صفحه 2 از 70 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 52 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 692
Like Tree1225تشکر

موضوع: نورپردازي استوديويي

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

سافت باکس برای پخش کردن نور و نرم کردن سایه های تند روی صورت یا سوژه عکاسی بکار می رود و در عکاسی پرتره بسیار ضروری است. ساخت سافت باکس دست ساز:

http://www.akkasee.com/digitalcamera...ves/001848.php

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اما راجع به هيزي، چرا و چگونه اش رو نميدونم، اما توي بازار ايران بد جوري جا افتاده كه يه سافت باكس بگن هيزي،. خدا داند كه چرا.

فكر كنم يكي از كار خونه هاي بزرگ، اسم تجاري يك سري از سافت باكس هاشو گذاشته بوده هيري.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

Smile عکس گرفتن از کودک در آتلیه

دوستان سلام من در آتلیه از دو منبع نوری (سافت باکس وچتری ) و سه پژکتور کم نور استفاده می کنم واز عکسهایی که از افراد
    بالاتر از خردسال می گیرم راضی هستم سزعت 20 و دیاف روی 2/3 می باشد (حساسیت 160) اما همانطور که فهمیدید
    سزعت پایین دوربین و تحرک کودک باعث می شود که من ازهر کودک 10 تا 15 عکس بگیرم تا شاید 5 یا 6 تا عکس خوب در بیاد
    تازه بعضی از حالت ها و لحظه های قشنگ کودک را هم از دست می دهم به نظر شما این مشکل را چگونه حل کنم
    در ضمن امکان بیشتر کردن نور را ندارم چون اگر نور را بیش از این که هست زیاد کنم برای سوژه ایجاد ناراحتی می کند (اعم از گرما و زدگی چشم ) با تشکر از راهنمایی های بی دریغ شما دوستان

راستی آقا امیر آدرس ندادی این ایمل من Sadoon007@Yahoo

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

سلام دوست عزیز. اول اینکه قدرت فلاشهای شما چقدره؟ اگر نرمال هم باشه نباید شما این مشکل رو داشته باشید. چون نباید از سرعت 20 استفاده کنید. این سرعت خیلی کمه و طبیعیه که این مشکل رو داشته باشید( حتي با ضعیفترین فلاشها هم نباید دیافراگم اینقدر باز باشه و عموما اصلا با این دیافراگم نباید بتونید عکسی رو ثبت کنید!). عجیبه که سرعتتون مانند وقتیه که با نور طبیعی کار کنید ... حساسیت رو هم کمتر کنید. اما اینکه از چه نوع فلاشی استفاده می کنید مهمه احتمالا قدرت فلاش شما یا کمه یا بر اثر استفاده زیاد قدرت نداره... این مسئله رو بررسی کنید . چون برای عکاسی از کودک حداقل سرعت شما باید 120 باشه .... میزان قدرت به ژول فلاشتون رو بنویسید و مدل فلاشی که استفاده می کنید و همیچنین مدل و قدرت همزمانی دوربین رو ذکر کنید تا مشکل رو بتونیم حل کنیم.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط sanaz : Saturday 14 May 2005 در ساعت 11:37
    M. Beyrami و Kavian.Karimi تشکر می‌کنند.
    ساناز نافذ
    ---------------

تشکر کرده
    8560

خانم نافذ،داستان اين دوست عزيزمون از اين قراره، و از فلاش استفاده نميكنند و فقط از لامپ هاي مدلينگ فلاش كه خودشون عوض كرده اند، استفاده ميكنند، ماجراي كامل:

http://www.akkasee.com/forum/showthr...=4914#post4914

اما آقا اسداله، شما مجبوريد همانطور كه گفتم يا قدرت نورهاتونو زياد كنيد يا اونا رو ديفيوز نكنيد(كه خيلي ناجوره)) اگر فقط مورد نظرتون عكس پرسنلي است، ميشد از نورهاي گرم مستقيم استفاده كنيد. اما اگه بخواهيد غير از پرسنلي كار كنيد اصلا راه نداره.
    برادر، اين نور لامپ 300 يا 200 كه شما روي فلاش نصب كرده ايد، بعد از ديفيوز شدن ديگه چيزي ازش نميمونه.

