صفحه 112 از 116 نخستنخست ... 12 62 102 108 109 110 111 112 113 114 115 116 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 1157
Like Tree1398تشکر

موضوع: Adobe Lightroom

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

سلام

آخرین ورژنی از لایتروم که برای ویندوز 32 بیتی پیدا کردم 5.7 بود، متاسفانه این ورژن هم از فایل های خام دوربین من پشتیبانی نمیکنه(D5500)
    ورژن 6 و 6 با بالا فقط برای سیستم عامل های 64 بیتی هستن ؟

هیچ روشی نیست که پشتیبانی از فایل خام دوربینم رو به لایتروم اضافه کنم ؟ بدون دانلود ورژن جدید ؟

با تشکر
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    سلام

آخرین ورژنی از لایتروم که برای ویندوز 32 بیتی پیدا کردم 5.7 بود، متاسفانه این ورژن هم از فایل های خام دوربین من پشتیبانی نمیکنه(D5500)

هیچ روشی نیست که پشتیبانی از فایل خام دوربینم رو به لایتروم اضافه کنم ؟ بدون دانلود ورژن جدید ؟

با تشکر
    لایت روم 6 هم نسخه 32 بیت دارد ( نزدیک 500 مگ در صورت نیاز لینک رو خصوصی بفرستم براتون )
    مگه فایل خام 5500 چه پسوندیه ؟ NEF نیست ؟ متوجه نمیشم که چجوری پشتیبانی نمیکنه یعنی ایمپورت میکنید چیزی نمیشناسه ؟ یا ایمپورت میشه چیزی نمایش داده نمیشه یا انکان ادیت ندارید ؟
    فوتوشاپ نصب نیست رو سیستم ؟ که از Camera raw استفاده کنید ؟
    a.g g.a تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط Afshin.Prt نمایش پست ها
    درود

من بیشتر این کارها رو انجام دادم ولی لایت رومم غیر فعال شد! پاکش کردم و دوباره نصب کردم ولی بازم میگه باید حساب ادوبی داشته باشی و پس از چند وقت غیر فعال میکنتش! دوستان میتونند راهنمایی کنند؟
    سپاس
    شما با استفاده از نرم افزارای مخصوص ( فایر وال ها مثل ZOne Alarm ) میتونید امکان دسترسی برنامه ها به اینترنت رو محدود کنید در این حالت مشکلی پیش نمیاد
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط rez4 نمایش پست ها
    بنده ویندوز xp 32 بیت دارم چه ورزنی از لایت دو نصب میشه کرد؟
    آخرین نسخه ی لایت روم که امکان نصب روی ویندوز XP رو داره نسخه 4.2 است
    rez4 تشکر می‌کند.

كاربر همراه S.Khosravi آواتار ها
    تشکر کرده
    514

سلام

با تشکر
    فکر نکنم راهی وجود داشته باشد، تا جایی که اطلاع دارم ورژن جدید NEF را فقط لایتروم 6به بالا پشتیبانی میکند
    اگر رم شما بالای 4گیگ می باشد حتما ویندوز را به 64بیت ارتقا دهید تا بازدهی بیشتری داشه باشید.
    a.g g.a تشکر می‌کند.
    ما هیــچ، ما نــگاه | سینا خسروی

تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    لایت روم 6 هم نسخه 32 بیت دارد ( نزدیک 500 مگ در صورت نیاز لینک رو خصوصی بفرستم براتون )
    مگه فایل خام 5500 چه پسوندیه ؟ NEF نیست ؟ متوجه نمیشم که چجوری پشتیبانی نمیکنه یعنی ایمپورت میکنید چیزی نمیشناسه ؟ یا ایمپورت میشه چیزی نمایش داده نمیشه یا انکان ادیت ندارید ؟
    فوتوشاپ نصب نیست رو سیستم ؟ که از Camera raw استفاده کنید ؟
    ممنون از شما

متاسفانه من که هر چی جستجو کردم پیدا نشد ، ممنون میشم بفرستید :)

بله NEF هست ولی ظاهرا مدل های جدیدتر بدنه ها تغییرات کوچیکی دارن که برای خوندن فایل های خامشون نیاز به آپدیت لایتروم و کمرا را و.... هست
    اگه دقت کنید موقع داخل ویژگی های آپدیت های جدید امکان پشتیبانی از فایل خام یک سری بدنه ها ذکر میشه که به همین دلیل هست

