صفحه 13 از 33 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 324
Like Tree250تشکر

موضوع: سوالات فتوشاپی

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

پیش فرض پاسخ: سوالات فتوشاپی

اتفاقا بحث آقای محبی و جناب دلباز،نه تنها غیر علمی نبود که بسیار مفید و اصولی نیز محسوب میشد. من که به نوبه خودم مطالب فراوانی را درک کردم و از هر دو این عزیزان تشکر میکنم.
    بنابراین اصلا فکر نکنم ایشان نیازی به چنین حمایتها یا رد و تاییداتی داشته باشند.
    من هم به نوبه خودم با علاقه زياد اين بحث را پيگيري ميکردم و نکات جالبي هم آموختم
    ايديوارم سو تفاهمات ميان بحث هم برطرف شده باشد

اما به صورت کلي ... جمله اي بر من هم تاثير زياد گذاشت که نميتوانم از آن عبور کنم ... نياز به تکرار نيست، فقط همينقدر بگويم که هر تخصصي ارزش ويژه خود را دارد و تخصص در هنر و هنرمند بودن در علم که جاي خود دارد

بسياري از دوستان با مدارک بلند تخصصي خود که دوست هم ندارند زياد در از آنها ياد شود هنرمندانه تخصص هنري خود را با وقت و دلسوزي در اختيار عام قرار ميدهند و چه خوب است اگر ...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط microsoft نمایش پست ها
    آقاي عزيز استاد ما دكتراي الكترونيك و فوق ليسانس رايانه دارند و مطمئنا وقتشان عزيزتر از آت است كه اينجا بيايد و به تهديد هاي شما گوش كند
    ابتدا ورود شما به این جمع را خوشامد میگم.
    نکته بعد در صورتی که با افراد فوروم آشنایی ندارید بهتره صبر کنید عرقتون خشک بشه.نفستون جا بیاد بعد...
    تحصیلات افراد در اینجا کم و بیش مشخص است.
    در ضمن شما هم بهتر است به پیروی از استاد گرامی خودتون وقتتون رو اینجا هدر ندید.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Delbaz.tk نمایش پست ها
    به طور مختصر اشاره ميكنم البته بيشتر قصدم توضيحه اينه كه چقدر كارها و نياز ها ميتونه متفاوت باشه . اميدوارم توضيح بيشتر نخواي چون اين شگردها اكثرا حالت فوت كوزه گري دارن ومعمولا مثل شعبده بازيه و كسي اونو به ديگري ياد نميده
    از قبول زحمتی که می کشید از طرف تمام فوروم تشکر می کنم!
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

من هم به نوبه خودم از جناب دلباز و محبي تشكر مي كنم از اينكه اين بحث جالب رو به وجود آوردند و اين امكان رو دادند كه بقيه دوستان هم از نكاتي كه مطرح مي شود به قدر وسعت خود بهره ببرند. مطمئناً اين بحث مي تواند دامنه گسترده تري داشته باشد كه هر چقدر برخي دوستان به جاي به رخ كشيدن اين و آن و جدل و صحبت هاي بي حاصل به ارائه مطالب قابل استفاده - اگر چيزي در چنته خود دارند يا منبع مفيدي را مي شناسند- روي بياورند مطمئنا به حال خود و اين فورم ارزشمند مفيدتر خواهد بود.

ايضا:
    اتفاقا بحث آقای محبی و جناب دلباز،نه تنها غیر علمی نبود که بسیار مفید و اصولی نیز محسوب میشد. من که به نوبه خودم مطالب فراوانی را درک کردم و از هر دو این عزیزان تشکر میکنم.
    بنابراین اصلا فکر نکنم ایشان نیازی به چنین حمایتها یا رد و تاییداتی داشته باشند.

