صفحه 113 از 116 نخستنخست ... 13 63 103 109 110 111 112 113 114 115 116 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1157
Like Tree1398تشکر

موضوع: Adobe Lightroom

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

خواهش دوست عزیز،بله بهرین کار مخصوصا واسه کار های گرافیکی استفاده از سیستم 64 بیت و رم بالا هست
    و در مورد گرافیک هم عرض کنم که اون مقدار که 3.5 گیگ به شما نشون میده درست هست و مقداری هست که کلا OS از رم شما میشناسه
    حالا رم شرینگ هم یکی از بخش هایی هست که توسط سیستم برای گرافیک رزرو میشه تا در مواقع لزوم از اون استفاده کنه،پس به صورت کلی سیستم شما 3.5 گیگ رم رو میشناسه و مقداری از اون رو به گرافیک اختصاص میده و ...(این غیره یعنی اینکه سخت افزار های دیگه هم مقداری از رم استفاده میکنن که اینجا لزومی برای عنوان کردنش نیست) و تقریبا اون مقداری رو که عرض کردم خوده سیستم عامل استفاده میکنه.امیدوارم مطلب رو رسونده باشم
    واسه اینکه پست غیر مرتبط به موضوع تاپیک هم نباشه عرض کنم مجددا واسه اطمینان بیشتر بررسی کردم و همونطور که گفتم از ورژن 6 به بعد به صورت 64 بیت تولید شده
    درود بر شما
    a.g g.a تشکر می‌کند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    سلام

آخرین ورژنی از لایتروم که برای ویندوز 32 بیتی پیدا کردم 5.7 بود، متاسفانه این ورژن هم از فایل های خام دوربین من پشتیبانی نمیکنه(D5500)
    ورژن 6 و 6 با بالا فقط برای سیستم عامل های 64 بیتی هستن ؟

هیچ روشی نیست که پشتیبانی از فایل خام دوربینم رو به لایتروم اضافه کنم ؟ بدون دانلود ورژن جدید ؟

با تشکر
    نمیدانم از چه ویندوزی استفاده می‌کنید، ولی از آنجا که در پست دیگری گفته‌اید فوتوشاپ‌تان دوربینتان را می‌شناسد، احتمال می‌دهم که ویندوز هفت داشته باشید. اگر اینطور باشد، می‌توانید DNG converter 8.8 را که اولین نسخه‌ای است که دوربین شما برای آن تعریف شده، یا جدیدتر از آن را تهیه کنید و فایل خامتان را به DNG تبدیل و بعد به لایتروم وارد کنید.
    من لینک صفحه دانلود نسخه 8.8 را از سایت ادوبی اینجا می‌گذارم، ولی یادآوری می‌کنم که هنوز تحریم ایران را برنداشته است:
    https://www.adobe.com/support/downlo...jsp?ftpID=5888
    راه دیگر هم که البته کمی سخت‌تر است ولی در عوض نیاز به دانلود و نصب چیزی ندارد، این است که همه عکس‌های خام را ا ACR باز کنید و کلید select all بالای لیست را بزنید تا همه انتخاب شوند، بعد کلید save images زیرشان را بزنید و از آنجا با فرمت DNG ذخیره کنید.
    a.g g.a تشکر می‌کند.

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    نمیدانم از چه ویندوزی استفاده می‌کنید، ولی از آنجا که در پست دیگری گفته‌اید فوتوشاپ‌تان دوربینتان را می‌شناسد، احتمال می‌دهم که ویندوز هفت داشته باشید. اگر اینطور باشد، می‌توانید DNG converter 8.8 را که اولین نسخه‌ای است که دوربین شما برای آن تعریف شده، یا جدیدتر از آن را تهیه کنید و فایل خامتان را به DNG تبدیل و بعد به لایتروم وارد کنید.
    من لینک صفحه دانلود نسخه 8.8 را از سایت ادوبی اینجا می‌گذارم، ولی یادآوری می‌کنم که هنوز تحریم ایران را برنداشته است:
    https://www.adobe.com/support/downlo...jsp?ftpID=5888
    راه دیگر هم که البته کمی سخت‌تر است ولی در عوض نیاز به دانلود و نصب چیزی ندارد، این است که همه عکس‌های خام را ا ACR باز کنید و کلید select all بالای لیست را بزنید تا همه انتخاب شوند، بعد کلید save images زیرشان را بزنید و از آنجا با فرمت DNG ذخیره کنید.
    ممنون از شما