بله Adobe Camera Raw و فتوشاپ هم دارم و اتفاقا اون ها پشتیبانی میکنن فایل های خام دوربینم رو
    مشکلم باز کردن و استفاده از فایل های خام عکس ها نیست ، فقط به دلایلی نیاز دارم که روی لایتروم هم بازشون کنم
    نقل قول نوشته اصلی توسط S.Khosravi نمایش پست ها
    فکر نکنم راهی وجود داشته باشد، تا جایی که اطلاع دارم ورژن جدید NEF را فقط لایتروم 6به بالا پشتیبانی میکند
    اگر رم شما بالای 4گیگ می باشد حتما ویندوز را به 64بیت ارتقا دهید تا بازدهی بیشتری داشه باشید.
    سپاس

بله اتفاقا به تازگی رمم رو به 8 ارتقا دادم و دفعه بعد که ویندوز نصب کنم 64 بیتی میریزم ولی فعلا متاسفانه امکانش نیست
    محـمد عـلی جـعفری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

سپاس

بله اتفاقا به تازگی رمم رو به 8 ارتقا دادم و دفعه بعد که ویندوز نصب کنم 64 بیتی میریزم ولی فعلا متاسفانه امکانش نیست
    دوست عزیز فقط در این مورد یک نکته رو خاطر نشان کنم که شما با ویندوز 32 حداکثر از 2 گیگ میتونید استفاده کنید،یعنی ویندوز بیشتر از 2 گیگ رو ساپورت نمیکنه،واسه ویندوز 32 رم 2 با 16 هیچ تفاوتی نمیکنه
    مناسب تره که حتما راهی واسه تغییر ویندوز به 64 پیدا کنید تا بتونید از حداکثر توان رم استفاده کنید
    درود بر شما
    a.g g.a و S.Khosravi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط N.Sayah نمایش پست ها
    دوست عزیز فقط در این مورد یک نکته رو خاطر نشان کنم که شما با ویندوز 32 حداکثر از 2 گیگ میتونید استفاده کنید،یعنی ویندوز بیشتر از 2 گیگ رو ساپورت نمیکنه،واسه ویندوز 32 رم 2 با 16 هیچ تفاوتی نمیکنه
    مناسب تره که حتما راهی واسه تغییر ویندوز به 64 پیدا کنید تا بتونید از حداکثر توان رم استفاده کنید
    درود بر شما
    ممنون از شما بله درسته(البته 3.5 گیگابایت استفاده میکنه)
    در اولین فرصت که بخوام ویندوز جدید بریزم 64 بیتی میریزم
    ولی فعلا متاسفانه امکانش نیست

این طور که به نظر میاد لایتروم دیگه ورژن های جدیدش رو برای سیستم عامل 32 بیتی تولید نمیکنه و آخرینش همون 5.7 هست،درسته؟
    محـمد عـلی جـعفری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

ممنون از شما بله درسته(البته 3.5 گیگابایت استفاده میکنه)
    در اولین فرصت که بخوام ویندوز جدید بریزم 64 بیتی میریزم
    ولی فعلا متاسفانه امکانش نیست

این طور که به نظر میاد لایتروم دیگه ورژن های جدیدش رو برای سیستم عامل 32 بیتی تولید نمیکنه و آخرینش همون 5.7 هست،درسته؟
    ببخشید من یه مقدار کلی گفتم و با فرض اینکه شما حداقل 1 گیگ گرافیک دارید این رو عرض کردم،چون با توجه به میزان گرافیک این عدد تغییر میکنه،در صورت استفاده از مثلا 1 گیگ گرافیک سیستم 32 بیتی تنها قادره 2.6 گیگ از رم رو ادرس دهی کنه(دقیق خاطرم نیست اما فک میکنم مثلا با 256م گرافیک،تا 3.6 گیگ رم ساپورت میکنه )
    در مورد لایت روم هم بله، از ورژن 6 به بعد فقط بصورت 64 تولید شده
    درود فراوان بر شما
    a.g g.a تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط N.Sayah نمایش پست ها
    ببخشید من یه مقدار کلی گفتم و با فرض اینکه شما حداقل 1 گیگ گرافیک دارید این رو عرض کردم،چون با توجه به میزان گرافیک این عدد تغییر میکنه،در صورت استفاده از مثلا 1 گیگ گرافیک سیستم 32 بیتی تنها قادره 2.6 گیگ از رم رو ادرس دهی کنه(دقیق خاطرم نیست اما فک میکنم مثلا با 256م گرافیک،تا 3.6 گیگ رم ساپورت میکنه )
    در مورد لایت روم هم بله، از ورژن 6 به بعد فقط بصورت 64 تولید شده
    درود فراوان بر شما
    سپاسگزارم

پس برای باز کردن فایل های RAW دوربینم داخل لایتروم باید ویندوز رو عوض کنم ! و فعلا باید بی خیالش بشم

(گرافیکم هم 1 گیگابایت هست ولی این طور که داخل مشخصات سیستم ذکر شده ویندوز از 3.5 گیگابایتِ رم استفاده میکنه )
    محـمد عـلی جـعفری