میکروسافت عزیز، بسیاری از اعضا این فروم ساعتهای زیادی از وقتشان را صرف آموزش نمودند. آنهم آموزش آنلاین که در این کشور هنوز نوپا است. هر کسی هر چه یاد داشت در این فضای صمیمی که حدود 3 سال از عمرش میگذرد به دیگران آموخت.
    من بسیار آموختم و همواره مدیون همه آنها هستم.
    کسی که بدون هیچ چشمداشتی و فقط از روی علاقه شخصی خود چنین کاری انجام میدهد، نه نیازی به لقب دارد و نه نیازی به شهرت. همین احساس دین ما وی را بس.
    كه من هم كاملا موافقم...
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3

چه آرامشي اينجا حكم فرما شده

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط Delbaz.tk نمایش پست ها
    چه آرامشي اينجا حكم فرما شده
    خيلي ممنون كه اين همه وقت گذاشتيد و مطالب رو با عكس و به تفصيل توضيح داديد . چند سئوال برام بوجود اومده ، اگه امكان داره لطفاً اين موارد رو كمي بيشتر توضيح دهيد .

1- اگر يك نگاتيو را يك بار با اسكنر نگاتيو و بار ديگر با اسكنر معمولي و به روشي كه شما فرموديد اسكن كنيم نتيجه چه اختلافي خواهد داشت ؟ با توجه به اينكه شما فرموديد اسكنر نگاتيو هم داريد ، فقط در هنگامي كه لازم باشد چند نگاتيو يا نگاتيو با عكس يا اسلايد را تلفيق نماييد از اسكنر معمولي و از اين روش استفاده مي كنيد يا هميشه ؟ چون اگر هميشه اين روش بهتر جواب مي دهد ، پس اسكنر نگاتيو را براي چه ساخته اند و شما به چه منظوري آنرا تهيه نموده ايد ؟

2- اين آيينه هايي كه شما فرموديد درصدي از نور را عبور و درصدي را باز مي گردانند از كجا قابل خريداري هستند ؟ با درصد هاي مختلف ترانسپرنسي ( همانند فتوشاپ ) هم وجود دارند ؟ رنگهاي مختلف چطور ؟ رنگهاي مختلف را مي توان با طلق رنگي يا يك همچون چيزي تهيه كرد ؟

3- با نگاتيو هاي كوچك مثلاً 135 هم مي توان اين كار رو كرد و نتيجه خوب مي شود ؟

بقيه سئوالها رو مي گذارم براي بعد . شايد با توضيحات بيشتر اين سئوالها از بين بروند . با تشكر از همه دوستان و اساتيد محترم و محترمه كه براي آموزش ديگران تلاش ميكنند .
    Canon 350D + EF-S 18-55 mm Lens Kit + Sigma 17-70 mm
    ‌‌‌‌‌‌‌‌Pentax P30 + Pentax 28-80 mm‌‌‌‌‌

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

آسمان و كلا رنگ عكسهاي سام جوانروح ، چطوري يه جوري ميشه ؟

پيرو تاپيك هاي...

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3509
    و
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3502

تا لحظه ارسال اين پست ، سوال بنده از آقاي جوانروح هنوز بي پاسخ مانده. گفتم شايد تا ابد پاسخي نداشتيم ، بنابراين دليلي نديدم كه بيكار بنشينم و در نتيجه ...

توضيحات:
    ابتدا مود عكس به LAB Color* برده شده و پس از اعمال Level به RGB برگردانده ام.
    نويز زياد عكس مربوط به Canon A70 است.

تصور ميكنم خط مشي كلي تسلط و استفاده بجا از Curve و Layer Mask و در بعضي موارد Selective Color باشد. البته كنترل Sharpness و Contrast و تيره سازي و روشن سازي و تنظيم Saturation كه جاي خود را دارد.
    ویرایش توسط infinity : Monday 1 January 2007 در ساعت 22:59
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

منم يك سوال دارم

براي تصحيح ديستورشن عكس راه يا نرم افزار ديگري بجز فيلتر لنزكوركشن فوتو شاپ وجود داره ؟

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط نادر نمایش پست ها
    منم يك سوال دارم

براي تصحيح ديستورشن عكس راه يا نرم افزار ديگري بجز فيلتر لنزكوركشن فوتو شاپ وجود داره ؟
    بله

DXO OpticPro
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

من امروز بعد از خواندن تاپيك DXO optics اين برنامه رو كه قبلا دانلود كرده بودم نصب كردم (33.1 مگ زيپ ) ولي در

قسمت DXO optics فقط كروماتيك ابريشن رو داره و خبري از تصحيح ديستورشن نيست در هنگام نصب هم گزينه

اي براي اضافه كردن لنزها نديدم ممكن اين برنامه ناقص باشه ؟

صفحه 13 از 33 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین