صفحه 17 از 33 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 324
Like Tree250تشکر

موضوع: سوالات فتوشاپی

كاربر جديد ramshad آواتار ها
    تشکر کرده
    7

پیش فرض پاسخ: سوالات فتوشاپی

جناب روشن؛ با تشکر از آموزش تان در پست 39 این تاپیک (رتوش با ماسک)؛ دستور شماره 5 واضح نیست:
    5- برای احیای جزئیات از high pass استفاده میکنیم. به لایه 1 همین فیلتر را حدود 20 واحد اعمال کنید. منظور کدام فیلتر است؟ گاسین بلر یا های پس؟ من سر در نیاوردم این های پس به چه درد می خورد.
    در دستور شماره 7 آیا ماسک هر دو لایه را رنگ کنم؟ لطفا قلم و رنگ خاکستری مورد نظرتان را بنویسید. من نمی دانم در فتو شاپ چه جور قلمی نرم است.
    با اجرای فرمانهای پست 31 نتیجه کارم بهتر شد. در آن جا هم دستور شماره 7 واضح نیست. منظور اپسیتی اجست منت لایر است؟ از پاسخ تان ممنون می شوم.
    راستی جای دیگری در این سایت آموزش دیگری از رتوش زدن داده شده که من ندیده باشم؟

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

خدمت شما عرض شود که :

- روش گفته شده یکی از صدها روش موجود است و هر کسی بهتر است با هر روشی که راحت تر است، عمل کند.

- با معرفی cs3 ، رتوش نیز دچار تغییرات شگرفی شده است که شاید دیگر الان استفاده از روشهای جدید، تاثیر بسیاری در کیفیت کار و سرعت داشته باشد.

- در آن روش، گفته شده که عدد 20 یک عدد حتمی و همیشگی نیست و باید خودتان بر حسب تصویر تصمیم بگیرید . اما بله, باید هم به های پس و هم به گاسین بلر اعمال گردد.

- نرم بودن براش را میتوانید با تنظیم hardness در قسمت تنظیمات براش بدست آورید.

-رنگ خاکستری برای رنگ کردن ماسک لایه نیز برای تنظیم میزان تاثیر ماسک بکار میرود. هر چقدر این رنگ به سیاه نزدیک باشد، لایه زیرین بیشتر از ورای آن دیده خواهد شد و بالعکس. رنگ خاکستری مورد نظر هم پس بستگی به مورد استفاده و تصمیم خودتان دارد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    7

جناب روشن از توضیح تان ممنون؛ اما ابهامم برطرف نشد. شما فیلتر -های پس- را برای چه استفاده می کنید و روی کدام لایه؟ این فیلتر به نظر نمی رسد توان بازگرداندن جزئیات را داشته باشد. سوال دیگر آن که روی ماسک هر دو لایه کار می کنید یا فقط روی یکی؟ آن چه شما در پست 43 به عنوان نمونه کار این روش قرار داده اید بسیار تفاوت دارد با آن چه من به آن می رسم. رتوش شما بسیار خوب در آمده. شما از هیچ پلاگینی استفاده نکرده اید؟

تشکر کرده
    11580

نتیجه کار فقط با همان روشی که گفته شده، بدست امده است.

اگر با پلاگین آن نتیجه ( که چندان هم ایده آل نیست) بدست امده بود و من آنرا به عنوان نتیجه آن روش در فروم قرار میدادم، بهتر بود که دیگر فاتحه ای برای خودم میخواندم که چنین به همه دروغ گفته ام.

در پست قبلی هم گفتم، اصلا خودتان را با آن روش اذیت نکنید. روشهای بهتری الان موجود هست و همچنین پلاگینهای بسیار حرفه ای که در تاپیک مربوطه میتوانید پیدایشان کنید.
    نعما م. روشن

تشکر کرده
    7

قصد جسارتی در کار نبود. امیدوارم نرنجیده باشید. خوشحال می شوم لینکی برای آموزش "روش های بهتر" معرفی بفرمایید و این که کدام پلاگین ها مد نظر شماست. ممنون.

تشکر کرده
    11580

نعما م. روشن

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

Smile پاسخ: سوالات فتوشاپی

با سلام خدمت دوستان عزيزم من مشكل كوچكي با برنامه فتوشاپ دارم و آن هم اينكه گاهي اوقات هنگاميكه در روي يك تصوير مي خواهم متني فارسي بنويسم برخي حروف مثل حرف (( ف )) بشكل عجيب و غريبي در ميآيد و يا اينكه جملات يك متن پراكنده ميشوند.در ضمن بايد به اطلاعتان برسانم كه من از نرم افزارهاي فتوشاپ9 Cs2 و فتوشاپ 9 Me استفاده كرده ام و از برنامه فارسي نويس مريم و يا برنامه فارسي نويس فتوشاپ Me استفاده كرده ام اما همچنان مشكل به قوت خود باقي است لطفاً درصورت امكان راه حل مشكل را ارائه فرماييد.ممنون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

به نظر من عمده مشکل از کرک نرم افزاری که خوشبختانه یا متاسفانه در ایران هست ناشی میشه
    شما یک نسخه ی دیگه ویندوز تهیه و نصب کنید
    انشا الله درست میشه:biggrin:
    sophitia تشکر می‌کند.

كاربر همراه Kavan آواتار ها
    تشکر کرده
    2701

با سلام،
    عزیزان آیا در فتوشاپ این امکان وجود داره که چندین عکس را با هم resize کرد؟
    منظورم اینه که یکی یکی اونارو ریسایز نکنیم بلکه به عنوان مثال 20 تا عکس رو با هم با دادن یک بار دستور به یک اندازه کوچیک کنیم؟
    اگه این امکان وجود نداره لطفاً برنامه ای رو معرفی کنید که بتونه این کار رو انجام بده.
    کاوان (بهرام) نصراله بیگی
    My flickr
    My Instagram

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavan نمایش پست ها
    با سلام،
    عزیزان آیا در فتوشاپ این امکان وجود داره که چندین عکس را با هم resize کرد؟
    منظورم اینه که یکی یکی اونارو ریسایز نکنیم بلکه به عنوان مثال 20 تا عکس رو با هم با دادن یک بار دستور به یک اندازه کوچیک کنیم؟
    اگه این امکان وجود نداره لطفاً برنامه ای رو معرفی کنید که بتونه این کار رو انجام بده.
    با تعریف یک اکشن جدید در پالت اکشن و ذخیره آن تمامی فرمانهایی را که می خواهید به صورت تکراری در چندین مورد مختلف استفاده کنید به صورت یک اکشن تعریف می شود. و در Automate و سپس Batch می توانید عملیات ذخیره شده خود را در قالب اجرای دسته ای انجام دهید.
    Kavan تشکر می‌کند.
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

صفحه 17 از 33 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین