما باز هم در رتوش باید سعی شود سن آنچنان پایین نیاید و فرم طبیعی صورت حفظ شود و خط های صورت را به جای چین و چروک حذف نشوند .
    A_Maddah و mb9343 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    556

نقل قول نوشته اصلی توسط mb9343 نمایش پست ها
    با سلام خدمت استاد خودم جناب آقای مداح
    استاد از معرفی فیلتر قبلی بسیار سپاس گذارم و احساس می کنم با کار کردن با آن عکسهایم نرمی خاصی پیدا کرده است و دیگر خطوط عکس خشک و سخت نیستند راستی من دوربینم نیکون D70 s هست و فلاشم JTL 200 ژول و مانیتورم flatron f700B هستش و چاپگرم هم کانون 6700 هستش با تشکر :(

من فکر می کنم شما وسایل آتلیه مناسبی دارید من هم یه D70 دارم ولی با JTL اصلا حال نمی کنم و خودم یه Broncolor 280 دارم که عالیه و مانیتورت هم عالیه و در خصوص بهترین کیفیت رنگ و تصویر باید از وایت بالانس دوربین شروع کنید و سپس در color setting فتوشات colormanage دوربین را با فتوشاپ و سپس با پرینتر ست کنید در این صورت بهترین خروجی را نسبت به عکس اصلی و مانیتور چاپ خواهید داشت.چ

این عکس رو که گذاشتید هم دارای ژست نا مناسبی است من اونو رتوش می کنم و می زارم
    suzanfire و mb9343 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    556

آقا این هم عکسی که گذاشتید البته این رو با سیستم خودم نزدم راستی مگه رو بک گراند نور ننداختی
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 2.jpg‏ (120.3 کیلو بایت, 148 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 1.jpg‏ (172.7 کیلو بایت, 119 بازدید)
    mb9343 تشکر می‌کند.

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

نقل قول نوشته اصلی توسط DorDanI نمایش پست ها
    آقا این هم عکسی که گذاشتید البته این رو با سیستم خودم نزدم راستی مگه رو بک گراند نور ننداختی
    عکس روتوش شده خیلی به قرمز می زنه روتوش خوبیه برای پرسنلی اما قرمز شدن عکس اذیت می کنه
    suzanfire، mb9343 و javid.ghasemi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    556

نقل قول نوشته اصلی توسط xman_a نمایش پست ها
    عکس روتوش شده خیلی به قرمز می زنه روتوش خوبیه برای پرسنلی اما قرمز شدن عکس اذیت می کنه
    جناب مداح عزیز با تشکر از حسن توجه شما

بنده عرض کردم که این عکس رو با مانیتور و سیستم خودم رتوش نکردم و قرمزی هم احتمالا به همین دلیله ایشالا عکس های آینده رو با حوصله و دقت بیشتری کار کنم..
    محمد دردانی
    Nikon D7100 + Nikon AF-S DX NIKKOR 18-140mm F/3.5-5.6G ED VR Lens +tripod fancier و دیگر هیچ

صفحه 22 از 70 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... آخرینآخرین