این نرم افزار رو دانلود کردم و مشکل برطرف شد

این فرمت(DNG) هیچ اطلاعاتی از فایل خام رو از بین نمیبره ؟

میخوام بدونم به خاطر محدودیت حجمی که دارم میتونم فایل های خام اصلی رو بعد از تبدیل با خیال راحت پاک کنم ؟
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    ممنون از شما

این نرم افزار رو دانلود کردم و مشکل برطرف شد

این فرمت(DNG) هیچ اطلاعاتی از فایل خام رو از بین نمیبره ؟

میخوام بدونم به خاطر محدودیت حجمی که دارم میتونم فایل های خام اصلی رو بعد از تبدیل با خیال راحت پاک کنم ؟
    DNG مخفف دیجیتال نگاتیو و فرمت استاندارد فایل خام است که توسط ادوبی توسعه داده شده و هدفشان این است که روزی همه دوربین‌ها از این فرمت استفاده کنند. شنیده ام که برخی دوربینهای کامپکت و گوشی‌های تلفن و بعضی هک‌ها الان این خروجی را در فرمت‌هایشان دارند.
    می‌شود DNG را برای تبدیل بدون حذف تنظیم کرد یا حالت‌های دیگری از فشرده سازی را استفاده کرد که قدری از جزئیات را حذف کند. خود ادوبی چند مزیت برای آن تعریف کرده، از جمله اینکه حجم کمتری می‌گیرد و تنظیمات هم بجای فایل XMP داخل خود فایل ذخیره می‌شود. من از روزی که لایت‌روم و این فرمت به بازار آمده‌اند، موقع وارد کردن عکس‌ها به لایت‌روم، آنها را تبدیل و فایل اصلی را هم حذف می‌کنم.
    a.g g.a، obsidiyan و alichoopa تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

برای اینکه در لایت روم خروجی jpeg از فایل خام با پردازشی که خود دوربین در تبدیل فایل خام انجام می دهد باید چیکار کنم؟

فرستاده شده از Moto Gِ من با Tapatalk

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت دوستان.
    من به مشکلی در لایت روم برخورد کردم. از یک مجموعه عکس که همه در یک روز و یک شرایط مشترک در استودیو گرفته شده، فقط 12 تای اول در لایت روم باز میشوند و بقیه از طرق این نرم افزرا غیر قابل ویرایش هستند.
    کسی میتونه کمکم کنه؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط شیرین نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.
    من به مشکلی در لایت روم برخورد کردم. از یک مجموعه عکس که همه در یک روز و یک شرایط مشترک در استودیو گرفته شده، فقط 12 تای اول در لایت روم باز میشوند و بقیه از طرق این نرم افزرا غیر قابل ویرایش هستند.
    کسی میتونه کمکم کنه؟
    اگر ویدئو در پوشه موجوده آنها را منتقل کنید به پوشه دیگر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ویدیویی توی اون پوشه نیست...

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط شیرین نمایش پست ها
    ویدیویی توی اون پوشه نیست...
    ببینید در فتوشاپ باز میشه و ادیت میشود
    اگر باز شد
    سیستم ریست
    لایت روم را با کاتالوگ جدید باز کنید
    لایت روم را دوباره نصب کنید

اگر باز نشد کارت حافظه را عوض کنید تو دردسر افتادید کارت دوم را نگه داشتید؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

خیلی ممنون.
    خوشبختانه کارت حافظه رو دارم و فایل ها در فوتوشاپ هم باز میشوند.
    احتمالا طبق راهنمایی شما مشکل نرم افزاری است. دوباره نصب میکنم.
    باز هم ممنون