آدرس هم رو چشمم.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    امير علي محبي

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

یه پیشنهادی؟
    دوستانی که از لامپ برای عکاسی آتلیه استفاده میکنن ؟ اگه از تنگستن استفاده نکنن و از لامپهای کم مصرف استفاده کنن؟ مشکل گرما احتمالا حل میشه! حالا نمیدونم مشکل دیگه ای اضافه خواهد شد یا نه؟ وایت بالانس تغییر میکنه که گمانم مشکل خاصی نباشه....
    کسی تجربه ای داره در این زمینه؟
    M. Beyrami و shafaf تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

مشکل گرما رو می شه یه جوری حل کرد (مثلن کولر!) مسئله اذیت شدن سوزه و بدنبال اون بسته شدن چشمه. در مورد صحبت آرش هم لامپهای تنگستن عکس بهتری رو از نظر تونالیته و کنتراست نسبت به کم مصرفها (من با سفیدش کار کردم) که عکس رو یه جورایی مرده می کنن بوجود می آرن. نوع دیگه ای از لامپها هستن که بهش دی لایت می گن (نمی دونم چرا) که نورشون سفیده و سفیدی مطلوبی برای عکاسی داره.
    من فکر می کنم کسایی که می خوان با نور لامپ کار کنن بهتره دو سه تا کاسه ی خوب (من از لاله زار دو تا کاسه و یه اسپوت مارک فیلیپس پیدا کردم) بخرن بعد هر نوری خواستن (حدود 200 وات) ببندن روش.
    M. Beyrami و Kavian.Karimi تشکر می‌کنند.
    M.Behtash

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

Talking

ببخشید ایشون گفته بودند از دو منبع نوری سافت باکس و چتری، که عموما این منابع برای فلاش استفاده می شن. ( البته با توجه به سرعت و دیافراگم حدس زدم که اینطور نیست اما گفتم شاید اعجابی رخ داده!) اما در مورد تنگستن و کم مصرف ، من نمونه دو عکس رو دیدم که فکر می کنم اگه وایت بالانس درست تنظیم بشه در هر دو نور مطلوبه اما به هرحال فکر می کنم عکاسی با فلاش، سافت باکس و چتری یه چیز دیگه در میاد از نظر کنتراست و از نظر حجم دهی به صورت عکاسی پرتره آتلیه ای با فلاش بهتره...
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    ساناز نافذ
    ---------------

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

با تشکر از همه دوستان که لطف می کنند وراهنمایی می کنند
    اقا امیر لطف کن کمی درباره دیفیوز کردن نورها کمی توضیح دهید (البته اثار ش روی عکس و معنی کلمه دیفیور را یادت نره )
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    8560

ديفيوز يعني ، پخش كردن و نرم كردن نور، يعني نور را از حالت موضعي و نقطه اي(Specular) در آوردن و به حالت ملايم و diffused نزديك كردن. اين وظيفه به عهده وسايلي هم چون : سافت باكس، چتر و ديفيوژن پانل است، با اين كار شما مرز سايه ها را ملايم تر، و از انعكاس هاي مزاحم جلوگيري ميكنيد، سايه ها معقول تر و كلا همه چيز.....

قال نعما:
    "پي نوشت 2: اعضاي محترم فروم اگر بدانند كه تا حالا چه مطالبي در سايت دوربين ديجيتال منتشر شده، زياد هم بد نيست ها"
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Monday 16 May 2005 در ساعت 20:15
    M. Beyrami، Kavian.Karimi، MohammadH و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي

صفحه 2 از 70 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 52 ... آخرینآخرین